Київська міська програма “Безбар’єрне середовище”
КИЇВ ПЕРЕТВОРЯТЬ НА БЕЗБАР’ЄРНИЙ ПРОСТІР ЗА ТРИ РОКИ
Київ буде без бар’єрів. Відповідну комплексну цільову програму, яку розробив Департамент соціальної політики КМДА, підтримали депутати Київради.
– Мета програми «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки – створення в місті Києві механізмів толерантності, забезпечення рівних прав і рівних можливостей, впровадження принципів універсального дизайну у формуванні міського простору, істотне підвищення рівня доступності всіх елементів міської інфраструктури для маломобільних груп населення, розробка та впровадження міських стандартів адаптації об’єктів до потреб осіб з інвалідністю, поліпшення їх інформаційного, комунікативного і освітнього супроводу та права на працю, – коментує директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.
За його словами, реалізація Програми є комплексним процесом, пов’язаним з соціальними, психологічними, інфраструктурними та іншими перетвореннями, які в сукупності перетворять столицю на безбар’єрний простір.
Особливістю даної Комплексної програми є те, що вона базується на пакеті пропозицій, розроблених громадськими організаціями, які були узгоджені з відповідними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради. Також вона була широко обговорена з експертами та представниками всіх зацікавлених сторін.
Завдяки злагодженій роботі Комітету доступності під керівництвом тодішнього очільника Микола Поворозник, наполегливості Александр Пабат та роботі членів Комітету Олександра Пустовойта та Олег Полозюк й стало можливим запровадити дану Програму.
Окрему подяку профільний департамент висловив постійним комісіям та депутатам Київради, які підтримали цей проект.
– Мінрегіон нещодавно затвердив нові державні будівельні норми щодо доступності – ДБН «Інклюзивність будівель і споруд». Вони містять більше 100 принципово важливих змін, спрямованих на те, щоб навколишній простір став доступним і комфортним для кожного: людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, літніх людей, вагітних жінок, батьків з дітьми, тощо. Ці норми стануть обов’язковими до виконання по всій території України. Столиця так само врахує їх при виконанні Програми «Київ без бар’єрів» у 2018-2021 роках, – відмітив Юрій Крикунов.
Також у рамках програми буде збільшено кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями. Окрім того, передбачено дотримання вимог безбар’єрності як основних при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів та пляжів.
Значну увагу буде приділено створенню умов для навчання дітей з інвалідністю у неспеціалізованих навчальних закладах. Також програма націлена на широке залучення інклюзивних дітей до мистецької, творчої та спортивної діяльності.
В Департаменті соціальної політики зазначають, що реалізація проекту рішення здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених в бюджеті міста Києва на відповідний рік. Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання всієї комплексної програми складає 446,8 млн грн.
https://vechirniykiev.com.ua/news/kyiv-peretvoryat-na-bezbar-yernyy-prostir-za-try-roky
СУЧАСНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
Перший і єдиний в Україні відновлювальний заклад для дітей-інвалідів відкрили вчора в столиці
27 грудня в Києві на вулиці Олени Теліги, 37-Г відкрили новий найсучасніший Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, перший і поки що єдиний в Україні. У ньому щоденно зможуть перебувати близько 70 хлопчиків і дівчаток від народження до 18 років, які отримали статус інваліда, з фізичними та розумовими вадами.
Хрещатик. – 2016. – 28 груд. – С. 1.
ТАКСІ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ СТАЄ РЕАЛЬНІСТЮ
Міська влада відновлює проект соціального таксі для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Про це повідомив директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.
Завершується підготовка десяти спеціально обладнаних автомобілів, кожен з яких призначений для одночасного перевезення 3-х осіб на візках. Автомобілі оснащені всім необхідним: мають автоматичний підйомник, кріплення для візків, телевізор, кондиціонер, обігрівачта 4 додаткових місця для осіб, що супроводжують людину з інвалідністю,- зазначив пан Крикунов.
За його словами, транспорт буде абсолютно безкоштовним для інвалідів, які отримають змогу скористатися послугами соціального таксі вже найближчим часом.
Вечірній Київ. – 2016. – 8 груд. – С. 3.
Увага акція !
ЗВІРІ НА ДОТИК
ЩОМІСЯЦЯ У КИЇВСЬКОМУ ЗООПАРКУ ПРОВОДИТИМУТЬ АКЦІЇ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ІЗ ВАДАМИ ЗОРУ
У Київського зоопарку організували день знайомства зі звірями людей із вадами зору, щоб вони тактильно відчути тварин, яких ніколи не бачили. До акції долучилися близько 30 людей із проблемами зору.
Працівники підготували розповіді про дику природу, 3D-рельєфи слідів тварин та вікторини.
Дорослі та малеча з обмеженими можливостями змогли доторкнутися до світу птахів, плазунів, рептилій i малих хижаків.
Свої роботи у зоопарку представили скульптор, член Спілки художників України Володимир Микитенко та архітектор, кераміст Аліка Малоног.
До створення проекту долучилися також п’ятиразовий чемпіон паралімпійських ігор, плавець Олексій Федина та віце-чемпіон світу з шахів серед сліпих Сергій Васін.
До речі, цей проект не єдиний в арсеналі благодійності столичного звіринця. Тваринок звідти привозять у гості до тих, у кого немає змоги їх відвідати — до хворих діток «Охматдиту» та сиротинців.
Проводять такі зустрічі безплатно. За словами працівників, нагородою за все є щасливі посмішки маленьких поціновувачів.
Україна молода. – 2016. – 9 листоп. – С. 3.
КИЇВ МАЄ БУТИ КОМФОРТНИМ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
У підземному переході на столичному майдані Незалежності установили десять Вluetooth–маячків для людей з вадами зору.
У КМДА всіляко сприятимуть тому, щоб люди з обмеженими можливостями почувалися комфортно у рідному місті. На цьому, під час презентації системи маячків для незрячих, котрими оснащено перехід на майдані Незалежності, наголосив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.
Всього він має 5 пунктів: біля Володимирської гірки, у парку Слави, на Пейзажній алеї, біля Пішохідного мосту і біля арки Дружби народів. У цих місцях встановлено таблички, де шрифтом Брайля описано ці місця.
Інноваційні маячки за допомогою звукового сигналу допомагають незрячим знайти вихід із підземних переходів. Для того щоб користуватися цим, потрібно встановити на смартфон спеціальний додаток та увімкнути Bluetooth.
Нагадаємо, що торік у вересні біля арки Дружби народів було відкрито пішохідний туристичний маршрут для незрячих та слабозорих людей.
Вечірній Київ. – 2016. – 10 листоп. – С. 8;
Факты и комментарии. – 2016. – 9 нояб. – С. 10;
Хрещатик. – 2016. – 9 листоп. – С. 1.
НА ПЛЯЖІ “ВЕРБНИЙ” ВСТАНОВИЛИ ПАНДУС
Нещодавно на пляжі «Вербний», що розташований в Оболонському районі столиці, відбулося відкриття великого пандуса, який веде з тротуару вулиці Приозерної безпосередньо до зони відпочинку. За даними підприємства, перший в Києві пандус на офіційному муніципальному пляжі є універсальним: ним можуть користуватися не лише маломобільні групи населення, а й батьки з дитячими візочками. Створено три розширених «кишені», де можна роз’їхатися і пропустити один одного.
Загальна довжина конструкції сягає 50 метрів, ширина проходу – 120 см.
Хрещатик. – 2016. – 9 серп. – С. 16.
У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ МІСТА ОБЛАШТУЮТЬ БЕЗБАР’ЄРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ
Цьогоріч у столиці планують встановлення підйомників для осіб з обмеженими фізичними можливостями на станціях трамвайної лінії швидкісного маршруту від вулиці Старовокзальної до Великої Кільцевої дороги. Зміни проведуть на станціях «Івана Лепсе», «Героїв Севастополя», «Гарматна», «Польова» та «Політехнічна». Такі кроки будуть здійснені в рамках виконання доручення щодо облаштування безбар’єрного середовища в центральній частині міста,- повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.
Він зазначив, що передбачається будівництво транспортного пересадочного вузла на «Контрактовій площі», пристосованого для обслуговування маломобільних верств населення. Це підвищені платформи для безперешкодного заїзду пасажирів-візочників до трамвайних вагонів, влаштування безперешкодного доступу до підвищених платформ, встановлення турнікетів з ворітцями достатньої ширини для проїзду колясок, додаткове освітлення та облаштування краю платформи тактильною плиткою для людей з вадами зору. Крім того, у метрополітені облаштують 4 пандуси на сходових маршах входів (виходів) до вестибюлів станцій: «Золоті ворота», «Вокзальна», «Політехнічний інститут». Також нанесуть попереджувальні смуги з полімерних матеріалів на платформах 12 станцій та щоквартально оновлюватимуть 813 попереджувальних смуг яскраво-жовтого кольору на першій і останній сходинках сходових маршів станцій, пересадочних вузлів між лініями, а також в підземних пішохідних переходах.
Нинішнього року мерія планує встановити пристрої звукового оповіщення для безпечного переходу проїзних частин вулиць людей з вадами зору на пішохідних переходах у Печерському та Шевченківському районах.
http://kreschatic.kiev.ua/ua/4808/art/1460056286.html
ПРОГУЛЯНКА КИЄВОМ НАОСЛІП
У столиці з’явився пішохідний туристичний маршрут для незрячих та слабозорих людей
Марія Прокопенко
Біля арки Дружби народів, пішохідного мосту через Дніпро, Пейзажної алеї, парку Вічної Слави і Володимирської гірки встановили таблички, на яких шрифтом Брайля вибиті описи навколишніх краєвидів. Тексти для маршруту створили українські письменники Катерина Бабкіна, Ксенія Харченко, Олесь Ільченко, Любко Дереш і Галина Ткачук. Цей проект – ініціатива Discovery Channel, яку реалізували за підтримки київської влади і Українського товариства сліпих…
В Україні такий проект роблять вперше. Організатори обирали мальовничі місця Києва, куди людям з вадами зору легко дібратися…
Більш детально ви можете познайомитися тут:
http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/progulyanka-kyyevom-naoslip
День. – 2015. – 8 верес. – С. 10;
Факты и комментарии. – 2015. – 8 сент. – С. 12.
Постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012р. №706 “Про затвердження Державної цільової програми Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020р. http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/706-2012-%D0%BF
Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”
zakon.rada.gov.ua/go/875-12 – Перевести эту страницу
Цей Закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній cферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами. (Витяг з Закону)
Міська цільова програма “Соціальне партнерство” на 2011-2015 роки”
kmr.ligazakon.ua/…/A81AA0A0E950CA81… – Перевести эту страницу
Прийняття Програми дасть змогу: сприяти створенню безбар’єрного середовища, подовження повноцінної соціальної активності інвалідів та літніх людей, використанню їхнього потенціалу у суспільному житті; створити сприятливі умови життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. (Витяг з Програми).
Міська цільова програма “Турбота”. На зустріч киянам” на 2011 – 2015 роки”
document.ua/pro-zatverdzhennja-miskoyi-c… – Перевести эту страницу
Мета Програми – суттєве підвищення ефективності системи соціальної допомоги в місті Києві через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян для забезпечення їм гідного існування, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення конкретних заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незаможним верствам населення, надання соціально-правової, трудової та медичної реабілітації особам з обмеженими фізичними можливостями, залучення до співробітництва громадських організацій, поліпшення становища людей з різними вадами. (Витяг з Програми).
(Хід виконання програми)
МИСТЕЦТВО БЕЗ БАР’ЄРІВ
У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася студія розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку віком від 5 до 10 років «Дитина з майбутнім».
Головною метою студії є соціалізація особливих діток, навчання спілкуванню з однолітками, вирішування життєвих ситуацій, що допоможе їм стати повноцінними членами суспільства. Ще однією особливістю студії є можливість для її учнів через мистецтво і творчість Шевченка долучитися до національної культури України. Студія діє за підтримки Національного музею Тараса Шевченка в рамках комплексної програми для людей з інвалідністю «Музей без бар’єрів: від теорії до практики».
Україна молода. – 2015. – 3 лют. – С. 12.
КИЯНИ МАТИМУТЬ ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ ЄВРОСТАНДАРТІВ
РHhадник голови КМДА з транспортних питань Олександр Кава запевняє, що в планах міської влади – поповнювати рухомий склад столиці машинами лише з низьким рівнем підлоги
Столична влада робить все можливе, аби громадський транспорт відповідав європейським стандартам, у тому числі в частині їхньої пристосованості та зручності для людей з обмеженими фізичними можливостями. Сьогодні столичний автопарк нараховує 987 одиниць рухомого складу, які мають низький рівень підлоги та обладнані апарелями для осіб з обмеженою мобільністю та жінок з дитячими колясками. З них 560 автобусів з низькою підлогою, 397 тролейбусів з низькою підлогою та 30 трамваїв, які мають повністю або частково низьку підлогу.
Хрещатик. – 2014. – 10 груд. – С. 2.
ВІДКРИТО БАНКІВСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ІЗ ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку
У Києві відкрили інклюзивне відділення Ощадбанку, адаптованого для людей з особливими потребами. Це перша банківська установа такого типу на теренах України та Східної Європи. Для вільного доступу людей з особливими потребами у відділі передбачені: пандус, тактильна плитка, тактильні маркери, кнопка виклику менеджера, банкомат та інформаційно-платіжний термінал із тактильними маркерами, роз’ємом для навушників, програмою для керування голосом. Вхідні двері та внутрішній простір відділення спроектовано таким чином, щоб там вільно пересувалася людина на візку. Зони касового та індивідуального обслуговування, зони очікування та самообслуговування оснащено спеціально для клієнтів на візках, із вадами зору та слуху.
День. – 2014. – 27 листоп. – С. 7;
Хрещатик. – 2014. – 28 листоп. – С. 2.
ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ МІСТА НА 80 % ПРИСТОСОВАНИЙ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
987 одиниць рухомого складу КП «Київпастранс» мають низький рівень підлоги та обладнані апарелями для осіб з обмеженою мобільністю та жінок з дитячими візками. Серед них – 560 автобусів, 397 тролейбусів та 30 трамваїв, які мають повністю або частково низьку підлогу Про це повідомив радник голови КМДА Олександр Кава.
Він також додав, що рухомий склад з низьким рівнем підлоги відповідає європейським вимогам, оскільки дозволяє усім категоріями населення зручно користуватися громадським транспортом.
Хрещатик. – 2014. – 24 жовт. – С. 3.
МІСТО, ДОСТУПНЕ ДЛЯ КОЖНОГО
Влада та громада посилять співпрацю, аби зробити Київ комфортним для людей з інвалідністю
Сумна статистика свідчить: кожна 19-та людина та кожна 40-ва дитина у віці до 18 років у Києві – інвалід. Щоб люди з обмеженнями повноцінно могли жити в столиці, міська влада проводить активну роботу. Зокрема щодо підвищення доступності для таких людей об’єктів соціальної інфраструктури, громадського транспорту тощо. Яких цілей вже вдалося досягти, а вирішення яких питань зі створення безбар’єрного середовища в Києві ще попереду, нещодавно обговорили посадовці та представники Громадської ради при КМДА.
Повний текст читайте тут
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4378/art/1384977629.html
Хрещатик. – 2013. – 21 листоп. – С. 9.
СТОЛИЧНИЙ МЕТРОПОЛІТЕН СТАЄ ЗРУЧНІШИМ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
КП “Київський метрополітен” продовжує активну роботу зі створення сприятливих умов для людей з обмеженими фізичними можливостями. Впродовж минулого року на першій та останній сходинках сходових маршів станцій, пересадочних вузлів та підземних переходів, які знаходяться на балансі метрополітену, постійно поновлювалися 663 попереджувальні смуги яскраво-жовтого кольору. Окрім цього, зроблено 12 пандусів на сходах біля вестибюльних дверей входів та виходів станцій: “Олімпійська”, “Поштова площа”, “Либідська”, “Героїв Дніпра”, “Берестейська”, “Політехнічний інститут”, “Академмістечко”, “Святошин”, “Нивки”. До речі, нова станція метро “Іподром” облаштована п’ятьма ліфтами й трьома колясочними з’їздами для комфортного пересування людей з обмеженими фізичними можливостями.
Хрещатик, 2013, 16 січ., с.2.
У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ ЗАТВЕРДИЛИ ПРОГРАМУ “БЕЗБАР’ЄРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ”
Нині у Шевченківському районі столиці мешкає понад 11 939 дорослих та близько 636 дітей – інвалідів різних патологій.
Для полегшення їхнього життя Шевченківська РДА затвердила програму “Безбар’єрне середовище”, яка розрахована на період з 2013 до 2015 року.
Програмою заплановані заходи по створенню сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, їх безперешкодного доступу до житла, об’єктів громадського призначення, охорони здоров’я, побутового обслуговування, культури та відпочинку.
У рамках цієї програми також передбачається налагодження громадського контролю за проектуванням та будівництвом об’єктів соціальної сфери, вулично-шляхової, пішохідної та вело-візкової мережі міста, розміщення МАФів та об’єктів зовнішньої реклами, що має забезпечити створення нових і реконструкцію діючих споруд з урахуванням вимог доступності просування інвалідів.
Передбачається й улаштування пандусів та перил на сходах житлових будинків, у закладах соціальної інфраструктури, лікувально-профілактичних та приміщеннях адмінбудівель.
У 2013 році триватиме облаштування території Шевченківського району й відповідними дорожніми знаками та розміткою біля управлінь та територіальних центрів соціального обслуговування та облаштування підземних переходів підйомними механізмами, влаштування пониження бордюрних каменів міжквартальних тротуарів, що покращить умови життєдіяльності інвалідів.
Хрещатик, 2013, 15 січ., с. 4.
МІСТО ПРОДОВЖУЄ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ
Триразова чемпіонка світу з танців на візку Ілона Слуговіна відсвяткує новосілля вже цього року. За особистим дорученням голови КМДА Олександра Попова повідомлення на отримання квартири спортсменці вручили з нагоди 1530-річчя Києва. “Місто зобов’язане допомагати людям із особливими потребами, тим паче тим, котрі піднімають міжнародний імідж нашої держави. Ілона Слуговіна – яскравий приклад активної життєвої позиції для кожного з нас. Ми пишаємося заслугами таких видатних киян, тож місто завжди знаходитиме можливість допомогти їм”,- наголосив Олександр Попов. Житло для спортсменки будують на лівому березі у 20-му мікрорайоні Троєщини. Ілоні Слуговіній запропонували квартиру на першому поверсі, майбутнє помешкання буде повністю обладнане для господині з особливими потребами коштом міста. Згаданий будинок введуть в експлуатацію у вересні цього року. Тож переїхати у нове житло Ілона зможе вже восени.
Хрещатик, 2012, 29 трав., с. 1.
Факты, 2012, 30 мая, С.2.