Лекція “Вікентій Хвойка : відкриття трипільської культури”

До Дня незалежності України 22 серпня Володимир та Світлана Петровські провели лекцію «Вікентій Хвойка : відкриття трипільської культури» у відділі краєзнавчої літератури і бібліографії.

Крім непересічної біографії дослідника, дізнались про його найбільші археологічні відкриття, які дозволяють вивчати нашу культуру вглиб 12-15 тис.р. Саме цим періодом датується Кирилівська стоянка – перша досліджена памʼятка камʼяного віку в Східній Європі.

Вікентій Хвойка в с. Трипілля на Києвщині розкопав цивілізацію, якій 6 тис. років. Відкрив зарубінецьку та черняхівську культури (ІІ ст. до н. І ст н.е. і III-V ст. н.е).

Досліджував фундаменти князівського палацу часів Київської Русі, могильник часів татаро-монгольської навали 1240 року, оборонні споруди, рештки жител і майстерень княжого Києва, а також місто-фортецю Білогород (сучасна назва – Білогородка), що на Київщині.

Усвідомлення глибини, драматизму і величі нашого культурного спадку і досвіду поколінь допомагає ідентифікувати себе українцями з величною історією і відповідальністю перед майбутніми поколіннями в кожну мить.

Запрошуємо на нову зустріч в бібліотеці з нашими лекторами 10 жовтня.