Міська цільова комплексна програма “Безпечна столиця” на 2019 – 2021 роки
КОРОНАВІРУС ВПЛИНУВ НА РІВЕНЬ ЗЛОЧИННОСТІ В КИЄВІ
Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
Щодня столична поліція реагує в середньому на 2 200 викликів киян, які повідомляють про скоєння кримінальних правопорушень.
У 2020 році було зафіксовано близько 17 тисяч злочинів. Про це повідомили на засіданні постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.
Правоохоронці та депутати проаналізували стан виконання міської програми «Безпечна столиця» (на 2019-2021 роки).
Як показала статистика, у порівнянні з аналогічним періодом-2019 кількість злочинів зменшилась більше, аніж на третину.
– Торік було 117 розбійних нападів, в цьому році – 88. Вуличних грабежів стало менше на 36% (494 проти 772). Основна частина злочинів – це крадіжки: їх кількість зменшилась на 46% (6,4 тис. проти 12 тис.). На 10 тис. осіб скоєно 46 злочинів, торік – майже 70, – розповів начальник столичної поліції, генерал Андрій Крищенко.
За словами генерала Крищенка, рівень злочинності знизився внаслідок карантинних обмежень і зменшення кількості людей на вулицях та громадських місцях.
https://vechirniy.kyiv.ua/news/koronavirus-vplynuv-na-riven-zlochynnosti-v-kyyevi
КЛИЧКО ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ
ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВОПОРЯДКУ ТА БЕЗПЕКИ В КИЄВІ
Мер Києва Віталій Кличко підписав Меморандум щодо забезпечення правопорядку та безпеки в Києві. Меморандум укладено між Київської міською державною адміністрацією, постійною комісією Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, Головним управління Національної поліції у місті Києві, Управлінням патрульної поліції у місті Києві та Київським міським громадським формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта».
У 2018 році «Муніципальна варта» включена до співвиконавців міської цільової програми «Безпечна столиця». Це дало можливість виділити з бюджету столиці 3,7 млн. грн на закупівлю 150 комплектів форменого одягу, забезпечення паливно-мастильними матеріалами, а також придбати рації та спецзасоби. У 2019 році в рамках цієї ж програми громадському формуванню буде виділено 21 млн. грн. Участь формування «Муніципальна варта» у реалізації Програми дає можливість залучати активних киян до забезпечення публічного порядку і безпеки на території міста. Сьогодні більшість членів “Муніципальної варти” – ветерани АТО.
Результати співпраці “Муніципальної варти” та органів поліції вже є. – Це збільшення кількості затримань правопорушників, викриття грабіжників, складення протоколів про адміністративні правопорушення. Громадським формуванням регулярно здійснюються рейди в найбільш проблемних районах столиці.
http://kiev.klichko.org/news/?id=3418
БЕЗПЕЧНА СТОЛИЦЯ
Депутати Київради підтримали програму «Безпечна столиця» на три роки.
Міську цільову програму «Безпечна столиця» на 2019-2021 роки, розроблену апаратом КМДА, підтримали депутати Київради. Ця програма дозволить і надалі налагоджувати дієву співпрацю правоохоронних органів, органів державної та місцевої влади для підвищення загального рівня правопорядку і безпеки у столиці. Про це повідомив керівник апарату Київської міської державної адміністрації Дмитро Загуменний, інформує прес-служба КМДА.
Він зазначив, Програма спрямована на посилення та удосконалення заходів профілактики та протидії злочинності у столиці.
– Реалізація Програми «Безпечна столиця» дасть можливість скоротити кількість злочинів проти життя та здоров’я киян, підвищити рівень розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів, забезпечити на належному рівні публічну безпеку та порядок. Крім того, буде проводитися профілактика правопорушень серед неповнолітніх та молоді. Ми переконані, що ці та багато інших заходів не лише підвищать рівень безпеки мешканців, а й рівень довіри населення до правоохоронців та міської влади, – переконаний Дмитро Загуменний.
Він додав, що заходи, передбачені Програмою, також спрямовані на підвищення ефективності та оперативності роботи територіальних підрозділів Національної поліції з реагування на заяви і повідомлення громадян про злочини, а також розшуку і затримання злочинців у найкоротший термін. Цього можна буде досягти завдяки удосконаленню технічних засобів контролю за ситуацією у публічних місцях, створення відповідних систем накопичення та обміну інформацією тощо.
При реалізації програми протягом 2019-2021 років передбачається за результативними показниками зменшення кількості кримінальних правопорушень та збільшення відсотку їх розкриття.