Лютий

23.02.2023

Чи вірите ви у надприродне? В те, що позбавлене будь-якої доказовості, засноване на вашій глибокій інтуїції чи ваших віщих снах? А ось герої творів Дари Корній в це щиро вірять, зокрема герої її роману «Троян-зілля».

Корній, Д. Троян-зілля : роман / Дара Корній. – Харків : Віват, 2022. – 288 с.

Дара Корній – талановита українська письменниця, журналістка, викладачка Львівської академії мистецтв. Золота письменниця України. Її твори вийшли загальним накладом 200 тисяч примірників. За свою письменницьку кар’єру Дарі Корній вдалося досягнути беззаперечного успіху: тричі стати лавреаткою Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», написати понад 20 книг та прославитися на всю Україну та за її межами. У її книгах тісно переплітається історія та містика, де героями є як реальні люди, так і міфічні персонажі. Є в доробку авторки чарівні повісті для дітей, твори про кохання, про війну, про Майдан. Письменниця захоплюється дохристиянською міфологією, проукраїнськими віруваннями та етнографією і вважає, що ми, українці, маємо любити своє, вивчати і нести його в люди. Її часто називають книжною чародійницею за вміння заворожити нас з першого слова.

І роман «Троян-зілля» не є виключенням з правил. Тут про світ, сповнений нелегкої ноші, про пошук себе і надії, що ніколи не вмирає. У головної героїні Вероніки є все: любляча родина, вірна подруга, чоловік, який її обожнює, але немає найбажанішого – дитини. І вона з дивовижною впертістю все життя намагається втілити свою мрію в життя, забуваючи насолоджуватися самим життям. Книга наповнена ароматами Карпат, болем і жіночим щастям, пересипана карпатськими легендами та міфами, які миттєво заполоняють душу, а ще справжньою карпатською говіркою в діалогах, що додає оповіді особливої атмосферності. Ви відчуєте чарівні пахощі висушеного зілля і духмяного чаю, живодавчість дерев’яної хати. Після прочитання цієї щемкої історії з солодко-гіркуватим присмаком так і хочеться всім серцем обійняти головну героїню.

Пориньте у світ твору «Троян-зілля» – не пожалкуєте! Він чекає на вас в нашому відділі абонемента.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

16.03.2023

Чи варто недооцінювати в нашому житті небезпеку струсу мозку? Цілком можливо, що після травми голови ми і не відчуємо ніяких ознак, на які доцільно звернути увагу, але через роки це може обернутися невиправними порушеннями. Жанна Марі Ласкас в своїй книзі «Струс мозку» ділиться з нами своїми ретельними спостереженнями.

Ласкас, Ж.-М. Струс мозку / Жанна-Марі Ласкас ; – [Київ] : Видавнича група “КМ-БУКС”, [2017]. – 288 с.

Жанна Марі Ласкас – американська письменниця, професорка, журналістка, авторка восьми книжок. Її книга «Струс мозку: реальна історія про страшний спорт» розповідає про Беннета Омалу –американського лікаря-невропатолога, який довгий час досліджував мозкову діяльність і зробив сенсаційне відкриття: сильні травми голови безпосередньо пов’язані з виникненням смертельної хвороби. Але НФЛ (національна футбольна ліга) офіційно не визнавала зв’язок між струсами мозку у футболі і хронічною травматичною енцефалопатією. Відкриття містера Беннета стало можливим завдяки дозволу щодо обстеження мозку футболіста Майкла Вебстера – справжньої легенди спорту, який помер у 2002 році. Досліджуючи його мозок, доктор Омалу привів чіткі аргументи, які допомогли людям пробачити Вебстеру його перетворення на божевільного. Однак керівництво НФЛ довгий час ігнорувало результати обгрунтувань науковця, а згодом почало його переслідувати. Колишні футболісти продовжували вмирати від хронічної травматичної енцефалопатії, а невропатолог змушений був тікати з сім’єю з Піттсбурга, рятуючись від цькування. Лише через три роки з приходом у НФЛ нового керівництва його виправдовують і визнають результати його досліджень. Пані Ласкас довго працювала над створенням книги, уважно аналізуючи діяльність лікаря-героя. Книга переповнює емоціями, хоча є доволі серйозним спостереженням, бо вести боротьбу проти великого бізнесу та цілої футбольної ліги було вкрай складно і виснажливо.

А раптом і вас зачепить за живе ця непроста історія про скромного і сміливого лікаря? З нею ви зможете познайомитись в нашому відділі абонемента.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

09.02.2023

Пригадуєте – 16 років тому ми не могли відірватись від роману Люко Дашвар «Село не люди» і відходили після прочитання дуже довго? А сьогодні маємо чудову нагоду знову повернутися до села Шанівка – прочитати продовження книги «Село не люди. Добити свідка».

Дашвар, Л. Село не люди. Добити свідка : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 448 с.

Люко Дашвар (Ірина Чернова) – сучасна українська письменниця, журналістка, багаторазова лавреатка вітчизняних літературних премій, володарка відзнаки «Золотий письменник України». Її перший роман «Село не люди» відразу став лавреатом премії «Коронації слова» 2007 року. Багато українських ЗМІ назвають її «найтиражованішою письменницею країни». На сьогодні загальний наклад її книжок перевищив 500 тис. примірників. Твори Люко Дашвар – динамічні оповіді про життя людей – вражають нас своєю щирістю і відвертістю. Саме завдяки роботі журналісткою, авторка познайомилась з долями найрізноманітніших людей і відкрила для себе чимало нового. Вкрай глибокі психологічні портрети додають її романам необхідної правдивості. Роман «Село не люди. Добити свідка» – історія про надії та розчарування, про знахідки та втрати та і без кохання тут не обійшлось. Головна героїня роману – Катерина має особливий дар передбачення, від якого постійно страждає, а життя підкидає їй знову і знову нові випробування. Дівчина завжди відчуває, що трапилось, і старається докопатись до правди, але її минуле заважає її пошуку. Життя в селі стає нестерпним, але відступити аж ніяк неможливо. Авторка справедливо зауважує, яку руйнівну силу має заздрість, що породжує страшні плітки і без докору сумління знищує чиєсь життя, сліпо крокуючи по чужих трупах заради нещадних чорних амбіцій. Жорстокість сільських мешканців просто шокує – неможливо не співчувати героям твору, як і неможливо не звернути увагу на нестерпно жагучі питання, які порушує письменниця. І ви байдужими не залишитесь, наші любі читачі.

Ця зворушлива оповідь вже чекає на вас в нашому відділі абонемента.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

02.02.2023

«Нам потрібні лідери, які вірять, що світ можна змінити не вбивством і стріляниною, а творчістю і змаганням!» – Шимон Перес, один із лідерів держави Ізраїль, яка поставала завдяки його зусиллям, і сьогодні мова – про нього.

Перес, Ш. Дрібних мрій не буває. Про сміливість, уяву та становлення сучасного Ізраїлю / Шимон Перес ; – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2020. – 272 с., 16 с. фотоіл.

Шимон Перес – дев’ятий президент Ізраїлю. Лавреат Нобелівської премії миру, отримав титул Лицаря Британської імперії з рук королеви Єлизавети II, долучився до розбудови неймовірної країни можливостей і втілення мрій. Свої слушні спостереження, зроблені в ході політичної кар’єри, Шимон Перес втілив в 11 книгах та безлічі публікацій, що висвітлюють сутність, історію та проблематику арабо-ізраїльського конфлікту.

У своїй книзі  «Про сміливість, уяву та становлення сучасного Ізраїлю» політик описує не лише історію своєї країни, а й – особисту. Невелика за обсягом, але доволі мотиваційна автобіографія, в якій автор іноді з жартом відкриває душу, підсумовуючи свої здобутки і здобутки Ізраїлю в розвитку багатьох сфер діяльності, мистецтві перемовин із європейськими й азійськими урядами, спробі подолати тероризм на Близькому Сході й у світі. Зусиллями цієї людини й постала країна Ізраїль з найліпшою у світі медициною і кількістю стартапів, що перевищує їх число навіть у Кремнієвій долині. І хоч мрії й мають свою дорогу ціну, але автор вірив у чудо, яке справдилося, бо «дрібних мрій не буває». Шимон Перес наголошує : «Як ми створили країну з нічого і перетворили її на країну стартапів? Не маючи природних ресурсів, ми зрозуміли, що можемо покладати надії лише на свою винахідливість. Вибір, з яким стикалися піонери, був суворим: досягти успіху чи голодувати». А історія про військову операцію ізраїльського спецназу в угандійському аеропорту Ентеббе зі звільнення понад сотні ізраїльських заручників, захоплених у літаку терористами, взагалі нагадує мегатрилер. Житям цієї знакової постаті не можна не захопитись.

Ця книжка чекає на вас у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».