Жовтень 2020
Слабошпицький, М. Ф. З пам’яті дзеркала. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури : про час і про людей : [спогади] / Михайло Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2019. – 544 с. : фотоіл., портр.
Гримич, М. Юра : роман / Марина Гримич. – Київ : Нора-Друк, 2020. – 352 с. : портр.
Роман Марини Гримич «Юра» є сіквелом, тобто незалежним продовженням роману «Клавка» (2019), який став національним бестселером і найкращою книгою Форуму видавців 2019 року у жанрі прози.
Київ, 1968 рік, кінець «відлиги». Студент-фізик Юра, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: йому потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже його життя є своєрідним буфером поміж двома світами – з одного боку, світом «золотої молоді», дітей секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ, КДБ, а з іншого – світом його мами Клавки, яка є однією з тих безіменних і негероїчних представників української інтелігенції, що тримають на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва.
Дашвар, Л. #Галябезголови : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 398 с.
Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коли ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?.. Авторка пише так гостро й проникливо, психологічно і чуйно, що торкається струн душі кожного. Неможливо не співчувати героям, так само як неможливо не звернути увагу на болючі і неоднозначні проблеми, які порушує письменниця.
Феррарі, Е. Мої страхітливі радощі. Історія мого життя : з додатком спогадів П’єро Феррарі / Енцо Феррарі ; пер. з італ. Мар’яни Прокопович. –Київ : Нора-Друк, 2019. – 282 с. : фотоіл., портр. – (Біографії)
Енцо Феррарі – всесвітньовідомий італійський конструктор, підприємець і автогонщик. Він засновав автомобілебудівну компанію «Феррарі» та однойменну автогоночну команду.
Болонське видавництво «Капеллі» вперше видало мемуари «Мої страхітливі радощі» у вигляді книжки-інтерв’ю 1962 року, а 1980 році вийшло переглянуте і доповнене видання за редакцією автора. Теперішнє видання базується на обох версіях цього тексту.
Хелловелл, Е. Чому я відволікаюсь. Як розпізнати синдром дефіциту уваги у дорослих і дітей та – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 390 с.
Едвард Хелловелл – всесвітньо визнаний експерт по синдрому дефіциту уваги і Джон Рейт – практикуючий психіатр – ретельно переробили і доповнили актуальною медичною інформацією свою книгу-бестселер, сумарний тираж якої перевищив 2 мільйони примірників. Через живі історії і приклади своїх пацієнтів (як дітей, так і дорослих) вони досліджують різні форми синдрому дефіциту уваги і гіперактивності. Експерти розвіють типові міфи про СДУГ, пропонують корисні інструменти і розповідають про всі доступні варіанти лікування. Крім того,0 вони дають поради про те, як поводитися з дитиною, партнером або іншим членом сім’ї, якому поставили такий діагноз. Найважливіше, про що розповідають автори – про переваги, які йдуть пліч-о-пліч з цим «розладом
Вересень 2020
Добрянський, В. Помилка капітана Жеграя : роман / Василь Добрянський. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 288 с.
Травень 1918 року. Капітана поліції Клима Жеграя запрошують на зустріч із гетьманом Павлом Скоропадським. У штаб-квартирі на сищика чекають сам ясновельможний гетьман та його підлеглі. Вони доручають розслідувати три злочини у повітовому місті Радомислі, де з невідомих причин зникають німці. І особисте прохання гетьмана – розшукати юну дружину його приятеля генерала Савицького. Аврора вийшла з маєтку ясної днини прогулятися й зникла. За розслідування цих справ Климові Жеграю обіцяють посаду начальника пошукового відділу столиці. Та чи вдасться йому виконати доручення і чи потрібна йому нова посада?
Шкляр, В. М. Характерник : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 300 с. : портр.
У другій половині ХVII століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника: він на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність із життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіря?
Бату, Д. Франческа. Володарка офіцерського жетона : [хроніки] / Дорж Бату. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 592 с. : портр.
Франческа повертається! Командний центр управління польотами НАСА чекає ще більше пригод та викликів. Джорджіо та Франческа стають героями власної бондіани, разом рятують світ й одне одного, отримують офіцерські звання та дізнаються, як правильно закручувати гайки. Нова книжка Доржа Бату – це невигадані історії про дружбу, любов, толерантність, бійки, афери, спецоперації і навіть смерть. А також про те, що робота в команді – це не лише вміння добре робити свою справу, а й бути поруч у потрібний момент.
Діккер, Ж. Правда про справу Гаррі Квеберта : роман / Жоель Діккер ; пер. з фр. Л. Кононовича. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 703 с. : портр.
«Правда про справу Гаррі Квеберта» – карколомний мікс детективу, трагічної історії «забороненого » кохання, справжньої дружби, душевних розладів та духовного злету. Це справжня лабораторія неоднозначних людських характерів і доль, де практично не існує достоту позитивних чи цілком негативних персонажів. Як і в реальному житті – що головні, що другорядні герої мають персональний набір чеснот і недоліків. Здається, жодної царини людського життя не оминув у своєму творі цей молодий «диявол», як охрестила іноземна преса Жоеля Діккера, франкомовного швейцарця, володаря Гран-прі французької академії за найкращий роман та лауреата Гонкурівської премії ліцеїстів.
Твір може зацікавити, зокрема, молодих письменників, адже автор дає тридцять одну пораду як створити бестселер.
Мойєс, Дж. Подаруй мені зірку : роман / Джоджо Мойєс ; [пер. з англ. Д. Петрушенко, О. Чупи]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 396 с.
Еліс просто хотіла бути щасливою. Гадала, що одруження подарує їй те, про що вона так мріяла. Але коли рідна Англія лишилася за океаном, Кентукі зустрів її задухою та консерватизмом. Чоловік, який у всьому слухався батька, почуття скутості – те, що отримала Еліс. Тож коли в містечку почали шукати волонтерів для пересувної бібліотеки, вона не вагаючись зголосилася. Тут Еліс знайомиться з Марджері, яка не кориться закам’янілим традиціям і знає, як це – бути по-справжньому щасливою та вільною. Життя Еліс карколомно змінюється. І чоловік, який був для неї всім, виявляється чужим. Бо вона вже давно кохає іншого. Того, з ким зможе стати собою…
Серпень 2020
Власенко, І. В. Квітка з Манхеттена : [роман] / Ірина Власенко. – Київ : Кондор, 2020. – 216 с. – (Коронація слова)
Дивні, багато в чому трагічні випробування випали на долю маленької симпатичної жінки, відомої американської вокалістки, яку в 1998 році назвали найбільш пізнаваним голосом США. Дійсно, її спів хоч раз почули понад 20 мільярдів людей, що в три рази більше за все населення планети. І’мя цієї співачки Квітка Цісик. Хто хоч раз почув голос цієї співачки, ніколи не забуде його, наче вона знала якусь таємницю загальну для кожного людського серця. Подейкують, її голос має містичну силу, заворожує і лікує. Звідки ж взялася на чужині, в самому центрі Нью-Йорка, чарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі?
Горіха Зерня, Т. Доця : роман / Тамара Горіха Зерня. – Київ : Білка, 2019. – 283 с. : іл.
Це книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю…», але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами й нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою головою. Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року в Донецьку. Донбас – це точка обнулення, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховано потрібні відповіді. Там, де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею.
Корній, Д. Місяцівна / Дара Корній. – Харків : Віват, 2019. – 351 с. : портр. – (Художня література)
Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, – альбіносів– називають людьми місяця. Мама Василина, прагнучи врятувати її після автомобільної аварії, передає старовинний оберіг – лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину – і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров’ю під нігтями та присмаком крові в роті. Щоб здолати зло, Терезі доведеться пройти курс реабілітації в психлікарні, розплутати вузлики страшних родинних таємниць, зазирнути в очі власному майбуттю, повернути на місце чорне серце темного янгола та знайти своє призначення там, де гори підпирають небо.
Карризи, Д. Потерянные девушки Рима : [роман] / Донато Карризи ; [пер. с итал. А. Миролюбовой]. – Санкт-Петербург : Азбука : [Азбука-Аттикус], [2019].– 448 с. – (Звезды мирового детектива)
Маркус – мисливець за аномаліями, людина, обдарована здатністю бачити послання зла в найзаплутаніших злочинах, але позбавлена спогадів про своє колишнє життя. Його новою справою стає пошук дівчини, захопленої серійним вбивцею в Римі, і тільки випадкові на перший погляд деталі здатні допомогти розслідуванню. Смерть криється в дрібницях – цей урок Сандра засвоїла, працюючи фотографом на місцях вбивств. Але загибель її власного чоловіка покрита небезпечною таємницею, важливим ключем до якої стає зустріч з Маркусом. Адже істина часто захована у всіх на виду. В основу роману покладено реальні історії злочинів.
Кіз, Д. Відверто про Клавдію : роман / Деніел Кіз ; [пер. з англ. Д. Петрушенко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 318 с. – (Світовий бестселер)
Її звали Клавдія Яско. Колись вона звернулася до Деніела Кіза з проханням написати книжку за її історією. У 1978 році в місті Колумбус, штат Огайо, сталося жорстоке вбивство. Клавдія зізналася, що вбивця – вона. Проте події у її викладі не відповідають висновкам слідчої групи. Хоча низка подробиць з її вуст вражає точністю: їх може знати лише той, хто перебував на місці злочину. Дівчину заарештували, та вбивства продовжилися. Клавдія вперто доводить свою провину, плутається у свідченнях. Вона має дивну особливість, якої сама не усвідомлює. Ким Клавдія є насправді? І чи є вона взагалі? Бо все, що відбувається довкола неї, – ілюзія. І чомусь вона стала занадто реальною.
Липень 2020
Дмітрієва, В. Це ж дитина! Поради з адекватного виховання / Вікторія Дмітрієва ; пер. з рос. В. Басанець. – Київ : [Форс Україна], 2019. – 352 с. : іл. – (Book Chef)
Із появою в сім’ї дитини весь світ перевертається догори дриґом. Усі теорії виховання, які студіювали майбутні батьки, розбиваються об суворі реалії буднів. Як тут не впасти у відчай? Автор створила іронічну енциклопедію взаємин батьків і маленьких дітей. Вона стане корисною кожному, в кого підростає малюк дошкільного віку. Читач не знайде тут нудних і надокучливих нотацій. Лаконічна й чітка інформація, як варто вчинити за тієї чи іншої ситуації. Хочете зрозуміти свою дитину і позбутися комплексу «поганої мами»? Тоді ця книжка саме для вас!
Фаб’яновська-Міцик, З. Банзай. Японія для допитливих / Зофія Фаб’яновська-Міцик ; пер. з пол. Божени Антоняк ; іл. Йоанни Грохоцької. – Львів : Урбіно, 2019 –161 с. : іл.– (Для допитливих)
Чому Японію називають Країною Квітучої Вишні? Що означає червоне коло на японському прапорі? Чи «дай дзьо-о-обу» точно означає, що вас хочуть поцілувати? Звідки взялася Хелло Кітті? Чому в Японії квартирні злодії скидають взуття, перш ніж обікрасти помешкання? Ця книжка – це справжня мандрівка Японією. У ній ви прочитаєте про японські ієрогліфи та мову, про те, як їдять на матах, як відбувається чайна церемонія, про кімоно, орігамі, бойові мистецтва, аніме та комікси – і ще про багато інших, відомих і не дуже японських дивовиж.
Шиян, Г. За спиною : роман / Гаська Шиян. – [Харків] : [Ранок] : Фабула, [2019]. – 352 с. – (Сучасна проза України)
27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт – понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин. Та в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність. Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?
Курячий бульйон для душі. Думай позитивно : 101 історія про кохання / Джек Кенфілд, Марк Віктор Гансен, Емі Ньюмарк ; [пер. з англ. Ю. Підгорної]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 496 с.
«Коли життя підкидає вам лимони – зробіть із них лимонад». Пам’ятаєте цей вираз? Однак слова – це просто слова. І у скрутній ситуації такі вирази лише дратують, та й сумних думок від того не меншає. Утім, де шукати позитиву, коли він життєво потрібен? Тут, у цій книжці. Серед 101 історії реальних людей, які, маючи купу проблем і негараздів, знаходять внутрішню силу впоратися з викликами долі. Сильні особистості, які надихають не опускати руки й шукати ключ до позитивного мислення, поліпшувати своє життя та не втрачати мотивацію й віру в добро. Метт утратив роботу, але не втратив надію на краще. Шейла залишилася без грошей, натомість отримала дещо набагато цінніше. Бренда втратила родину в автокатастрофі, але знайшла в собі сили жити далі. Коли здається, що весь світ проти тебе, просто відкрий цю книжку і дозволь щастю ввійти до твого життя! Книжка сповнена натхнення і надії, а історії в ній нагадують нам, що потрібно радіти кожному дню.
Ленд, С. Покоївка. Важка робота, мізерна зарплата й воля матері до виживання : [роман] / Стефані Ленд ; передм. Барбари Еренрейх ; пер. з англ. О. Бершадської. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2019. – 334 с.
Стефані 28 років, і вона відчайдушно намагається вирватися з рідного містечка, щоб справдити свою мрію: вступити до університету і стати письменницею. Її плани перериваються несподіваною вагітністю та судовим розглядом із батьком дитини. З цього дня Стефані – злиденна і бездомна мати-одиначка, яка може розраховувати тільки на себе. Ніхто, зокрема і її батьки, не можуть їй допомогти. Протягом кількох важких років Стефані намагається віднайти надійне пристанище для себе і своєї доньки Мії, виживаючи на крихти, які перепадають їй у вигляді мізерної соціальної допомоги, і жахливо низький заробіток покоївки, У такому житті немає місця вихідним, святам із друзями і спонтанним покупкам – лише підірване здоров’я, щонайдешевша їжа, самотність, панічні атаки і постійний страх за майбутнє своєї дитини. Стефані вчиться не здаватися, цінувати маленькі радощі життя і наполегливо прямувати назустріч мрії. Це оповідка про сподівання, рішучість і справжню силу людського духу.
Трижиани, А. Жена башмачника : [роман] / Адриана Трижиани ; [пер. с англ. М. Никоновой]. – Москва : Фантом Пресс, [2019]. – 512 с.
Вперше Енца і Чіро зустрілися ще дітьми при дуже сумних обставинах, на тлі величних італійських Альп. Чіро – напівсирота, який живе при жіночому монастирі, а Енца – старша дочка у великій і дуже бідній сім’ї. Вони не нарікають на долю і готові до праці і негараздів, головне – не розлучатися з близькими і з улюбленими і такими прекрасними горами, які здатні залікувати будь-які рани. Але доля розпорядиться інакше – зовсім дітьми обидва змушені покинути батьківщину і улюблених людей, відправитися через океан в незбагненну і лякаючу Америку. Так починається історія їх життя, повна абсолютно несподіваних поворотів, спокус, негараздів, щасливих миттєвостей, дружби і великої любові. Їм доведеться зустрітися і розлучитися ще кілька разів, перш ніж вони зрозуміють, що доля недарма підлаштовує їм зустрічі, і якщо є щось в житті, здатне впоратися з тугою за рідною Італією, так це – любов. Але спочатку їм належить тяжко трудитися, терпіти злидні і приниження, справлятися з жахами війни, вистояти перед спокусою розкішного життя, пізнати красу мистецтва і цінність справжньої дружби. “Дружина башмачника” – епічна історія любові, яка пролягла через два континенти і дві світові війни, через блиск і злидні Нью-Йорка і заспокійливу красу Італії, через довгі розлуки і короткі зустрічі. Порівняти цей роман можна лише з вічною класикою – “Розвіяні вітром” Маргарет Мітчелл, він настільки ж насичений сюжетними поворотами, сильними почуттями і яскравими характерами.
Червень, 2020
Кокотюха, А. Вигнанець і чорна вдова : [роман] / Андрій Кокотюха. – Харків : Віват, 2019. – 303 с. : портр. – (Художня література)
Весна 1909 року. Київський слідчий Платон Чечель викриває жорстоку вбивцю юних дівчат – доньку таємного радника з Петербурга. Та панянка гине за тих самих обставин, що її жертви, тож впливові родичі звинувачують Чечеля в наклепі. Для суспільства Платон стає вигнанцем. Єдиний вихід не опинитися на каторзі – врятувати життя мільйонера фон Шлессера, якого нібито хоче вбити молода дружина, що вже здобула славу чорної вдови. Утім, барон помирає, і це лише початок серії холоднокровних убивств. Піл підозрою всі спадкоємці – і навіть сам Платон… Вигнанець змушений розплутати клубок смертей та дізнатись, хто винен, щоб не тільки запобігти новим злочинам, а й урятувати себе.
Рильський, М. Т. Мудрості від Максима Рильського : вислови, поради, роздуми про філософію буття / М.Т. Рильський ; упоряд. М.Г. Рильський. – Київ : Саміт-Книга, 2019. – 263 с. : портр.
Максим Тадейович Рильський залишив по собі справжній розсип глибоких філософських роздумів, висловів, звернень, порад, утверджень, які не втратили своєї актуальності й в нашому сьогоденні. Дійцсно,0 як наголошував сам класик, «великий поет – завжди сучасник».
Утвердження рідної мови, піклування про слово і духовність людини, звернення до молоді, проблеми виховання і ставлення до природи, вияви добросердя – все, що хвилювало поета-академіка протягом усього життя, – знайшло відтворення в книжці, в окремих віршах і поетичних рядках, в цитатах і витримках з літературно-мистецьких студій та розвідок, епістолярної спадщини і публіцистики.
Водночас книга розкриває світосприйняття, духовні і моральні принципи, життєві спостереження видатного національного гуманітарія та гуманіста. А також широчінь інтересів, уподобань, переконань світоча нашої культури.
Каллан, Дж. К. О-ля-ля! : французские секреты великолепной внешности / Джейми Кэт Каллан ; [пер. с англ. Т. Новиковой]. – Київ : ОДРИ : [Форс Україна], 2019. – 383 с. : ил.
До 30 років всі француженки чарівні і прекрасні, навіть якщо від природи у них вельми середні дані. Не прагнучи слідувати трендам, вони тим не менш завжди виглядають стильно. Лягати під ніж пластичного хірурга – це не про них! Француженки вміють старіти ледь помітно і дуже гідно. Може здатися, що бездоганний смак і неймовірний шарм вони вбирають ще з молоком матері … Хороші новини! Всьому цьому можна навчитися. Як знайти свій неповторний образ і стиль? Як підібрати нижню білизну, щоб відчувати себе сексуальною? Як підкреслити красу правильним макіяжем? Як створити магію за допомогою ідеального парфуму? Як залишитися чудовою в будь-якому віці? Ці та інші секрети найбажаніших жінок планети – в новій книзі автора бестселера «Француженки не сплять на самоті» Джеймі Кет Каллан.
Пилчер, Р. Собиратели ракушек : [роман] / Розамунда Пилчер ; [пер. с англ. И. Архангельской та ін.]. – Санкт-Петербург : Азбука : Азбука-Аттикус, [2020]. – 639 c. – (The Big Book)
У Пенелопи Килинг, дочки відомого в Європі і за океаном художника Лоренса Стерна, за плечима довге, багате враженнями життя: богемне дитинство в Лондоні, нещасливе заміжжя під час війни і єдиний чоловік, якого вона любила по-справжньому. У неї троє дітей, різних за характером і відношенням до життя, але Пенелопа навчилася приймати їх такими, якими вони є. Одного разу жінка дізнається, що написана батьком картина, що зберігається у неї в будинку, коштує великих грошей. Це і стає мірою випробування матері і дітей на міцність і одночасно точкою відліку майбутнього сімейства Килинг …
Життя трьох поколінь англійської сім’ї – війна і мир, лірика і драма, падіння і катарсис – проходить перед очима читачів. Яскравий, атмосферний роман, написаний Розамундою Пилчер, мав феноменальний успіх і відразу ж приніс автору світову популярність. Більшість її творів екранізовано, а загальний тираж книг письменниці перевищує 60 мільйонів примірників.
Сафарлі, Е. Я хочу додому / Ельчін Сафарлі ; пер. з рос. Тамари Клюкіної. – Київ : Bookchef : [Форс Україна], 2019. – 271 с. : портр.
«Знаєш, кого ти нагадуєш мені? На старовинній вулиці Стамбула є незвичайні сходи, що звуться Комондо, їх збудували у вигляді двох вісімок. Чари в тому, що на них можна впасти, але скотитися до кінця – ніяк. А ще, хоч би скільки плутався між східців, Комондо виведе до рівної світлої вулиці. Хлопче, тобі не раз може здатися, що ти заплутався, що ось упадеш – і опинишся в темній ямі. Не бійся, йди далі. Румі писав: «У глибину пірнай, але не спускайся туди, куди женуть страх і печаль»
Квітень, 2020
Гуцало, Є. У гаї сонце зацвіло : оповідання та повісті / Євген Гуцало; упоряд. та вст. сл. Лесі Вороніної. – Київ : Знання, [ 2019 ]. – 272 с.
Оповідання та повісті, що увійшли до книги відомого українського письменника, лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Євгена Гуцала (1937—1995), знайомлять читачів з неповторним світом рідної природи, дають уявлення про життя українського повоєнного села. Твори, сповнені тонкого ліризму й глибокого розуміння дитячої психології, рекомендовані до вивчення у загальноосвітній середній школі.
Кідрук М. Жорстоке небо : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 606 с. – іл.
У паризькому аеропорту сталася жахлива катастрофа. Літак, що впав, був розроблений і зібраний в Україні. Дочка авіаконструктора намагається розібратися в причинах аварії. Вона намагається дізнатися правду, незважаючи на те, до яких наслідків це може призвести. Це єдина книга Макса Кідрука, де головний герой книги – сильна жінка. Цікавий роман з великою кількістю технічних пояснень, які водночас додають трохи більшої реалістичності, але водночас не обтяжують тебе і дають змогу зрозуміти текст книги навіть тим людям, які далекі від технічних наук.
Диспенза, Д. Надприродний розум : як досягнути надзвичайного силою розуму / Джо Диспенза; пер. з англ. І. Павленко. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2018. – 396 с.
Сьогодні людство перебуває на тому етапі своєї історії, коли просто знати недостатньо, потрібно ще й знати, як застосовувати знання. Нам варто глибше зрозуміти природу власного розуму, бо це дасть змогу наповнити новим змістом усе, що ми робимо. Якщо знання – це обов’язкова передумова досвіду, то чим більше нам відомо про свою силу, чим більше наукових знань отримуємо про природу реальності, тим краще розуміємо, яким необмеженим є людський потенціал як індивіда, так і колективу. Про все це можна знайти на сторінках книжки “Надприродний розум”.
Дракермен, П. Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя / Памела Дракермен; [ пер. з англ.. І. Листопад, А. Оксентюк]. – Київ : Yakaboo Publishing, 2019. – 288 c.
Американська письменниця Памела Дракермен досліджує життя після сорока і веде читачів у пошуки мудрості і самопізнання. Коли тобі перевалило за сорок, здається, що «життя попереду вже немає. Насправді Памела стверджує, що в нас є шанс пожити не в планах, а в реальності: гідно, радісно, вільно, не втрачаючи почуття гумору. Адже не головне, який у тебе біологічний вік. Головне – відчувати себе молодим. Ця книга – відмінне перевантаження світосприйняття та порція позитивних думок!
Рубина, Д. Наполеонов обоз : роман. Кн. 3. Ангельский рожок» / Дина Рубина. – Київ : [ Издательство «Э»] : [ Форс Україна ], 2020. – 478 с. – (Большая проза Дины Рубиной).
У третій, завершальній книзі трилогії Діни Рубіної «Наполеонів обоз» – «Ангельський ріжок» – читачі знайдуть високу напругу любові, круті віражі неймовірних доль Надії і Аристарха, дивну, завершену цього разу, драматичну тему скарбів з Наполеонового обозу. Нарешті, головні герої зустрілися – їх долі пристрасно і миттєво зрослися в єдине ціле, ніби не була за спиною у кожного величезна ноша тяжкого і часом страшного досвіду. Ні, була, звичайно: Надія в лихі дев’яності намагалася будувати свій видавничий бізнес, Аристарх сам себе заточив на докторську службу в ізраїльську в’язницю. Вони зустрілися, щоб … знову розлучитися: давня сімейна історія, пов’язана зі спадщиною наполеонівського офіцера Арістарха Бугеро, обернулася трагічною розв’язкою. Чудова трилогія «Наполеонів обіз» закінчилась. .. Вона ні в якому разі не залишає гіркого осаду, відчуття трагедії або нещастя. Легкий смуток та світла печаль залишається від прочитаного.
Березень, 2020
Косинка, Г. М. Повна збірка творів. Документи. Спогади / Григорій Косинка ; передм., упоряд. та прим. Сергія Гальченка ; Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка ; Національна академія наук України. – Київ : Саміт-книга, 2019. – 744 с. : іл., портр.
Ця книжка – найповніше видання спадщини видатного українського прозаїка Григорія Михайловича Косинки (1899-1934), знищеного тоталітарною системою. Тут надруковано всі тексти завершених прозових і публіцистичних творів письменника та найповнішу добірку епістолярної спадщини.
Вперше публікується комплекс документів із розсекречених справ-формулярів та слідчої справи безпідставно засудженого до розстрілу письменника. Найцікавіші спогади рідних, митців і друзів, підбірка фотографій, факсимільне відтворення рукописів та зразків оригінальних ілюстрацій до рідкісних видань – це сторінки до створюваного лише тепер найповнішого літопису життя і творчості Г. Косинки.
Мотрич, К. Трьохсотлітня Голгофа. [Фавор] : [роман] / Катерина Мотрич. – Київ : Ярославів Вал, 2018. – 524 с. : портр.
Гостросюжетний роман «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор» про Україну сьогоднішню, колишню і дуже-дуже древню. Про Україну, яка попри її свіжі й задавнені рани не здатна подолати свій недуг, свою Голгофу. Україну, яка опинилась в епіцентрі битви двох цивілізацій – європейської і азійсько-ординської (московської). Це битва двох світів – світу світла і світу темряви за долю Європи і всього людства. Чи переможе в ній світло? Чи вистоїть Україна? Відповідь шукайте в романі Катерини Мотрич, адже його дія триває від княжої доби і сягає аж 2077 року.
Айзексон, В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та гіків здійснила цифрову революцію / Волтер Айзексон ; пер. з англ. Дмитра Гломозда. – Київ : Наш формат, 2017. – 488 с. : фотоіл., портр.
Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка всередині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона – леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилась в тіні.
Це книжка про різні етапи цифрової революції, про гіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Білла Гейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтесь про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.
Камп, П. Прорив у швидкості читання. Книжка за день — це реальність / Пітер Камп ; пер. з англ. Валерія Глінка. – Київ : Наш формат, 2018. – 336 с.
Американський президент Теодор Рузвельт встигав «ковтнути» книжку перед сніданком. Інвестор Ворен Баффет прочитує по 500 сторінок щодня. Засновник Microsoft Білл Гейтс щотижня перегортає останню сторінку цікавого йому видання. У чому таємниця їхнього супервстигання? Автор цієї книги переконує, що таких результатів можна досягнути, опанувавши техніку скорочитання. Завдяки простій та ефективній методиці ви зрозумієте, як швидко сприймати й запам’ятовувати текст, які трюки застосовувати та як налаштувати внутрішній спідометр. Ви зможете самостійно засвоїти техніку скорочитання – і вже через тиждень помітите перші результати.
Бакман, Ф. Бабушка велела кланяться и передать, что просит прощения : [роман] / Фредрик Бакман ; [пер. со швед. К. Коваленко]. – Москва : Синдбад, 2019. – 477 с. : портр.
Ельзі – сім, і вона не така, як інші. Її Бабуні – сімдесят сім, і вона неймовірно шалена – якщо вважати шаленством, приміром, стояння-на-балконі-й-обстрілювання-перехожих-із-рушниці-для-пейнтболу. А ще бабуся для Ельзи найкращий – і єдиний – друг. Щоночі Ельза ховається від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не мусить бути «нормальним». Та коли Бабуня помирає й залишається жити лише в листах, написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, – ось тоді й починається найбільша Ельзина пригода…
Січень, 2020
Дністровий, А. Б – 52 : роман / Анатолій Дністровий. – Київ : Академія, 2019. – 256 с.
Це дотепний і динамічний роман про чоловіка в кризі середнього віку. Досить неординарний, успішний топ-менеджер, аналітик і драматург Мирослав Шефер живе на повну, марнуючи життя в гулянках й алкоголі. Але одного разу він безоглядно закохується в юну анархо-феміністку, і це руйнує його колишній світ.
Кідрук, М. Доки світло не згасне назавжди : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 558 с. : портр.
Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденне життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту уже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.
Скицька, У. Наші на карті світу. Історії про людей, якими захоплюється світ / Уляна Скицька. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 316 с. : іл., портр.
Це 80 історій про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження. Про людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є добре знані Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно».
Щоткіна, К. Любомир Гузар. Хочу бути людиною / Катерина Щоткіна.– Харків : Віват, 2018. – 270 с. : фотоіл., портр. – (Гордість нації).
Блаженніший Любомир Гузар майже півстоліття жив поза Україною, багато подорожував із місіями, і тепер він став прикладом – яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною», і довівши до статусу церкви для всієї країни, патріарх гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним державі. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.
Флорида, Р. Homo Creativus. Як новий клас завойовує світ / Річард Флорида ; пер. з англ. Максима Яковлєва. – Київ : Наш формат, 2018. – 431 с. : іл.
У цьому бестселері подано поняття нового економічного класу й показано його визначальну роль у подальшому розвитку суспільного життя. «Homo Сreativus» дасть вам змогу по-новому поглянути на повсякденну дійсність. Річард Флорида стверджує, що в майбутньому ми побачимо зростання креативного складника в різних сферах діяльності, навіть в економічній. Креативний клас наразі становить близько 30 відсотків від усієї робочої сили, і надалі його частка тільки збільшуватиметься. Незабаром саме від нього залежатиме організація робочих місць, економічна ситуація на ринку й розвиток міст.
Рубина, Д. Наполеонов обоз. Кн. 2. Белые лошади : [роман] / Дина Рубина. – Москва : Эксмо, 2019. – 478 с. – (Большая проза Дины Рубиной).
Друга книга роману “Наполеонів обоз” – “Білі коні” – затягує читача в воронку любові і зради, щастя і горя двох головних героїв – Аристарха і Надії. За короткий термін на них обрушується вантаж найсильніших потрясінь, які не часто і не всім випадають в юності. Сильні, цільні натури, обидва вони живуть на такій висоті почуттів, яка нічого не прощає. Доля буквально розкидає в різні боки двох закоханих. Кожен з них тепер йде своїм окремим шляхом, залишаючись назавжди глибоко самотнім, пораненим душевно. По ходу роману продовжує відкриватися давня історія предка Стаха Бугрова – Аристарха Бугеро, офіцера Наполеонівської армії, який прожив в Росії своє трагічне і таємниче життя. І парадоксальним чином виявляється, що історія ця зовсім не завершилася півтораста років тому.
Грудень, 2019
Главацька, Т. Є. Дитячий садок. Що робити, якщо…? Ситуації, які можуть трапитися з дитиною у дитсадку : [причини, поради психолога, профілактика] / Т. Є. Главацька ; [іл. Т. Ю. Сорудейкіної]. – Харків : [Основа], 2019. – 80 с. : іл.
Дитячий садок – перший крок дитини у самостійне життя. На цьому шляху можуть трапитися ситуації й негаразди, адже дитина тільки вчиться й набуває досвіду. Ця книга – помічник батькам і дитині в питаннях, на кшталт «Що робити, якщо…». Побудована вона за принципом: ситуація – коментар психолога – вирішення – профілактика. У книзі також наведені «шкідливі поради», щоб батьки мали можливість подивитися на себе збоку й помітити свої помилки. Книга адресована батькам малят від 2 до 6 років.
Гримич, М. Клавка : роман / Марина Гримич. – Київ : Нора-Друк, 2019. – 336 с. : портр.
Дія роману Марини Гримич «КЛАВКА» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту. Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира — це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.
Кокотюха, А. А. Таємне джерело : роман / Андрій Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, [2019]. – 320 с. : портр. – (Детективна агенція ВО)
Рання осінь 1981 року. На Тернопільщині один за одним помирають партійні та комсомольські діячі. Причина смерті – випили джерельної води. І не простої – біля села, де знаходять тіла, є джерело Святої варвари. Місцева легенда свідчить що вода в ньому чарівна. Людям із чистим серцем продовжує життя, а лиходіїв убиває. Містика – чи хтось невідомий оголосив владі свою таємну війну? Яку таємницю приховує густий ліс, де тече таємне джерело? Розслідувати дивну справу доручено київському слідчому Ігореві Князевичу. Так він опиняється в загадковому, відрізаному від великих міст селі гайворон, де люди живуть за своїми законами й таких, як він, ох, як не люблять… «Таємне джерело» – детектив в стилі ретро, сюжет якого замішаний на українській готиці. А ще – історичний роман, котрий переносить читача у не аж таке далеке минуле. Хто пам’ятає ті часи, згадає, як на їхніх очах валилася радянська імперія. Ті, хто тих часів не застав, зрозуміють, чому вона розвалилася.
Курков, А. Ю. Різдвяний сюрприз : оповідання, роман / Андрій Курков ; [пер. з рос. В.С. Бойка, Є.М. Тарнавського]. – Харків : Фоліо, 2019. – 745 с. : іл., портр.
До цієї книжки увійшли два різдвяні оповідання Андрія Куркова – «Різдвяний сюрприз» та «Моя улюблена різниця» – і великий роман «Шенгенська історія». …21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рок-фестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас – до Італії. Вони не знали, чім їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе…
Третьяков, А. П. Старий Хрещатик і його домовласники / Аркадій Третьяков ; [ред. В. Карпенко].– Київ : Сучасний письменник, 2019.– 328 с. : іл., портр.
Ця книга про центральну вулицю Києва – Хрещатик, яка є своєрідним символом нашого міста. Вулиця з’єднує Старе місто, Печерськ та Поділ і перетинає три площі – Європейську, Незалежності і Бессарабську. Розповідь про кожен будинок на старому Хрещатику, про архітектуру, архітекторів, жителів, домовласників, суспільне життя і торгівлю може бути цікавою киянам, гостям Києва, дослідникам.
Ротфусс, П. Ім’я вітру : роман / Патрік Ротфусс ; [пер. з англ. М. Пухлій]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 799 с.
Подивіться на мене. Кого ви бачите? Хлопця з полум’яно-рудим волоссям, що неслухняно стирчить урізнобіч, звичайного шинкаря у провінційному містечку. Але придивіться уважніше до мого обличчя. Ці глибокі старечі зморшки. Про що вони говорять? Чи, точніше, про що мовчать?.. Про той жах, який я побачив дитиною. Про тих, хто знищив мою родину. Вони перетворили мене на волоцюгу. Я втратив усе. Але наляканий хлопчик виріс. І тепер я знаю, кого бояться вони. Того, кому стане сили промовити ім’я. Чиє? Ім’я вітру…
Шарма, Р. Шлях до величі : 101 настанова, як досягти ще більшого успіху в роботі та особистому житті / Робін Шарма ; [пер. з англ. Н. Лавської]. –[Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2019]. – 247 с. : портр.
Якщо ви втомилися жити непримітним життям, відчуваєте, що ваше призначення – досягти чогось більшого, стати по-справжньому успішною та самореалізованою людиною, яка постійно утримує «передові позиції», тоді ця книжка Робіна Шарми саме для вас. Пристрасна, певною мірою провокаційна і сповнена цікавих ідей, які допоможуть досягти мети значно швидше, ніж ви уявляєте, «Шлях до величі» – це книжка, що допоможе розкрити власний потенціал, пробудити в собі найкращі риси. Не зволікайте, починайте діяти – і ви досягнете успіху в житті!
Листопад, 2019
Гуцало, Є. П. Позичений чоловік : роман / Євген Гуцало ; [післям. М. Слабошпицького]. – Київ : Знання, [2019]. – 384 с. : портр. – (Скарби української літератури).
Роман «Позичений чоловік» поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка. Навколо головного героя роману Хоми Прищепи – «дивака і характерника, гуманіста і пройдисвіта, джигуна і мудреця» – розгортається каскад неймовірних пригод. Та, захоплюючись несподіваними поворотами сюжету, кумедними ситуаціями, в які потрапляє наш герой, ми розуміємо, що насправді головною дійовою особою в романі и є дух українства, українська вдача. Вражає мова, якою написано роман,– неперевершена й органічна, сповнена неповторних прислів’їв та приказок, діалектизмів та словотворів, мова розмаїта й незнищенна, як незнищенні уява й талант нашого народу.
Лущевська, О. Залізний вовк : [повість : для молодшого та середнього шкільного віку] / Оксана Лущевська ; [іл. І. Михайляна]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. –131 с. : іл.
Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа – Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Насправді залізного вовка випустила одна з гостей замку – дівчинка Глорія, та Вір не виказує її графу. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром – його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до іншого маєтку, який виявляється будинком Глорії. Там Вір відкриває таємницю залізного вовка і дізнається про інші механічні дивовижі. Динамічний сюжет, екшн та переживання за героїв захоплять юних читачів.
Херсонський, Б. Г. Сталіна не було : [поезії] / Борис Херсонський ; за ред. Юрія Винничука. – Харків : Фоліо, 2018. – 219 с. : портр. – (Сафарі).
Борис Херсонський – один з провідних російськомовних поетів України, лауреат численних міжнародних премій, в останні роки пише не тільки російською, але й українською мовою та перекладає українською свої російськомовні вірші. У збірку «Сталіна не було» ввійшли як нові твори, написані українською, так й автопереклади, зроблені у 2016-2017 р. Тематика та стилістика віршів типова для автора – сюрреалістичні спроби осмислити історію тоталітаризму, «біографічна лірика», нариси побуту п’ятдесятих- шістдесятих років минулого сторіччя, у які несподівано вторгаються образи середньовіччя, відлуння війни на Донбасі, монстри юрського періоду… Значну долю у збірці займають біблійні мотиви. Тобто у своїх українських віршах поет залишається сам собою. Але уважний читач знайде тут й відгуки класичних зразків української поезії.
Джонсон, Б. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / Боріс Джонсон ; [пер. з англ. Ю. Гірича]. Харків : Віват, 2019. 399 с. : портр. ( Біографії та мемуари).
Книга Боріса Джонсона – це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один з найкращих ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія – це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина – відважна, геніальна, визначна – може впливати на світовий лад.
Роддам, Дж. Це Ван Гог / Джордж Роддам ; пер. з англ. Т. Савчинської ; іл. Слави Герасимович. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 80 с. : іл., портр.
Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ століття. Упродовж свого трагічно короткого життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Книга викладача історії мистецтв в університетах Великобританії і Сполучених Штатів Америки Джорджа Роддама – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин.
Стейнбек, Дж. Подорожі з Чарлі в пошуках Америки / Джон Стейнбек ; [пер. з англ. Романа Клочка]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 256 с.
Послухати голос справжньої Америки, відчути запах трав і дерев, побачити кольори і світло – ось яку мету переслідував Джон Стейнбек, коли у сорок вісім років вирушив у подорож, щоб заново відкрити країну, про яку стільки років писав. Зі своїм пуделем Чарлі Стейнбек їздив і трасами, і сільськими дорогами, обідав з далекобійниками, натрапляв на ведмедів у Єллоустоні та на старих друзів у Сан-Франциско, і всюди він відчував особливий дух своєї Америки.
Харарі, Ю. Н. Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього / Ювал Ной Харарі ; [пер. з англ. Я. Лебеденка]. 2-ге вид., випр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 543 с. : іл.
Дослідження, що стало світовим бестселером №1 за версією The New York Times та лідером продажів на Amazon.com, ламає усталені уявлення про земну історію від появи людини й народження мови до сьогодення і примушує задуматися: шлях розвитку наших предків міг бути зовсім іншим. Долучіться до історичної розвідки, і вас приголомшать неочікувані й сміливі припущення. У книжці ви не знайдете нудної хронології та сухих дат, але разом з автором розмірковуватимете про численні «чому?»
Жовтень, 2019
Дашвар, Л. Ініціація : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 414 с.
Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забитому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було… Тим часом у Києві дівчина Меланія потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі – зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже іншій сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який просить про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них – хоче він того чи ні – пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…
Кейн, С. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати / Сьюзен Кейн ; пер. з англ. Тетяни Заволоко. 3-тє вид. – Київ : Наш формат, 2018. – 368 с.
Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини – комунікабельної, харизматичної, енергійної, – мовляв, саме ці риси – запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві. Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя розповідає, у чому криється потенціал тихих людей. Кейн – сама інтровертка, тому щиро ділиться порадами, як здобути успіх на роботі і в особистому житті, при цьому залишаючись самим собою.
Найт, Ф. Продавец обуви. История компании Nike, рассказанная ее основателем / Фил Найт ; [пер. с англ. В.М. Царева]. – Київ : [Форс Україна], 2017. – 312 с. – (Top Business Awards).
Nike – один з найбільш відомих світових брендів. Творець компанії – Філ Найт – один з найбагатших людей, хоча ще в юності він не міг собі дозволити купити кросівки Adidas. 50 років тому студент Орегонського університету і бігун на середні дистанції Філ Найт позичив у батька 50 баксів і почав перепродавати кросівки з Японії. Сьогодні річний оборот компанії Nike становить 30 мільярдів доларів. А пара «Найк» знайдеться в шафі у кожного – від президента до підлітка. Філ Найт – людина-загадка, він рідко дає інтерв’ю. Ця книга – сповідь про створення компанії, якій вдалося подарувати мрію мільйонам людей.
Ферріс, С. Інґа / Скотт Ферріс ; [пер. з англ. Д. Антонюка]. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 488 c. : – фотоіл., портр.
Інґа Арвад, данська акторка й журналістка, прожила таке незвичайне й насичене життя, що, за словами сучасників, «скидалася на майже вигаданий персонаж ». Її роман із майбутнім президентом США Джоном Кеннеді не був єдиною захопливою історією: Перемога у конкурсі «Міс Данія» й боротьба за титул «Міс Європа», журналістика та кіно, екзотичні подорожі, інтерв’ю з Гітлером, втеча від нацистів, підозри у шпигунстві, стеження ФБР, кілька шлюбів із харизматичними, визначними чоловіками – це тільки найяскравіші епізоди з біографії, чи не на кожній сторінці якої зустрічаємо передбачення знакових жіночих образів поп-культури другої половини ХХ століття.
Фокс, К. Спостерігаючи за англійцями / Кейт Фокс ; пер. з англ. Марта Гасовська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 608 с.
«Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці? Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору – усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.
Вересень, 2019
Харарі, Ю. Н. Homo Deus. За лаштунками майбутнього / Ювал Ной Харарі ; пер. з англ. О. Дем’янчука. – Київ : [Форс Україна], 2018. – 512 с. : іл. – (Book Chef).
Ювал Ной Харарі, професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі, у своїй книжці піднімає філософські питання, аналізує досвід, який людство здобуло за час свого розвитку, заглиблюється в наші емоції і свідомість. Автор пропонує ескіз майбутнього людства, цілком реальний і не обов’язково райдужний. На допомогу нам в нашому житті уже зараз приходять різноманітні пристрої зі штучним інтелектом. Та чи впевнені ми, що комп’ютери не мають жодних відчуттів чи бажань? А якщо вони не мають їх нині, то, може, коли стануть значно складнішими, зможуть розвівати власну свідомість? Якими тоді будуть суспільні відносини? Чи не стане пересічна людина рабом штучно створених і вічно живих істот із незбагненною свідомістю?
Вікінг, М. Маленька книга хюге. Як жити добре по-данськи / Мік Вікінг ; [пер. з англ. К. Бабкіної]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 c. : іл. – (Світовий бестселер).
Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода, день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань. Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов’язане з хюґе, ніж Мік Вікінг? Мік – засновник і керівник Дослідного інституту щастя в Копенгагені, який роками вивчає данське життя. У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, що робить данців найщасливішою нацією у світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців – завдання, що під силу лише Міку Вікінгу…
Екерстрьом, Л. А. Лаґом. Шведські секрети щасливого життя / Лола А. Екерстрьом ; [пер. з англ. Н. Лавської]. – [Київ] : КМ-БУКС, [2018]. – 92 с. : іл.
Лаґом – це спосіб життя у гармонії зі світом, природою та з самим собою. Його підґрунтям є справедливість, помірність та здатність радіти тому, що маєш. Девізом прибічників такого способу життя є вислів: «Не надто мало, не надто багато – саме в міру». Ця дивовижна книжка допоможе вам внести бодай незначні, проте важливі зміни у своє повсякденне життя, щоб воно стало повнішим та більш щасливим.
Курсінка, М. Ш. Виховання надзвичайної дитини : порадник для батьків надто активних, емоційних, вразливих, чутливих і наполегливих дітей / Мері Шіді Курсінка ; пер. з англ. О. Синиці. 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 431 с. – (Світоглядна література).
Що робити, якщо ваша дитина активна, емоційна, вразлива, чутлива… словом, надзвичайна? У цій книжці талановитий педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсівка ділиться з батьками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі. Вона допоможе вам зрозуміти причини дивної поведінки дитини, знайти її сильні та слабкі сторони, гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, вирішити проблеми із засинанням і прокиданням тощо. Кредо авторки – «Розвиток, а не досконалість!» – вже стало базовим принципом виховання у мільйонах сімей по всьому світі.
Робінсон, К. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / Кен Робінсон і Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. 2-ге вид. – Львів : Літопис, 2018. – 255 с. : портр.
У книзі відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему. Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів ХХІ століття. У цій книжці ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні.
Антонович, Е. Ошибки любви, или 10 способов испортить отношения с мужчиной / Елена Антонович. – Харьков : Фолио, 2017. – 251 с. : портр.
Розумна, красива, але досі одинока? Чи всі засоби хороші в любові? Як ваші риси характеру впливають на чоловіка? Чому той, хто колись переконував бути разом, йде? Як витримати конкуренцію з суперницями? І взагалі, як стати щасливою з чоловіком своєї мрії? Правильні відповіді на ці та інші питання потрібно шукати не у подружок, а у професійного психолога. Десятки невигаданих історій зі щасливим фіналом – в книзі, яка змінить життя тисяч жінок на краще!
Оклі, Б. Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / Барбара Оклі ; пер. з англ. Артема Замоцного. – Київ : Наш формат, 2018. – 271 с. : іл.
Є люди, які не люблять учитися. / ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок. Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблему ізсередини. У школі вона ненавиділа математику, тому вступила на філологію. Але у двадцять з гаком відкрила для себе красу арифметики й поезію формул. Нині вона допомагає багатьом людям учитися ефективніше. У цій книжці Барбара Оклі ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію, потоваришувати з внутрішніми зомбі, припинити істерити над складними завданнями й урятувати батьків від передчасної сивини.
Талеб, Н. Н. Чорний лебідь. Про не(ймовірне) у реальному житті / Насім Ніколас Талеб ; пер. з англ. Миколи Климчука. – Київ : Наш формат, 2017.– 392 с.
Цілком очевидно, що життя – це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Часто ці події відбувалися за планом? Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка по філософію, психологію і математику рідкісних подій стала світовим бестселером, перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем.
Серпень, 2019
Іваничук, Р. І. Край битого шляху : [трилогія] / Роман Іваничук ; [упоряд. Н.Л. Бічуя, В.В. Габор, Н.Р. Іваничук ; прим. В.В. Габора]. – Харків : Орбіта, 2018. – 444 с. : портр.
Ім’я автора роману відомо не тільки в Україні, а й далеко за її межами. У його творчому доробку близько п’ятнадцяти історичних творів, якими письменник намагався заповнити білі плями в нашій історії. Події, зображені в трилогії «Край битого шляху», відбуваються на Закарпатті. Перша частина «На зламі ночі» охоплює час 1935-1936 рр. Молодий науковець Антін Кривда намагається знайти свій шлях у буремних подіях, що вирують навкруги. Він пише наукову працю про топоніміку Сілезії, яка згодом стане своєрідним закликом до боротьби проти польської влади. Друга частина трилогії «Імлистий ранок» зображує події 1939 року. До Загайпілля після тривалих поневірянь повертається і нарешті знаходить своє щастя сестра Антона Кривди Оленка…
Лис, В. С. В’язні зеленої дачі : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 270 с. : портр.
Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той незнайомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…
Рижко, О. Король Даркнету : повість-детектив / Олена Рижко. – [Київ] : Академія, 2018. – 128 с.
Під час романтичної прогулянки берегом річки Стефа і Яр натрапляють на труп невідомого. Це їх страшенно злякало. А в кожного ще й свої причини для тривог перед неминучим допитом поліцейських. Спроба самотужки розслідувати злочин принесла нові проблеми. Але на допомогу їм приходять Ярів брат і загадковий хакер – Король Даркнету.
Костина, Н. Последняя Золушка : роман / Наталья Костина. – Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2019. – 304 с.
Кожна дівчина мріє стати Попелюшкою і потрапити до казки. Однак чи чекає там на неї Принц із усіма атрибутами і, головне, чи буде цей Принц добрим? В елітному заміському клубі одночасно з’явилися аж дев’ять Попелюшок… а також ті, хто бажає грати їхніми життями. Раптово від серцевого нападу помирає багатий клієнт. Чи пов’язана ця подія з однією із дівчат та її минулим? Правду хоче з’ясувати письменник Лев Стасов, якого випадково втягнули у вир подій. У нього починаються стосунки одночасно з двома – ні, не Попелюшками, а цілком зрілими дамами. Хто стане обраницею Стасова і чи є серцевий напад вбивством?
Браун, Е. Світло Парижа : роман/ Елінор Браун ; [пер. з англ. Т. Мухамедшиної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2017]. – 384 с. –(Світовий бестселер)
Роман був опублікований в США у 2016 році і заслужено став бестселером, підкоривши не тільки читачів, але і критиків. Це історія про те, як непросто стати самим собою і яка це насолода – знехтувати всіма умовностями, що відокремлюють нас від мрії. Дві історії – нашої сучасниці Мадлен і її бабусі, яка ще в 20-х роках, в «епоху джазу», здійснила романтичну подорож до Парижа, – тісно переплітаються, знову і знову нагадуючи, що жити варто тільки на власних умовах, підкоряючись лише поклику серця і душі.
Джефферіс, Д. Дочка торговця шовком : роман / Дайна Джефферіс ; [пер. з англ. І. Шевченко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 464 с. –(Світовий бестселер)
На своє вісімнадцятиріччя Ніколь отримує в подарунок маленьку крамницю шовкових тканин у Ханої. Народжена в’єтнамською матір’ю від батька-француза, дівчина сповнена надій на майбутнє. Та в долі були на неї інші плани. Неймовірна історія кохання головної героїні розгортається на тлі жорстокої індокитайської війни 50-х років минулого століття. Читача зачарує екзотика В’єтнаму, історична точність, сила характерів героїв і захопливий сюжет.
Ловсон, М. Кінець дороги : роман / Мері Ловсон ; [пер. з англ. О. Гординчук]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 384 с. – (Бестселер)
Діапазон подій в романі воістину неосяжний – від славнозвісної «срібної лихоманки» в канадській провінції Онтаріо на початку ХХ століття до Лондона через 60 років. Письменниця з надзвичайною точністю описує нюанси й перипетії в житті великої родини, усі члени якої сповнені суперечливих прагнень, та не наважуються знехтувати своїм обов’язком стосовно одне одного. Це тонка, іронічна і вдумлива проза, справжня «сімейна сага» для поціновувачів глибоких романів.
Липень, 2019
Курков, А. Ю. Щоденник Майдану та війни / Андрій Курков ; [пер. з рос. В.С. Бойка]. – Харків : Фоліо, 2018. – 533 с., 16 с. іл., портр. – (Воєнні щоденники).
Ця книга – не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки…
Лобусова, И. И. Миллион с Канатной : [роман] / Ирина Лобусова .– Харьков : Фолио, 2018. – 411 с. : ил. – (Ретророман).
… 1919 рік. Одеса переходить з рук в руки – від червоних до білих і від білих до червоних. Нарешті в місті остаточно запанувала радянська влада. І все ж спокою немає – тут і там відбуваються бандитські розбірки, що здійснюються з якоюсь незвичайною жорстокістю. З’являються наполегливі чутки про те, що Мішка Япончик не загинув – він живий і повернувся до Одеси. І мета його – добути скарби, що заховані в катакомбах. Таня прекрасно знає, що це не так, що Мишка мертвий, і їй просто необхідно викрити того, хто лютує під ім’ям Японця … Вона діє разом з Володею, але їхні шляхи розійшлися остаточно. Однак з’являється дещо, що пов’яже їх назавжди …
Мартинюк, С. Капітан Смуток : роман / Сергій “Колос” Мартинюк. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019].– 416 с. – (Дебют).
Дебютний роман Сергія Мартинюка, лідера відомого українського гурту «Фіолет», – незвичайна, заворожуюча книга. Оповідач історії, який не вимовить за весь роман жодного слова, вирушає зі своїм єдиним другом, котрий має дивне прізвисько невідомого походження – Пі, в мандри Україною. На цьому шляху героїв чекатимуть зустрічі з придорожніми повіями, підступними волоцюгами, ображеними на світ художниками, щойно посталими та згаслими зірками рок-н-ролу, матеріалізованими примарами минулого та містичними зблисками майбутнього. Загадкова мета вестиме героїв химерними лабіринтами їхніх власних сподівань, страхів та ілюзій, а справжній сенс цієї мандрівки вони осягнуть лише наприкінці дороги, що сама – наче заново прожите життя.
Тибель, В. Бурштин : роман / Василь Тибель. – [Харків] : [Ранок] : Фабула, [2018]. – 351 с. – (Сучасна проза України).
Захопливий роман Василя Тибеля, відзначений премією міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2018), – чи не найперша в українській літературі спроба поглянути на «бурштинову проблему» на Поліссі в людському, а не політичному вимірі. Віртуозно збудований сюжет, що обертається навколо «сонячного каменя», динамізм оповіді, органічне використання «народної демонології», відчутний зв’язок із «наївним мистецтвом» – усе це не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача.
Ґарі, Р. Життя попереду : роман / Ромен Ґарі (Еміль Ажар) ; [пер. з фр. М. Марченко]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 240 с. : портр. – (Століття).
«Життя попереду» – одна з найбільш пронизливих, відвертих, драматичних і зворушливих книг другої половини ХХ століття. Десятирічний Мохамед – усі його звуть Момо – живе в паризькому районі Бельвіль, населеному арабами, чорношкірими африканцями і євреями, в притулку, який тримає мадам Роза, колишня ув’язнена табору Аушвіц. Матері більшості дітей, яких виховує Роза, – повії, які платять копійки за утримання своїх чад. Момо змушений самотужки боротися з життям і за життя, коли ж мадам Роза з часом стає абсолютно безпорадною, саме він допомагає їй виживати і залишається з нею до останньої години.
Макін, А. Французький заповіт : роман / Андрій Макін ; [пер. з фр. С. Орлової]. – Харків] : Фабула : [Ранок], [2017]. – 288 с. – (Лауреати).
Андрій Макін, уродженець Красноярська, – один з найбільш відомих письменників Західної Європи. «Французький заповіт» – вигадана історія француженки, яка прожила життя в Росії – «країні, що заросла колючим дротом». Сюжет роману тісно пов’язаний зі справжньою біографією автора, який у 1987 році емігрував у Францію. Роман був опублікований у 1995 році і став справжньою літературною сенсацією, а його творець був удостоєний Гонкурівської премії.
Червень, 2019
Квінн, Б. Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Бріджит Квінн ; пер. з англ. Роксоляни Свято ; іл. Лізи Конгдон. – [Київ] : ArtHuss, [2018]. – 224 с. : іл. – (Ukrainian ArtBook).
Мистецький канон традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки і потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Та нині ми знаємо про них надто мало. Бріджит Квінн прагне бодай трохи відновити справедливість. Вона не просто розповідає про улюблених жінок з історії мистецтва – разом із нами дослідниця ще раз переживає історію власних захоплень і відкриттів, заражаючи читача своїм ентузіазмом.
Роздобудько, І. В. Прилетіла ластівочка : роман / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 303 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?
Уперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.
Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.
Сафон, К. Р. Гра янгола : [роман] / Карлос Руїс Сафон ; [пер. з ісп. В. Шовкуна]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 510 с.
Це друга книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок – лабіринту історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки. Динамічний сюжет, надзвичайна суміш детективного трилера, надприродного загадкового сюжету, казкових та любовних історій. У романі відображено життя, смерть і релігійні вірування, але більш за все – самотність і гіркоту у внутрішньому світі автора. Головне місце у книжці посідають стосунки між людьми.
Шутко, О. Роксолана : [біографічні нариси для дітей] / Олександра Шутко ; [іл. М. Мороз]. – Київ : Агенція “ІРІО”, 2018. – 125 с. : іл., портр. – ( Видатні українці. Люди, які творили історію)
Це історія українки Роксолани – полонянки кримського хана, яка стала дружиною наймогутнішого султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника – Селіма ІІ. Її життя сповнене таємниць та загадок. Читаючи книжку, діти зможуть потрапити у чарівний світ Сходу, в якому мешкала Роксолана, дізнатися, як вона змогла пройти тернистий шлях від доньки українського священника до величної султани. Приклад Роксолани показує, як важливо для неї було прагнути до мети, розвиватися – вивчати східні мови, літературу й культуру, щоби стати однією з найвпливовіших жінок у світі.
Яхина, Г. Ш. Дети мои : роман / Гузель Яхина. – Москва : АСТ : Редакция Елены Шубиной, [2018]. – 495 с.– (Проза Гузель Яхиной).
Дія книги Гузель Яхиної «Діти мої» розгортається в важкі 1920-1930 роки у віддаленій німецькій слободі Поволжя.
Якоб Бах самотньо живе у відокремленому хуторі і ростить єдину дочку Анче. Щоб скрасити сумовитий побут, розважити доньку, чоловік пише дивовижні казки. Казки чарівні, але страшно те, що їх сюжет трагічною ниткою проходить по реальному життю батька і доньки. Книга «Діти мої» зіткана з трагічних доль, витіюватих чарівних казок і життя самобутнього Німецького Поволжя. Тут і любов поруч зі смертю, і тимчасове щастя поруч з великим горем, і надія поруч зі страхом.
Травень, 2019
Грегер, М. Як не померти передчасно : їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер спільно з Джин Стоун ; [пер. з англ. В. Горбатька]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2018]. – 511 с. : портр.
Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати – спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість добавте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту.
Автор книги – всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегор докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікання тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.
Келлі, К. Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє / Кевін Келлі ; пер. з англ. Н. Валевської. – Київ : Наш формат, 2018. – 304 с.
Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі – вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела з’являться у підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися та в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухається світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.
Іванцова, М. Родовий відмінок : роман / Міла Іванцова. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 230 с. : портр.
Правдивий роман про умови, в яких на світ з’являлись ті, кому сьогодні вже за тридцять, про реалії часу з порожніми полицями «безчасся», про становлення характерів, що формувалися в ті роки, про справжню дружбу, яка виникала між жінками в палатах пологових будинків і могла тривати все життя, про те, як складалися долі цих жінок і їхніх малюків багато років потому.
Космовська, Б. Samotni. com : [роман] / Барбара Космовська ; [пер. з пол. І. Андрущенка]. – [Харків] : Школа, [2017]. – 207 с.
Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак – копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу – хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, – це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю.
Кулінич, О. М. Мій Токіо у свята і будні / Олена Кулінич. – Київ : Саміт-Книга, [2017]. – 327 с. : фотоіл., портр.
Традиціям та звичаям Японії та її дивовижним людям присвячено книгу дружини посла України в Японії – Олени Кулінич, яка, проживши десять років у Токіо, вивчаючи японську мову та мистецтво каліграфії, спілкуючись з японцями, відкривала для себе унікальну культуру Країни Вранішнього Сонця.
Квітень, 2019
Дочинець, М. Хліб і шоколад. Новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець. – Мукачево : [Карпатська вежа], 2018. – 262 с. : портр.
Перед нами – «легка» і «світла» проза. Шевченківський лауреат Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні заново «створюють» мужчин, у яких закохані, причому велика любов двох душ переслідує їх і в інших світах. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.
Любка, А. Твій погляд, Чіо-Чіо-сан : роман / Андрій Любка. – [Чернівці] : Meridian Czernowitz, 2018. – 336 с. : іл.
П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.
Ірвінг, Дж. Доки я тебе не знайду : роман. Т. 1 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 480 с.
Ірвінг, Дж. Доки я тебе не знайду : роман. Т. 2 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2018]. – 448 с.
Джон Ірвінг – майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» – найбільш автобіографічна із його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист – усі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще – про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне – вдячність.
Слоун, Р. Цілодобова книгарня містера Пенумбри : [роман] / Робін Слоун ; [пер. з англ. Н. Гоїн]. – Харків : Віват, 2017. – 304 с. : портр.
Світова фінансово-економічна криза перевернула життя веб-дизайнера із Сан-Франциско Клея Дженнона, та завдяки щасливому випадку йому трапилася робота нічним продавцем у цілодобовій книгарні містера Пенумбри. Проте вже за кілька днів Клей розуміє, що книгарня – досить таємниче місце. Тут є декілька клієнтів, які приходять регулярно, але нічого не купують, а беруть щось «почитати» на підставі якоїсь таємної угоди із загадковим містером Пенумброю. Певно, книгарня є прикриттям для чогось значно більшого, вирішує Клей і починає своє розслідування.
Флобер, Г. Пані Боварі. З життя провінції : [роман] / Гюстав Флобер ; пер. з фр. Ю. Максимейко. – Київ : Книголав, 2018. – 336 с.
За роман «Пані Боварі» Гюстава Флобера свого часу присягли до суду – книгу вважали замахом на суспільну мораль. Він же всього-на-всього розповів історію низки подружніх зрад, що їх чинить дружина провінційного лікаря, розчарована безбарвністю життя. Коли нудьга, яку не можуть втамувати численні коханці, перетворюється на відчай – тоді й з’являється конфлікт, що загрожує суспільній моралі.
Березень, 2019
Вагнер, Т. Мистецтво навчати. Як підготувати дитину до реального життя / Тоні Вагнер, Тед Дінтерсміт ; пер. з англ. Надії Борис. – Київ : Наш формат, 2017. – 312 с.
У сучасному світі ми високо цінуємо академічну успішність, змушуючи наших дітей вступати до «найпрестижніших» навчальних закладів, отримувати найкращі оцінки та складати всі тести на відмінно. Але статус відмінника зазвичай не дає гарантій, що дитина матиме всі необхідні навички, щоб стати розвиненою особистістю, активним громадянином і побудувати успішну кар’єру. Система освіти не змінювалась уже принаймні століття і не відповідає вимогам сьогодення.
«Мистецтво навчати» презентує варіант альтернативної системи освіти, яка розвивала б креативні навички, ініціативність і допомагала підготувати нові покоління до вимог сучасної економіки. Усі ідеї автори підкріплюють коментарями стратегів та лідерів думок.
Гільбо, К. Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес / Кріс Гільбо ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – Київ : Наш формат, 2018. – 262 с.
Утекти із світу офісних працівників і започаткувати свій бізнес значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Гільбо, автор книжки «Стартап на $ 100». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажання працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ – успішні історії 100 героїв книжки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п`ятьма-шістьма нулями в рік.
Кейн, С. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати / Сьюзен Кейн ; пер. з англ. Тетяни Заволоко. – Київ : Наш формат, 2018. – 368 с.
Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини – комунікабельної, харизматичної, енергійної, – мовляв, саме ці риси – запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві.
Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя розповідає, у чому криється потенціал тихих людей. Кейн сама інтровертка, тому щиро ділиться порадами, як здобути успіх на роботі і в особистому житті, при цьому залишаючись самим собою.
Для інтровертів та екстравертів, які хочуть зрозуміти себе і тих, хто поряд.
Менсон, М. Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем / Марк Менсон ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – Київ : Наш формат, 2018. – 160 с.
Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.
Слотер, А.-М. Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю / Анна-Марі Слотер ; пер. з англ. В. Рудич. – Київ : Наш формат, 2018. – 282 с.
«Між двох вогнів» дає змогу по-новому глянути на баланс між роботою й особистим життям. Авторка порушує тему гендерної рівності та детально аналізує стресові умови, у яких постійно доводиться перебувати сучасним успішним жінкам. Слотер переповідає історію власного досвіду та своє бачення того, як можна досягти омріяної справедливості на ринку праці та як визначати пріоритети.
Лютий, 2019
Жадан, С. В. Антена : [поезії] / Сергій Жадан. – [Чернівці] : Меридіан Черновіц, [2018]. – 304 с. : іл.
«Антена» – 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами.
Капранов, В. В. Майдан. Таємні файли : [журналістське розслідування] / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 319 с.
Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Курим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.
Кокотюха, А. А. Називай мене Мері… : роман / Андрій Кокотюха. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 352 с. : портр. – (Морок).
Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися – не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод – єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.
Дойл, А. К. Шерлок Голмс : повне видання : у 2 т. Т. 1 / Артур Конан Дойл ; пер. з англ. Володимира Панченка. – [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2019]. – 767 с. : іл., портр.
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» пропонує читачам перший в Україні повний переклад циклу повістей і оповідань Артура Конан Дойла про пригоди славетного детектива у новому перекладі талановитого сучасного перекладача і вченого Володимира Панченка. І самі твори, і оригінальні ілюстрації кінця ХІХ-початку ХХ століть, запозичені з прижиттєвих видань творів письменника, допоможуть вам по-справжньому зануритись у неповторну атмосферу вікторіанської Англії.
Пажак, Ф. Ван Гог. Іскріння / Фредерік Пажак ; [пер. з фр. І. Рябчия]. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 370 с. : іл. – (Біографії).
У життєписі Вінсента Ван Гога автор переповідає самотній шлях видатного художника – з рідної Голландії до французького містечка Овер-сюр-Уаз. Ця писана і мальована біографія наголошує на маловідомих та хибно витлумачених епізодах з життя Ван Гога.
Січень, 2019
Іванцова, М. Заради мрії : [повість : для дітей середнього шкільного віку] / Міла Іванцова. – [Київ] : Грані-Т, [2011]. – 72 с. : іл., портр. – (Дівчата зі спорту. Легка атлетика).
Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт – для прудких і витривалих людей, які прагнуть жити насичено – всюди прибігти вчасно і отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова – героїня цієї книжки – у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужче за хворобу. Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар’єра…
Борхес, Х. Л. Шість головоломок для дона Ісидро Пароді : оповідання / Х. Л. Борхес, А.Б. Касарес ; пер. з ісп. С. Чубай ; комент. М. Кіяновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 218 с.
У збірку детективних оповідань «Шість головоломок для дона Ісидро пароді» увійшли твори, написані Х.Л. Борхесом у співавторстві з його другом А.Б. Касаресом у 1941-1942 роках. Розслідуванням злочинів займається Ісидро Пароді – в’язень однієї з буенос-айреських тюрем. Водночас це не просто детективи. Почати б із того, що О. Бустос Домек – «автор» цих унікальних і неперевершених текстів – сам по собі теж є творінням Борхеса (і Касареса). Інтелектуал виявить у цих справді коротких оповідках цілу історію світової літератури й ознаки деконструкції жанру, а читач, який бажає насолодитися кримінальним сюжетом, – вповні ним насолодиться.
Ґрофф, Л. Долі та фурії : роман / Лорен Грофф ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : Наш формат, 2016.– 402 с.
«Долі та фурії» – живий роман про живих людей. Авторка з ретельністю сімейного психолога препарує шлюб, зазирає у минуле, дізнається родинні таємниці, аналізує вчинки і витягує з шафи скелети. В центрі сюжету – життя успішного драматурга Ланселота «Лотто» і його коханої дружини Матильди, яка усе життя провела в тіні чоловіка. Дія роману розгортається у Нью-Йорку впродовж двадцяти п’яти років. Але одного дня стає зрозуміло, що самозакоханий геній Лотто – лише маріонетка в руках своєї дружини. Зовні ідеальний шлюб іде тріщинами: повага поступається місцем брехні, кохання – інтригам.
Дік, Ф. К. Убік : роман / Джейн Остін ; пер. з англ. Ірини Гаврилюк. – Київ : Комубук, 2018. – 302 с.
Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації запобігання телепатичному шпигунству, помирає від вибуху, влаштованому його бізнес-суперниками. Однак колишні підлеглі й далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово вирачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися в зворотному напрямку… Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа Р. Діка, «Убік», занурює читачів у моторошній футуристичний світ, сповнений інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету автор зумів змалювати справжню екзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і… надії
Игнатова, Н. Эпохалипсис (Крушение эпохи) = Epokhalips (Crash of Era) : роман / Надежда Игнатова. – Houston : Strategic Book Publishing and Rights Co, 2015. – 736 c. : портр.
У романі описується життя блискучої передової людини свого часу (1880-1960). Її ім’я – Михайло Атлантов, він за професією – журналіст, за покликанням – політик. В романі показаний запаморочливо високий злет його кар’єри з низів походження, переплетення і перетин його шляху з найвідомішими, впливовими і правлячими колами того часу, а також несподівані зигзаги і повороти його долі, які доходять, часом, до фантастики. Протягом усієї цієї історії панує повна непередбачуваність сюжету, захоплююча з початку і до кінця, що змушує дочитати, перечитати все спочатку і поплакати знову.
І, звичайно ж, тут панує і процвітає любов, що поглинає головного героя без залишку. Якщо запитаєте – про що роман? Можна з упевненістю відповісти одним словом – про любов! Про любов до жінки, до Батьківщини, до людей, до справи, до природи, до поезії, до літератури, до рідних і взагалі – до життя.