Вітати друзів і колег з Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва з ювілеєм – складне завдання. Як можна в коротке привітання вмістити так багато? Як коротко висловити свої почуття поваги і захвату від вашої відданої й такої важливої праці, нагадати хоча б про деякі сторінки нашої багаторічної співпраці, додати побажання сил, процвітання і наснаги? Хіба що словами нашого класика: «А історія! … Поема Вольного народу!»
Ви – завжди зі своїми читачами – у горі і в радості, під час мирної розбудови і під час жахливих воєнних випробувань, завжди фахово і людяно допомагаєте своїм читачам, громаді Києва, колегам з усіх куточків України.
Хотілося б згадати та привітати всіх і кожного, хто «творив» і «творить» Бібліотеку, хто присвятив їй життя, чи частину життя, всіх бібліотекарів, друзів бібліотеки та її читачів. На жаль, це неможливо зробити, бо це коло надзвичайно широке. Виокремлю тут лише лідерів. З великою подякою і вдячністю згадую багаторічну Директорку (так, саме з великої літери) Л.І Ковальчук.
Л.І. Ковальчук і її заступниця Р.М. Коваленко зробили великий внесок у розбудову Української бібліотечної асоціації. З вдячністю згадую роки творчої співпраці з цими непересічними фахівцями бібліотечної справи, коли бібліотека реалізувала свої перші міжнародні проекти, зокрема з Посольством США в Україні, відкривши чи не перший загально доступний інтернет-центр у публічній бібліотеці Києва.
З повагою передаю щирі вітання О.І. Романюк, яка очолила і фахово веде бібліотеку в надскладних умовах війни, запроваджуючи разом з командою нові послуги, важливі для людей, громади, країни.
Щиро вітаю, дорогі колеги, з ювілеєм! Вітаю громаду столиці, вітаю всіх читачів і потенційних користувачів цієї чудової бібліотеки! Бажаю переможного миру!