24 лютого у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулася зустріч з письменником Сергієм Деркачем, автором воєнних романів «На фронті спека. Можливий Град!», «Мати солдата» та «Дума про добровольця».
На зустрічі вели розмову про те, що спонукає писати про війну, кому потрібні ці на 90% невигадані історії і через скільки років стане затребувана ця література. Чудова жива зустріч, де йшлося про сильних чоловіків, які не бояться чесно говорити, що відчувають; про те, як важлива чоловіку-воїну підтримка жінки і віра в нього; як важливо вміти слухати і … чути.
Як важливо вести щоденники, мати нотатки з подій сьогодення, адже час промайне швидко, і виросте наступне покоління, яке має зростати і виховуватись на нашому страшному досвіді, і знати, що цього ніколи не має повторитись.
Наскільки важливі ці записи для психіки військових: що неможливо проговорити, можна написати і відпустити.
Війна для багатьох людей, на жаль, починається в той момент, коли вона приходить в твій дім. І тільки усвідомлені далекоглядні люди здатні не чекати її в себе вдома, а спробувати подолати свій страх і сумніви і зробити принаймні хоч щось, щоб зупинити її в тому місці, де вона зараз є.
Книги з дарчим підписом Сергія Деркача вже в нашій бібліотеці.
Низький уклін автору за тему і сенси, за живе спілкування. Чекаємо на нові зустрічі!