Батурин Сергій

Сергій Батурин (справжнє ім’я – Онищенко Сергій Володимирович) – український письменник, автор романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки «Українські невільники Третього Рейху», лауреат низки літературних премій.

Був шкільним учителем, охоронцем, підприємцем, менеджером у міжнародному фонді, відповідальним секретарем Спілки письменників України. Служив у лавах Збройних Сил.

Особливе хобі Сергія Батурина – історія.

Член Національної спілки письменників України. Член Асоціації українських письменників. Упродовж 2011–2017 років – член Координаційної ради АУП.

Дебютував Сергій Батурин у 2001 році виданням історичного роману «Охоронець» і одразу ж отримав за нього третю премію «Коронації слова».

Крім того, Сергій Батурин – переможець конкурсу літературного часопису «Дніпро» (2009), літературного фестивалю «Просто так» у номінації «Проза» (2010) і Всеукраїнського конкурсу «Найкраща книга України» у номінації «Проза» (2014), лауреат літературної премії імені В. Короленка (2014). Роман «Вакансія для диктатора» (2015) було названо «Книгою дня» інтернет-видання «Літакцент», «Книгою тижня» національного тижневика «День», вона увійшла до Топ-10 книг Львівського форуму від газети «Дзеркало тижня», Топ-10 книжкових новинок від українських письменників видання depo.ua і Топ-10 головних книг зими від українських авторів проєкту Styler (РБК Україна).

У 2016 році роман Сергія Батурина «Шизґара» посів III місце в номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

У 2018 році Сергій Батурин став переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу прозових україномовних видань «DNIPRO-BOOK-FEST» у номінації «прозові твори (романи/повісті)» (роман «Вакансія для диктатора»).

За свою літературну творчість він також отримав відзнаку міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна» (2009) та почесну відзнаку Національної спілки письменників України (2010).

Сергій Батурин здійснив перший переклад українською мовою повного тексту роману Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр».

У тій чи іншій іпостасі Київ, рідне місто Батурина, завжди присутній у всіх книжках автора.

10 листопада в читальній залі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки відбулася презентація його нового роману «Спис римського сотника», який став продовженням роману «Clavus Domini», що вже здобув раніше визнання у читачів.

Запрошуємо переглянути запис презентації книги Сергія Батурина «Спис римського сотника». Знайти й ознайомитися з наявністю цієї та інших книг та публікацій автора можна в електронному каталозі бібліотеки.