860

Міська цільова програма “Турбота. Назустріч киянам” на 2011 – 2015 рр.

 

МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ МЕШКАНЦІВ ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ КИЄВА ГОДУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНИМ ОБІДОМ

Така можливість у них з’явилася завдяки реалізації міської програми «Турбота»

Як повідомляється на сайті Печерської райдержадміністрації столиці, відтепер малозабезпечені мешканці  цього району можуть отримувати безкоштовно гарячі обіди в Територіальному центрі соціального обслуговування (вулиця Рогнідинська, 4-б).

З 6 липня для людей похилого віку організували гаряче харчування, щоб хоч трохи полегшити їхнє життя, – говорить директор Територіального центру соціального обслуговування Печерського району Валентина Некрутова. – На програму «Турбота. Назустріч киянам » нашому району виділено 313,4 тисячі гривень, і цього вистачить, щоб  76 самотніх людей похилого віку, інвалідів, малозабезпечених громадян щодня у нас харчувались. Завдяки виділеним коштам зможемо забезпечувати їх обідами майже до кінця року…

 

МАЛОИМУЩИХ ЖИТЕЛЕЙ ПЕЧЕРСКОГО РАЙОНА КИЕВА БУДУТ КОРМИТЬ БЕСПЛАТНЫМИ ОБЕДАМИ

Такая возможность у них появилась благодаря реализации городской программы «Турбота»

Как сообщается на сайте Печерской райгосадминистрации столицы, отныне малообеспеченные жители этого района могут получать бесплатно горячие обеды в Территориальном центре социального обслуживания (улица Рогнединская, 4-б).

С 6 июля для людей преклонного возраста организовали горячее питание, чтобы хоть немного облегчить их жизнь, – говорит директор Территориального центра социального обслуживания Печерского района Валентина Некрутова. – На программу «Турбота. Назустріч киянам» нашему району выделено 313,4 тысячи гривен, и этого хватит, чтобы 76 одиноких стариков, инвалидов, малообеспеченных граждан ежедневно у нас столовались. Благодаря выделенным средствам сможем обеспечивать их обедами почти до конца года…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/202522-maloimucshih-zhitelej-pecherskogo-rajona-kieva-budut-kormit-besplatnymi-obedami

 Факты и комментарии. – 2015. – 9 июля – С. 10.

 

КОМУ З ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ПОЛОЖЕНО «КАРТКУ КИЯНИНА»?

У департаменті соціальної політики Київської міськдержадміністрації «ФАКТАМ» повідомили, що згідно з прийнятим Київрадою рішенням

№ 567-1431 «Про внесення змін до рішення Київради від 17 лютого 2011

№ 19/5406 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам»на 2011-2015 роки» (вступила в дію 4 червня 2015) безкоштовно користуватися столичної підземкою зможуть пільговики (з числа взятих на облік в столиці), переміщені з тимчасово окупованих територій України, з районів проведення АТО і населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. У цей список увійшли пенсіонери; інваліди ІІІ групи; учасники війни; члени сім’ї загиблого (померлого)ветерана війни;які мають особливі і трудові заслуги перед батьківщиною; непрацюючі працездатні люди, які доглядають за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом або престарілим, який досяг 80-річного віку; соціальні працівники, фахівці соціальної сфери комунальних організацій соцзахисту населення та державні інспектори, патронажні сестри міського Товариства Червоного Хреста; перекладачі мови жестів Київської організації УТОГ; багатодітні батьки, а також ті, хто не має права на пенсію (у трактуванні Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»). Причому всі перераховані категорії людей до кінця червня через турнікети проходять по своїх посвідченнями, а вже з 1 липня – виключно з «карткою киянина» …

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/201353-komu-iz-pereselencev-polozhena-kartochka-kievlyanina

Факты и комментарии. – 2015. – 16 июня – С. 12.

 

 КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

II сесія VII скликання

РІШЕННЯ

 від 4 вересня 2014 року N 46/46

Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406 “Про затвердження міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011 – 2015 роки” та фінансування її заходів у 2014 році

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення Київської міської ради від 04 лютого 2014 року N 6/10152 “Про бюджет міста Києва на 2014 рік”, з метою забезпечення подальшого соціального захисту окремих категорій малозахищених верств населення міста Києва Київська міська рада вирішила:

 

  1. Внести до рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406 “Про затвердження міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011 – 2015 роки” такі зміни…

Далі читайте тут:

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MR140057.html

 Хрещатик. – 2014. – 6-7 жовт. – С. 3-5.

Додаток

до рішення Київської міської ради

04.09.2014 № 46/46

Міська цільова програма “Турбота. Назустріч киянам” на 2011 – 2015 роки»

 

1. Паспорт міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011 – 2015 роки»

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Департамент соціальної  політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

 

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

п. 1.2 Протоколу доручень, напрацьованих під час наради з запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів у місті Києві від 28 жовтня 2010 року, та доручення заступника голови Київської міської державної адміністрації Новохатька Л. М. від 22 листопада 2010 року № 46071

 

3.

Розробник Програми

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

 

4.

Співрозробники Програми

 

5.

Замовник (відповідальний виконавець) Програми

Департамент соціальної політики  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)  – з 1 січня 2013 року

 

6.

Учасники (співвиконавці Програми)

Районні в місті Києві державні адміністрації, Київська міська рада, Київський міський центр зайнятості

 

7.

Термін реалізації Програми

2011 – 2015 роки

 

7.1.

Етапи виконання Програми (для довгострокових програм)

 

I етап – 2011 рік

 

II етап – 2012 – 2015 роки

 

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

 

Бюджет міста Києва

 

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього,

у тому числі:

1788898,7 тис. грн.

 

9.1.

коштів бюджету міста Києва

1788898,7 тис. грн.

 

9.2.

коштів інших джерел

 

ПІДТРИМКА ВІД СТОЛИЧНОЇ ВЛАДИ

ПРОГРАМА. Рішення Київради у межах цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» затверджено «Порядок надання допомоги киянам – учасникам Антитерористичної операції та сім’ям киян, які загинули під час проведення АТО».

Вже надійшли перші три мільйони гривень, з яких матеріальну допомогу – 2500 гривень – отримали 1200 учасників АТО.

Ухвалено рішення про надання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг учасникам бойових дій у зоні АТО та членам їхніх сімей.

Для призначення матеріальної допомоги необхідно звертатись в управління праці та соціального захисту населення районних у місті Києві державних адміністрацій за місцем реєстрації заявника, повідомила прес-служба КМДА.

Урядовий кур’єр. – 2014. – 26 груд. – С. 7.

 

У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СТОЛИЦІ ЗАПРАЦЮВАЛИ

95 ДИТЯЧИХ ТАБОРІВ ВІДПОЧИНКУ

43У Департаменті освіти і науки, молоді та спорту інформують, що відсьогодні розпочали роботу табори відпочинку з денним перебуванням. Так, наразі працюють 95 пришкільних таборів, які зможуть прийняти майже 7 тисяч юних киян на 18 робочих днів.

Протягом відпочинкової зміни їх роботу організують так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе затишно, збагатилася духовно, загартувалася фізично. У таборах заплановано проведення різноманітних екскурсій містом: до Ботанічного саду, зоопарку, відвідування театрів, кінотеатрів. Передбачається проведення цікавого та змістовного дозвілля: конкурсів, вікторин, змагань, спортивних рухливих ігор на природі, свят, інсценізації казок.

У профільному департаменті зауважують, що безкоштовні путівки надавалися дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Для забезпечення функціонування пришкільних таборів з бюджету міста передбачені видатки на загальну суму 2676,3 тис. грн. Вартість путівки становить 466, 56 грн, проте батькам необхідно сплатити лише – 25%, тобто 116,64 грн.

Хрещатик. – 2014. – 6 черв. – С. 1.

 

МОЛОДИМ КИЇВСЬКИМ СІМ’ЯМ, У  ЯКИХ НАРОДИЛИСЯ ТРОЄ І БІЛЬШЕ ДІТЕЙ, МІСТО НАДАСТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

На останньому пленарному засіданні депутати Київради підтримали проект рішення щодо подальшого соціального захисту малозабезпечених киян, проголосувавши за зміни до цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2011-2015 роки та фінансування її заходів. Зокрема, зміни торкнуться підтримки молодих сімей, у яких народилися троє і більше дітей. Тепер, як повідомила прес-служба міськдержадміністрації, багатодітним батькам, зареєстрованим у Києві, з подачі столичного департаменту охорони здоров’я місто буде надавати матеріальну допомогу.

Матеріальна підтримка не обійде і сурдоперекладачів, які супроводжують інвалідів по слуху. Такі соціальні працівники віднесені до категорії громадян з правом безкоштовного проїзду в громадському транспорті.

Факты, 2013, 30 мая, с. 6.

 

СТОЛИЧНІ ДЕПУТАТИ ПІШЛИ НАЗУСТРІЧ КИЯНАМ

Місцева влада здійснює кроки щодо підтримки малозахищених верств населення, молоді та бізнесу.

Столичні депутати в середу – 22 травня – провели чергове засідання, на якому схвалили рішення щодо підвищення соціального захисту містян та якості освіти. Зокрема,  внесені зміни до цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки”.

Хрещатик, 2013, 23 трав., с.1.

 

СТОЛИЧНИМ ВЕТЕРАНАМ ЗАПРОПОНУЮТЬ

ОЗДОРОВИТИСЯ В  КИЇВСЬКОМУ РЕГІОНІ

Цього року в рамках реалізації програми “Турбота. Назустріч киянам” на оздоровлення ветеранів планують витратити 10 млн грн. Поправити своє здоров’я учасники Великої Вітчизняної війни зможуть в основному в Київському регіоні.

“Проблема санаторно-курортного оздоровлення, особливо ветеранів війни, залишається гострою. Зараз у нас на обліку майже 10 тисяч осіб, які його потребують. Торік ми оздоровили майже 3 тисячі осіб, і за рахунок коштів програми “Турбота” було закуплено 1 400 путівок, з яких 700 були в міську бальнеологічну лікарню. Тобто 30 % громадян ми оздоровили. Я вважаю, що це досить високий показник. Цього року на ці цілі виділено понад 10 млн грн, 1,2 млн грн з яких ми плануємо витратити саме на придбання путівок. Оскільки ветерани старіють, зростає ряд захворювань, зменшується здатність до самообслуговування, ми хочемо придбати путівки переважно в Київський регіон і найближчі до нього області”, – підкреслила Ірина Старук – заступник директора Департаменту соціальної політики, начальник управління пільг і державної соціальної допомоги.

Хрещатик, 2013, 3 трав., с. 3.

 

У СТОЛИЦІ ПОЧАЛИ ВИПЛАЧУВАТИ ДОПОМОГУ ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ

Від 200 до 1 500 гривень ветерани та інші категорії городян зможуть отримати на пошті готівкою або на “Картку киянина”.

Майже 77 тисяч ветеранів та жертв нацистських переслідувань відсьогодні мають змогу отримати одноразову матеріальну допомогу з нагоди 68-ї річниці Перемоги.

У рамках міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки на фінансування її заходів у 2013 році спрямують понад 37,3 млн грн. Про це “Хрещатику” повідомили в Департаменті соціальної політики.

З нагоди свята матеріальну допомогу від 200 до 1 500 гривень отримають пільгові категорії киян. Зокрема, це особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та ті, що брали участь у героїчній обороні міста Києва і мають статус “учасника народного ополчення”.

Як повідомила “Хрещатику” директор Департаменту соціальної політики Тетяна Костюренко, виплати цим категоріям будуть здійснюватися через відділення поштового зв’язку, уповноважені установи банків (особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення) та в ГУ Пенсійного фонду України в Києві. “Власники  “Картки киянина” зможуть отримати одноразові нарахування на картковий рахунок”,- зазначає директор Департаменту.

Вечірній Київ, 2013, 25 квіт., с.1,3;

Факты, 2013, 20 апр., с. 2; 24 апр., с. 7;

Хрещатик, 2013, 25 квіт., с.1.

 

ПОНАД 77 ТИСЯЧ КИЯН ОТРИМАЮТЬ ОДНОРАЗОВІ

ВИПЛАТИ ДО 9 ТРАВНЯ

З цією метою з міського бюджету спрямують понад 37 мільйонів гривень.

З нагоди відзначення 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні ветерани Києва отримають одноразову матеріальну допомогу. Для цього з міського бюджету виділять значні кошти.

Як розповіла “Хрещатику” заступник директора Департаменту соціальної політики , начальник Управління пільг та державних соціальних допомог Ірина Старук, з міського бюджету в рамках міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки” та фінансування її заходів у 2013 році” спрямують понад 37,3 мільйона гривень.
Одноразову адресну матеріальну допомогу з нагоди 68-ї річниці Перемоги у ВВв ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань призначено у таких розмірах:
1500 грн – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
1000 грн – особам, які брали участь у героїчній обороні міста Києва та яким встановлено статус “учасника народного ополчення”;
1400 грн – інвалідам І групи з числа інвалідів війни та колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаних інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин;
1100 грн – інвалідам ІІ групи з числа інвалідів війни та колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаних інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин;
1000 грн – інвалідам ІІІ групи з числа інвалідів війни та колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаних інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин;
900 грн – ветеранам підпільно-партизанського руху та праведникам Бабиного Яру;
800 грн – учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків;

200 грн – учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом в тилу ворога;
200 грн – членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які одружилися вдруге.
Цікаво, що власникам “Картки киянина” виплата допомоги буде здійснюватися шляхом зарахування коштів на картковий рахунок.
13 березня цього року Кабінет Міністрів прийняв постанову про виплату у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”.
Цього року щорічна разова грошова допомога до 9 травня інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
— інвалідам I групи – 2415 гривень;
— інвалідам II групи – 2110 гривень;
— інвалідам III групи – 1895 гривень.

 Хрещатик, 2013, 16 квіт., С. 2.

 
БЕЗПРИТУЛЬНІ ОТРИМУВАТИМУТЬ ЗАРПЛАТУ

Як повідомила директор Департаменту соціальної політики КМДА Тетяна Костюренко, одним з нововведень програми “Турбота. Назустріч киянам” є оплата громадських робіт усім категоріям людей, в тому числі й безпритульним. “Ще один дуже важливий пункт, який вперше введений у цьому році в програму “Турбота”,- це громадські роботи. Раніше Центр зайнятості оплачував громадські роботи людям, яких відправляли на прибирання вулиць міста. Тепер це передбачається у програмі “Турбота. Назустріч киянам”. Зараз ми чекаємо постанови уряду. В місті дуже багато безпритульних. У нас є соціальне патрулювання, ми допомагаємо цим людям і просимо, щоб вони допомагали нам у прибиранні вулиць. Тепер вони можуть отримувати за це заробітну плату. З ними будуть укладатися контракти, і ми будемо оплачувати їхню працю”,- зазначила вона.

Хрещатик, 2013, 12 берез., с.2.

 

ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ ЗБІЛЬШЕНО НА 140 МІЛЬЙОНІВ

У цьому році фінансування соціальної програми “Турбота. Назустріч киянам” становитиме 440 млн грн, з яких 363 млн грн передбачені для виплат до свят, що майже на 140 млн грн більше, ніж минулого року. “У Києві діє програма “Діти столиці”. Однак виплати дітям-сиротам, дітям, які знаходяться під опікою чи перебувають у будинках сімейного типу, у нас раніше передбачені не були. Ми сподіваємося, що спільна допомога таким сім’ям з боку держави та міста дасть позитивний результат, і надалі ще більше родин братимуть дітей на всиновлення”,- зазначила директор Департаменту соціальної політики Тетяна Костюренко. Ще однією новинкою програми “Турбота” є уперше введений пункт щодо громадських робіт. “Ми постійно співпрацюємо з безхатченками. Однак якщо раніше наш соціальний патруль лише годував їх, то тепер ми будемо укладати з ними контракти та платити їм заробітну плату за виконані сезонні громадські роботи”,- розповіла пані Костюренко.

Хрещатик, 2013, 7 берез., с.1.

 

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ “КАРТКА КИЯНИНА » ЗАВЕРШЕНО

На пілотному етапі проекту «Картка киянина» отримали громадяни, які мають право на безоплатний проїзд у метрополітені відповідно до рішення Київради від 17.02.2011 р. «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2011-2015 роки»,а саме:

  • один з батьків багатодітної сім’ї, у якій виховують трьох і більше неповнолітніх дітей;
  • пенсіонери та інваліди;
  • непрацюючі особи, котрі доглядають дітей-інвалідів;
  • особи, які не мають права на пенсію;
  • соціальні працівники.

Вечірній Київ, 2013, 7 берез., с.2.

 
 
МАЙЖЕ 370 ТИСЯЧ КИЯН УПРОДОВЖ РОКУ ОТРИМУВАЛИ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

Цього року в рамках програми “Турбота. Назустріч киянам” на виплати соціально незахищеним мешканцям столиці було витрачено 225 мільйонів гривень. Матеріальну допомогу надано 22-м категоріям громадян, а це майже 370 тисяч осіб. Такі дані озвучила, підбиваючи підсумки 2012 року, заступник начальника ГУ праці та соціального захисту населення Ірина Старук в програмі “Столиця” на ТРК “Київ”.  Загалом було передбачено заходи щодо забезпечення інвалідів і осіб похилого віку, а також жінок, яким зроблено мастоптомію,- протезами, засобами реабілітації, пересування та складного протезування. В 2012 році вперше придбані для інвалідів зору годинники, телефони та магнітоли. “У 2012 році було запроваджено надання адресної матеріальної допомоги окремим категоріям громадян. Крім того, за рахунок міської програми “Турбота” оплачено 1695 путівок для оздоровлення ветеранів війни та праці, дітей війни і громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,- зазначила пані Старук.

Хрещатик, 2012, 28 груд., с.1.

СОЦВИПЛАТИ ДЛЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ

Грошову  допомогу у столиці отримають 400 тис. киян

Міська влада робить усе можливе, щоби допомогти малозабезпеченим, пенсіонерам, ветеранам та людям з особливими потребами.  Так, на 400 млн грн було збільшено фінансування програм «Турбота. Назустріч киянам» та «Соціальне партнерство», що дало можливість допомогти низці малозабезпечених верств населення шляхом додаткових соціальних виплат. З нагоди 21-ї річниці Дня Незалежності такі виплати у столиці уже розпочались й триватимуть до 20 вересня. Разову допомогу в розмірі від 100 до 300 грн отримають близько 400 тис. киян.

Порівняно з попередніми виплатами разову допомогу до Дня Незалежності отримають ще більше киян. «Раніше виплати надавались пенсіонерам-інвалідам, які отримають пенсії у розмірі до 1 тис. 200 грн, а уже в червні і в серпні ми виплачуємо цю допомогу тим непрацюючим пенсіонерам-інвалідам, які отримують пенсійну виплату у розмірі до 1 тис. 400 грн, – повідомила у програмі «Столиця» на телеканалі «Київ» начальник ГУ праці та соціального захисту населення Тетяна Костюренко. – Щодо працюючих пенсіонерів, то змін не відбулось – виплати як надавались тим, хто отримує пенсію в розмірі до 900 грн, так і залишились. Вони отримують матеріальну допомогу в розмірі 100 грн».

Виплати проводять з 8 серпня в ощадбанку та поштових відділеннях, де люди отримують пенсії. Тут гроші можна буде отримати до 20 вересня. Якщо хтось із людей не встигне забрати матеріальну допомогу в зазначений термін – доплату можна отримати поштовим переказом.

Зауважимо, якщо  хтось із громадян, що отримують виплати, не знайшов себе у відомості чи отримав меншу суму за передбачену, то необхідно звернутись в ГУ соціального захисту населення або ж до міського call-центру (15-51).

Хрещатик, 2012, 28 серп., с. 4.

 

У ДИТЯЧИХ ТАБОРАХ ВІДПОЧИЛИ ТА ОЗДОРОВИЛИСЯ ПОНАД 105 ТИСЯЧ ЮНИХ КИЯН

ГУ у справах сім’ї, молоді та спорту інформує, що з початку літа у дитячих таборах відпочили та оздоровилися 105 619 юних киян. Так, 1434 дитини за рахунок міського бюджету відпочили у дитячих здравницях Запорізької, Одеської, Київської, Львівської, Закарпатської, Полтавської областей, а також у АР Крим. До завершення оздоровчої кампанії там відпочинуть ще 2516 дітей.

За інформацією ГУ освіти і науки, у дитячих таборах з денним перебуванням, що на базі навчальних закладів міста, відпочили 8 тисяч дітей. Крім того, понад 98 820 юних киян, серед яких діти-сироти, які виховуються в школах-інтернатах та закладах професійної технічної освіти, талановиті діти — переможці і лауреати конкурсів та фестивалів, відпочивають у профільних таборах. Протягом року ГУ охорони здоров’я забезпечує санаторно-курортне лікування хворих дітей, які перебувають на диспансерному обліку в дитячих лікувально-профілактичних закладах міста. У поточному році вже відпочили 4230 дітей.

Також ГУ праці та соціального захисту населення отримало від Мінсоцполітики 572 путівки для санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Своїм правом на пільгове оздоровлення вже скористались 369 юних киян — вони оздоровлюються у санаторіях Волинської, Одеської, Харківської, Київської областей, а також АР Крим. Також вже оздоровилися та відпочили у дитячих таборах більше 3000 дітей, батьки яких є членами галузевих профспілкових організацій.
Нагадаємо, що за рахунок міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011—2015 роки в бюджеті Києва на 2012 рік вперше передбачено кошти для придбання путівок до Київської міської курортної бальнеологічної лікарні, яка є санаторним закладом для оздоровлення ветеранів війни та праці, дітей війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Хрещатик, 2012, 24 лип., с. 1.

 

ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ ВЕТЕРАНИ ОТРИМАЮТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

Міська влада оприлюднила повний перелік категорій отримувачів

Столична влада продовжує піклуватись про людей, які віддали своє здоров’я заради перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ветерани та жертви нацистських переслідувань з нагоди відзначення 67-ї річниці Перемоги отримають одноразову адресну матеріальну допомогу. Відповідне розпорядження підписав голова КМДА Олександр Попов.

Згідно з документом допомога буде виділена за рахунок міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011–2015 роки. “Хрещатик” публікує повний список категорій отримувачів допомоги.

Нагадаємо, що одноразова допомога, яка не була своєчасно виплачена громадянам через незалежні від них причини, у разі смерті цих громадян виплачується членам  їх сімей. Також підкреслимо, що особам, які одночасно належать до кількох категорій ветеранів війни, надається одна допомога у  більшому розмірі.

Одноразова матеріальна допомога ветеранів до Дня Перемоги:

  • 1500 грн – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • 1000 грн – особам, які брали участь у героїчній обороні Києва та яким встановлено статус «Учасника народного ополчення»;
  • 1000 грн – інвалідам війни 1 групи, у тому числі воєнних конфліктів та із числа малолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання;
  • 900 грн – інвалідам війни П групи, у тому числі воєнних конфліктів та із числа малолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання;
  • 800 грн – інвалідам війни Ш групи, у тому числі воєнних конфліктів та із числа малолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання;
  • 500 грн – учасникам бойових дій, колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання;
  • 200 грн – вдовам Героїв Радянського Союзу;
  • 200 грн – членам сімей загиблих військовослужбовців та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, учасникам бойових дій, жертв нацистських переслідувань, учасників війни, які за життя були визнані інвалідами, та учасникам війни;
  • 200 грн – учасникам війни, а також колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання.

Хрещатик, 2012, 24 квіт., с.1.

 

4,5 ТИСЯЧІ ЧОРНОБИЛЬЦІВ ОТРИМАЮТЬ СОЦДОПОМОГУ

До 26 квітня разову матеріальну допомогу в розмірі від 200 до 250 гривень отримають близько 4,5 тисячі чорнобильців. Про це розповіла  заступник начальника  ГУ праці та соціального захисту населення Ірина Старук у прямому ефірі телеканалу «Київ».

До 26-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС передбачено низку заходів, що включають надання одноразової матеріальної допомоги майже 4500 чорнобильцям. Це діти-інваліди, діти-сироти, їм буде виділено матеріальну допомогу по 200 грн., удовам/удівцям громадян, які померли внаслідок Чорнобильської катастрофи, і ліквідаторам 1 групи, інвалідам 1 групи буде виділено по 250 грн., – розповіла вона.

Також Ірина Старук додала, що цього року вперше за весь час у міській програмі «Турбота. Назустріч киянам» передбачено засоби на оздоровлення чорнобильців. За її словами, путівки купуватимуть на тендерній основі.

Вечірній Київ, 2012, 27 берез., с. 2.