Номінація “Дитяче свято”

У номінації Дитяче свято у категорії «Книжки для малечі» перемогу отримали:

Фалькович, Г. Пароплави і кити / Григорій Фалькович ; уклад. Іван Малкович ; іл. Яни Гранковської, Ростислава Попського. – [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 32 с. : іл.

Це книжка нових і найновіших віршів класика сучасної української дитячої літератури Григорія Фальковича. Яке щастя, що десь поряд з нами живе і активно творить цей неймовірний поет – мудрець, дотепник, жартівник і ніжний лірик, чиї дивовижні вірші запам’ятовуються майже з першого прочитання! Проілюстрували книжку двоє блискучих молодих митців – Яна Гранковська та Ростислав Попський.

У категорії «Література для молодших школярів» перемогу отримало видання: Сашко Дерманський «Різдвяна крамничка тітоньки Мальви» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

Дерманський, С. Різдвяна крамничка тітоньки Мальви : [для малят від 2 до 102] / Сашко Дерманський ; [іл. Ростислава Попського]. – [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2021]. – 56 с. : іл.

Жодного свята містяни не ждуть так завзято, як Різдва, коли в місті гамірно й безтурботно. Усе довкола повниться радісним сміхом, колядками, веселими голосами. А ще – казковими пахощами з чарівного фургончика тітоньки Мальви. Але цього року все може бути інакше, адже моторошна пані Мряка й підступний пан Крук вже почали втілювати в життя свій зловісний план. І лише малий Тишко разом з вірною собачкою Кучугуркою можуть їх зупинити. Але чи вдасться їм повернути дідусеві-казкареві чарівну книгу і врятувати Різдво? Створили книжку два блискучі українські майстри пера і пензля Сашко Дерманський та Ростислав Попський.

У категорії «Література для школярів середніх класів» перемогли такі видання: Наталка Малетич «Леся. Мандрівний клубочок» (Портал), Джоан Роулінг «Квідич крізь віки» та «Різдвяна свинка» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

Малетич, Н. Леся. Мандрівний клубочок : [для серед. і ст. шк. віку] / Наталка Малетич ; іл. Маші Фої. – Київ : Портал, 2021. – 152 с. : іл., портр.

Ми щодня зустрічаємо Лесю Українку в пам’ятниках і назвах вулиць, на купюрах і в шкільних кабінетах. Але яким щодня бачила світ сама Леся? Жива людина, а не офіційний портрет. Що вона любила, з чого сміялася й сумувала, про що писала листи рідним, з ким дружила? Кумедні прізвиська для братів-сестер, хоумскулінг, стильні вбрання, нехіть до публічних виступів і далекі мандри – певно, кожен знайде щось спільне з Лесею, яка називала себе boule vagabonde – «мандрівний клубочок».

 

Ролінг, Дж. К. Квідич крізь віки. [Кенилворті Висп] / Дж. К. Ролінг ; пер. з англ. Віктора Морозова ; за ред. Івана Малковича ; іл. Томіслава Томіча. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 132 с. : іл.

Багаторічний бестселер у світі чарівництва та одна з найпопулярніших книг у бібліотеці Гоґвортсу «Квідич крізь віки» має у собі все, що вам обов’язково доведеться знати про історію, правила та порушення правил благородного спорту – квідич. Наповнений захопливими фактами, цей найповніший посібник, написаний шановним квідич-письменником Кенилворті Виспом, знайомить нас з історією гри від її початків у середньовічних туманах на околицях Квірдичевого болота, аж до сучасного квідичу, що його люблять так багато чарівників і маґлівських родин по всьому світі. З повним описом знаменитих квідич-команд, найпоширеніших порушень правил, розробки гоночних мітел та багатьох інших цікавинок, ця книга є обов’язковою спортивною біблією для всіх любителів Гаррі Поттера, любителів квідичу, гравців, аматорів, а також для власників сезонних квитків на Чадлі Кеннон.

Це нове видання найвідомішої спортивної книги чарівного світу з оригінальним текстом Дж.К. Ролінґ, яскравим художнім оформленням обкладинки Джонні Даддла та ілюстраціями Томислава Томіча.

Ролінг, Дж. К. Різдвяна свинка / Дж. К. Ролінг ; пер. з англ. Віктора Морозова ; іл. Джима Філда. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. – 320 с. : іл.

«Різдвяна свинка» – перший дитячий твір Дж. К. Ролінґ після серії про Гаррі Поттера. …Джек дуже любить свою дитячу іграшку, Галну Слинку, яку він кличе ГС. Вона завжди була біля нього – у добрі й лихі часи. Але одного Святвечора сталася жахлива річ – ГС пропала. Однак у Ніч перед Різдвом стаються різні дива й несподіванки, і все довкола оживає, навіть іграшки… У найновішої Джекової іграшки на ім’я Різдвяна Свинка народжується зухвала ідея – вони разом із Джеком вирушають у страшенно ризиковану подорож до чарівної Країни Загублених, щоб порятувати улюблену ГС від жахливого Згубника… «Різдвяна Свинка» – зворушлива гостросюжетна історія, адресована наймолодшим школярам, проте її захоплено «проковтне» ціла родина, адже її написала найкраща оповідачка світу.

 У категорії «Книжки для юнацтва» перемогу отримало видання: «Вони змінили світ. Лікарі й біологи» (Талант).

Вони змінили світ. Лікарі й біологи : [для серед. і ст. шк. віку] / [уклад. Еліни Заржицької, Катерини Шаповалової ; іл. Наталії Шерстюк]. – Харків : Талант, 2021. – 120 с. : іл.

Як подолати всі хвороби світу? Чи можна знайти ліки, що дають зцілення від усіх недугів?.. Відповіді на ці питання шукали з найдавніших часів.

Книга знайомить з легендарними вченими – від Гіппократа до Флемінга. Ви дізнаєтесь про геніальні відкриття, ризиковані наукові експедиції, шукачів доісторичних істот, безстрашних мисливців на мікробів… Це розповідь про людей, безмежно закоханих у свою справу, – і про те, як важливо попри все зберігати вірність своїм мріям. Історії великих лікарів і біологів, які змінили світ.

Всі ці книжки ви можете знайти та замовити в бібліотеках міста.