29.01.2021
«Від того, що ми їмо, залежить усе наше життя, а наше здоров’я – від того, що їсть наша їжа» – ці слова належать відомому американському кардіохірургу, автору популярного бестселера «Рослинний парадокс» Стівену Ґандрі. То ж сьогодні поговоримо про цю книгу.
Ґандрі, С. Р. Рослинний парадокс. Приховані небезпеки в здоровій їжі, від яких ми хворіємо та гладшаємо / Стівен Р. Ґандрі, Олівія Бел-Буель ; пер. з англ. Ірини Павленко. – Київ : Book Chef : [Форс Україна], 2018. – 414 с.
Наше здоров’я починається з правильної їжі. А наш кишківник – найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому вкрай важливо добре підтримувати нашу внутрішню флору, яка складається з мільярдів необхідних бактерій. Цим бесцінним досвідом і ділиться з нами доктор Ґандрі. Він сам багато років активно боровся з ожирінням і на основі своєї дисертації створив власну систему харчування. Програма «Рослинний парадокс» допомогла йому позбутися багатьох проблем зі здоров’ям та без особливої напруги втратити зайві кілограми, підтримуючи здорову вагу вже десятки років. Вивчаючи історії захворювань своїх пацієнтів, результати їхніх аналізів, доктор Ґандрі дійшов приголомшливих висновків, що причини серцево-судинних захворювань, діабету, раку, анемії, остеопорозу та багатьох інших хвороб знаходяться саме у нашій їжі! А якщо бути більш точним – у лектинах. Багато людей знайомі з одним з найбільш поширених лектинів – речовиною під назвою глютен, що міститься в пшениці та інших зернових культурах. Але хоча позбутися від глютену досить просто, позбутися від лектинів – зовсім не так, бо вони здатні творити в нашому організмі справжній хаос. Лектини зустрічаються не тільки в злаках, але і в деяких горіхах, фруктах і овочах. Білки, що містяться в злаках, шкірці і листі рослин, призначені для захисту рослин від хижаків. Коли ми вживаємо їх у їжу, в організмі починається справжня атака, що викликає войовничі реакції, які можуть привести до набору ваги і серйозних проблем зі здоров’ям. Доктор Ґандрі поступово руйнує наше уявлення про безлектинове харчування і ділиться сотнею своїх улюблених корисних рецептів. Він підказує нам, як правильно приготувати прості невигадливі страви, ділиться своїм досвідом про те, як зробити безпечними для вживання різні продукти. Пропонуючи спробувати власну програму, Стівен Ґандрі запевняє, що її ретельне дотримання призведе до нормалізації ваги, покращення загального стану здоров’я та поліпшення настрою. Окрім лікарської практики, пан Стівен займається різноплановими дослідженнями й винаходами. Він знається на тому, як обманути імунну систему собі на користь. І його книга – це мудра програма харчування, яку він розробив для нашого оздоровлення, а ще в ній безліч рецептів простих страв, закусок та десертів. Автор переконує нас, наскільки корисно і смачно можна харчуватися!
Книга є у відділі абонемента, тож чекаємо на вас! Фото взяті з інтернету.
21.01.2021 «Біда наша в тому, що мало довіряємо собі. Чекаємо порад і одкровень від світу, від інших, розумних і успішних. Тимчасом як у криниці нашої душі і заховані такі багатства! Тому коли натрапляємо на книгу, що містить істинні знання, чи зустрічаємо мудру людину, – спалахує просвітлення. Наче іскра впала на гніт світильника», – так мовить карпатський знатник – головний персонаж одкровень «Золотий час» Мирослава Дочинця.
Дочинець М. Золотий час. Одкровення карпатського знатника / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2020. – 192с.
Мирослав Дочинець – «золотий письменник України», шевченківський лавреат, автор близько двадцяти книг. Й не дивно, що його творами зачитуються не тільки українці, а й чимало іноземних читачів, бо книги автора видані багатьма мовами: англійською, італійською, польською, румунською і навіть японською. Вони можуть зачепити за живе будь-якого читача. Не залишиться й байдужим той, хто прочитає його одкровення «Золотий час». Це відверті настанови і спостереження мудрого цілителя і провісника, якого звали карпатським Сократом. Прокладаючи дорогу до самого себе, він перейшов світ уздовж і впоперек за свої сто років. Його щирі роздуми і поради просто неоціненні. В них – вічне прагнення до істини в думках, в словах, в кожному подиху. Хочеться не просто читати, а перечитувати і дуже-дуже вдумливо. Бо це наповнює дивним світлом наше життя. Тут життєдайність в кожному слові. Сам автор зізнається: «Писати слід так, щоб «клапоть прози» можна було опорядити в рамку, як портрет чи акварель». А ще це – книжка, що читається з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку.
«Якось гуцул-пасічник, мій вірний читальник, даруючи дзбанок меду, сказав: «Ми яко ті бджоли. Вони збирають нектар, я збираю їхній мед для людей, а ви – найголовніше, найсокровенніше, пожиточне для людської душі – золотий мед слова. Доки збираємо, доти наш час – золотий». Вразили ці слова, запамяталися, відлежалися в стільниках днів, міркувань, і ось – книга. Можна сказати – скристалізований карпатський дзен» – щиросердно повідав пан Мирослав.
Читайте книги цього неймовірно обдарованого майстра. «Це окремий материк нашої літератури» (М. Слабошпицький). Тут цілюща сила в кожному слові. В них – жива схованка нашої багатої і щирої української мови. Особливу цінність книжок автора становить книжковий папір, який виготовили з соломи – жодне дерево не постраждало. Його надіслав ізраїльський читач – справжній поціновувач творчості письменника. Примірники екологічно чисті та й за змістом вони – справжній скарб!
То ж чекаємо на вас! Книга є у відділі абонемента. Ви можете замовити її вже зараз.
Фото взяті з інтернету.
14.01.2021 З давніх давен український народ з великою пошаною відносився до своїх традицій, до своїх потаємних символів, до своїх улюблених оберегів. Вони завжди не тільки оберігали наші домівки – вони передавали культуру та добрі звичаї як коштовне надбання своїм прийдешнім поколінням. Упродовж своєї багатовікової історії українці накопичили неабиякий досвід в багатьох галузях життя. Наші предки були чудовими майстрами – вміло вели господарство, знаходили природні скарби і використовували безліч корисних для себе речей, виготовляючи всілякі рідкісні обереги власноруч. А як зробити правильно особистий оберіг на щастя своїми руками? Дехто вважає, що це дуже складно. А от Тетяна Лукашенко в своїй книзі «Українські обереги своїми руками» спростовує це.
Лукашенко Т. Українські обереги своїми руками/ Т. Лукашенко; ред. О.М. Уліщенко – Х. : Аргумент Принт, – 2015. – 223 с. – (Корисна книга)
Любов українців до символів має дуже глибоке коріння. Вишита сорочка чи рушник, сплетений вінок, уквітчаний стрічками і волошками, щира і ніжна пісня, дотепний веселий народний жарт. В українських піснях ви відчуєте всі кольори веселки. В них так багато символів, які для нас і є ясравими оберегами: сині квітки волошки – як символ кохання, пшеничні колоски – як символ достатку, червоні кетяги калини – в них любов до рідної землі. Тетяна Лукашенко зауважує, що сьогодні немає української родини, у якої не було б вишитого рушника. Рушники передавались із роду в рід. Батьки, які отримали рушники від своїх батьків, берегли їх як реліквію для своїх дітей. Рушник характеризував працьовитість і майстерність господарів. Гарно оздоблений рушник завжди висів біля порога напоготові, щоб подати його гостеві, якого запрошували до столу. Рушником не тільки вшановували гостей, а й проводжали людину в далеку дорогу.
Авторка особливо підкреслює, з якою пошаною наші предки відносились до кожної рослинки. Вони вірили, що кожна рослина має душу. Без потреби ніхто не зривав квітів та недозрілих плодів, а щоб зірвати рослину для лікування, потрібно було прочитати щиру молитву і подяку, щоб квітка принесла користь. Дуб, березу і липу вважали священними. Ці добрі звичаї збереглися і до нашого часу. Під час Зелених свят ми обсипаємо долівки своїх кімнат духмяними травами, захищаючи себе від всього недоброго. А ляльку-мотанку майстриня вважає не лише своєрідним культурним символом, а й потужнім оберегом, яка може бути забавкою як для дітей, так і для дорослих, а ще і оригінальним сувеніром, і чудовою прикрасою для вашої оселі.
Завдяки цим знанням, якими ділиться з нами пані Тетяна, ми зможемо своїми руками виготовляти і відроджувати чудові обереги. Вони оберігатимуть нас, наші домівки і нашу землю від всіляких негараздів і допоможуть виховувати шанобливе почуття до природи, дозволять не обкрадати, а розуміти її, жити в гармонії з нею.
То ж покваптесь відвідати наш абонемент — ця прекрасна книга вже чекає на вас і допоможе вам поринути у світ наших предків, ознайомитися з їх всеосяжним світобаченням.
Чекаємо на вас! Фото взяті з інтернету.
06.01.2021 Нова радість стала, яка не бувала:
Над вертепом звізда ясна світу засіяла
Давайте згадаємо в це урочисте і радісне свято повість Миколи Гоголя «Ніч напередодні Різдва», яка володіє особливим секретом вічної молодості. Вона однаково цікава і доступна людям будь-якого віку, її можна перечитувати по кілька разів, але вона не втратить від цього своєї свіжості і новизни.
Гоголь, М. В. Ніч напередодні Різдва : [повість] / Микола Гоголь ; пер. з рос. О. Кобелецької. – Київ : Форс Україна, 2017. – 96 с. : іл.
Вся повість наповнена радісною, світлою атмосферою свята. Великий майстер слова, М. В. Гоголь так яскраво зобразив різдвяні звичаї народу, що, читаючи його твір, ми самі наче поринаємо в атмосферу народного свята, стаємо його учасниками та краще пізнаємо народні традиції.
Веселі і часто непередбачувані події очікують читача, що взявся за дивовижну повість М. В. Гоголя. Розіграші та народні пісні, пригоди і любов, казка і побут українського села нікому не дадуть занудьгувати, якщо ви перегорнете книжкові сторінки.
Життєрадісним, добрим почуттям наповнена вся повість. Гоголь створює прекрасну казку, в якій зображує життя таким, яким воно повинно бути і яке представляється народові в його мріях.
Події в повісті відбуваються в передсвяткову ніч, коли можливі чудеса і чари, коли хлопці та дівчата в українських селах беруть мішки побільше і з піснями та жартами ходять по дворах – колядують, бажають добра і щастя. І настрій у автора, яким він щедро ділиться зі своїми читачами, святковий, веселий. Яскрава, соковита мова; забавні, незабутні образи; смішні сцени українського побуту змушують нас реготати до сліз. А коли людина весело сміється, то навіть проблеми, які до цього здавалися серйозними і нерозв’язними, стають дрібними і незначними. Напевно, тому ми так любимо цю легку та кумедну повість.
Завітайте до відділу абонементу, візьміть книгу та насолоджуйтеся прийдешнім Різдвом! Фото взяті з інтернету.
Вітаємо з Різдвом Христовим!