Мистецтво – це не копіювання світу,
не відтворення створеного природою,
а особливе бачення його
Н. Гуменюк
Як добре жити в один час із цікавою талановитою людиною, чиї твори, сповнені відвертості та пошуку межі між земним і небесним, швидкоплинним і вічним, не залишають байдужим нікого. Йдеться про Надію Павлівну Гуменюк – сучасну українську поетесу, прозаїка та публіцистку.
Народилась майбутня письменниця 2 січня 1950 року в селі Онацьківці Полонського району Хмельницької області. Перші публікації Надійки з’явилися, коли їй було 10 років, у газеті для школярів «Зірка». У 1965 році дівчина стала переможцем літературного конкурсу на честь ювілею цього видання і була нагороджена двомісячною путівкою до Міжнародного дитячого табору «Артек».
Потім було навчання у Хмельницькому педагогічному училищі та на факультеті журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Тривалий час Надія працювала в редакціях районних газет Херсонщини, Волині та Рівненщини. Письменниця жваво цікавилася долею української мови, мала виражену громадянську позицію.
З 1996 року – редакторка відділу культури Волинської обласної газети «Віче». Також Надія Гуменюк є членом Національної спілки журналістів України, членом Національної спілки письменників України. Нагороджена Почесним Знаком Національної спілки журналістів України.
У її творчому доробку – майже чотири десятки книжок, відзначених низкою престижних премій: імені Лесі Українки, імені Олександра Олеся, «Благовіст», «Звук павутинки», імені родини Косачів, імені Агатангела Кримського, «Глиняний кіт» та інших. Переможниця багатьох конкурсів та рейтингів. Володарка Гран-прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (роман «Вересові меди», 2015). Її роман «Квіти на снігу» (попередня назва «Янгол у сірому») став дипломантом конкурсу «Коронація слова – 2011».
Цьогоріч два романи Надії Павлівни отримали нагороди конкурсу «Гранд-Коронація слова»: 2-ге місце серед рукописів посів роман «Та, що ламає вітер», спеціальну відзнаку серед виданих книг отримав роман «Плач пересмішниці».
Конкурс «Гранд-Коронація слова» відбувається раз на п’ять років, у ньому беруть участь лише володарі перших премій Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Надія Гуменюк отримала таку премію 2015 року за роман «Вересові меди».
Поезії Надії Гуменюк властиві громадянське звучання, філософське осмислення світу, щирість; уся вона пронизана ліричним струменем, що балансує десь на межі жорстокої дійсності і пошуку ідеалу, земного й небесного, скороминущого і вічного.
Її вірші – такі щирі й відверті – ґрунтуються на твердій громадянській позиції, а лірика сповнена глибоких почуттів, солодких мрій, самопожертви. Пейзажні ж нариси, насичені відчуттям природи, такі яскраві, витончено-теплі – немов сам опинився на тій галявині, вдихнув повними грудьми свіже повітря, відчув поклик рідної хати, побачив очі постарілих батьків.
Надія Гуменюк відома також як авторка популярних дитячих книжок, відзначених державними нагородами. Ці твори наповнені добротою, любов’ю та населені чудовими казковими персонажами, які дуже подобаються малечі. Казки письменниці знайшли свій ключик до серця маленького читача. Вони описують чарівний світ дитинства, де дерева здаються великими, навколишній світ – барвистим, а найбільшою прикрістю є те, що батьки ввечері кличуть додому від галасливих ігор у дворі.
Книги Надії Гуменюк є дуже різножанровими. Це і проза, й поезія, і драматургія, і дитяча література. Безперечно, цільова аудиторія письменниці дуже широка, адже кожен знайде серед її книг видання на свій смак.
#Книга #Читати #Гуменюк
Фото взяті з мережі Інтернет.
Гуменюк, Н. П. Вересові меди : роман / Надія Гуменюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 316 с.
У романі описується жіноча доля – нелегка, але така ніжна і, попри все, незламна. Головна героїня твору пройшла крізь усі випробування грозового ХХ століття. Вона відчула на собі дружбу і зраду, кохання, переслідування, поневіряння. Щастя то наближалося до неї, то ламалося, мов крихкий фарфор від ударів долі, однак героїня вперто йшла до своєї мети. Вона бажала стати актрисою, але, певно, найголовнішим спектаклем було її власне життя. Письменниця дуже тонко передала жіночу душу, в деталях відтворила перипетії ХХ століття, які так болісно вдарили по долі нашого народу.
Гуменюк, Н. П. Корона на одну ніч : роман / Надія Гуменюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 319 с. : портр.
Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі «Континенталь» її знайшли мертвою. У газетах жодної згадки – ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений? Дефензива, яка дізналася, хто вона насправді – ця дивовижна красуня з маленького провінційного волинського містечка?..
Таємні товариства і неймовірні історії кохання, карколомні повороти долі батька Софії, спричинені війнами та революцією, пригоди його однофамільця й суперника – графа Неродова, розвідника, подвійного агента й міжнародного авантюриста.
Гуменюк, Н. П. Квіти на снігу : роман / Надія Гуменюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 204 с. : портр.
Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя… Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована – донька художника, який загадково загинув у своїй майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця… Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження – такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна.
Гуменюк, Н. П. Білий вовк на Чорному шляху : [для молодшого і середнього шкільного віку] / Надія Гуменюк ; [іл. Вікторії Дунаєвої]. – [Тернопіль] : Навчальна книга-Богдан, [2020]. – 207 с. : іл.
Кому б із нас не хотілося хоч краєчком ока зазирнути в інший часовий вимір? Маркіянові вдається навіть більше – він потрапляє до славного козацького товариства, разом із друзями здійснює мандрівку від Січі до Берестечка, рятує старовинну книжку, за якою чомусь так вперто полюють вороги, вибирається з підземної неволі у замку, визволяє з татарського полону самого козацького гетьмана…
Про всі ці та інші захоплюючі пригоди йдеться в романі «Білий вовк на чорному шляху». А ще про те, що кожна людина мусить робити свій вибір і чинити по-козацьки, бо ж козак – душа правдива і смілива.
Шукайте книги Надії Павлівни в електронному каталозі