100 років від дня народження Григорія Тютюнника

23-04-2020 Сьогодні відзначаємо 100-річчя від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника – відомого українського письменника, який народився 1920 року в селі Шалівка Зінківського району на Полтавщині.

У 18 років став студентом Харківського університету, навчання в якому перервала війна. Григорій Тютюнник добровольцем пішов на фронт. Був двічі тяжко поранений, двічі тікав з полону. Брав участь у діях партизанських загонів.

У післявоєнні роки був на педагогічній роботі та працював співробітником львівського журналу «Жовтень», вів активну літературну діяльність.

Творчий доробок митця складють збірка оповідань «Зоряні межі» (1950), «Хмарка сонце не заступить»(1957), «Журавлині ключі» – поетична збірка воєнного часу, що опублікована вже після смерті письменника в 1963 році.

Роман Григорія Тютюнника «Вир» посідає особливе місце як у творчості прозаїка, так і в історії українського письменства. Його поява стала справжньою подією в літературному житті, адже засвідчила поступове, але неухильне одужання й відродження національної словесності після удару, якого завдали їй десятиліття сталінського фізичного та ідеологічного терору.

Роман «Вир» був екранізований у 1983 році режисером Станіславом Клименко.

Книга є у фонді нашої бібліотеки.