Чому Бандера досі лякає росіян і вже майже століття залишається для українців символом боротьби за незалежність? Чому він досі не просто один із персонажів нашого минулого, чому досі у вирі історії та на передовій боротьби?
Про це тезово розповів історик Анатолій Горовий у лекції “Степан Бандера. Московський жах”, яка відбулася 29 березня. Бандера народився в 1909-му, тобто ще до Першої світової. Події тієї війни, а згодом української революції 1917−1921 років, стали частиною його дитинства і безперечно вплинули на нього. Так само, як на багатьох його ровесників.
Бандера — це про гру в довгу, про віру в людей і їхню снагу відстояти свободу.
Бандера належав до покоління тих, хто в силу свого віку не встиг взяти участь в українській революції, але не бажав миритися з її поразкою, прагнув реваншу в боротьбі за свободу. Вони не критикували попередників, а вирішили присвятити життя завершенню їхньої місії. Так в історії з’явилося ціле покоління революціонерів. Для них головною самореалізацією стало створення незалежної України. Роман Шухевич, Олекса Гасин, Василь Кук, Катерина Зарицька, Михайло Колодзінський, Ірина Тимочко-Камінська, Василь Галаса та тисячі інших яскравих людей, які зробили неймовірне. Змусили у роки Другої світової війни рахуватися з українським чинником навіть найбільш потужних гравців. Змусили обидва тоталітарних режими — нацистський та комуністичний — відчути силу українського опору.
Долучайтеся до перегляду відеолекції та слідкуйте за нашими анонсами.