Жовтень

21.10.2021

«Найкраще, що ми можемо зробити – це оточити себе своїми людьми, знайшовши їх, плекати ці відносини і цінувати їх» – Елізабет Ґілберт («Місто дівчат»).

Ґілберт, Е. (Елізабет) Місто дівчат. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 536 с.

Елізабет Ґілберт – популярна американська письменниця, біографиня, мемуаристка. У 2006 році світ побачила книжка «Їсти, молитися, кохати», що одразу принесла пані Ґілберт світове визнання. Роман протримався 185 тижнів у списку бестселерів за версією «The New York Times» і був перекладений понад 30-ма мовами. Авторка є лауреатом багатьох престижних літературних премій, а у 2012 році вона посіла 6 місце за версією журналу «Watkins’ Mind Body Spirit» у списку 100 найвпливовіших духовних лідерів сучасності. У 2015 році письменниця опублікувала книжку «Велика магія», де поділилася власним досвідом про те, як прожити життя творчо й без страху. Її новий роман «Місто дівчат» – один з неймовірно відвертих американських бестселерів останнього десятиліття. Книга написана в форматі листа головної героїні до доньки коханого чоловіка. В цьому листі – історія американки Вівіан Морріс, що народилась в американській провінції в забезпеченій сім‎’ї. В 19 років її вигнали з престижного коледжу для дівчат і батьки відправили її до рідної тітки в Нью-Йорк. Там, за кулісами богемного нью-йоркського театру, в компанії легковажних артисток Вівіан почала пізнавати багатогранне життя зі всіма його відтінками і присмаками. Вона зазнала чимало лицемірства і зради, сорому й падіння, але злети теж були. Переломним моментом у житті героїні стала Друга світова війна. Авторка відзначила непереборну внутрішню силу своєї героїні, здатної піднятися після важких потрясінь та особистих помилок і йти своїм власним шляхом, який абсолютно відрізняється від інших. Вівіан – надзвичайно смілива героїня, яка вчить сприймати себе такою, якою вона є – відвертою і справжньою. Особлива проникливість з певною долею іронії, дотепні діалоги і стрімкий розвиток подій не залишать вас байдужими.

Прочитайте – не пошкодуєте!
Фото взяті з мережі Інтернет.

 

«Є люди-сонця, які обігрівають усіх і всім усміхаються, від їхньої присутності чи погляду стає затишно й легко. Є люди-місяці, які, віддзеркалюючи сонячні промені інших, уміють освітити твій шлях у складні моменти твого життя. А є люди – чорні діри. Вони цілеспрямовані й амбітні, для них люди – ніщо, слова – ніщо, почуття – узагалі зайві емоції. Вони вірні тільки собі в усій своїй цілеспрямованості», – стверджує Ніка Нікалео в своєму романі «Квітникарка».

Нікалео, Н. (Ніка) Квітникарка : роман / Ніка Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 190 с.

Ніка Нікалео – сучасна  українська письменниця і журналістка, громадська діячка та натхненниця Львівського жіночого літературного клубу, лавреатка  «Коронації слова-2013», дипломантка «Корнійчуковської премії-2014», володарка премії «ТОП-50 успішних жінок Львівщини» (2017). Уклала серію книжок про Львів: «Львів. Кава. Любов», «Львів. Пані. Панянки». Цікавиться психологією та соціонікою, любить спілкуватися з людьми й малювати, а влітку присвячує вільний час квітам, бо спілкування з природою допомагає досягнути гармонії та затишку в душі, дає натхнення до творчості. Ця ж любов до квітів дала поштовх до написання роману «Квітникарка». Перед нами – невигадана історія з життя звичайнісінької жінки, яка «як пуп’янок, розквітає після тяжкого удару долі». Насправді якийсь час можна проіснувати в статусі дружини свого чоловіка, як це робить головна героїня книги, але це позиція не для кожної. Дуже часто під час зловісної кризи середнього віку, не маючи ні фаху, ані захоплень, жінка перестає цікавити свого чоловіка. Але наша героїня має освіту і знає, чого хоче в житті. Тяжко переживши зраду чоловіка, твердо вирішує піти від нього, залишившись без фінансової підтримки. Вікторія знаходить у собі сили жити далі, творить себе, стрімко стає на ноги, бо збирається безстрашно йти по життю. Вона сама будує своє щастя, бо нарешті усвідомлює, що ніхто не зробить це за неї.

Якщо хочете приємно провести вечір у компанії ароматної кави і книжки з п’янким запахом квітів, то роман «Квітникарка» стане вам в нагоді.

Фото взяті з мережі Інтернет.

07.10.2021

…І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі…
Тарас Шевченко

Напередодні урочистого дня – Дня захисників і захисниць України – відділ абонемента спільно з Українським інститутом книги в рубриці «Читаємо разом» пропонують вам надзвичайно цікаві книги, в яких діляться своїми спогадами відважні військовики, медики, журналісти і блогери. Ви дізнаєтесь не тільки про перемоги наших солдат, а й про жахи і тортури їхнього перебування в полоні, про звірства та злочини бойовиків. Про це треба знати і пам’ятати, бо російсько-українська війна триває, багато наших співвітчизників ще досі не на волі.

Український народ вкотре довів спроможність захищати свою рідну землю. Зараз на Сході України нашу вітчизну обороняють справжні патріоти України. Для них справою честі й гідності є священний обов’язок – боронити неньку-Україну! Народ вдячний їм за ті подвиги, які вони здійснюють у боротьбі за незалежність нашої держави, за мужність і відвагу. Ми пишаємось своїми героями, на їхньому прикладі будемо виховувати нові покоління. А ті, хто віддав своє життя за нашу землю, навіки-вічні житимуть в наших серцях – герої не вмирають!

Щиро вітаємо всіх захисників і захисниць України! Низький уклін вам за мужність і щоденний героїзм, за сміливість і стійкість, за витримку й самовіддачу!

Слава Україні! Слава героям-захисникам!

Задати питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *