У столиці відзначать 130-річчя від дня народження Булгакова

Марія КАТАЄВА

15 травня виповнюється 130-річчя від дня народження автора «Майстера і Маргарити» та «Білої гвардії». Спеціально до цієї дати Літературно-меморіальний музей М. Булгакова готує проєкт «Свято на дачі. До 130-річчя від дня народження Міхаїла Булгакова», що проходитиме на Андріївському узвозі 12-15 травня. 

Чому свято на дачі?

«Щороку в травні Булгакови всією родиною виїжджали на дачу до Бучі та жили там з травня по вересень. Займалися спортом, грали в квіткову пошту, багато жартували, ставили та грали вистави, музикували та читали вголос, влаштовували змагання: в кого краще квітник або чий учень краще скласть екзамен (на дачі займалися репетиторством)», — пояснюють у музеї.

У рамках проєкту в партнерстві з Victoria Museum буде відкрито виставку «Поїздка на дачу». Разом з Булгаковими глядачі також будуть уявно «збиратися і їхати на дачу» — побачать світлини, документи та цікаві експонати — устрій дачного життя сім’ї, їх літні вбрання, тогочасні турботи й радощі.

До прем’єри готується й театральний проєкт «Агафокла» — з Київським національниим університетом технологій та дизайну (КНУТД), Birmingham Institute of Art and Design та творчою командою Mobius Art Projects відтворять одну з найцікавіших аматорських вистав, у якій брали участь Булгакови та їхні друзі в Бучі 29 червня 1910 року.

Знайомство з побутом та традиціями сім’ї, модою, дозвіллям, культурою того часу розширить межі нашого власного світу і, можливо, допоможе по-новому глянути на нашу звичайну систему цінностей.

Також плануються Журфікс, щорічні читання мовами світу біля пам’ятника Міхаїлу Булгакову, а також вечірня програму від друзів і партнерів: Музей Однієї Вулиці, Театр на Подолі, Театр «Колесо» та Pro English Theatre. Свято відбудеться за підтримки Музею історії міста Києва.

Програма подій на Андріївському узвозі 12-15 травня приведена.

У програмі можливі зміни через форс-мажор пандемії та карантинних обмежень.

Детальніше за посиланнямhttps://vechirniy.kyiv.ua/news/51878/

Шановні користувачі!

Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться у читальній залі відділу краєзнавчої літератури та бібліографії:

Булгаков Михаил Афанасьевич (1891-1940) : гениальный писатель, драматург, театральный режиссер //  Проект “Украина”. Галерея национальных героев. – Харьков : Фолио, 2012. – С. 201-209 : портр.

Земская, Е. Из семейного архива Булгаковых (материалы 1910-1915 гг.) / Елена Земская //  Київ і кияни : матеріали щорічної науково-практичної конференції. Вип. 11. – Київ : “КИЙ”, 2011. – С. 376-385

Киев Михаила Булгакова : фотографии, документы, открытки из государственных и частных архивов ; план города Киева и его предместий 1913 года : фотоальбом / Анатолий Кончаковский, Дмитрий Малаков. – Киев : Мистецтво, 1993. – 324 с. : ил., портр.

Махун, С. Майстер і місто : Михайло Булгаков і Київ / Сергій Махун //  Україна Incognita. – Київ : Українська прес-група, 2015. – С. 242-249 : портр., фото.

Михаил Булгаков (1891-1940) : писатель //  100 великих украинцев. – М.: Вече, К.: Орфей, 2002. – С. 484-490.

Михаил Булгаков //  Ткаченко А. Ф. Знаменитые украинцы. – Киев : Аристей, 2005. – С. 45-51.