Грудень, 2019
Бевз Г. М. Прийомна сім’я: соціально-психологічні виміри : монографія / Г.М. Бевз. – Київ : Слово, 2018. – 352 с.
У монографії представлені результати соціально-психологічного дослідження з питань становлення в Україні інституту прийомних сімей як однієї з форм системи державного утримання дітей. Здійснена спроба опису та пояснення феномену замісного батьківства на основі процесів об’єктивізації суспільного досвіду з подальшим встановленням владних його компетенцій на основі правового регулювання. Стверджується, що формування соціальної політики у сфері охорони дитинства й захисту дітей має спиратися на надійний легітимний фундамент власного суспільства.
Громик Ю. В. Старослов’янська мова: історія, фонетика, словозміна : збірник завдань та вправ : навчальний посібник для ВНЗ / Ю.В. Громик. – Київ : Кондор, 2018. – 184 с.
Курс старослов’янської мови як одна з навчальних дисциплін історико-лінгвістичного циклу має винятково важливе значення для формування загального мовознавчого світогляду майбутніх філологів. Старослов’янська мова , яка першою з усіх слов’янських мов була зафіксована на письмі, своєю фонетико-граматичною системою дуже близька до праслов’янської мови пізнього періоду. Отже вивчаючи звукову систему та словозміну старослов’янської мови, студенти пізнають основні мовні закони, що визначали розвиток праслов’янської мови, а згодом окремих слов’янських мов.
Диспенза Д. Развивай свой мозг . Как перенастроить разум и реализовать собственный потенциал / доктор Джо Диспенза ; [пер. с англ. Д. Шепелева]. – Київ : Бомбора : [Форс Україна], 2019. – 684 с. : ил.
Ще недавно в науці панувала думка, що мозок має чітко організовані структури, що ми народжуємося з обмеженим числом нейронів, а пошкоджені клітини не відновлюються. Тепер ці переконання беруться під сумнів. Сучасна нейробіологія стверджує: наш мозок змінюється протягом усього життя – у відповідь на кожен життєвий досвід, кожну нову думку і кожну інформацію, яку ми засвоюємо. Доктор Джо Діспенза, професор нейрохімії і нейробіології, пропонує просунуту програму з налаштування свого мозку, тіла і життя.
Листопад, 2019
Якокка Л. Якокка. Автобіографія / Лі Якокка у співааторі з Вільямом Новаком ; [пер. з англ. Г. Литвиненко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 384 с.
Автобіографія Лі Якокки – це розповідь про життя і кар’єру людини, яку звільнили з посади президента Ford і яка витягла Chrysler з глибокої кризи. Професіонала, завдяки якому на світ з’явилися легендарні форди Mustang і Fiesta і звичні сьогодні засоби безпеки автомобілів. Ця книга одночасно й особистий життєпис, і спогади про рух кар’єрними сходами, і нотатки менеджера, тут є поради щодо бізнесу, смішні байки і роздуми людини, від рішень якої залежала доля людей і величезних компаній.
Клінтон Б. Зникнення президента : роман / Білл Клінтон, Джеймз Паттерсон ; пер. з англ. В. Зенгва. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2019. – 464 с. : портр.
«Зникнення президента» відображає загрозу такої сили, яка ставить під удар не лише Пенсильванія-стрит і Волл-стрит, а й усю Америку. Нестабільність і страх охоплюють націю. Подейкують про кібертерор, шпигунство і зраду Кабінету. Під підозрою навіть сам президент, а згодом він зовсім зникає… Події кількох днів, які описано у «Зникненні президента», проливають приголомшене світло на внутрішнє бродіння й уразливість нашої нації. Цей аутентичний і жахаючий роман, сповнений інформації, яку може знати лише колишній президент, стає актуальним на багато років.
Донован А. Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мрієте / Андро Донован ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], 2019. – 256 с.
У книжці «Самомотивація» авторка вчить кожного почути своє «Я», відокремити власні бажання від нав’язаних суспільством і жити в гармонії передусім із собою, зі своїми внутрішніми щурами. Пропонована книжка акумулює багаторічний досвід роботи з клієнтами і містить важливі теоретичні зауваги, практичні поради, вправи, виконання яких має наблизити читача до внутрішньої рівноваги, а також реальні історії людей, яким Андро Донован допомогла зрозуміти себе й наважитися на зміни в житті.
Жовтень, 2019
Гандрі С. Р. Рослинний парадокс. Кулінарна книга : 100 смачних рецептів, що допоможуть вам схуднути, зцілити організм і почати життя без лектинів / Стівен Р. Гандрі ; пер. з англ. Дар’ї Лученкової. – [Київ] : [BookChef] : [Форс Україна], [2019]. – 288 с. : іл.
Відомий кардіохірург доктор Стівен Р. Гандрі, автор бестселера «Рослинний парадокс», представляє нову кулінарну книгу, в якій зібрано 100 простих рецептів для здорового харчування. Автор крок за кроком розкриває секрет здорового харчування і ділиться найулюбленішими і корисними рецептами. Серед розмаїття найпопулярніших страв, що схвалені програмою «Рослинний парадокс», кожен знайде свої найулюбленіші рецепти пончиків і млинців, піци й страв тайської кухні, фрикадельок і спагеті, тістечок і морозива тощо. До списку рецептів увійшли неймовірні страви від кухарів-володарів кулінарних премій.
Словник українських прізвищ історико-етимологічний : з поясненнями давніх значень і оригінальних словоформ, висвітленням титулів аристократії і шляхти, досягнень видатних діячів і звань достойників, посад відомих представників : [у 2 ч.]. Ч. 1 / [упоряд. В.Ф. Ковальчук]. – Київ : Ліра-К, 2018. – 711 с.
Пропонований словник містить понад 154 200 прізвищ, створених нашими предками починаючи з глибин первомови і початково зафіксованих з часів Середньовіччя Європи й Русі Київської, коли появилися документально оформлені перші прізвищеві назви. Грандіозна цифра лише підтверджує обережні вислови лінгвістів, що сучасні українці мають найбільшу кількість прізвищ серед усіх народів світу. Досліджуючи їх виникнення і усталення, автор-упорядник пов’язує весь процес із розвитком мови наших пращурів, відображаючи через часові паралелі розширення словникового запасу людей.
Байстер М. Сила забування. Шість ключових навичок очищення мозку від безладу / Майк Байстер, Крістін Лоберг ; [пер. з англ. О. Гордієнко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 400 с.
Чи відомо вам, що людський мозок здатен запам’ятати 10 мільярдів сторінок інформації, і допомагає йому в цьому забування? Так-так, ми нічого не переплутали – саме забуваючи несуттєве, наш мозок зможе сконцентруватися та запам’ятати важливе. Ця книжка допоможе оволодіти навичками, які перетворять вас на дійсно ефективного мислителя і стануть у пригоді як у кар’єрі, так і в особистому житті.
Вересень, 2019
Прищенко С. В. Основи рекламного дизайну : підручник / Світлана Прищенко. – Київ : Кондор, 2019. – 400 с. : іл.
Авторка розглядає актуальні проблеми сучасного рекламного дизайну як специфічного виду творчої діяльності – процес проєктування представлено як синтез соціокультурних, кольоро-графічних і маркетингових аспектів. Проаналізовано вагомий вплив мистецьких стилів на рекламну графіку, проблеми візуалізації рекламних ідей і структуровано арсенал художньо-графічних засобів у сукупності з комп’ютерними технологіями, а фірмовий стан визначено як комплексну рекламу. Окрему увагу присвячено сприйняттю кольору в рекламних зверненнях і його смисловим інтерпретаціям. Уперше запропоновано естетичні параметри та критерії оцінки рекламної продукції, методичні засади проєктування об’єктів рекламного дизайну.
Ростовський В. С. Кухні народів світу : підручник / В.С. Ростовський. – Київ : Конор, 2018. – 501 с. : іл.
Початок кулінарії заклала та первісна людина, яка здогадалася покласти шматок м’яса у вогонь. Відтоді кулінарія пройшла довгий і славетний шлях, на якому були і злети, і падіння. Кожна нація і кожна епоха створювали свої кулінарні дива і шедеври, засновували свої кулінарні школи, напрямки: французька кухня, китайська, іспано-португальська тощо. Незважаючи на традиції харчування, що склалися історично, кулінарія являє собою одну з найменш ізольованих частин національної культури. У цьому посібнику наведено узагальнені відомості про особливості національних кухонь народів світу, про поширені або мало вживані продукти, способи приготування страв.
Мороз В. М. Ризик-менеджмент : навчальний посібник для студентів спеціальностей 281 – «Публічне управління та адміністрування» спеціалізація «Адміністративний менеджмент» / В.М. Мороз, С.А. Мороз ; Міністерство освіти і науки України ; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». – Київ : Кондор, 2019. – 140 с.
У навчальному посібнику запропонована цілісна за своїм змістом та логічна за послідовністю подання модель організації ризик-менеджменту на організаційному рівні. З’ясоване місце та роль підсистеми ризик-менеджменту в системі стратегічного та оперативного управління, а також розглянуто її зміст та особливості функціонування на різних етапах життєвого циклу організації. Розкрито залежність ефективності та результативності організаційної діяльності від рівня теоретичних знань суб’єкта управління щодо змісту та практики реалізації механізмів мінімізації ризиків, а також його здатності до їх використання у межах системи ризик-менеджменту.
Серпень, 2019
Наулко В. І. Культура і побут населення України [посібник] / В.І. Наулко. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 286 с., 64 с. іл.
У другому, доповненому і переробленому виданні з урахуванням новітніх даних подано огляд основних етапів етнічної історії України, розвитку різноманітних сфер матеріальної та духовної культури її населення, містяться відомості про українську діаспору та її культурні надбання.
Гультай М.М. Конституційна скарга у механізмі доступу до конституційного правосуддя : курс лекцій / М.М. Гультай. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 270 с.
Курс лекцій ґрунтується на Конституції України, законах та інших нормативно-правових актах у галузі конституційного права України з урахуванням останніх законодавчих змін. У них розкривається зміст інституту конституційної скарги, аналізується її значення у механізмі індивідуального доступу до конституційного правосуддя, визначається її правова природа та різні аспекти прояву в контексті законодавчого впровадження, з урахуванням найкращого світового досвіду функціонування цього інституту та сучасних умов вітчизняної конституційно-правової практики, а також основних інститутів конституційного права України.
Хёрли Д. Стань умнее. Развитие мозга на практике : [пер. с англ.] / Дэн Хёрли. – Киев : Центр учебной литературы, Киев, 2019. – 320 с.
У цій книзі Ден Херлі зібрав сучасні методики вдосконалення інтелекту. Автор проінтерв’ював кращих дослідників і навіть сам прийняв участь в якості піддослідного в експериментах, щоб дізнатися більше про методи про які він пише. У книзі розкриваються всі аспекти, пов’язані з поліпшенням робочої пам’яті і когнітивних здібностей: тренування, вправи, ліки, музика, медитація, стимуляція мозку і багато іншого. Все це автор також випробував на собі.
Липень, 2019
Вахонєва Т. М. Авторське право і суміжні права в Україні : навчальний посібник / Т.М. Вахонєва. – Київ : Дакор, 2019. – 576 с.
Навчальний посібник підготовлений у відповідності із обов’язковими вимогами державних освітніх стандартів вищої освіти та відповідає чинним на момент видання нормативним актам. У проведеному дослідженні викладені загальнотеоретичні та практичні питання правового регулювання відносин авторського права і суміжних прав. Завдяки представленому навчальному посібнику можна ознайомитися із основними інститутами авторського права і суміжних прав, а саме: дослідити юридичну природу авторських та суміжних прав; проаналізувати основні юридичні ознаки та особливості створення об’єктів авторського права і суміжних прав; визначитися із правовим статусом суб’єктів авторського права і суміжних прав; охарактеризувати зміст відповідних правовідносин; вивчити можливі способи правової охорони та захисту авторських та суміжних прав за законодавством України.
Наконечний Є. Украдене ім’я: чому русини стали українцями / Євген Наконечний. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 357 с.
У роботі розглядається функціонування українського та російського етнонімів у їх історичній взаємодії, простежуються передумови і наслідки утворення етноніма «Україна» – імені нації, що визначає її ідентичність. Автор також висвітлює питання вживання в українській мові етноніма «єврей».
Зелинська-Джонсон Я. Спадщина чотирьох господинь : спогади про те, як готували в українському домі / Ярослава Зелинська-Джонсон ; [пер. з англ. Н. Агоджаняна]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 250 с. : іл., портр.
У цій кулінарній книжці зібрано рецепти, які готували різні покоління до свят, витворюючи у своїх домівках особливий родинний дух. Це випробувані роками бабунині, мамині й тітчині переписи – справжній кулінарний скарб, а ще мудрі поради чотирьох господинь та спогади про те, як готували в українському домі. Ця книжка – важливий спадок, що заслуговує того, аби його не втрачати. Рецепти страв, які готували та ділили за одним столом, є частиною нашого минулого. Й, вони, сподіваємося, житимуть і надалі – вже як частина майбутнього українських родин.
Червень, 2019
Свідоме і несвідоме у груповій взаємодії : монографія /за ред. П.П. Горностая ; Національна академія педагогічних наук України ; Інститут соціальної та політичної психології. – Кропивницький : [Імекс-ЛТД], 2018. – 244 с.
У монографії висвітлюються результати дослідження особливостей групової взаємодії в групах різного типу: навчальних і психотерапевтичних, гомогенних і гетерогенних за гендерним складом, новостворених і давно сформованих, які стабільно функціонують. На основі узагальнення результатів теоретичних та емпіричних досліджень обґрунтовано концепцію групової взаємодії, що спирається на уявлення про паралельні свідомі і несвідомі процеси групової динаміки.
Майдан від першої особи. Регіональний вимір : Вип. 3, ч. 2. Львівська – Чернігівська області / [уклад. Г. Боднар та ін. ; відп. ред. Т. Привалко] ; Український інститут національної пам’яті. – Київ : [К.І.С.], 2018. 432 с. : фотоіл., портр.
У виданні подані фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Інтерв’ю зібрані регіональними робочими групами, до яких увійшли історики, музейники, архівісти, журналісти, громадські активісти. Фрагменти спогадів доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами. Метою видання є спроба реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.
Андрєєв А. С. Агітаційно-пропагандистська діяльність радянських органів репатріації серед «переміщених осіб» з України (1944-1953 рр.) : [монографія] / А.С. Андрєєв. – Київ : [ДІА], 2018. – 256 с.
У монографії розглядається комплекс проблем, пов’язаних з процедурою повернення на батьківщину «переміщених осіб» у середині 40-х років ХХ ст. Центральним об’єктом дослідження постають агітаційно-пропагандистські акції радянських органів репатріації у середовищі «ді-пі», котрі потрапили на чужину з України. Розкриваються структура органів, на які покладалося морально-психологічне та ідеологічне забезпечення репатріаційної програми, їх повноваження, функції та ефективність. Простежується еволюція ідейно-політичної обробки контингентів потенційних поверненців на різних етапах цієї кампанії від вересня 1944 р. до 1947 р.
Травень, 2019
Євгенідіс, Дж. Середня стать : [роман] / Джеффрі Євгенідіс ; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 703 с.
«Середня стать» — проникливий та багатогранний роман-епопея американського письменника грецького походження Джеффрі Євгенідіса. У книжці розповідається про Калліопу Стефанідіс і три покоління греко-американської сім’ї Стефанідісів, кожне з яких має свої секрети. Калліопа — не така, як інші дівчата. Та щоб зрозуміти, у чому ця відмінність та як її прийняти, вона повинна відшукати не один скелет у шафі своєї родини та розкрити жахливу таємницю.
Карг, Б. 101 таємниця масонів. Правда, яку приховує найзагадковіша спільнота у світі / Барб Карг, Джон К. Янг ; [пер. з анлг. А. Климовської]. – Харків : Vivat, 2019. -255 с.
Масони завжди впливали на світову політику, культуру, науку. Серед членів цієї організації були видатні політичні діячі, президенти, відомі науковці, письменники… Проте щодо цього таємного братства існує більше запитань, ніж відповідей. Як одна з найбільших і найстаріших організацій масони і далі формують світову політику. Завдяки цій книжці ви дізнаєтесь найцікавіше з історії й сучасності цього братства: значення масонських символів, обрядів та ритуалів, таємну змову масонів і Святий Грааль, діяльність масонів у нацистській Німеччині, віковічне суперництво масонів із католицькою церквою, вплив масонства у світі.
Лютий, 2019
Піддубний С. В. Українська мова – мова вільних людей : [унікальні факти про українську мову, слово, літеру, пісню] / Сергій Піддубний. – Київ : ФОП Стебеляк, 2019. – 206с. : іл.
Головний посил цієї книжки визначають слова Пантелеймона Куліша: «Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас громада буде шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить». Багато нового, цікавого й несподіваного знайде читач тут про витоки мови, про древній спосіб наших пращурів передавати інформацію на відстань, про філософію українського слова, про числа, літери, імена, про молитву, пісню і навіть про те, куди предки автора культурно «відсилали» своїх недоброзичливців.
Сухомлинський В. О. Я розповім вам казку… Філософія для дітей : [збірка творів : для широкого кола читачів] / Василь Сухомлинський ; [уклад. О.В. Сухомлинська]. – [Харків] : ШКОЛА, [2018]. – 575 с. : портр.
Це видання – найголовніша на сьогодні збірка творів для дітей видатного українського педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з авторським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення. Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім – для самих дітей.
Гуменюк Н. Квіти на снігу / Надія Гуменюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 208 с.
Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя… Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована — донька художника, який загадково загинув у своїй майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця… Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження — такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна.
Січень, 2019
Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення : [альбом] / текст Андрія Гречила ; упоряд. Та заг. ред. Богдана Завітія ; [Український культурний фонд]. [Київ] : Родовід, [2018]. – 400 с. : фотоіл.
У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів, бібліотек України та світу. Про наш герб – ніби простий, але досі загадковий. Упродовж усього ХХ ст. наш герб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Василь Кричевський, Георгій Нарбут, Роберт Лісовський, Микола Битинський, Ніл Хасевич, Михайло Бутович, Мирон Левицький, Михайло Дмитренко, Святослав Гординський та ін. – їхнім роботам у цьому альбомі присвячено багато сторінок. Про Тризуб загалом – понад половину цієї книжки.
Ковалено С. С. Похід запорожців на Донбас і Крим: рік 1918 : [історичний нарис] / Сергій Коваленко. – Київ : Стікс, 2018. – 312 с. : іл. : портр.
Книга оповідає про події в Україні у лютому-квітні 1918 р., пов’язані з її звільненням від військ комуно-московських окупантів силами Окремої Запорозької дивізії Армії УНР. Крім безпосереднього викладення матеріалу про бойові операції в книзі приділено увагу історії формування Окремої Запорозької дивізії, починаючи від Окремого Запорозького загону Армії УНР, створеного 9 лютого 1918 р. наказом Військового Міністра УНР Олександра Жуківського.
Пресіч О. В. Орачі прерій. Українська проза в Канаді : [проблемно-тематичні і жанрово-стильові пошуки] / Ольга Пресіч. – Київ : К.І.С., 2018. – 286 с. : портр.
У монографії досліджується українська проза в Канаді як поліфонічне багатовимірне явище. За період функціонування вона еволюціонувала від примітивно-реалістичних напівпрофесійних творів до модерного й постмодерного художнього мислення, доповнила «материкове» письменство творами непересічної естетичної вартості. Магістральними напрямками стали інтерпретація проблематики українсько-канадської прози ХХ століття, аналіз її жанрово-стильових моделей. Проводиться порівняння довоєнної й повоєнної українсько-канадської прози, що дозволяє вияскравити особливості її змістових вимірів і поетики.