Виставка “Пророче слово Кобзаря”

«Станемо, як перед совістю, і хай нам з небосяжного чола жертовною любов’ю до України освітить наше воскресіння і прийдешні літа пророцтво Поета!» Ярема Гоян.

Тарас Григорович Шевченко – велич і краса української нації! «Він немов великий факел з українського воску, що світиться найяснішим і найчистішим вогнем європейського поступу, факел, що освітлює цілий новітній розвиток української літератури», – сказав Іван Франко.

Відділ абонемента запрошує переглянути розгорнуту книжкову виставку «Пророче слово Кобзаря», присвячену 210 річниці видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча.

Він увійшов у світову літературу як поет свободи, з невичерпною енергією мистецького таланту, що постійно спонукала та надихала поневолені народи боротися за свої права та свободи. Для українців Шевченко – символ нації, що силою свого праведного слова пробуджує її духовно та скеровує на державотворення. Його пророча місія оповита ореолом вічності животворящого слова, що промовляє до нащадків голосом свого народу, спонукає усвідомити себе й відродитись духовно.

Закінчивши академію в 1845 році, Шевченко приїхав на Україну, щоб жити й працювати для рідного народу – він був першим і найбільш популярним серед українських поетів, великою надією всіх прихильників рідного слова, признаним ватажком рідного письменства, українським бардом, на якого дивились люди, як на національного пророка.

«Кобзар» – це величальна пісня прекрасній і багатостраждальній Україні, її талановитому, свободолюбивому, працьовитому народові, який і зараз зі зброєю в руках відвойовує свою незалежність. Поява оцієї невеличкої книжки (114 – 115 сторінок), що вийшла у світ 18 квітня 1840 року, вже на той час набула сенсаційного літературного резонансу. Маючи вроджений талант, приємний голос й вокальні здібності, Шевченко перебрав на себе роль і функцію народного співця – кобзаря, щоб пробудити совість народну, відродити козацькі цінності, утвердити християнську віру та мораль, щоб знищити російський імперіалізм, кріпацтво.

Не завершивши свою місію за життя, Шевченко і після смерті перебирає на себе вже функцію не земного кобзаря, що вештався серед живих і правду шукав, а пророка, якого визнали і обрали українці своїм провідником, поводирем нації, вчителем-моралістом, апостолом, філософом, просвітителем.

Виставка діятиме з 1 по 20 березня 2024 р.