31.07.1939-лютий, 2006
Сьогодні особлива нагода згадати Миколу Костянтиновича Холодного, адже саме – 31 липня великому українському поетові-шістдесятнику мало б виповнитися 85!
Микола Холодний – представник тієї гілки шістдесятників, яку означують як дисидентство. Через політичні погляди його представників, що істотно розходилися з офіційно встановленими, вони підлягали репресіям і переслідуванням з боку влади. Таких гонінь зазнав і Микола Холодний.
Розквіт його творчості припадає на 60-70-ті роки минулого століття, серед колег він вирізнявся бунтарством, оригінальністю і несхожістю ні на кого. Прямолінійність у зображенні особливостей українського національного буття, гострота думки й слова, сатиричність і викривальний пафос, опір радянській системі, нескореність духу попри різні життєві обставини наповнюють поетичні збірки Миколи Холодного.
Для багатьох його творчість – біла пляма, адже 25 років ім’я Миколи Холодного та його творчість перебували під забороною. Далі самвидаву його поезії не просувались, книги виходили у Франції, США, Канаді, Чехословаччині, Польщі.
Реабілітований у травні 1991 року. У 1993 р. уперше в Україні вийшла його збірка поезій «Дорога до матері», у 1995 р. – «Усмішка Джоконди», у 1997 р. – книга «Голгофа Михайла Осадчого», «Каменюк і Петрарка». Американський Біографічний інститут визнав українського поета Холодного «Людиною року-1999» із занесенням до міжнародного довідника «Видатні діячі ХХ сторіччя». В. Чорновіл, Є. Сверстюк, Ю. Мушкетик, І. Дзюба високо оцінювали громадську позицію поета та його творчість.
Щоб дізнатись більше про життєвий шлях та літературну діяльність поета-шістдесятника, дисидента, пропонуємо переглянути бібліографічний список літератури «Про життєвий і творчий шлях Миколи Холодного» : до 85-річчя з дня народження складений відділом Електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування Публічної бібліотеки імені Лесі Українки та відео-презентацію «Микола Холодний: поетична хвилинка».
Для швидкого пошуку літератури рекомендуємо користуватись електронним каталогом Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих, з якого ви дізнаєтесь про місцезнаходження книги у системі бібліотек міста та замовити її у найближчий бібліотеці до вас. Запрошуємо до читання!