Василь Шкляр

Кожен його роман викликає неабиякий резонанс у суспільстві, хвилює читачів, виходить далеко за межі літературного явища. Його біографія сповнена пригод і романтики, що їх автор переносить  на сторінки своїх книг…

«Батько українського бестселера», відомий письменник Василь Шкляр народився 10 червня 1951 року в селі Ганжалівка на Черкащині. Через деякий час родина майбутнього  письменника переїхала до міста Звенигородка. Там Василь Миколайович закінчив школу і відправився підкорювати столицю. Успішно поступив на факультет філології Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. У 1973 році закінчив навчання і отримав диплома про освіту. Після навчання рік працював науковим співробітником Центрального державного історичного архіву. У період з 1988 по 1998 роки Шкляр займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». Також свого часу працював прес-секретарем Української республіканської партії. В 1998 році був кандидатом у народні депутати України від виборчого блоку «Національний фронт». А у 2000-2004 роках  завідував редакцією видавництва «Дніпро».

У 1970-1980-х роках виходять друком його перші дорослі збірки повістей та оповідань. У 1978 році В. Шкляра приймають до лав Спілки письменників України.

Популярність як письменника прийшла лише у 1999 році з виходом роману «Ключ», який зібрав низку нагород та був неодноразово перевиданий у різноманітних українських видавництвах. Це був перший твір автора після тривалої паузи – з початку 1990 років. Сам Шкляр пояснив таку тривалу паузу «зміною епох».

Саме життя Василя Шкляра теж могло б стати сюжетом книги. 2011 року Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка присудив Василеві Шкляру цю найвищу літературну нагороду за роман «Чорний Ворон» («Залишенець»), однак письменник відмовився отримувати премію на знак протесту проти перебування на посаді міністра освіти українофоба Табачника.

Згодом у Холодному Яру вперше в нашій історії автору «Чорного Ворона» було вручено Народну Шевченківську премію. Грошовий еквівалент нагороди – 260 000 грн. письменник переказав у фонд екранізації роману «Чорний Ворон».

У своїй літературній діяльності письменник принципово жодного разу не скористався спонсорською допомогою, не прийняв жодної державної нагороди.

Василь Миколайович Шкляр – гордість нашої сучасної літератури, співець українського спротиву тоталітарним режимам усіх часів.

Шукайте книги В. Шкляра в електронному каталозі.  

Шкляр, В. Ключ : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 254 с.

Журналіст Андрій Крайній – справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням – хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися…  

Шкляр, В. М. Характерник : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 300 с. : портр. 

 У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах. Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра? 

Шкляр, В. Залишенець. Чорний ворон : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 427 с. 

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили – але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу  тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці – обрали собі смерть.

Шкляр, В. Чорне Сонце : збірка / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 298 с.

Російсько-українська війна – очима бійця полку «Азов»! Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

Шкляр, В. Василькова таємниця : оповідання : [для дошкільного та молодшого шкільного віку] / Василь Шкляр ; худож. Кость Лавро. – [Львів] : [Література та мистецтво], [2018]. – 84 с. : іл.

До цієї збірочки оповідань увійшли добрі, а часом кумедні історії, головними героями яких є маленькі хлопчики. Вони ще не ходять в школу, і всім навкруги здається, що вони маленькі, а вони намагаються із усіх сил доказати всім, що вони вже подорослішали.