Свято єдності цінностей

16-05-2020 Сьогодні в Україні святкують День Європи – як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту.

Це свято в нашій країні відзначають щорічно у третю суботу травня, починаючи з 2003 року, відповідно до Указу Президента України.

День Європи для України означає багато чого, адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою та увійти до Європейського Союзу.

Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи. Це час для багатьох українців відзначати свою єдність з рештою Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників. День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах.

Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно 9 травня відзначати «День Європи».

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним.

Ми, українці, воліли б мати не гірший, ніж у ЄС рівень соціального захисту і охорони здоров’я; хотіли б, аби наша молодь могла вдосконалювати свою освіту в Європі!

 

ВІТАЄМО ВАС З ДНЕМ ЄВРОПИ!

 

Пропонуємо для ознайомлення декілька книжок з цієї теми, які є у фонді бібліотеки.

 

Бенуа-Ромер, Ф. Право Ради Європи : прямуючи до загальноєвропейського правового простору / Ф. Бенуа-Ромер, Г. Клебес ; пер. з англ. О. Андрійчук. – К. : К.І.С., 2007. – 232 с.

Автор пропонує чіткий та збалансований погляд на способи, які застосовує Рада Європи задля здійснення власного покликання, інструменти  гармонізації систем права, охоплює аспекти формування Ради та її ролі у розбудові спільного європейського правового простору.  

 

Горюнова, Є. О. Євроінтеграція : навчальний посібник / Є. О. Горюнова. – Київ : Академвидав, 2013. – 222 с.

Автором висвітлено історію формування та інституційну систему ЄС, принципи європейської єдності, а також різноманітні виміри спільних політик країн – членів ЄС, сучасні проблеми економічного і політичного розвитку Євросоюзу, євроінтеграційні процеси в Україні.

   

Копійка, В. В. Європейський Союз : історія і засади функціонування : навчальний посібник / В. В. Копійка, Т. І. Шинкаренко ; за ред. Л. В. Губерського. – Київ : Знання, 2012. – 759 с.

У навчальному посібнику висвітлюється історія й аналізується сучасний стан європейської інтеграції, а також особлива увага приділена проблематиці відносин України і Європейського Союзу.  

 

 

Кордон, М. В. Європейська та євроатлантична інтеграція України : навчальний посібник для ВНЗ / М. В. Кордон ; Міністерство освіти і науки України ; Житомирський державний університет імені Івана Франка. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 171 с. 

Автор висвітлює історію створення і розвитку таких організацій, як Європейський Союз і НАТО, розглядається питання співробітництва з ними України, шляхи її інтеграції в європейські та євроатлантичні структури, перспективи набуття членства в Європейському Союзі та НАТО.

 

Мальська, М. П. Основи європейської інтеграції : підручник / М. П. Мальська, Н. В. Антонюк ; Львівський національний університет імені Івана Франка. – Київ : Центр учбової літератури, 2015. – 320 с. 

У підручнику висвітлюється еволюція інтеграційного процесу в межах Європейського Союзу. Визначаються суть, організаційні засади та напрями діяльності Європейського Союзу в контексті інституційних змін, внесених Лісабонським договором.

 

Макаруха, З. Відносини Україна – Європейський Союз : від партнерства до асоціації та економічної інтеграції / З. Макаруха //  Право України. – 2013. – № 6. – С. 51-58.

Розглянуто політико-правові основи розвитку відносин між Україною та Європейським Союзом, а саме від Угоди про партнерство та співробітництво до Угоди про асоціацію, яка передбачає розвиток подальших відносин відповідно до принципу політичної асоціації та економічної інтеграції.

 

Сучасні європейські культурно-історичні цінності в контексті викликів глобалізації : монографія / наук. ред. А. І. Кудряченко, Т. О. Метельова ; Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України».  Київ : Фенікс, 2014.  441 с.

 

Запрошуємо до бібліотеки для ознайомлення з цією та іншою літературою.