23.09.2021
«Іноді хотілось би стерти всі наші помилки і почати все спочатку», – каже головна героїня роману Поли Мак-Лейн «Паризька дружина», згадуючи гіркі епізоди свого непростого життя з одним із найпопулярніших нобелівських лавреатів.
Мак-Лейн, П. (Пола) Паризька дружина / Пола Мак-Лейн ; – [Чернівці] : Книги – XXI, [2019]. – 416 с.
Пола Маклейн – американська письменниця, поетка, авторка художніх книг та кількох романів у жанрі нон-фікшн. У її творчому доробку є дві поетичних збірки та низка книг, серед яких вирізняється роман «Паризька дружина», який, щойно побачивши світ, став одним із кращих бестселерів за версією New York Times. В основу сюжету покладено реальну історію про першу дружину Ернеста Гемінґвея. Скромна Гедлі Річардсон та майбутній письменник зустрілися, коли чоловік ще не був знаменитим. Він всього лиш зі всіх сил намагався написати щось грандіозне. Вони зустрілись в Чикаґо. Та незабаром, вже після одруження, переїхали до Парижу, бо Ернест дуже хотів стати письменником. Подорожуючи сторінками книги, ми зустрінемось з подружжям Фіцджеральд, Гертрудою Стайн та іншими відомими людьми мистецтва, що жили в той час, з якими Гемінґвей спілкувався – часто відчайдушно проводив час, незважаючи на періодичне безгрошів’я, але – на диво – ніхто з них не сумував. Згодом у подружжя народжується син, та чи зможе дитина зберегти сім’ю? Ернест досить рано починає зраджувати своїй дружині… Гедлі присвячує всю себе дитині і чоловікові, забуваючи, що вона, в першу чергу, теж має своє власне життя. Всі ми читали автобіографічний роман «Свято, яке завжди з тобою» і знаємо, яким бачив Париж часів своєї молодості і себе в ньому Гемінґвей. Але якими стали «паризькі» роки для його першої дружини – легендарної Гедлі? І чому Гемінґвей все життя зберігав її листи як велику коштовність, вважаючи її найважливішою жінкою в своєму житті? Він писав: «Чим більше жінок я пізнаю, тим сильніше захоплююся тобою». Пронизливий, зворушливий роман зачіпає за живе.
Поспішайте, книга вже чекає на вас у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.
16.09.2021
«У моїй голові безліч оповідей. Вони стоять на порозі свідомості і чекають свого часу. Впускати їх – це завжди ритуал, наповнений радістю і якоюсь незбагненною одержимістю», – сказав Остап Соколюк після виходу в світ його роману «Ені».
Соколюк О. Ені: роман / Остап Соколюк. – К. Вид.група КМ-БУКС, 2016. – 224с.
Остап Соколюк – сучасний український письменник, дипломант конкурсу «Коронація слова», кіносценарист. Роман «Ені» приніс йому шалену популярність у молодіжних колах. Сам автор відносить свій роман до жанру пригодницької мелодрами. Але насправді він не тільки про квантове кохання і буде дуже цікавим не лише для любителів фізики. Письменник дає можливість нам уявити і створити картинку подій та образи головних героїв. «У якийсь момент, – каже автор, – я дуже захопився квантовою фізикою. Прочитавши «Дао фізики» Фрітьофа Капра, у мене раптом виникла ідея: жінка, неначе хвиля у фізиці: вона не має координат, її неможливо зафіксувати і вловити. А чоловік – це часточка, твердий предмет із точними показниками. Він знає, чого хоче, як воно має виглядати, але немає сили досягти цього без енергетичного поля – жінки. І знаєте, що поводить себе як хвиля і часточка водночас? Світло! Отже, у поєднанні чоловік та жінка утворюють світло. Прекрасна і проста метафора. Із цієї ідеї і виник «Ені» – роман про кохання, наповнений пригодами, гумором і зовсім трошки ідеями квантової фізики, які так чудово корелюються із людськими стосунками». Неприкаяність героїв роману іноді зашкалює: загадкова Ені, котра мандрує із міста в місто; Натан, що професійно грає в покер; Сава – розробник комп’ютерних ігор. Але всіх їх поєднує загадкова куля із надприродними властивостями. Автор стверджує, що все будується на основі квантової механіки, – метафора стосунків між людьми, яка означає, що в природі не існує жодної невідворотності. Людина з сильним і чесним почуттям здатна змінити власну програму долі, якщо така існує. Квантове кохання змінює навіть реальність під себе. Чи погодитесь ви з автором, прочитавши цю книгу?
Фото взяті з мережі Інтернет.
09.09.2020
Сьогодні ми вирушимо з вами у книжкову подорож, де відчуємо себе зовсім поруч із головними героями книги «Два кроки назустріч» сучасних австралійських письменників Грема Сімсіона та Енн Буйст.
Сімсіон, Г. (Грем) Два кроки назустріч: [роман] / Грем Сімсіон, Енн Буйст; [пер. з англ. Ю. Костюк]. – Харків: Віват, 2019 – 319 с.
Роман «Два кроки назустріч» Грема Сімсона та Енн Буйст – захоплива розповідь про Дорогу Святого Якова, про популярний паломницький шлях до мальовничого міста Сантьяго-де-Компостела на північному заході Іспанії. Багатьом вдалось здійснити цю заповітну мрію, а декому – ще й повернутись туди знову. Наші головні герої розпочинають свою мандрівку з маленького французького містечка Клюні як абсолютно незнайомі люди, а пройшовши доволі довгий шлях, стають одне одному не просто близькими, а й украй важливими та необхідними. Але для цього їм обом довелося наважитись зробити перший крок. Кожен вирушив у цю дорогу зі своїми певними намірами. Каміно – це робота над собою, це вихід зі своєї зони комфорту й мужність іти, не зупиняючись. Американка Зої і британець Мартін дуже сподівались, що цей очікуваний шлях допоможе їм знайти відповіді на головні питання – зрозуміти себе. Зої недавно втратила чоловіка, а ще її мучить те, що колись вона посварилась з матір’ю і так і не встигла помиритися перед її смертю. Їй здається, що саме доля привела її до шляху Сантьяго. Мартін сконструював візок, в якому зручніше везти речі в дорозі, аніж нести в наплічнику. Тож випала нагода показати світу свій винахід. Шлях Сантьяго змінює обох героїв, вчить їх приймати допомогу від інших, терпіння та витривалості, а також віри у власні сили. Ця нелегка дорога перетворює не тільки наших героїв, але й тих подорожніх, що зустрічаються їм на шляху: і тих, що схильні до веселощів, і тих, що прагнуть до духовного відродження. І кожного цей шлях шліфує – допомагає відпустити тягар минулого та відкрити себе для майбутнього.
Дуже сподіваємось, що ця книжка надихне і вас на вашу власну подорож.
Фото взяті з мережі Інтернет.
02.09.2021
«Людина – це очі, а потім уже все те, що довкола очей, а тоді знову – очі, очі, очі… Більше за очі знає лише серце, але його – не намалюєш». Ці слова належать великій українській художниці Катерині Білокур, і роман Володимира Яворівського «Автопортрет з уяви» допоможе нам відкрити завісу у всесвіт її переживань.
Яворівський, В. О. (Володимир Олександрович) Автопортрет з уяви: роман про трагічну та дивовижну долю Катерини Білокур / Володимир Яворівський. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 296 с.
Володимир Яворівський – видатний український письменник, шевченківський лауреат, автор понад 10 романів, понад 20 збірок оповідань, нарисів, повістей. Роман «Автопортрет з уяви» був виданий ще на початку 1981 року, відтоді витримав чимало перевидань і досі залишається одним із найкращих бестселерів.
Це прониклива і надзвичайно щира книга про неймовірну історію тернистого життя великої майстрині, про її складну жіночу долю, у котрої замість серця були квіти. Читаючи її, поринаєш у дивосвіт краси, і здається, що ти разом із художницею малюєш картини життя її особистим пензлем. Кожне слово цього твору не залишить вас байдужим: і перший досвід художниці, і її несприйняття, а також важливе справжнє серйозне визнання, яке прийшло до мисткині вже після її смерті. І, звісно, автопортрет, який вона намалювала з уяви на згадку про себе. Вона вміла говорити з природою, а особливо з квітами. Жоржини, півонії, ромашки, левкої та інша квіткова дивовижа відкривали їй таємничий світ неповторної краси. У 1958 році на міжнародній виставці у Луврі Пабло Пікассо, побачивши вісім картин Катерини Білокур, сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ». Бо квіти на її полотнах були справжнішими за живі. Цю книгу ви не зможете читати на одному подиху, бо кожне її речення вимагає серйозного осмислення. А розкішна мова автора передає нам неповторні звуки природи того краю, де жила і творила ця геніальна майстриня. Завітайте до нашого абонемента – цей відвертий, тонко написаний твір вже чекає на вас.
Фото взяті з мережі Інтернет.