ЯДВІГА ЯНУШ

                               Ім’я Лесі Українки в назві
Публічної бібліотеки є її візитною карткою

Наближається 80-річчя з часу відкриття в Києві Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. Присвоєння бібліотеці імені геніальної української письменниці, гордості української нації відіграло важливу роль у її подальшій діяльності, значно активізувало не тільки користувачів бібліотеки, її читацьку аудиторію, а й привернуло до неї увагу працівників науково-просвітницької сфери, які почали активно співпрацювати з бібліотекою.

Це дало змогу бібліотеці значно посилити свій вплив на піднесення культурно-просвітницького рівня, а також збільшити і урізноманітнити ті заходи і види робіт, які проводила бібліотека.

Моя співпраця з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки була зумовлена моїм інтересом до творчої спадщини видатної поетеси, яка була об’єктом дослідження в моїй докторській  дисертації. Співпраця з бібліотекою була різноманітною і плідною. У результаті до мого ювілею бібліотека видала друком  в серії «Видатні жінки Києва» книжку «Януш Ядвіга Вацлавівна. Біобібліографічний нарис до ювілею» (Київ, 2013р., 60 с.).  Видання було підготовлено до друку завідувачкою відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Надією Грищенко. Хочу щиро подякувати Бібліотеці, її керівництву, Н. Грищенко за можливість підготувати та видати цей покажчик про мою діяльність як науковця та про мою  сценічну  і громадську діяльність. Все це свідчить про реальний зв’язок діяльності бібліотеки з науково-просвітницькою сферою у державі.

Мій зв’язок і співпраця з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки продовжилися з приходом на посаду керівника бібліотеки Романюк Ольги Іванівни – людини залюбленої в книгу, як джерело знань і мудрості. Саме вона, завдячуючи своїй винахідливості і таланту та її колективу, змогла значно оновити і розширити функціональні обов’язки бібліотеки, посилити науково-просвітницький характер, що підняло рейтинг і авторитет бібліотеки не тільки в Києві, а й в Україні та закордоном. Так, внаслідок успішної діяльності бібліотеки була підготовлена і включена до Вікіпедії моя сторінка «Януш Ядвіга Вацлавівна». Цю важливу, об’ємну і дуже складну роботу виконали фахівці бібліотеки, а саме: учений секретар бібліотеки Трубайчук Олена, головний бібліотекар відділу електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування Денисова Світлана, провідний бібліограф відділу Своровський Андрій, яким довелося опрацювати і систематизувати великий архівний  матеріал про моє життя, трудову та сценічну діяльність.

Одночасно я щиро дякую Трубайчук Олені за допомогу в оцифруванні  магнітних плівок, виготовлених на Львівській телестудії із записами моїх пісень для передачі «Пісня і праця», що транслювалася на українському телебаченні багато років тому, і мій спів могла послухати не тільки я, але й інші люди.

Значною подією в моєму житті стало проведення в бібліотеці мого ювілею. Я безмежно вдячна колективу і зокрема керівнику Романюк Ользі Іванівні за можливість відзначати свій солідний ювілей як підсумок мого життєвого творчого шляху в приміщенні такої відомої і авторитетної бібліотеки. Ювілей пройшов за проєктом Ольги Іванівни  при активній участі Трубайчук О.М. та колективу бібліотеки. У своїй шанобливій промові Романюк О.І. на початку ювілею дала повну характеристику моїй особистості як представника науково-професійної та культурно-просвітницької сфер, окремо зупинилась на великих успіхах моїх як співачки, дипломанта і лауреата багатьох конкурсів і оглядів художньої самодіяльності в Києві і в Україні. Запрошені на ювілей гості мали змогу прослухати мій спів, мої пісні в авторському виконанні з передачі «Пісня та праця». Продовження мого ювілею в бібліотеці було здійснене на високому науково-культурному рівні. До і після ювілею для мене бібліотекою, керівництвом і колективом було підготовлено чимало документальних матеріалів, пов’язаних з ювілеєм, за що я їм безмежно вдячна.

Одночасно висловлюю сердечну вдячність Публічній бібліотеці імені Лесі Українки і її керівництву за плідну співпрацю. Хочу побажати колективу у їхній подальшій діяльності нових великих досягнень у  благородній роботі – піднесення культурно-просвітницького рівня не тільки киян, але й громадян України та інших країн світу.