Минулого тижня працівники бібліотеки мали нагоду побувати на психологічному тренінгу. Ось як про цю можливість відгукнулася Anhelina Oliinyk:
«У вівторок, 24 вересня, я побувала на тренінгу, присвяченому професійному вигоранню, організованому командою МОМ (Міжнародна організація з міграції в Україні), в межах програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Упродовж тренінгу ми з‘ясували, що таке стрес, якими є його види. Лектори зауважили, що стрес — це корисна реакція організму на подразник, захисна його реакція. Та якщо перебувати в стресі постійно, це надзвичайно негативно вплине на людину, на психологічний і фізичний стан, із подальшими неприємними наслідками хронічного стресу.
Ми також ознайомилися з поняттям «втома від співчуття», яке теж є природною реакцією на постійну взаємодію з людьми, що переживають травму.
Поговорили про те, що таке професійне вигорання, які його ознаки і чинники, як його не допустити та що робити, якщо вже виявили в себе його «симптоми».
Та не теорією єдиною.
Цікавими були й практичні завдання. Спершу учасників ділили на пари й потрібно було коротко розповісти одне одному про себе, а потім представити розповідь про свого співрозмовника на загал.
Згодом нас поділили на групи, кожна група отримувала запитання для роздумів.
Якими бувають труднощі в спілкуванні з людиною, що прожила травму?
Які є способи їх подолання? Як не завдати людині повторної травми?
На ці та інші запитання учасники знаходили відповіді шляхом колективного обговорення.
Були й індивідуальні завдання, на кшталт прописування пунктів власного плану подолання стресу й вигорання.
Тренінг був цікавим і не перенасиченим інформацвєю, структурованим, з перервами на чай-каву та обід.
Рада, що мала можливість поглибити свої знання з теми та поділитися власним досвідом взаємодії з людьми, підтримки тих, кому нині важко.
Головні висновки з тренінгу:
допомагаючи іншим, не забувайте допомагати собі;
ваша робота має бути не лише джерелом доходу, а й джерелом щастя.
Дякую дуже організаторам за подію, яка на часі!»