У залі медіаресурсів Публічної бібліотеки імені Лесі Українки 17 червня відбувся ювілейний творчий вечір Алли Диби — літературознавця, поетеси, прозаїка-есеїста, публіциста, літературного критика, дослідниці життя, творчості та діяльності Лесі Українки. Подія мала символічну назву “Народжена під Лесиною зіркою”.
Алла Георгіївна Диба народилася 29 травня 1951 року в місті Києві. Дитинство і юність майбутньої письменниці та вченого пройшли у селищі Буча (тепер місто Буча Київської області).
У 1975 році закінчила філологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 5 листопада того ж року почала працювати у Київському музеї Лесі Українки на посаді наукового співробітника. Загалом роботі в музеї Алла Георгіївна присвятила 26 років життя.
Вивчення та дослідження життя і творчості родини Косачів та їх оточення стало невід’ємною частинкою буття самої Алли Диби, яку тепер знають як літературознавицю, критика, вченого.
Займаючись пошуково-дослідницькою роботою, Алла Диба написала сотні листів у всі куточки колишнього Союзу й далеко за його межі, адже родина Лесі Українки опинилася за кордоном. Завдяки їй музей поетеси в Києві збагатився новими неоціненними експонатами, а особистий архів Алли Диби – цікавими документами, спогадами. Після кожної вагомої знахідки вона поспішала поділитися інформацією з іншими. Тому в її науковому доробку десятки публікацій у часописах, наукових збірниках. Зокрема, чимало невідомих матеріалів зібрала до біографії сестри Лесі Українки Ізидори Косач-Борисової.
Першою дослідила і представила широкому загалові слідчі справи родини Косачів, які зазнали репресій у радянські роки.
З 1999 року Алла Диба – член Національної Спілки письменників України, бере активну участь в роботі творчого бюро літературного об’єднання «Радосинь». Від 2000 року – науковий співробітник Відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.
1 лютого 2021 року президент підписав указ про призначення стипендій видатним діячам культури і мистецтва. Серед них відзначено і Аллу Георгіївну Дибу.
На творчий вечір ювілярки прийшли її друзі, колеги та родичі. Алла Георгіївна — мати двох дітей та бабуся шести онуків, які стали її підтримкою та гордістю. Наймолодше покоління подарувало їй творчі подарунки — виконання музичних творів на скрипці та фортепіано, читання поезій. Також рідні виконали віншування “Многая літа” у дивовижному трьохголоссі, адже всі вони займаються музикою.
Наші працівники приєднуються до всіх привітань і побажань. Ми пишаємося дружбою з нашою колегою і сестрою, адже Алла Диба, як і бібліотека, “народжена під Лесиною зіркою”.