Міжнародний день людей похилого віку

За ініціативою ООН 1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку.

Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і щорічно відзначає День людей похилого віку, а також в цей день святкуємо і День ветерана. Рішення про відзначення цього дня та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, ветеранів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 629 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі.

За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Майже половина з них потребує   допомоги у повсякденному житті.

За даними ООН, до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярдів людей. На думку експертів, зростання числа літніх людей у світі свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що саме по собі є значущим досягненням. Попри це, у багатьох країнах, що розвиваються, старіння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соціальною захищеністю і падінням рівня доходів.

У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна посідає одне з останніх місць і щороку ці показники все нижчі і нижчі. Найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.

У цей день у світі говорять про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. Це і привід до роздумів щодо взаємозв’язку поколінь.  Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку.

Публічна бібліотека імені Лесі Українки бібліотека також приділяє увагу людям похилого віку, створюючи майданчики для навчання основам комп’ютерної грамотності, вивчення української та англійської мов. Люди поважного віку можуть відвідувати заходи та виставки, які організовує бібліотека.

Інтернет-ресурси:

Міжнародний день осіб похилого віку

Визначення віку, з якого особа може вважатися особою похилого віку: огляд міжнародного досвіду

З якого моменту життя людини починається „похилий вік”?

Спільна заява ООН щодо ситуації з літніми людьми в Україні

Психологічні особливості людей похилого віку

Як допомагати людям поважного віку

10 найкращих продуктів для людей похилого віку

Особливості харчування у літньому і старечому віці

Старі люди — цікаві факти

23 гри для літніх людей, які допоможуть зберегти ясність розуму;

Сон у похилому віці. Цікаві факти

Університети третього віку Києва

Організація дозвілля людей похилого віку: вітчизняний та зарубіжний досвід

Клуб “60+” – змістовне дозвілля для людей похилого віку

Світ у віконці: як міські соціальні служби працюють з літніми людьми

Благодійний фонд “Життєлюб”

Оригінальні способи допомоги літнім людям;

15 фільмів для людей похилого віку, з ними як головні герої

Презентація “Життя людини. Похилий вік та старість”

Презентація на тему: “Зігріваємо серце добротою”

Все про похилий вік у фонді ПБ імені Лесі Українки