Сім’я — це майбутнє, це дуже важливо,
Це той осередок, де щастя й тепло.
Сім’я — це любов, мир і діточки-диво,
Найкраще усе, що на серце лягло.
Надія Красоткіна
15-05-2020 Сім’я – один із основних інститутів суспільства, перша сходинка соціалізації людини. Вона розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу тавідповідаючи на громадські потреби.
В усі часи за відношенням держави до сім’ї, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни, адже щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан зазначив, що коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської спільноти, членами якої вони є, перебуває під загрозою. Тому святкування цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. Вперше свято відзначалося 15 травня 1994 року і відтоді, щорічно, для відзначення цього дня обирається певна тема, яка покликана привертати увагу суспільства до проблем сім’ї.
Міжнародний день сім’ї в кожній країні має власні традиції, але всі вони наголошують на тому, що це основний осередок суспільства, який є його фундаментом. Навіть в давнину шлюб вважався основою держави та священним таїнством. Не втратив він свого значення й сьогодні, оскільки сім’я відіграє важливе значення в житті людини. Адже саме в ній починається виховання майбутніх громадян, перше спілкування та перше пізнання світу дитиною. А перше мамине слово, бабусина пісня, розповідь дідуся або порада батька відіграють найголовнішу роль у житті кожного з нас.
Українці завжди шанували сім’ю, найбільш за все цінуючи родинні зв’язки. Від батька до сина, від бабусі до онучки передаються духовні цінності й досі. Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все, адже справжня цінність у житті — це рідні та близькі люди.
В Україні також є День родини. Це відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента був підписаний 30 грудня 2011 року. День родини святкуємо щорічно 8 липня.
Пропонуємо для ознайомлення книги з цієї теми – науково-популярні і художні, що є у фонді нашої бібліотеки.
Толоконін, А. Секрети успішних сімей. Погляд сімейного психолога / Артем Толоконін ; [пер. з рос. А. Сіненко]. – Київ : [Форс Україна], 2019. – 208 с. : іл., портр.
У цій книзі автор розглянув ті підвалини, на яких будують сім’ю. Він переконаний: абсолютно будь-які сімейні стосунки можна поліпшити, відновити, будувати далі за законами безумовної, зрілої любові.
Кови, С. Р. 7 навыков высокоэффективных семей : [как создать по-настоящему крепкую семью в наше неспокойное время] / Стивен Р. Кови ; [пер. с англ. П. А. Самсонов]. – Минск : Попурри, [2017]. – 427 с. : ил.
У своїй книзі Стівен Кові розповідає, як використати його популярну концепцію семи навичок для створення дійсно міцної родини. Ділячись зворушливими історіями з життя різних сімей, він радить як вирішити багато проблем, котрі рано чи пізно стають перед кожним з нас.
Альвира, Р. Место, куда возвращаются : размышления о семье / Рафаэль Альвира ; [пер. с исп. И. Усятинской]. – [Киев] : ДУХ І ЛІТЕРА, [2015]. – 89 с.
Дім і сім’я – це дивовижне творіння культури, духовного розвитку, а також фундаментальна соціальна інституція. Вдома людина розкриває і висловлює свій внутрішній світ, черпає сили для діяльності. Сім’я сприяє розвитку природної і соціальної активності людини, вона може стати імпульсом для вирішення всіх завдань. Ця книга прагне позначити величезне значення сім’ї для особистого життя людини, а також для життя сучасного суспільства.
Забужко, О. С. Музей покинутих секретів : [роман] / Оксана Забужко. – Київ : КОМОРА, 2019. – 832 с.
“Музей покинутих секретів”, новий роман Оксани Забужко, над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це — сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.
Лі, Г. Вбити пересмішника : [роман] / Гарпер Лі ; [пер. з англ. Т. Некряч]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 383 с.
Виховна історія про маленьку, але чесну сім’ю. Про звичайного чоловіка, батька, який стає зразком моралі; про дітей, що на власні очі спостерігають переломну епоху, коли страшні людські якості поступово відходять у минуле.
Моріарті, Л. Велика маленька брехня : [роман : пер. з англ.] / Ліян Моріарті. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 526 с.
Твір про те, що може ховатися за зовнішнім лоском. «Велика маленька брехня» говорить про безліч болючих питань сучасного суспільства: життя матері одиначки та домашнє насильство, зради чи стосунки з дітьми-підлітками… Усі ці теми нашаровуються одна на одну як сніговий ком, переплітаються між собою, доки не вибухнуть у кінці. Книга змушує думати та вчитися, як не треба.
Грофф, Л. Долі та фурії : [роман] / Лорен Грофф ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : Наш формат, 2016. – 402 с.
У центрі сюжету — драматург Ланселот і його дружина Матильда. Чоловік пройшов тяжкий шлях до вершини і одного разу прокинувся знаменитим. Для оточуючих він — самозакоханий геній, але у його сім’ї ситуація зовсім інша. Ідеальний шлюб опиниться на грані розпаду і авторка пояснить, чому так сталось. У своїй роботі письменниця шукає відповідь на питання: що є основою щасливого сімейного життя? Варіант Лорен — взаємна повага і розуміння. Однак шлюб персонажів її роману побудований на брехні та інтригах, а згодом з’явиться ще й помста. Авторка проаналізувала сімейне життя, привівши приклади на конкретних вчинках.