Події кінця листопада 2013 – лютого 2014 року увійшли в історію України як Євромайдан або Революція гідності. Протести почалися після того, як український уряд заявив про припинення курсу на євроінтеграцію.
Революція гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції гідності.
За цю перемогу заплачено велику ціну – понад сто життів. Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Кожен заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам’ятали, хто і за що загинув.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
20 лютого 2014 року українці прокинулися в іншій країні – там, де влада вбиває своїх громадян. Тоді ця інформація приголомшила весь цивілізований світ – у центрі старовинного міста, в «мирній Європі» силовики розстрілюють беззбройних людей. Не в чесному бою, не солдатів, не бандитів, а простих громадян прицільними снайперськими пострілами.
Уже минуло вісім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора… Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи.
У той день Майдан тонув у крові. Кількість убитих активістів рахували десятками. До вечора четверга було вбито 82 учасника протесту і просто випадкових перехожих. Кількість їх росла – тіла знаходили на вулиці, деякі з них лежали просто на землі, їх накривали ковдрами або закривавленими синьо-жовтими прапорами.
Достеменно відомо, що кожен вбитий кулею активіст був абсолютно беззбройний. 20 лютого життя в Києві змінилось настільки, що перестало бути впізнаваним.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача», що стала українським народним реквіємом.
У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні в наших серцях!
Шукайте літературу про ці події в тематичному огляді «Пам’яті Героїв Небесної Сотні» та електронному каталозі бібліотеки.
Фото взято з мережі «Інтернет».