Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. У цей День ми згадуємо про копітку працю та високу місію бібліотекаря: виховувати грамотного читача, навчити його орієнтуватися у потоці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами бібліотеки.
Цьогоріч День бібліотек ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби з рашизмом, а бібліотеки для своїх громад та переселенців стали точкою опори і простором для спільнодії. Більшість бібліотек сьогодні не лише обслуговують користувачів, проводять культурно-просвітницькі заходи, а й перетворилися на волонтерські центри допомоги ЗСУ і внутрішньо переміщеним особам. У деяких бібліотеках налагодили плетіння маскувальних сіток, пошиття елементів військового одягу і спорядження, збір книжок тощо. Є ще й бібліотеки, які організували пункти допомоги для ВПО, надавши їм повноцінний прихисток і харчування.
Публічна бібліотека імені Лесі Українки м. Києва організувала збір українських книжок для дорослих і дітей, які перебувають у різних містах Європи (проєкт «Книжки вслід»). Закликаємо всіх охочих долучитися до цієї потрібної та благородної справи та приносити книжки за адресою: вул. Тургенєвська 83-85.
Також на базі бібліотеки створено клуб з вивчення та вдосконалення української мови «Пригости мене розмовою – українською мовою». Модератором та організатором зустрічей є випускниця КНУ ім. Тараса Шевченка, магістр філології Ірина Костюк. Розмовний клуб організовано для киян, вимушено переміщених осіб й усіх, хто хоче вдосконалити свої знання й навики комунікації.
На сайті бібліотеки також постійно оновлюється інформація про ресурси, помічні в умовах війни.
Вітаємо всіх причетних до бібліотечної справи з професійним святом!
Інтернет- ресурси:
Тематична презентація до Всеукраїнського дня бібліотек;
Книги в історії: Від каменю до електронних бібліотек;
Історія бібліотечної справи в Україні;
Найкрасивіші бібліотеки світу та України: [Відеосюжет];
Сайт Української бібліотечної асоціації;
Діяльність бібліотек в умовах воєнного часу: [Презентація];
Бібліотечний [онлайн] марафон «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!», 30 вересня 2022 р.;
5 бібліотек, що змінили життя громади: [Стаття Оксани Бруй];
Бібліотека як серце громади: як у Британії осучаснили бібліотеки: [Стаття Діани Квасневської];
Робота бібліотек на допомогу користувачам з обмеженими фізичними можливостями;
Актуалізація бібліотечних фондів в умовах воєнної агресії РФ проти України: [Відеосюжет];
Література з теми бібліотекознавства в фондах Публічної бібліотеки імені Лесі Українки