Підсумки роботи бібліотек Києва у І півріччі

11 липня відбулось засідання за круглим столом для працівників публічних бібліотек для дорослих м. Києва, на якому підведено підсумок роботи у І півріччі 2024 року. Незважаючи на третій рік повномасштабної війни у країні, постійні тривоги, ракетні обстріли, небезпеку, жодна з 139 бібліотек міста не зачинила свої двері для користувачів.

Послугами бібліотек скористались 436,4 тис користувачів (76,3 % річного плану); майже 2 млн. відвідувачів отримали 5,4 млн. прим. документів.

У публічних бібліотеках м. Києва працюють понад 165 гуртків, клубів та об’єднань для різних категорій користувачів., з них:

  • понад 80 розмовних клубів української мови,
  • 14 клубів вивчення іноземної мови,
  • у 17 бібліотеках пропонуються до показу театральні вистави,
  • працюють понад 70 гуртків клубів та об’єднань для різних категорій користувачів,
  • 27 бібліотек міста пропонують послуги психолога,
  • 13 бібліотек з пунктами правової допомоги,
  • 47 бібліотек проводять навчання з цифрової грамотності, як ХАБи цифрової освіти.

Відбулись 9, 3 тис соціокультурних заходів різного спрямування, які відвідали 188,5 тис. користувачів. Важливе значення приділяється  героїко-патріотичному напрямку діяльності бібліотек: зустрічі з військовими і волонтерами, тематичні художні та книжкові виставки, проведення благодійних акцій, створення відеоматеріалів на підтримку ЗСУ тощо. Волонтерство- ще один важливий напрямок роботи, колеги не лише викладаються на інформаційному фронті, надсилають за кордон українські книжки для наших громадян, а й плетуть маскувальні сітки, шиють одяг для поранених бійців, збирають речі для евакуйованих, допомагають переселенцям і постійно донатять на ЗСУ! Велика увага приділяється створенню безбар’єрного простору у бібліотеках.

На базі 34 бібліотек м. Києва облаштовані Пункти незламності, в яких організовано місця для роботи з доступом до мережі Інтернет та можливістю підзарядки ґаджетів у періоди тривалих відключень електроенергії, підготовлено запас питної та технічної води, продуктів харчування тривалого зберігання, засобів гігієни, аптечки, ковдри, термоси і чайники.

У 5 бібліотеках функціонують укриття.

У бібліотеках м. Києва впроваджуються і діють понад 180  різнопланових проєктів, як самостійно, так і у співпраці з партнерами, і ще багато-багато іншого відбувається у стінах і поза межами книгозбірень!

Обговорювали питання актуалізації та шляхи поповнення фондів бібліотек новою літературою, міжнародне співробітництво з бібліотеками та благодійними фондами, перспективи грантової діяльності, впровадження автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи Коhа в бібліотеках Києва, безбар’єрність та інклюзію у бібліотеці, питання ментального відновлення тощо.

У засіданні взяли участь представники ЦБС всіх районів м. Києва та Головний спеціаліст відділу з питань роботи музеїв, бібліотек та міжнародних зв`язків КМДА Косар Ірина Іванівна.