«Для мене життя й література – нероздільні. Як любов і молодість. Усе було, все… А якщо серйозно… Що я робив у своєму житті? Працював і працював – від світання до смеркання… Роки минали за робочим столом».
Павло Загребельний.
До 100-річчя від дня народження патріарха української класики Павла Загребельного 15 серпня у відділі абонемента розгорнуто книжкову виставку «Уміння бути вільним завжди».
Павло Архипович Загребельний – український письменник, журналіст, редактор, сценарист, громадський діяч. Народився 25 серпня 1924 року в селі Солошиному що на Полтавщині. З дитинства була у малого тяга до навчання, читання, пізнання та самопізнання, яку він проніс через все своє життя.
1941 року він закінчив школу і у віці неповних 17 років пішов добровольцем на фронт. Брав участь у битві за Київ, був поранений. Після шпиталю знову воював, у 1942 році знову отримав тяжке поранення в груди, у непритомному стані потрапив у полон до нацистів й перебував у концтаборі до лютого 1945.
У 1951 році закінчив філологічний факультет Дніпропетровського університету. Півтора десятиліття був на журналістській роботі. Павло Загребельний сам був незвичайно енциклопедично освічений читач і оригінальний письменник широкого творчого діапазону. Досліджуючи проблеми війни і миру, сягаючи в таємниці історичних хронік, глибоко цікавлячись архітектурою, живописом, кібернетикою, металургією, науками про землю і море, він відтворив у своїх романах багатогранне життя Київської Русі, зробив вагомий внесок у розкриття великого духовного світу людей.
За свою сорокарічну письменницьку діяльність майстер прозового твору написав близько двадцяти романів. «Розгін» – відзначено Державною премією СРСР, «Первоміст» та «Смерть у Києві» – Державною премією УРСР імені Тараса Шевченка. Усі твори письменника високо оцінені критикою, мають широке читацьке визнання та не втрачають актуальності і в сьогоденні. У 2004 році Павло Архипович нагороджений званням Героя України.
Після затяжного туберкульозу письменник помер 3 лютого 2009 року у віці 84 років. Похований в Києві на Байковому кладовищі.
Завітайте до відділу абонемента та ознайомтесь з нашою книжковою виставкою, яка діятиме до 6 вересня.