Впродовж 3-5 листопада 2021 р. проходила Стратегічна сесія «Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти». Захід відбувся за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Посольства Швеції та Української бібліотечної асоціації. Учасником сесії від Публічної бібліотеки імені Лесі Українки стала провідний бібліограф сектору медіаресурсів Олена Виноградова.
З вітальним словом до присутніх звернулися заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Мангал Фоуані та керівник Проєкту підтримки Дія Володимир Брусіловський.
Про перспективи розвитку порталу «Дія. Цифрова освіта-2021» розповіла менеджерка проєкту Руслана Коренчук. Цікаво було дізнатися, що незабаром планується оновлення сайту Дія, з’явиться новий обов’язковий тест на кіберграмотність, який стане обов’язковим для працівників критичної інфраструктури. Найближчим часом оновляться Сертифікати, що засвідчують проходження окремих тестів. Вони стануть іменні, матимуть спеціальні штрих-коди та QR-коди.
На допомогу бібліотекарям як менеджерам цифрової освіти невдовзі буде створено посібник, структуру та зміст розділів якого обговорювали учасники Стратегічної сесії. Учасники семінару здійснили також ознайомчий візит до двох київських бібліотек – Хабів цифрової освіти: Публічної бібліотеки імені Лесі Українки та Центральної районної бібліотеки ім. Ф.М. Достоєвського Солом’янського району.
У нашій бібліотеці для присутніх презентовано надання користувачам послуг на порталі «Дія. Цифрова освіта» та організацію і технічний супровід іспитів на знання української мови для державних службовців та осіб, які бажають отримати українське громадянство. Працівники нашої бібліотеки також поділилися з колегами рекомендаціями та проблемними питаннями. Учасники семінару мали змогу не тільки послухати розповідь про історію створення бібліотеки та роботу її відділів, а й ознайомитись з комп’ютерно-цифровим обладнанням.
Під час візиту у центральну бібліотеку Солом’янського району презентовано креативні локації та різноманітні форми роботи із залучення до читання.
Досвідом роботи бібліотек як хабів цифрової освіти поділилися колеги з багатьох куточків України.