Жовтень

   #читаєморазом #luklibrary #абонемент
29.10.2020  Cьогодні хотілось би поговорити про Ніну Фіалко. Чому нам так не хочеться розлучатись з її книжками? Чому ми так безсумнівно віримо її прозі? І чим зацікавив нас її роман «Шукачі земного раю»?

 Фіалко, Н. І. Шукачі земного раю : [соціально-психологічний роман] / Ніна Фіалко. – Тернопіль : Богдан, [2019]. – 320 с.

     Ніна Фіалко – відомий український прозаїк, автор півтора десятка різножанрових літературних творів. В них є і палке кохання, і лиха зрада, є герої сьогоднішньої війни і герої УПА, є картини тяжкої трудової міграції, а також суперечливі конфлікти поколінь. Життєві долі описані так, що ти ураз стаєш співучасником подій. Авторка зауважує, щоб не заплутувати читачів, навмисне не вносить у сюжет більше 5-ти героїв. Вона завжди вкладає глибокий філософський зміст у свої твори, бо має неабияке чуття до гарячих тем.
«…Особливих секретів у мене немає, – каже письменниця – В основі моїх творів реальні історії. Їх довкола дуже багато, треба частіше спілкуватись із людьми, прислухатись до їх розмов… Почуті історії потім довго не відпускають – і я сідаю писати… Неймовірні життєві ситуації і стають в основі сюжету».
     Герої творів Ніни Фіалко часто-густо за іронією долі опиняються на чужині – в Росії, Італії, Греції – чи деінде. Які страшенні труднощі їм доводиться долати і як нелегко виживати їх рідним! Роман «Шукачі земного раю» – типовий тому приклад. Гірке осмислення сьогодення. Перед нами постає життєвий шлях героя, сформованого ще в 80-ті роки минулого століття. І як не просто було йому виживати в лихі 90-ті… Українець, що волею обставин опинився в Москві, – як намагався він долати непередбачені сюрпризи долі і яку дилему треба вирішити йому, що постала перед ним після тяжких моральних та фізичних втрат.
     Автор застерігає зрозуміти людям, що не все купується за гроші. Гармонія в родині, злагода, душевний спокій і мирна днина – це і є справжнім скарбом для всіх.
     Читайте твори Ніни Фіалко – вони написані просто і справжньо. З ними нізащо не хочеться розлучатись – вони довго не відпускають.
     Книгу ви можете взяти вже сьогодні у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.

   #luklibrary #читаєморазом #абонемент
21.10.2020    Друзі! Сьогодні у рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі книгу сучасної української письменниці Марини Гримич «Юра» – роман-сіквел, який логічно і хронологічно продовжує сюжет роману «Клавка».
     Гримич, М. Юра : роман / Марина Гримич. – Київ : Нора-Друк, 2020. – 352 с. : портр.
     1968 рік, період хрущовської «відлиги». В центрі роману студент-фізик, представник «золотої» молоді Юра, син Клавки – головної героїні першого роману Марини Гримич. Ця книга не менш атмосферна за попередню. Тут так само відчуваєш тогочасний дух київських вуличок і парків, колорит ірпінських посиденьок і розумієш, як складно доводилось працювати письменникам в той час. А ще дуже цікаво спостерігати за молоддю, за їх смаками і поглядами. В самому ж Юрі постійно борються протистояння думок і поглядів. Бо ж як інакше, коли твої друзі – діти секретарів ЦК КПУ і співробітників КДБ, а матуся – представниця письменницької інтелігенції.
     Роман поглинає своєю атмосферою з першої сторінки! Рекомендуємо його для прочитання тим, хто хоче дізнатись, як склалась подальша доля головної героїні першого роману письменниці, а також всім бажаючим продовжити знайомство з творчістю Марини Гримич.
     Книга є у відділі абонемента, чекаємо на вас! Фото взяті з інтернету.

#luklibrary #читаєморазом #абонемент

15.10.2020     Гунель, Л. Бог всегда путешествует инкогнито : [роман] / Лоран Гунель ; [пер. с фр. О. Егоровой]. – Москва : Иностранка : [Азбука-Аттикус], [2020]. – 480 с.

     Як часто в нашому житті трапляються ситуації, коли ніби все на своїх місцях і справи йдуть не просто прекрасно, а надзвичайно, але всередині ніби сформувалась якась пустка, що тягне додолу і не дає нормально розвиватись і рухатись далі? В такі моменти так і хочеться видертись на найвищу точку міста і мішком кинутись униз… Саме так і чинить головний герой книги Лорана Гунеля «Бог завжди подорожує інкогніто».

     Знайомтесь, Алан Грінмор – найзвичайнісінький молодик, у якого все є: і хороша престижна робота, і кохана дівчина, і живі-здорові батьки, й, звичайно ж, дах над головою. Чого він поліз стрибати з Ейфелевої вежі, спитаєте ви? Все діло в тому, що Алана все дратує, дівчина його кинула і взагалі… Життя – занадто сіра і складна штука, тому наш герой вирішив закінчити свою епопею задовго до фінального слова рефері. Та доля склалась непередбачувано… Там, на самому вершечку Вежі, Алану зустрічається загадковий незнайомець, який кардинально поміняє світосприйняття хлопця та допоможе йому віднайти втрачене взаєморозуміння з оточуючими, а також із самим собою. Інтригує?

     Приходьте за книгою Лорана Гунеля «Бог завжди подорожує інкогніто» до відділу абонемента ПБ ім. Лесі Українки (вул. Тургенєвська 83\85) і дізнавайтесь всі подробиці безпосередньо зі сторінок твору. Фото взято із інтернету. Читаємо разом!

#читаєморазом #luklibrary #абонемент
8.10.2020    Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі душевну з цікавими оповіданнями «Книгу історій та рецептів смачного настрою» української письменниці Наталії Гук .

 Гук, Н. Книга історій та рецептів смачного настрою / Наталя Гук ; [іл. О. Гук]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 157 с. : іл. – (Теплі історії)

     Якщо Ви шукаєте, або ж Вам потрібне видання з влучними рецептами, які допоможуть урізноманітнити Ваше повсякденне та святкове меню, то ця книга для вас – вона зможе задовольнити і тих, хто хоче почитати щось цікавеньке та життєве, і тих, хто мріє навчитися смачно готувати. Річ у тім, що будь-яке з двадцяти трьох оповідань, представлених на сторінках вищезазначеного видання, прямо пов’язане з кулінарією, тому після твору на наступній сторінці розміщений рецепт тієї чи іншої страви.
Бажаємо смачного читання й натхненного готування!
     Книга є в бібліотеці. Фото взяті з інтернету.

#читаєморазом #luklibrary #абонемент
  1.10.2020   Cьогодні нам би хотілось познайомити вас зі збіркою есеїв сучасного українського письменника Артема Чеха «Точка нуль».
     Чех, А.Точка нуль : збірка есеїв / Артем Чех. – Харків : Віват, 2017. – 221 с.
     Обнуління… Є таке поняття в психології… Такий стан, коли ти маєш звільнитися від страшенного тягара думок, даремних почуттів, всіляких бажань… Є лише тут-і-тепер, нема ніякого вчора, нема ніякого завтра. На «нулі», на гарячому Сході України Артем Чех пробув більше десяти місяців. Все, що побачив, відчув і пережив, вилилось в рядки твору «Точка нуль». Ці щирі, відверті нариси – навіть зовсім не репортажна проза, а, радше, філософські роздуми не про запеклі бої, а про військові будні – «щоденникові замітки на манжетах військової форми». Автор без пафосу, зі світлою самоіронією створив образ сьогоднішнього українського воїна не розчарованого, а справжнього без прикрас героя нашого часу.
     Книги про війну завжди читати не легко. Але ці оповідання унікальні. Вони вражають своєю чесністю. Ви тут не побачите кровавих баталій, смертельних сцен і, навіть, нарікань на українську армію. Але вас розчулить особистий біль самого автора, його переживання, його сум за рідними людьми. Письменник занурює нас в атмосферу подій – ми бачимо правдиву картину фронтового життя. І все це написано дуже просто і цікаво, щиро і відверто. Мова нарисів пересипана добрим іронічним слівцем. Читайте з задоволенням !
     Книга чекає на вас вже сьогодні у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.