Марія Примаченко – українська народна художниця в жанрі «наївного мистецтва», лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Авторка понад 800 картин.
Примаченко була надзвичайно чуттєвою натурою, черпала інформацію зі світу природи та поточних новин, зберігаючи вміння сприймати життя як вічну казку.
Джерела її натхнення – в настінних хатніх розписах, в орнаментальному та пісенному багатстві. Творчість Примаченко ввібрала розмаїту школу народного мистецтва, багатовікову культуру народу: від медяників у вигляді фантастичних звірів, весільних виробів з тіста, якими славилася вона в селі, і старовинних тканин, килимів, вишивок, вибійок.
Розкрити усі грані творчості Примаченко ми спробували у прямому етері з лектором, художником Анатолієм Горовим 25 квітня. Він наголосив, що у мистецькому арсеналі Марії Примаченко немає «професійних хитрощів»: вона малює на звичайному ватмані пензлями фабричного виготовлення, використовує гуаш, акварель. Перевагу віддає гуаші, бо саме ця фарба дає соковиту, щільну декоративно виразну пляму з чітким силуетом. Художниця спочатку веде лінію олівцем, якось недбало, «по-дитячому» окреслює контури зображення, а вже потім упевнено, вправно кладе колір.
Більше про творчість Марії Примаченко ви можете дізнатися у відеозаписі.
Ілюстрації використано з Інтернету.