Марія КАТАЄВА
У Солом’янському районі на будинку по вулиці Адама Міцкевича, що названа на честь одного із найвидатніших польських поетів, діячів національно-визвольного руху, засновника романтизму у польській літературі, польської романтичної драми — Адама Міцкевича, встановили меморіальну дошку.
Творчість Адама Міцкевича відома в Україні з 20-30-х років XIX століття завдяки перекладам і переспівам Петра Гулака-Артемовського, Левка Боровиковського, Опанаса Шпигоцького. Поезією Адама Міцкевича захоплювався Тарас Шевченко. Згодом його твори переклали Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Микола Бажан, Андрій Малишко, Іван Драч, Борис Тен, Леонід Первомайський та інші.
Адам Міцкевич був не тільки засновником романтичної драми, але й діячем національно-визвольного руху. Через свої погляди він колись поїхав через Київ, де побував на Контрактовому ярмарку, до Одеси, а потім виїхав до Західної Європи — подалі від Російської імперії, що захопила землі Польщі і України.
Декілька років йшли обговорення про те, щоб відкрити меморіальну дошку Адаму Міцкевичу в Солом’янському районі. І ось нарешті за підтримки та ініціативи польської діаспори разом із Солом’янською адміністрацією відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки.
Для створення дошки використали темний граніт та білосніжний мармур. Зробив меморіальну дошку київський художник-скульптор Іван Григор’єв, який раніше працював над меморіальною дошкою, присвяченою лікарю, письменнику та педагогу Янушу Корчаку.
Детальніше за посиланням: https://vechirniy.kyiv.ua/news/59591/
Шановні користувачі!
Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться в електронному каталозі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки:
Адам Мицкевич : (1798-1855) // Еремин В. Н. Сто великих поэтов. – М. : Вече, 2005. – С. 261-266
Плита, І. Постать Адама Міцкевича / Ігор Плита // Всесвіт. – 1999. – № 4. – С. 101-104 : іл.
Стус, Д. Син Польщі. Адам Міцкевич / Дмитро Стус // Пенсія. – 2008. – № 12. – С. 42-43.