06-12-2016 Відділом краєзнавчої літератури та бібліографії з метою вшанування творчої спадщини та 145-ї річниці від дня народження поетеси було проведено віртуальну подорож київськими місцями Лесі Українки.
Її життя – як клаптики різнокольорового скла: новоград-волинський, єгипетський, київський, італійський, тбіліський, телавський, кутаїський, сурамський періоди – така собі яскрава мозаїка. Ці пазли різняться не лише географічно, а й духовно. Це сходинки до творчої вершини й вічності, хоча всі скріплені ниткою одного життя.
У Києві збереглося чимало визначних місць, пов’язаних з перебуванням видатної української поетеси Лесі Українки. Дати життя Л.П. Косач (Лесі Українки) у Києві стоять на багатьох її творах. У нашому місті Леся Українка проводила активну громадську, політичну та літературну діяльність.
Мешкала у Києві за багатьма адресами, які тепер допомагають простежити біографію і творчість поетеси.
Відомий у Києві екскурсовод, член Ліги екскурсоводів м. Києва, учасник телевізійних та радіопередач, розробник міських авторських екскурсій, учасник Міжнародного проекту “Як тебе не любити, Києве мій» Наталія Пирогова яскраво і змістовно розповіла про маловідомі біографічні сторінки життя поетеси, пов’язані з її перебуванням у Києві, та, використовуючи слайди, провела віртуальну екскурсію «Київський слід Лесі Українки».
До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Сім струн Лесиної віри», що знайомить із творчою спадщиною поетеси і виданнями про її життя та діяльність з фонду відділу.
Цікавим доповненням заходу стала вікторина «Від Миколая до Стрітення», під час якої присутні відповідали на питання, присвячені історії новорічних свят та місць у Києві, що пов’язані з іменем Миколай. За правильні відповіді переможці отримали призи.
По київських місцях Лесі Українки разом із працівниками відділу пройшлися студенти і викладачі Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка, працівники Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.