Автобіографічна праця Миколи Тимошика

Тимошик Микола Степанович – український науковець, журналіст, публіцист, літературний критик, видавець. Доктор філологічних наук (1997), професор (2002). Академік Академії наук вищої школи України (з 2005 року). Завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Факультету журналістики і міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв.

Член Національної спілки журналістів України (від 1981 року). Член Національної спілки письменників України (від 2000 року). Голова Фундації імені митрополита Іларіона (Огієнка). Засновник і директор науково-видавничого центру «Наша культура і наука».

Був заступником голови Навчально-методичної комісії з масової комунікації при Міністерстві освіти та науки України. Член Експертної ради Національної програми «Українська книга» при Держтелерадіо України. Експерт щорічної акції «Книжка року» часопису «Книжник-ревю».
Микола Степанович – один з найшанованіших читачів нашої бібліотеки. Він неодноразово бував гостем Міського клубу бібліотекарів, передав у фонди бібліотеки в дарунок майже усі книжки, автором яких є. Микола Тимошик першим з українських учених ретельно опрацював наявні в Києві, Львові, Кам’янці-Подільському, а також у Швейцарії архівні матеріали про життя й діяльність Івана Огієнка, упорядкував і вперше видав в Україні його найголовніші фундаментальні твори, а також своє докторське дослідження «Голгофа Івана Огієнка». Важко переоцінити його внесок в розвиток українознавства. Він є автором понад 200 публікацій та книжок з історії українського друкованого слова, історії цензури в Україні, теорії та практики сучасної журналістики і книговидання. Значна частина його праць представлена на полицях нашої бібліотеки. Перейдіть за покликанням та ознайомтеся.

Книжка “Материн заповіт у рушнику 1933-го”, яку Микола Степанович 3 листопада подарував із дарчим підписом бібліотеці, щойно з друку. Це незвичайна книжка як за змістом, так і за структурою. Перша частина – автобіографічна канва, друга – бібліографія матеріалів про життя та творчість видатного науковця.

Нам дуже приємно бути трішечки причетними до виходу цього чудового видання, надавши посильну допомогу в упорядкуванні та редагуванні бібліографічних записів цієї книжки.
Щиро дякуємо та вітаємо шановного професора Миколу Степановича Тимошика з виходом цієї вагомої автобіографічної праці та бажаємо йому, щоб у неї з’явилися ще декілька таких же змістовних томів.