Образ міста 2015

ПОРЯТУНОК ВІД МОРОЗУ

У кожному районі столиці запрацювали пункти обігріву

Леся КЕСАРЧУК

Попити гарячого чаю та зігрітися киянам пропонують у 105-ти спеціально облаштованих місцях. Такі тимчасові пункти зробили не в традиційних наметах, а в комунальних приміщеннях. Вони відкриті з ранку до вечора, а деякі навіть вночі…

Зазначимо, що найбільше пунктів обігріву працює у Дніпровському районі – їх там 29. А найменше у Святошинському – тільки 2. В Голосіївському районі – 4, в основному на ринках: Деміївському, Одеському, Володимирському. В Дарницькому районі облаштовано 13 пунктів обігріву, в Деснянському – 15, в Оболонському – 16, в Печерському – 4, в Подільському та Солом’янському – по 6. Детальний перелік із адресами розміщений на сайті Київської міської державної адміністрації https://kievcity.gov.ua/

  Хрещатик. – 2016. – 5 січ. – С. 1.

 

ПОЗИТИВНИХ ЗМІН, ВІРИ, МИРУ І ЩАСТЯ!

Мер Києва Віталій Кличко привітав українців з Новим Роком та Різдвом

 “Ми всі чекаємо Нового року, Різдва. Чекаємо з вірою у позитивні зміни в нашому житті. Ми хочемо миру в нашій країні і щастя – нашим дітям. Новорічні свята – час щирих емоцій, моменти передчуття дива і бажання дарувати радість своїм близьким. Треба посміхатися людям і множити добро. Бути рішучим на шляху до своєї мети. І справа до справи, плече до плеча будувати таку Україну, в якій ми мріємо жити”, – підкреслив Кличко.

Мер столиці побажав українцям миру, віри в себе та в свою країну.

Вечірній Київ. – 2015. – 30 груд. – С. 2.

 

В КИЕВЕ УЧАСТНИКИ  АТО, ЧЛЕНЫ СЕМЕЙ ПОГИБШИХ В АТО И НА МАЙДАНЕ НЕ БУДУТ ПЛАТИТЬ НАЛОГ НА НЕДВИЖИМОСТЬ

В бюджете Киева определен порядок налогообложения жилого и нежилого недвижимого имущества

В Киеве участники АТО, члены семей погибших участников АТО и члены семей Героев Небесной сотни не будут платить налог на недвижимость. Об этом сообщали в  пресс-службе столичной  горгосадминистрации …

 

У КИЄВІ УЧАСНИКИ АТО, ЧЛЕНИ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ У  АТО І НА МАЙДАНІ НЕ БУДУТЬ ПЛАТИТИ ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

У бюджеті Києва визначено порядок оподаткування житлового та нежитлового нерухомого майна

У Києві учасники АТО, члени сімей загиблих учасників АТО та члени сімей Героїв Небесної сотні не платитимуть податок на нерухомість. Про це повідомляли в прес-службі столичної міськдержадміністрації ..

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://nbnews.com.ua/ru/news/168990/

 Факты и комментарии. – 2015. – 25 дек. – С. 18.

 

У НОВИЙ РІК – ІЗ ТУГИМ ГАМАНЦЕМ

Київрада ухвалила бюджет та програму соціально-економічного розвитку столиці на 2016 рік

Ганна КАСІЧ

Столична рада ухвалила бюджет і програму соціально-економічного розвитку на наступний рік. Київ випередив Україну у бюджетному процесі. Можна сказати, у фінансовий 2016-й головне місто країни увійшло достроково…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4767/art/1450814863.html

 Сегодня. – 2015. – 23 дек. – С. 8;

Хрещатик. – 2015. – 23 груд. – С. 1.

 

 УКЛІН ТИМ, ХТО ПРИБОРКАВ ЯДЕРНУ СТИХІЮ

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Президент Петро Порошенко поклав квіти до пам’ятного знака «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «Героям Чорнобиля». У пам’ятній церемонії на столичному проспекті Миру, 16 героїв-ліквідаторів аварії згадували хвилиною мовчання також Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, представники Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента, духовенства й громадськості.

Опісля звуків національного гімну Президент звернувся до співвітчизників словами: «Ми віддаємо шану мужнім людям, які у трагічний час Чорнобильської катастрофи приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та ввесь світ від смертельної небезпеки».

Урядовий кур’єр. – 2015. – 15 груд. – С. 2;

Хрещатик. – 2015. – 15 груд. – С. 1.

Новини району

ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА

У столиці відкрили бювет на перетині вулиць Артема та Полтавської, для роботи якого побудували нову свердловину

Цього року у столиці відремонтовано близько 70-ти бюветних комплексів та вперше за 12 років збудовано дві нові свердловини. Для очищення води у Шевченківському районі на перетині вулиць Артема та Полтавської було встановлено систему доочистки. За висновками Держсанепідслужби, вода зі свердловини є якісною та придатною для вживання…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4763/art/1450123667.html

Хрещатик. – 2015. – 15 груд. – С. 1.

 

ПОВЕРНЕННЯ «ДІДУСЯ»

 10 грудня  1925 року у свій перший рейс по Києву вирушили не бачені раніше містянами транспортні засоби – автобуси. Спершу їх було лише два, проте яких! Першовідкривачами автобусного сполучення в місті стали німецькі Daimler-Mercedes. Всього ж за контрактом Київ закупив тоді 10 таких автобусів. Перший маршрут пролягав від площі Інтернаціоналу до вулиці Леоніда П’ятакова (тобто від сучасної Європейської площі до вулиці Саксаганського).

Днями у  Києві відбулося урочисте спецпогашення поштової марки «Київському автобусу 90 років». Поглянути на це дійство прибув, хоч і на лафеті, не «німець», а інший ветеран перевезень – ЗіС. 

На Майдані Незалежності перед будівлею Головпоштамту генеральний директор КП «Київпастранс» Сергій Майзель та виконуючий обов’язки директора Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олександр Зубик погасили чергову марку  із серії «Міський транспорт», надруковану за проектом «Власна марка». Чергову, бо у  липні цього року завдяки спільній роботі Укрпошти та Київпастрансу вже побачили світ яскраві поштові марки із серії «Міський транспорт»: «Київський трамвай» та «Київський фунікулер», а на початку листопада введено в обіг поштову марку з цієї серії –  «Київський тролейбус».

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 12 груд. – С. 16.

 

Новини районів

 ДЛЯ ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ ВОЇНІВ АТО ВЛАШТУВАЛИ  ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

У середу на базі Дніпровського районного центру зайнятості було проведено День відкритих дверей для демобілізованих учасників АТО. У заході взяли участь фахівці служби зайнятості, голова спілки ветеранів АТО Дніпровського району, представник ТОВ «Київміськвторресурси» та координатор Центру зайнятості вільних людей.

Захід організовано з метою надання інформації про послуги служби зайнятості, визначення шляхів адаптації колишніх воїнів до потреб ринку праці, вирішення питань їх соціального захисту.

Зустріч пройшла у конструктивному діалозі, присутні отримали відповіді на всі запитання. По закінченні заходу із зацікавленими особами відбувся обмін інформацією для вирішення питання щодо їх можливого працевлаштування.

Хрещатик. – 2015. – 11 груд. – С. 8.

 

НА ПЕЧЕРСЬКУ ВІДКРИЛИ ЦЕНТР ПІДТРИМКИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Днями в Печерському районі столиці відкрився Центр психосоціальної підтримки переселенців. Допомогли в цьому представники Японії через  Міжнародну федерацію товариств Червого Хреста та Червого Півмісяця.

Наразі підтримку в межах проекту вже отримали близько тисячі жінок і дітей.

Адреса центру: вул. Анрі Барбюса, 32.

 

СТОЛИЧНІ МЕДИКИ ТРИМАЮТЬ РУБЕЖІ

Сьогодні 55 київських медиків надають допомогу бійцям та населенню в зоні АТО. Також там перебувають й інші працівники муніципальних медичних закладів столиці (водії, електрики тощо).

У Департаменті охорони здоров’я КМДА повідомили, що загалом з березня 2014 року в зоні АТО працювали 135 співробітників київських медичних закладів.

 

МАЛЮНКИ ПОЇДУТЬ З ВОЇНАМИ

Нещодавно в ЗНЗ № 218 Деснянського району з нагоди відзначення Дня Збройних сил України відбулися урочистості «Добро та гідність врятують світ». На заході були присутні члени ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО Деснянського району». У концертній програмі взяли участь учні 1-10 класів ЗНЗ № 128 та вихованці спецшколи-інтернату № 26 для дітей з обмеженими можливостями. Бійці надали діткам змогу приміряти бронежелети, а школярі передали їм подарунки та малюнки з побажаннями перемоги.

 

«КИШЕНЬКОВІ ГРОШІ ОДНОГО ДНЯ»

У ліцеї № 100 «Поділ» провели масштабну акцію «Кишенькові гроші одного дня». Завдяки небайдужим учням та їхнім батькам за підсумками заходу вдалося зібрати близько 20 тис. грн. На ці гроші куплено необхідну теплу білизну, консерви, крупи, чай, каву та солодощі для воїнів АТО.

Підготував Віталій Знаменський

Вечірній Київ. – 2015. – 10 груд. – С. 18.

 

 КЛИЧКО СКЛАВ ПРИСЯГУ МЕРА

1 грудня під час першого засідання Київради  VIII скликання голова Київської міської територіальної виборчої комісії Анатолій Сульдін зачитав постанову ТВК та вручив Віталію Кличку посвідчення Київського міського голови.

 Сегодня. – 2015. – 2 дек. – С. 8;

 Україна молода. – 2015. – 2 груд. – С. 4;

 Хрещатик. – 2015. – 2 груд. С. 1.

 

У КИЄВІ ЗАПАЛИЛИ ТИСЯЧІ СВІЧОК

Президент Петро Порошенко з дружиною Мариною поклали квіти до пам’ятника жертвам Голодомору на Михайлівській площі, а о 16.00 була оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої почалася акція «Запали свічку».

Уже традиційно в цей день, 28 листопада, люди по всій країні та за її межами запалюють свічки і ставлять їх на підвіконнях, щоб таким чином вшанувати пам´ять українців, загиблих від голоду.

В цьому році виповнюється 81 річниця організованого комуністичною владою колишнього СРСР геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років.

Мер Києва Віталій Кличко закликав городян не забувати про трагедію і розповів, що дізнався про Голодомор від своєї бабусі, яка в ті роки єдина вижила з восьми дітей.

 Сегодня. – 2015. – 30 нояб. – С. 8.

 

 «ЛЮДИ ПРАВДИ»

Інна Лиховид

У Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відкрилась виставка, де представлені фото й історії 16 чоловіків та жінок, які зберегли свідчення та факти про Голодомор, не боялись писати та говорити про це, коли ця тема була заборонена, а також інформували про це світову спільноту, як свого часу зробив американець і автор «Дня» Джеймс Мейс. Директор Меморіалу Олеся Стасюк зазначила, щороку до Дня пам’яті жертв Голодомору обирають одну з тем, щоб якомога ширше розповісти про Голодомор 1932-1933 років. Цього року Україна згадує «людей правди». «Це ті, хто публікували статті в західній пресі, описували побачене й пережите у щоденниках чи просто фотографували той жах, що відбувався навколо, ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям», – додає Олеся Сторожук.

Виставку організовували спільно Український інститут національної пам’яті, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» Центр досліджень визвольного руху, Архів СБУ та Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 років…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/lyudy-pravdy

Експозиція діятиме до кінця грудня.

 День. – 2015. – 27-28 листоп. – С. 2.

Новини районів

ЮНІ ОБОЛОНЦІ – ВОЇНАМ АТО

Учні навчально-виховного комплексу № 240 «Соціум», що в Оболонському районі, приєднались до загальноміської благодійної акції «Діти Києва – воїнам АТО!»,започаткованою педагогічною, батьківською та учнівською громадськістю нашого міста, волонтерами громадської організації «Коло. Медіа» за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА.

Діти, батьки та педагогічний колектив закладу зібрали та передали на передову малюнки, листи підтримки, солодощі, чай, каву, особисті засоби гігієни та теплі речі для наших захисників.

Хрещатик. – 2015. – 27 листоп. – С. 8.

 

ЛІКИ ЗГОРЬОВАНИХ ДУШ

Марина Марченко

“ЖИВІ, БО ПАМ’ЯТАЄМО» з такою назвою в Національному музеї історії України відкрилася виставка картин  народного художника України, відомого живописця, графіка та скульптора – Валерія Франчука. Його творчий доробок налічує близько 4000 художніх творів.

Всі 33 картини, які демонструються на виставці і символізують страшний 1933-ій рік, художник подарував музею.

Вечірній Київ. – 2015. – 26 листоп. – С. 20.

 

РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ ПРИСВЯЧЕНО

До Дня Гідності та Свободи задля вшанування подій в історії сучасної України в Шевченківському районі стартувала виставка «Революція Гідності». Мета заходу – збереження пам’яті про події та людей Майдану, нагадування про неймовірний досвід громадської співпраці та братерства, залучення громади до розвитку свідомості.

На виставці презентовано фотографії подій, речі киян – безпосередніх учасників Революції Гідності та тематичний відеоряд подій Майдану. Експозиція триватиме до 10 грудня 2015 року в приміщенні бібліотеки імені Ошера Шварцмана за адресою: вул. Стрітенська, 4/13.

Вечірній Київ. – 2015. – 26 листоп. – С. 2.

 

 У БАРСЕЛОНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КИЇВСЬКИЙ

 «ВІДКРИТИЙ БЮДЖЕТ»

 Київ взяв участь у міжнародному Smart City конгресі в Барселоні. Команда Kyiv Smart City на чолі з радником Київського міського голови Юрієм Назаровим презентували проект «Відкритий бюджет», що цього року був успішно запроваджений в столиці України.

Крім цього, було проведено низку зустрічей. Зокрема, з адміністрацією міста Барселона, а також провідними компаніями, на яких обговорювалась можливість запровадження сучасних технологій у Києві.

 Хрещатик. – 2015. – 24 листоп. – С. 8.

 

  ДОРОСЛІ  ДОСЛУХАЮТЬСЯ ДО МЕНШИХ

В Українському домі відбувся з’їзд юних делегатів дитячих прав

Леся КЕСАРЧУК 

У столиці розробили та напрацювали пропозиції щодо створення «Дитячого офісу Уповноваженого Президента з прав дитини». Аби маленькі кияни могли вирішити свої проблеми, не виходячи з дому, планують запустити опцію онлайн-звернень. Крім того, делегати підготували та провели дитячий флешмоб «Я маю право бути собою».

Всі ми пам’ятаємо себе в дитинстві. Це світ, сповнений радості, безтурботності, але буває і навпаки – болісні знущання однолітків, часті глузування і повна байдужість дорослих. Для того, аби допомогти юним киянам глибше зрозуміти, як себе захищати, знати свої права та обов’язки, що записані в законі, традиційно у столиці проводиться з’їзд делегатів дитячих прав…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4754/art/1448309536.html

  Хрещатик. – 2015. – 24 листоп. – С. 1.

 

Новини з районів

У МІСТІ ОБЛАШТОВУЮТЬ ПУНКТИ ДЛЯ ОБІГРІВУ БЕЗХАТЧЕНКІВ

У Голосіївському районі столиці такі пункти будуть розташовані на 3-х ринках району: Володимирському (вул. Антоновича, 115), Деміївському (вул. Ізюмська, 1) та Одеському (вул. Академіка Глушкова, 3-б). Також відкриють 10 пунктів при житлово-комунальних організаціях (вул. Тарасівська, 2, вул. Тарасівська, 23/25, вул. Горького, 170/172, вул. Деміївська, 33, вул. Касіяна, 8, вул. Заболотного, 20-а, вул. Новопирогівська, 25/2, вул. Мала Китаївська, 3, просп. 40-річчя Жовтня, 118-б, просп. Науки, 11).

Роботу пунктів розпочнуть з істотним зниженням температури повітря.

 Хрещатик. – 2015. – 20 листоп. – С. 8.

 

КИЇВ З ГОЛОВОЮ

У другому турі виборів мера переміг Віталій Кличко з відривом у 30% голосів

Другий тур виборів мера Києва таки приніс сенсацію. Хоча перемога Віталія Кличка була прогнозованою, показник відриву від суперника виявився дещо неочікуваним. За офіційними даними, він складає близько 30%.

Ганна Касіч

Удвічі більше

 На відміну від першого туру, офіційні результати другого були оприлюднені швидко. Після опівдня 16 листопада голова Київської міської виборчої комісії Анатолій Сульдін на брифінгу озвучив підсумки волевиявлення киян. За його словами, у голосуванні взяли участь 612 тисяч 492 особи, з них 590 тисяч 458 виборців віддали свої голоси за одного з двох кандидатів. Віталій Кличко отримав прихильність 392 тисяч 614 киян, Борислав Береза — 197 тисяч 844 столичних виборців. Отже, кількісно розрив між кандидатами становив майже 200 тисяч голосів, тобто удвічі більше за найменший результат другого туру…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4751/art/1447705485.html

 

                                                           Хрещатик. – 2015. – 17 листоп. – С. 1, а також див. 

День. – 2015. – 17 листоп. – С. 5;

Сегодня. – 2015. – 17 нояб. – С. 2, 8;

Факты и комментарии. – 2015. – 17 нояб. – С. 4.

 

КИЇВ ПРЕЗЕНТУВАЛИ У ЛОНДОНІ  

Стенд Київської міської державної адміністрації був представлений Управлінням туризму на Міжнародній виставці WTM-2015 у Лондоні. Як повідомляє управління, за цей час  досягнуто домовленості щодо промоційного туру до української столиці для туристичних операторів з Італії. Також була проведена зустріч з представниками Посольства України у Великобританії, під час якої обговорювалися шляхи співпраці, організації та проведення Днів Києва за кордоном.

Під час Міжнародної туристичної виставки на головному екрані демонструвались відеоролики та фотопрезентація про наше місто, події та фестивалі. Стенд Києва відвідали провідні блогери, журналісти BBC і Euronews, а також представники платформ Trip Advisor та Lonely Planet.

Генеральний секретар UNWTO Талеб Ріфаї під час заходу висловив підтримку всьому українському народу щодо налагодження суспільно-політичної ситуації в нашій країні.

 

У СТОЛИЦІ ДІЄ  «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» З ПИТАНЬ НАСИЛЬСТВА  

У Києві почав діяти «телефон довіри» з питань насильства. «Телефон довіри» для надання консультативної, психологічної та правової допомоги потерпілим від насильства особам розпочав роботу в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який фінансується Європейським Союзом. Проект реалізовано за підтримки МГО «Право на здоров’я» та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Номер «телефону довіри» з питань насильства: (044) 456-78-50 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів та телефонів-автоматів на вулиці).
Графік роботи: пн — пт (15.00 – 19.00).

 Хрещатик. – 2015. – 17 листоп. – С. 8.

 

СТОЛИЧНОМУ МЕТРОПОЛІТЕНУ –  55 

Мер Києва Віталій Кличко привітав працівників підземки з 55-ю річницею столичного метро.

У далекому 1960 році метро розпочало свою роботу з 5-ти станцій, а перший потяг рушив зі станції «Хрещатик». За останній рік завдяки зусиллям столичної влади київська підземка отримала 120 модернізованих вагонів. А це – економія до 40 % електроенергії та продовження «життя» вагонів ще на 20 років. І головне – модернізація стосувалася безпеки пасажирів, що є пріоритетом роботи метро. «Ми продовжимо оновлювати рухомий склад. Наше завдання – модернізувати наступного року ще 130 вагонів, – підкреслив мер. – Окрім цього, запустили Wi-Fi у підземці і надали можливість пасажирам оплатити проїзд банківською карткою. Тільки 5 міст у світі пропонують таку послугу. Щиро вітаю вас з 55-річчям столичного метрополітену!» – йдеться у вітанні мера міста.

 Хрещатик. – 2015. – 11 листоп. – С. 8.

 

БЛИЗЬКО 90 ТИСЯЧ КИЯН ДОЛУЧИЛИСЯ ДО НАПИСАННЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

У День української писемності та мови до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності долучилися майже всі школи та професійно-технічні училища столиці. Про це повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, яка взяла участь у написанні диктанту з радіотрансляцією із Червоного корпусу КНУ ім. Т. Шевченка. «За нашими підрахунками, взяти участь у цій акції висловили бажання близько 90 тисяч київських дітлахів – понад 70 тисяч школярів та ще майже 20 тисяч студентів ПТУ. Утім, головне в цій акції – не перемога чи написання тексту без помилок, а участь та пошана, яку ми віддаємо нашій рідній мові. Адже мова – це те, що нас об’єднує, що формує нашу націю. Тому саме сьогодні нам надзвичайно важливо говорити, писати, читати українською мовою та любити її»,- підкреслила вона.  

Захід вперше транслювався не лише по радіо, а й по телебаченню.

День. – 2015. – 10 листоп. – С. 2;

Україна молода. – 2015. – 10 листоп. – С. 2;

Урядовий кур’єр. – 2015. – 10 листоп. – С. 2;

Хрещатик. – 2015. – 10 листоп. – С. 1.

 

ШКОЛЯРІ КИЄВА УРОЧИСТО ПЕРЕДАЛИ БОЙОВИЙ ПРАПОР

6 листопада з нагоди відзначення Дня звільнення міста Києва від нацистських загарбників учні шкіл Деснянського району урочисто передали прапор, який  побував у бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України учням Дарницького району міста Києва. Цей прапор був вручений школярам міста Києва бійцями 14-ї окремої мотострілкової бригади Збройних Сил України. Про це повідомили на сайті КМДА...

Захід відбувся в рамках національно-патріотичного проекту учнівської молоді міста Києва «Нам Україна вище над усе!».

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/shkolyari-kyyeva-urochysto-peredaly-boyovyy-prapor

  

З ПОНЕДІЛКА РОЗПОЧАВ РОБОТУ ПОРТАЛ ЕЛЕКТРОННИХ ПЕТИЦІЙ

 З 2 листопада розпочав свою роботу портал, на якому кияни зможуть зареєструвати електронні петиції. Варто зауважити, що з 28 жовтня набрали чинності правки до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронних петицій.
Рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення Київради про електронні звернення та електронні петиції», прийняте 8 жовтня, набрало чинності 27 жовтня.
Протягом кількох днів портал Е-петицій працював в тестовому режимі, усувалися недоліки та налагоджувалася технічна складова. Вже з 2 листопада портал https://petition.kievcity.gov.ua/працює в повному форматі.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4745/art/1446494787.html

 Хрещатик. – 2015. – 3 листоп. – С. 1; а також див.

 День. – 2015. – 3 листоп. – С. 2;

 Сегодня. – 2015. – 3 нояб. – С. 9.

 

 

УКРАЇНА У НАС – ОДНА НА ВСІХ!

 Київський Палац дітей та юнацтва провів традиційну акцію «З вірою в серці»

 Ярослав Яцевський, Анастасія Шапоренко

 «З вірою в серці. Україна – це ти. Сила нескорених» – під таким гаслом уже другий рік поспіль у КПДЮ за підтримки батьківської ради та творчих колективів відбулася патріотично-благодійна акція, котру цьогоріч присвятили Дню захисника України.

 У вестибюлі людно. Старшокласники у вишиванках, із прапорцями у руках. На зустріч із талановитою молоддю столиці прийшли ветерани АТО, медики Київського військового шпиталю, волонтери, курсанти Київського військового ліцею імені Богуна, родини переселенців зі сходу країни та з Криму.

 Відкрила патріотичну акцію директор Палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська, яка щиросердечно подякувала усім, хто прийшов на свято. Вона побажала, щоб усі бійці поверталися додому живими й здоровими. «Ми завжди молимося за вас! А сьогодні хочемо подякувати нашим захисникам, вклонитись їм за їхній подвиг, за мирне київське небо, подарувати бійцям нашу любов, а пораненим – енергетику та емоції, які допоможуть їм швидше одужати»,- зазначила вона.

До привітань долучилася…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4744/art/1446146965.html

Хрещатик. – 2015. – 30 жовт. – С. 8.

 

ПАМ’ЯТЬ

 У День визволення України від фашистських загарбників Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та члени уряду вшанували пам’ять загиблих. Вони поклали квіти до меморіалу Вічної Слави у парку Слави в Києві та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Глава уряду нагадав, що цього дня 71 рік тому українські фронти дійшли до західного кордону України і визволили її від фашистів: «Україна – це країна-переможниця у Другій світовій війні. Ми шануємо подвиг наших бійців, наших визволителів, які зробили крок до визволення Європи від фашистської чуми».

«Настане день, коли українські війська повернуться на східний кордон України, і буде повністю відновлено територіальну цілісність Української держави. Донецьк, Луганськ і Крим повернуться в Україну, тому що це частина української держави», – цитує слова Прем’єра департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Вечірній Київ. – 2015. – 29 жовт. – С. 2;

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 29 жовт. – С. 2.

 

 ІННОВАЦІЙНИЙ ТРАНСПОРТ

 У швидкісному трамваї тепер можна оплатити проїзд безконтактною карточкою «MasterCard»

Сучасну систему безготівкового проїзду запровадили учора в столиці на шести станціях Борщагівської лінії швидкісного трамвая. Запустили її за кошти інвесторів. Відтак оплачуватимуть проїзд пасажири тепер за допомогою карточки, на якій є спеціальний чіп. Автоматично система зчитує 3 грн без жодних комісій. Окрім цього, вже найближчим часом на станції «Площа Перемоги» з’явиться воркінг-зона, де кияни зможуть випити чаю та кави, відпочити. Як пілотний проект тут встановили автомат з продажу квитків «e-takets»…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4743/art/1445974719.html

 Хрещатик. – 2015. – 28 жовт. – С. 1; а також див.

День. – 2015. – 28 жовт. – С. 6.

 

 

СТУДЕНТСЬКА  «УПИРІВКА»

 Столичні активісти організували пункти здачі крові просто

 Олена КАПНІК

Потреби України в донорській крові значно зросли у зв’язку з подіями на сході. Під час війни кожна капля крові на вагу золота, тому дефіцит життєво важливої рідини може мати трагічні наслідки. Приємно усвідомити, що в нашій країні є люди, які розумiють: кожна здача крові врятує чиєсь життя. У нас наразі відсутня загальнонаціональна база донорів. Саме тому молоді кияни об’єдналися в громадську організацію «Свіжа кров», яка має за мету допомогти державі створити сучасну донорську службу та ліквідувати нестачу крові.

Цього тижня в столиці стартував студентський фестиваль здачі донорської крові, приурочений до дня всіх святих. Організатори акції ГО «Свіжа кров» підійшли до заходу з гумором і перетворили корисну справу на «party» під назвою «Упирівка». Донором може стати кожен, а для цього в чотирьох університетах столиці (КНУ ім. Тараса Шевченка, Києво-Могилянській академії, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, НМУ ім. Олександра Богомольця) відкрито тимчасові пункти здачі крові…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/2726/116/95423/

Україна молода. – 2015. – 28 жовт. – С. 3.

 

ЯК ОБИРАЛА СТОЛИЦЯ

Кияни виявили високу свідомість і дисциплінованість при голосуванні

…За даними Центральної виборчої комісії (станом на ранок 26 жовтня), бюлетені для голосування 25 жовтня взяли 46,62% українських виборців. У Києві обирати раду та мера прийшли 41,87% столичних мешканців, внесених до списку виборців. Можна сказати, що Київ дав не найнижчий показник. Це відзначив голова Київської міської виборчої комісії Анатолій Сульдін.

Найактивнішими виборцями у розрізі районів столиці виявилися дарничани. Загалом у місті проголосували 891 тисяча 750 киян, з них 115,6 тис. осіб у Дарницькому районі. Другим за кількістю сумлінних виборців став Деснянський район (114,9 тис. осіб). Найменше проголосувало мешканців у Печерському районі – всього 39,5 тис. осіб…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4742/art/1445887831.html

 Хрещатик. – 2015. – 27 жовт. – С. 1, а також див.

Комсомольская правда в Украине.  – 2015. – 27 окт. – С. 4;

Сегодня. – 2015. – 27 окт. – С. 2, 8;

Факты и комментарии. – 2015. – 27 окт. – С. 4.

 

 «КИЇВАВТОДОРУ» – 70 РОКІВ

Київський міський голова Віталій Кличко привітав працівників КК «Київавтодор» з Днем дорожника України та 70-річчям створення Дорожньої служби в Києві. «Комунальній корпорації «Київавтодор» виповнюється 70 років. Вашу історію можна побачити в наших дорогах, карта сучасного Києва – це і карта результатів вашої роботи»,- зазначив мер…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4742/art/1445888363.html

 Хрещатик. – 2015. – 27 жовт. – С. 8.

 

СЕРВІС ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЗРАЗКОМ

 У столиці запрацював перший сучасний центр надання якісних послуг та консультацій з комунальних питань

Відкрили новий інформаційно-консультативний центр у Святошинському районі на бульварі Вернадського, 63-а. Саме тут місцеві мешканці можуть отримати понад 40 видів послуг з житлово-комунальної сфери. Серед них консультації інформаційного характеру, практична допомога щодо виклику майстра, а також оформлення субсидій…

Додамо, що «Центр комунального сервісу» Святошинського району працює з 8.00 до 21.00. Телефон 247-40-40. На його території є банкомат та термінал самообслуговування, а також банківське відділення.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4739/art/1445281945.html

  День. – 2015. – 20 жовт. – С. 7;

Хрещатик. – 2015. – 20 жовт. – С. 1.

 

У КИЄВІ ВСТАНОВИЛИ  «РОЗУМНУ» ЗУПИНКУ

 Марія Юзич

У столиці зведено першу високотехнологічну зупинку. Про це повідомляється на сторінці проекту Kyiv Smart City в Facebook.  Як зазначають ініціатори, зупинка функціональна та технологічна, адже має вбудовані електронні табло з розкладом руху, точки доступу до Wi-Fi та usb-хаби для підзарядки мобільних пристроїв.

До слова, цього тижня також розпочалася модернізація системи зовнішнього освітлення в рамках проекту «Енергоефективний вечірній Київ». Перший етап стартував у Троєщинському районі міста Києва, де наразі встановлено 31 новий енергоефективний вуличний ліхтар. А вже зовсім скоро морально та фізично застарілі світильники на вулиці Саксаганського буде замінено на LED-освітлення, що зменшить споживання енергії вдвічі.

 День. – 2015. – 16-17 жовт. – С. 13.

 

ВИПУЩЕНА ПАМ‘ЯТНА  МОНЕТА ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

 Національний банк випустив в обіг пам’ятну монету, присвячену Дню захисника України – на честь мужності і героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу всіх поколінь українців. Монета номіналом п’ять гривень виготовлена з нейзильберу. Її діаметр 35 міліметрів, а вага – 16,54 грама. Монета випущена тиражем 50 тисяч примірників і коштує в роздріб 29 гривень.

На аверсі на тлі орнаменту української вишивки розміщена фігура Пресвятої Богородиці …

 

ВЫПУЩЕНА ПАМЯТНАЯ  МОНЕТА  КО ДНЮ ЗАЩИТНИКА УКРАИНЫ

Национальный банк выпустил в обращение памятную монету, посвященную Дню защитника Украины – в честь мужества и героизма, непокорности и свободолюбия борцов за национальное дело всех поколений украинцев.

Монета номиналом пять гривен изготовлена из нейзильбера. Ее диаметр 35 миллиметров, а вес – 16,54 грамма. Монета выпущена тиражом 50 тысяч экземпляров и стоит в розницу 29 гривен.

На аверсе на фоне орнамента украинской вышивки размещена фигура Пресвятой Богородицы…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://fakty.ua/207159-vypucshena-pamyatnaya-moneta-ko-dnyu-zacshitnika-ukrainy-foto

Факты и комментарии. – 2015. – 13 окт. – С. 1.

 

У КИЄВІ УЧАСНИКАМ АТО БУДУТЬ ВИДІЛЕНІ ГРОШОВІ КОМПЕНСАЦІЇ

ЗА ЛІКУВАННЯ В СТАЦІОНАРІ

 За протезування також почнуть повертати витрачені суми

Київрада прийняла рішення компенсувати киянам – учасникам АТО будь-які витрати на лікування в умовах стаціонару, включаючи такі види, як ендопротезування, слухопротезування та протезування очей. Щоб отримати компенсацію, необхідно написати заяву в департамент охорони здоров’я міськдержадміністрації.

Як пояснив керівник аппарату міськдержадміністрації Володимир Бондаренко, приймаючи рішення, міськрада відійшла від раніше застосовуваного поняття «дороге лікування». Але критеріїв, які визначали, що таке «дорого», а що ні, в законодавстві не існує. Адже для багатьох людей 5-7 тисяч гривень – непідйомна сума. Тому спільно з департаментом охорони здоров’ядепутати розробили нові правила, що дозволяють компенсувати учасникам АТО витрати на лікування в умовах цивільних лікарень.

 

В КИЕВЕ УЧАСТНИКАМ АТО БУДУТ ВЫДЕЛЕНЫ ДЕНЕЖНЫЕ КОМПЕНСАЦИИ

ЗА ЛЕЧЕНИЕ В СТАЦИОНАРЕ

За протезирование также начнут возвращать потраченные суммы

Киевсовет принял решение компенсировать киевлянам – участникам АТО любые затраты на лечение в условиях стационара, включая такие виды, как эндопротезирование, слухопротезирование и протезирование глаз. Чтобы получить компенсацию, необходимо написать заявление в департамент здравоохранения горгосадминистрации.

Как объяснил руководитель аппарата горгосадминистрации Владимир Бондаренко, принимая решение, горсовет отошел от ранее применявшегося понятия «дорогостоящее лечение». Но критериев, определявших, что такое «дорого», а что нет, в законодательстве не существует. Ведь для многих людей 5-7 тысяч гривен – неподъемная сумма. Потому совместно с департаментом здравоохранения депутаты разработали новые правила, позволяющие компенсировать участникам АТО затраты на лечение в условиях гражданских больниц.

 Вечірній Київ. – 2015. – 13 жовт. – С. 18;

Факты и комментарии. – 2015. – 13 окт. – С. 6.

 

ГАРАНТІЇ ТА ПІЛЬГИ ДЛЯ ДІТЕЙ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Відтепер діти учасників АТО, які навчаються в комунальних навчальних закладах, мають право користуватися міськими гарантіями й пільгами. Київрада ухвалила рішення, відповідно до якого пільга на харчування дітей захисників України в дитсадках і школах надаватиметься незалежно від місця реєстрації батьків. У школах такі діти харчуватиметься безкоштовно, а в дошкільних закладах батьки мають сплатити лише 1 гривню.

 Вечірній Київ. – 2015. – 13 жовт. – С. 18.

 

ДОНОРСЬКА КРОВ – БІЙЦЯМ АТО

У Києві стартувала загальноміська акція столичних лікарень «Врятуй життя». За словами головного лікаря міської лікарні № 1 Олександра Іванька, лише упродовж одного дня кров здали 23 донори. Завітав до лікарні № 1 і заступник голови КМДА Михайло Радуцький, який теж здав кров.

 Вечірній Київ. – 2015. – 13 жовт. – С. 2.

 

  ФОРМУЄМО БЮДЖЕТ УСІЄЮ ГРОМАДОЮ

Руслана Ніколаєнко

Бюджет Участі – унікальне інтерактивне рішення, яке впроваджується Київською міською адміністрацією в рамках проекту Kyiv Smart City. Головна мета Бюджету Участі – дати жителям Києва можливість не тільки краще розуміти процеси формування бюджету, а й взяти у них безпосередню участь…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://kyiok.com.ua/zhyttia/1800-kiyani-zmozhut-vplivati-na-stolichnij-byudzhet-cherez-internet.html

 Вечірній Київ. – 2015. – 13 жовт. – С. 4.

 

ВЕЛОПАРКОВКИ… ДЛЯ ПОСАДОВЦІВ

Біля адмінбудівлі Київської міської державної адміністрації встановили стійки для паркування велосипедів. Нова парковка розрахована на 10 велосипедів. Дизайн велостійок розробив архітектор та волонтер Асоціації велосипедистів Києва Сергій Смірнов…

Аналогічну велопарковку встановили і біля будівлі Кабінету Міністрів України

 Більш детально ви можете познайомитися тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4735/art/1444156068.html

 Хрещатик. – 2015. – 7 жовт. – С. 8.

 

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ 300 тис. КИЯН ОТРИМАЛИ СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

 Понад 300 тис. киян отримали разову соціальну допомогу від столичної влади до Міжнародного дня громадян похилого віку. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з головами та активістами громадських організацій з нагоди Дня ветерана та Міжнародного дня громадян похилого віку.

Він зазначив, що влада міста робить все, щоб у цих складних економічних умовах зменшити фінансове навантаження на соціально незахищених киян.

«Тому у Києві сьогодні найдешевший соціальний хліб. Тому основний набір ліків можна купити за найнижчими цінами в Україні, а віднедавна ми впровадили програму, завдяки якій 10 найменувань препаратів – у першу чергу, для лікування серцево-судинних захворювань – ви можете придбати зі знижкою до 70%. Ми зберегли безкоштовний проїзд пенсіонерам і надаємо соціальну допомогу пенсіонерам і ветеранам, розуміючи, наскільки це для вас важливо», – зазначив Віталій Кличко.

 Хрещатик. – 2015. – 2 жовт. – С. 1.

 

1 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Спочатку День літніх людей почали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-х років уже в усьому світі. У багатьох країнах проходять різні фестивалі, які організовують асоціації на захист прав літніх людей, конференції і конгреси, присвячені їх правам та їх ролі в суспільстві. Громадські організації та фонди влаштовують у цей день різні благодійні акції.

 

ШКОЛЯРІ ВИСАДИЛИ ПОНАД  5000 ДЕРЕВ, КУЩІВ І КВІТІВ

Акція «Києву зеленим бути» набирає популярності серед вихованців навчальних закладів та їхніх батьків. На сьогодні в місті вже висаджено 180 дерев та 800 кущів, а також понад 4000 квітів. Уся квіткова продукція вирощена у парниково-тепличних господарствах підприємств, а кущі та дерева подарували комерційні розсадники.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4732/art/1443550035.html

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» приєдналися до Всесвітньої ініціативи «Дерева миру.»…

 День. – 2015. – 30 верес. – С. 2.

 

БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ВОЇНІВ

Днями до Публічної бібліотеки імені Лесі Українки завітали представники редакції газет «Вечірній Київ» та «Хрещатик», які розпочали роботу з комплектування «Бібліотечки для воїна». Зібрані за допомогою волонтерів книги передаватимуться бійцям на фронт. Виступити з такою ініціативою журналістів попросили саме солдати, захисники Вітчизни, які стверджують, що у зоні АТО бракує книжок, газет, журналів. Тому «Вечірка» та «Хрещатик» уже розпочали направляти на передову частини накладів чергових номерів.

Бібліотека, в свою чергу, передала у «Бібліотечку для воїна» 102 назви книг (139 прим.). Це переважно нова література 2010-2014 рр. видання, твори сучасних українських письменників з історичної тематики, пригоди, фантастика та поезія.

Усі охочі долучитися до акції можуть приносити книги за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 51-б, з 10.00 до 16.00. Телефон для довідок – 235-23-34.

 Хрещатик. – 2015. – 30 верес. – С. 1 .

 

ВСЕ ЖИТТЯ У ШИТТІ І ШИТТЯ, ЯК ЖИТТЯ

У Києві відбувся 16-й мегамарш у вишиванках, організатори якого зібрали 91 коробку подарунків для бійців АТО

Валерія НАЛИВАЙКО

Цими вихідними найкрасивішими вулицями Києва пройшли найгарніші люди, одягнені у барвисті національні сорочки, віночки та з патріотичною атрибутикою – у столиці відбувся 16-й Мегамарш у вишиванках. 26 вересня щонайменше тисяча людей у національному вбранні співали та перегукувалися вже традиційним вітанням «Слава Україні! Героям Слава!», йдучи ходою від Золотих воріт через Софіївську, Михайлівську та Контрактову площі, Андріївський узвіз до площі Поштової. Там увечері під акустичні виступи музикантів та бардів відбулася серія майстер-класів із розпису кружок, футболок та пряників; виготовлення мила і ляльок-мотанок, браслетів і плетіння маскувальної сітки тощо.

Одночасно з мегамаршем, який покликаний не лише популяризувати українську культуру, а й створити осередок для спілкування та розвитку патріотичної молоді, відбулась акція «Подарунок солдату». Усі виготовлені власноруч і потрібні солдатам у побуті речі, а також ті, які учасники ходи принесли з собою, передадуть на схід…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://umoloda.kiev.ua/number/2713/116/95005/

 Україна молода. – 2015. – 29 верес. – С. 3.

 

КИЇВ ЗМОЖЕ

У Колонній залі столичної мерії пройшла міжнародна конференція, присвячена боротьбі з корупцією

 Леся КЕСАРЧУК

Під час міжнародної конференції, присвяченій боротьбі з корупцією, представники столичної влади розповіли, що в Києві робиться в цьому напрямку, а також презентували інноваційний проект «Розумне місто»…

Міжнародні та українські експерти у ході конференції висловили свої думки з проблеми хабарництва та подолання незаконних тіньових схем…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4731/art/1443461297.html

 Хрещатик. – 2015. – 29 верес. – С. 1.

 

ВІДЗНАЧИЛИСЬ МЕДАЛЛЮ ТА СКВЕРАМИ

Депутати Київради проголосували за створення зон відпочинку в трьох столичних районах та встановлення відзнаки для героїв АТО

Леся КЕСАРЧУК

Загалом в порядку денному учорашньої сесії Київради було 99 питань. Однак насамперед депутати розглянули соціальні проблеми, а саме про підвищення зарплати працівникам бюджетної сфери, про фінансування відпочинку діток киян – учасників АТО, про допомогу постраждалим від афери «Еліта-Центру», а також надали статус скверу скандальним ділянкам у Шевченківському, Оболонському, Святошинському та Голосіївському районах.

 

Про героїв АТО

 

На сесії  розглянули і важливі соціальні питання, а саме Київрада погодила фінансування відпочинку діток киян – учасників АТО на рівні 8,5 млн грн в 2015-2018 роках.   Не забули народні обранці і про самих воїнів АТО. Відтепер київських героїв відзначатимуть медаллю «Честь. Слава. Держава». Медаль  вручатиметься киянам – учасникам АТО за мужність, патріотизм, високу громадянську позицію, героїзм, бойові заслуги у захисті незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України. Загиблі герої будуть вшановуватися шляхом вручення нагороди їх рідним. Медаль являє собою зображення Архангела Михаїла на козацькому хресті розміром 32 на 32 мм, зроблена з металу срібного кольору…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4730/art/1443119982.html

 Хрещатик. – 2015. – 25 верес. – С. 1.

 

У СТОЛИЦІ СТАРТУВАЛИ  ВИБОРИ: ВІТАЛІЯ КЛИЧКА ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ПЕРШИМ

Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала мера столиці, лідера об’єднаної політичної сили  «УДАР-Солідарність» Віталія Кличка кандидатом на посаду Київського міського голови.

Таке рішення Київський тервиборчком ухвалив у понеділок, 21 вересня 2015 року, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

 Вечірній Київ. – 2015. – 24 верес. – С. 1, 2-3.

 

ЕКОНОМІЯ НА ЛІКУВАННІ

Киянам, які мають проблеми із серцево-судинними захворюваннями, видаватимуть препарати за зниженою ціною

Леся КЕСАРЧУК

Завдяки суттєвій знижці на ліках медики хочуть зменшити кількість інфарктів та інсультів серед армії гіпертоніків. У цьому й полягає основна ідея пілотного проекту КП «Фармація», який стартував уже цього тижня. 22 вересня мер Києва Віталій Кличко разом із заступником голови КМДА Михайлом Радуцьким завітав до однієї зі столичних аптек КП «Фармація» № 87. Там міські посадовці особисто перевірили, як саме в місті діє програма «Допоможемо хворим на гіпертонію»…

Відтепер мешканці столиці, які мають серцево-судинні захворювання, зможуть придбати за «Карткою киянина» ліки за доступними цінами…

 Назви препаратів, які випускатимуться за зниженою цінною:

 Амлодипін-КВ таб. 5 мг № 30** – КВЗ

 Бісопрол таб. 5 мг № 20 – Фармак

 Еналозид Моно таб. 10 мг № 20 – Фармак

 Еналозид 25 таб. 10 мг/25 мг № 20 – Фармак

 Ліприл таб. 10 мг № 30 – БХФЗ

 Ліпразид 10 таб. № 30 – БХФЗ

 Метопролол таб. 100 мг № 30 – КМП

 Фармадипін кр. 2 % 5 мл **- Фармак

 Каптопрес-Д таб. № 20 – Дарниця

 Каптоприл таб. 0,025 г № 20 – Тернофарм

 Більш детально ви можете познайомитися тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4729/art/1442951882.html

 Хрещатик. – 2015. – 23 верес. – С. 1.

 

НІ ВІЙНІ!

 У Всесвітній день миру сотні киян вийшли в центр столиці на марш

 Леся КЕСАРЧУК

Урочистий захід розпочався в столиці біля Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані. Символічно, що у Всесвітній день миру на площі біля пам’ятника зібралися три покоління співвітчизників: ветерани ВВВ, воїни-афганці, а також військові, які захищали країну на сході. Також до акції залучилися представники Київської міської влади та представники ООН в Україні.

Слово мир не просто слово – це бажання усього серця. Тому близько 50-ти учасників воєнних дій на сході та в Афганістані прийшли на Марш миру, аби перш за все показати сусіду-агресору, що Україна не хоче війни. «Я не знаю, що ще можна зробити, аби зберегти мир…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4728/art/1442859227.html

 Хрещатик. – 2015. – 22 верес. – С. 1.

 

ЯК КОЗАКИ ВОЛОНТЕРАМИ СТАЛИ

 Киянин Руслан Козаков більше року із товаришами допомагає військовим в АТО

 Наталка МИКОЛАЄНКО

Є на світі така професія – Батьківщину захищати, а наше сьогодення мимоволі створило ще одну важливу професію – волонтера, того, хто допомагає тим, хто захищає Батьківщину. Один із цієї когорти – Руслан Козаков – досить колоритна та цікава людина.

У свої трохи більше 30-ти він є активним підприємцем, але на сьогоднішній день одним із своїх пріоритетних завдань вважає щоденну закупку допомоги для бійців Збройних сил України та добровольчих підрозділів…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4727/art/1442515603.html

 Хрещатик. – 2015. – 18 верес. – С. 8.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАВ

 ПАМ’ЯТНІ МОНЕТИ ДО   400-річчя НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ  “КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКДЕМІЯ”

 СТОРИЦЯ. Знання за плечима не носити, каже народна мудрість. А ось нестандартно оцінити храм науки, та ще й з неабиякої нагоди – ноша почесна.  Днями Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети «400 років Національному університетові «Києво-Могилянська академія», виконані зі срібла та нейзильберу.

Фахівці з нумізматики часто повторюють фразу «вкарбовано в історію». Це саме той випадок. Важко переоцінити роль Києво-Могилянської академії в історії України, бо вона справила величезний вплив на розвиток освіти, науки, культури, суспільної свідомості, сприяла піднесенню інтелектуального рівня нації. За свою вікову історію академія та її випускники відігравали визначальну роль на багатьох етапах історичного розвитку України.

У започаткованій Нацбанком серії, присвяченій вишам, могилянські монети  будуть на чільному місці. А трійко спудеїв, зображених на   реверсі срібного п’ятигривеника на тлі староакадемічного (Мазепинського) корпусу,  нагадають латиною: TEMPUS FUGIT, ACADEMIA SEMPITERNA – «Час плинний – академія вічна».

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 17 верес. – С. 12.

 

У КИЄВІ МОЖНА БЕЗКОШТОВНО І АНОНІМНО ОБСТЕЖИТИСЯ НА ВІЛ

 Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді столиці та Київський міський центр СНІДу організували безкоштовне тестування на ВІЛ / СНІД. Обстеження проводиться протягом 15 хвилин і ніяких документів пред’являти не потрібно. На всі запитання дадуть кваліфіковані фахівці.

Тестування проводять з 14 до 18 годин за графіком:

16 вересня – Деснянський район (проспект Лісовий, 19),

17 вересня – Подільський район (площа Шевченка),

18 вересня – Голосіївський район (станція метро «Теремки»),

21 вересня – Дарницький район (вулиця Ялтинська, 1),

22 вересня – Шевченківський район (станція метро «Лук’янівська»),

23 вересня – Святошинський район (вулиця Підлісна, 1),

24 вересня – Шевченківський район (станція метро «Берестейська»),

25 вересня – Шевченківський район (станція метро «Шулявська»).

 

В КИЕВЕ МОЖНО БЕСПЛАТНО И АНОНИМНО ОБСЛЕДОВАТЬСЯ НА ВИЧ

Центр социальных служб для семьи, детей и молодежи столицы и Киевский городской центр СПИДа организовали бесплатное тестирование на ВИЧ/СПИД. Обследование проводится в течение 15 минут и никаких документов предъявлять не требуется. На все вопросы ответят квалифицированные специалисты.

Тестирование проводят с 14 до 18 часов по графику:

16 сентября — Деснянский район (проспект Лесной, 19),

17 сентября — Подольский район (площадь Шевченко),

18 сентября — Голосеевский район (станция метро «Теремки»),

21 сентября — Дарницкий район (улица Ялтинская, 1),

22 сентября — Шевченковский район (станция метро «Лукьяновская»),

23 сентября — Святошинский район (улица Подлесная, 1),

24 сентября — Шевченковский район (станция метро «Берестейская»),

25 сентября — Шевченковский район (станция метро «Шулявская»).

Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 15 сент. – С. 7;

Факты и комментарии. – 2015. – 16 сент. – С. 1.

 

ЦЬОГО РОКУ ЗА КОРДОНОМ ВІДПОЧИЛИ МАЙЖЕ 300 ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ

 Цього літа відпочинок в інших країнах було організовано майже для 300 дітей із числа переселенців, дітей киян-учасників АТО та дітлахів пільгових категорій. Про це повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко після зустрічі з дітьми, які відпочили на польському курорті Закопане.

«Підтримка наших героїв-учасників АТО, а також переселенців для мера Києва Віталія Кличка є одним із першочергових завдань. І найменше, що ми можемо зробити – забезпечити їм та їхнім родинам соціальну підтримку, в тому числі подбати про відпочинок для їх дітей»,- додала заступник голови КМДА.

 

ПОДАРУНКИ ДЛЯ СОЛДАТІВ

 Інна Лиховид

На Михайлівській площі волонтери провели акцію з виготовлення вручну різних приємних дрібничок. Для участі запросили майстрів, котрі вчили всіх охочих варити мило, в’язати теплі шалики, робити ляльку-мотанку, плести маскувальну сітку, розписувати торбинки-обереги чи вирізати листівки. А зібрані за день подарунки уже ввечері, одразу після акції, повезли солдатам на передову…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/podarunky-dlya-soldativ

 День. – 2015. – 15 верес. – С. 10.

 

72-а БРИГАДА ПОВЕРНУЛАСЯ ДОДОМУ

 Рідні та волонтери зустріли бійців, які рік стримували ворога на сході

 Олена БЕРЕЖНЮК

 9 вересня по обіді до Києва прибули військові 72-ї бригади, мобілізовані у вересні минулого року. Бійці тримали позиції на першій лінії оборони поблизу села Гранітного Донецької області, тому цей рік видався для них справді «гарячим»…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/photo/72-brygada-povernulasya-dodomu

 День. – 2015. – 10 верес. – С. 2.

 

 

ВОНИ НЕМОВ ЗІ СТАЛІ

Наталя Плохотнюк

У Києві зустріли бійців 90-го десантно-штурмового батальйону 81-ї бригади, які повернулися із зони бойових дій в рамках демобілізації. Біля монумента «Батьківщина-мати» їх зустрічали робичі, друзі й столична молодь.

Квіти, обійми, сльози…

На зустрічі була присутня і мати убитого в полоні бійця цієї бригади Ігоря Брановицького.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://ukr.lb.ua/news/2015/09/04/315166_kiievi_zustrili_biytsiv_90go.html

 

В СВЯТОШИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ ОЛЕКСІЯ ОЩЕПКОВА

8 вересня 2015 року на фасаді Київської гімназії № 154 Святошинського району, відбулось відкриття меморіальної дошки на честь героя, що загинув у зоні АТО – Олексія Ощепкова.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

 http://svyat.kievcity.gov.ua/news/15259.html

  Вечірній Київ. – 2015. – 10 верес. – С. 17.

 

У СТОЛИЦІ ЗАТВЕРДИЛИ НОВІ ПІЛЬГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО,

ЗАРЕЄСТРОВАНИХ У МІСТІ ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦІ

 На недавній сесії Київрада зрівняла в усіх правах переселенців, які стали учасниками АТО, з такою ж категорією столичних жителів. Вимушені переселенці з Криму, Донецької та Луганської областей, що зареєструвалися на території столиці та брали участь в антитерористичній операції, тепер зможуть користуватися тією ж соціальною підтримкою, яку місто надає бійцям-киянам. Зауважимо, на сьогодні столиця має найбільш повну програму соціального захисту учасників АТО порівняно з іншими регіонами України.

Серед пільг, якими тепер зможуть скористатися воїни і члени їх сімей, зареєстровані в Києві як переселенці, – щорічна матеріальна допомога у розмірі 2500 гривень…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://fakty.ua/205604-v-stolice-utverdili-novye-lgoty-dlya-uchastnikov-ato-zaregistrirovannyh-v-gorode-kak-pereselency

 

В СТОЛИЦЕ УТВЕРДИЛИ НОВЫЕ ЛЬГОТЫ ДЛЯ УЧАСТНИКОВ АТО,

ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫХ В ГОРОДЕ КАК ПЕРЕСЕЛЕНЦЫ

 На недавней сессии Киевсовет уравнял во всех правах переселенцев, которые стали участниками АТО, с такой же категорией столичных жителей. Вынужденные переселенцы из Крыма, Донецкой и Луганской областей, зарегистрировавшиеся на территории столицы и принимавшие участие в антитеррористической операции, теперь смогут пользоваться той же социальной поддержкой, которую город предоставляет бойцам-киевлянам. Заметим, на сегодня столица имеет наиболее полную программу социальной защиты участников АТО по сравнению с другими регионами Украины.

Среди льгот, которыми теперь смогут воспользоваться воины и члены их семей, зарегистрированные в Киеве как переселенцы, – ежегодная материальная помощь в размере 2500 гривен…

 Факты и комментарии. – 2015. – 8 сент. – С. 12.

 

У МІСТІ ТРИВАЄ ПРОЦЕС ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Зокрема на останній сесії Київради депутати підтримали рішення про перейменування у Києві 10-ти вулиць, 1-го проспекту, 1-го провулку та площі.

Так, згідно з рішенням Київради, перейменовано:

 вул. Академіка Шліхтера на вул. Вифлеємську (Дніпровський район);

 вул. Артема на вул. Січових Стрільців (Шевченківський район);

 вул. Криленка на вул. Олексія Береста (Святошинський район);

 вул. Крупської на вул. Павла Чубинського (Дарницький район);

 вул. Ленінську на вул. Петра Дорошенка (Святошинський район);

 вул. Горького на вул. Анатолія Лупиноса (Солом’янський район);

 вул. Горького на вул. Кирила Осьмака (Дарницький район);

 вул. Чапаєва на вул. В’ячеслава Липинського (Шевченківський район);

 вул. Щорса на вул. Євгена Коновальця (Печерський район);

 вул. Юрія Коцюбинського на вул. Володимира Винниченка (Шевченківський район);

 площу Дзержинського на Либідську площу (Голосіївський район);

 провулок Чеслава Бєлінського на провулок Алли Горської (Шевченківський район);

 проспект 40-річчя Жовтня на Голосіївський проспект (Голосіївський район).

 Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 4 сент. – С. 10;

 Хрещатик. – 2015. – 8 верес. – С. 8.

 

ДИВО-РОЗМІТКА ТА 120 «ЗЕБР»

«Київавтодор» поновив розмітку пішохідних переходів поблизу 120 навчальних закладів столиці

А в місцях, де особливо часто фіксують дорожньо-транспортні пригоди, зокрема біля шкіл і дитсадків, комунальники облаштували яскраві й добре помітні червоно-білі пішохідні переходи  і з застосуванням двокомпонентного холодного пластику.

Підприємство також у перше «поклало» на дорогу так званий 3-D пішохідний перехід, який візуально підвищує його над проїзною частиною.

Новинка з’явилася поблизу дитячого садочка по вулиці Західній, що у Солом’янському районі.

 Вечірній Київ. – 2015. – 3 верес. – С. 2.

 

ДВА КОЛЕСА – КРАЩЕ!

У боротьбі із засиллям авто Київ протягом тижня буде велосипедною столицею

Валерія НАЛИВАЙКО

 Київ – місто для людей, а не для автомобілів, будуть доводити активісти «Європейського тижня мобільності» з 16 по 22 вересня, пропагуючи велосипедний рух.

Прищеплювати велокультуру киянам будуть за прикладом більш ніж 5 тисяч європейських міст і містечок, де свято здорового способу пересування ввійшло у традицію. У 2015 році Київ приєднується до Європейського тижня мобільності вп’яте, окрім цього, вже сім років кияни відзначають День без авто (22 вересня)…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2702/116/94689/

Україна молода. – 2015. – 2 верес. – С. 3.

 

У СТОЛИЦІ ТЕСТУЮТЬ  «КАРТКУ УЧНЯ »

З початку нового навчального 2015-2016 року місто запроваджує інноваційний експериментальний проект «Картка учня», що діятиме в тестовому режимі лише у двох школах.

Цю картку школяр зможе використовувати для розрахунків у шкільній їдальні або буфеті, а батьки матимуть змогу не лише контролювати перебування учня в школі, а й стежити за оцінками в онлайн-щоденнику.

При цьому картка буде абсолютно безкоштовною для батьків.

 Триватиме пілотний проект –  до кінця першого…

 Більш детально ви можете ознайомитися тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4719/art/1441097370.html

 Хрещатик. – 2015. – 1 верес. – С. 8.

 

РОЗШИФРУВАТИ КОД ФУНІКУЛЕРА ТА ВИГРАТИ ПРОЇЗНИЙ

У Києві після реконструкції відновив роботу фунікулер. Цього року цей особливий вид міського транспорту святкує 110-річний ювілей, тож у КП «Київпастранс» вирішили це відзначити по-особливому. З 29 серпня по 24 вересня триває акція «Розшифруй код фунікулера та отримай свій щасливий проїзний квиток» на офіційній сторінці комунального підприємства у соціальній мережі Facebook (fb. com/Kyivpastrans). До слова, на станціях та на лінії фунікулеру під час проведення робіт встановлено Wi-Fi, тож розгадувати головоломку можна безпосередньо у вагончиках.

 

ДІТЕЙ УЧАСНИКІВ АТО ЗВОЗИЛИ НА МОРЕ

У серпні, з 10 до 31 серпня, 346 дітей, батьки яких загинули, поранені чи беруть участь у проведенні антитерористичної операції, відпочили в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Супутник», що в селищі Лазурне у Херсонській області. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки, молоді та спорту.

Оздоровили дітей за рахунок бюджету міста Києва за підтримки міської влади.

 Хрещатик. – 2015. – 1 верес. – С. 1.

 

КИЇВ – ЗЕЛЕНЕ МІСТО

 Комунальне підприємство «Київські парки» на своїй сторiнцi у «Фейсбуцi» повідомило про старт проекту «Посади дерево», долучитися до якого може кожен охочий.  «Нам від вас потрібні пропозиції місць, вільних ділянок землі, де б ви хотіли посадити дерева. Це можуть бути прибудинкові території, місця в парках і скверах чи навіть ділянка у вас під офісом. А ми, у свою чергу, посадимо дерева», – ідеться в повідомленні. Столичних жителів просять вказувати точну адресу ділянки, додавати фото цього місця і скриншот карти.

 Україна молода. – 2015. – 28-29 серп. – С. 2.

 

У КИЄВІ ВІДБУВСЯ МАРШ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

 Захід з нагоди 24-ї річниці Незалежності України розпочався з підняття Державного Прапору на флагштоці на Майдані Незалежності під салютні залпи гармат

Більше двох тисяч військовослужбовців взяли участь у Марші незалежності, що відбувся в Києві з нагоди Дня народження країни. Серед тих, хто пройшов стройовим кроком по Хрещатику і майдану, були солдати і офіцери, які беруть участь в антитерористичній операції на сході країни, курсанти військових вузів. Парад приймав президент України Петро Порошенко.

Детальніше читайте на УНІАН:

http://www.unian.ua/society/1114758-u-kievi-vidbuvsya-marsh-nezalejnosti-fotoreportaj.html

 Сегодня. – 2015. – 25 авг. – С. 2;

 

Факты и комментарии. – 2015. – 26 авг. – С. 4.

 

ПРО ПРАПОР НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Мирослав ГАЙ: «Такої пошани до українського прапора, герба й вишиванки у всенародному масовому прояві у нас ще не було»

Минулої неділі Україна відзначила День Державного прапора. На честь цієї події на Софіївській площі в Києві відбулося відкриття виставки бойових знамен частин Збройних сил України, Нацгвардії, ДПСУ із зони АТО. Крім цього, над площею був урочисто піднятий стяг України. Така честь була представлена колишньому військовослужбовцю Нацгвардії, а нині волонтеру Мирославу Гаю…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/pro-prapor-nezalezhnosti

 День. – 2015. – 26 серп. – С. 5.

 

ГЕРОЇ РАЙОНУ

У Києві триває виставка, присвячена воїнам АТО, яку організували Шевченківська райдержадміністрація та Музей історичного центру міста.На виставці представили портрети та біографії загиблих бійців АТО, які мешкали у Шевченківському районі, артефакти з місця бойових дій, зразки форменого одягу, особисті речі бійців. Крім того, вихованці районних центрів творчості намалювали, як вони уявляють війну та побажання воїнам швидшого повернення додому з перемогою. На фото – мати загиблого під Дебальцевим учасника АТО Наталя Сухенко прикріплює медаль «Учасника АТО» своєму сусідові по будинку Андрію Неживому з позивним «Палач».

День. – 2015. – 19 серп. – С. 8.

 

АДМІНПОСЛУГИ  БЕЗ  ЧЕРГ

Восени в місті відкриють додаткові філії дозвільних центрів з новими терміналами

Леся КЕСАРЧУК

Столична влада презентувала нову концепцію розвитку центрів надання адміністративних послуг на 2015-2017 роки. Відтак у місті буде створена Антикорупційна рада, яка посилить контроль за наданням адміністративних послуг, а також відкриються нові приміщення із надання адміністративних документів…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4714/art/1439834825.html

 Хрещатик. – 2015. – 18 серп. – С. 1.

 

ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ 365 ТИСЯЧ КИЯН

ОТРИМАЮТЬ ОДНОРАЗОВУ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

З нагоди відзначення Дня незалежності України столична влада надасть одноразову адресну матеріальну допомогу понад 364,7 тисячі соціально незахищених киян. Розпорядження про це підписав Київський міський голова Віталій Кличко.

Зокрема по 350 гривень отримають члени сімей тих киян, які загинули під час масових акцій громадського протесту з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 (Небесна Сотня), а також кияни, які отримали в цей час тяжкі тілесні ушкодження. Допомогу дістануть й учасники АТО та члени сімей тих із них, хто помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва.

По 250 гривень виплатять одержувачам пенсійної виплати у зв’язку з втратою годувальника на дітей-сиріт. По 150 гривень нададуть інвалідам І групи, пенсія яких не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, одержувачам державної соціальної допомоги і соціальної пенсії інвалідам із дитинства та дітям-інвалідам, праведникам Бабиного яру, жертвам політичних репресій та членам їхніх сімей, учасникам народного ополчення. По 100 гривень вручать непрацюючим пенсіонерам (пенсія яких не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність), одержувачам державної соціальної допомоги, одержувачам компенсації за надання соціальних послуг, одержувачам компенсаційної виплати з догляду за інвалідом І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку.

Особам, які одночасно належать до кількох категорій, нададуть одну матеріальну допомогу більшого розміру. При цьому держателям «Картки киянина» виплата допомоги здійснюється шляхом зарахування коштів на цей картковий рахунок.

 Факты и комментарии. 2015. – 14 авг. – С. 1;

Хрещатик. – 2015. – 14 серп. – С. 1.

 

ПРИЩІПКА, РОГАТКА І МУРАЛИ

 У спальному районі столиці розпочався масштабний проект міського розвитку

Марія Прокопенко

Проспект Перемоги у Києві тепер має очі. На одному з дерев, що ростуть вздовж траси, неподалік від станції метро «Житомирська», з гілок визирають два величезні ока. Перше враження – можливо, ліхтар чи якийсь прилад для контролю за порядком на дорогах. Виявляється, очі – інсталяція, з якої у Святошинському районі Києва стартував проект міського розвитку DUCK, тобто, Dynamic Urban Culture Kyiv. «Це диво бачить все, що відбувається навкруги. За цим невеличким жартом криється серйозне питання: чи здатні ми взяти відповідальність за свій життєвий простір та подбати про красу та комфорт нашого міста?» – прокоментував появу арт-об’єкта ініціатор проекту DUCK та голова Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак.

Крім художнього, проект DUCK розвиває спортивний напрямок. Нещодавно у Святошинському районі відбулося перше спільне ранкове тренування «Місто прокидається!». Малі та дорослі бігали, віджималися й підтягувалися під керівництвом професійного тренера. Такі зарядки планують проводити й надалі…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/pryshchipka-rogatka-i-muraly

День. – 2015. – 12 серп. – С. 12.

 

ФЕСТИВАЛІ ДОБРОСУСІДСТВА У ДВОРАХ

 У Києві почали проводити Фестивалі добросусідства, на яких мешканці можуть познайомитися з сусідами та обговорити нагальні проблеми свого двора чи мікрорайону. Про це пише «Українська правда» з посиланням на організаторів заходу – ініціативу connecTable. Перший захід відбувся на Оболоні, біля будинку на Прирічній, 5.

«У нас відбулася перша зустріч з мешканцями. Ми розповіли детально про нашу ініціативу, познайомились з тими, хто прийшов до нас на лимонад, і спробували разом придумати ідеї того, як власними силами можна облаштувати двір»,- розповіли організатори.
Як відомо, проект – ініціатива сусідства у подвір’ях дворів спальних районів Києва – став одним з 10-ти кращих соціальних стартапів у рамках конкурсу міських проектів «PRO місто».

 Хрещатик. – 2015. – 12 серп. – С. 8.

 

У СТОЛИЦІ З’ЯВИЛАСЯ ІНТЕРАКТИВНА КАРТА РЕМОНТНИХ РОБІТ

Карта відображає всі об’єкти Києва, де проводяться ремонтні роботи, а саме: електрощитові та електромережі, ліфти, покрівлі, сходові клітки, фасади, асфальтування дворів, ігрові та спортивні майданчики. Нині тривають ремонтні роботи на двох тисячах об’єктів. Цього року з міського бюджету на ремонтні роботи виділено близько 200 мільйонів гривень. Завантажити карту можна в мережі Інтернет.

 Україна молода. – 2015. – 7-8 серп. – С. 3.

 

 КИЯНАМ ЗАПРОПОНОВАНО ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА   ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ  ВУЛИЦЬ

Столична влада запросила киян висловити свою думку про нові назви міських вулиць, які будуть перейменовані в рамках реалізації Закону «Про декомунізацію». Це може зробити будь-який бажаючий, зареєструвавшись на сайті київської міської адміністрації в рубриці «Е-Місто» «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів». Онлайн-обговорення триватиме до 3 жовтня.

 

КИЕВЛЯНАМ ПРЕДЛОЖИЛИ ПРОГОЛОСОВАТЬ ЗА ПЕРЕИМЕНОВАНИЕ УЛИЦ

Столичные власти призвали  киевлян высказать свое мнение о новых названиях городских улиц, которые будут переименованы в рамках реализации Закона «О декоммунизации». Это может сделать любой желающий, зарегистрировавшись на сайте киевской городской администрации в рубрике «Е-Місто» «Общественное обсуждение проектов нормативно-правовых актов». Онлайн-обсуждение продлится до 3 октября.

 Факты и комментарии. – 2015. – 6 авг. – С. 1.

 

НОВІ СТАНДАРТИ КОМФОРТНОГО МІСТА

Департамент архітектури презентував концепцію впорядкування громадських просторів та перший в Києві посібник з вуличного дизайну

Понад півроку працівники Департаменту архітектури та фахівці ламали голови над створенням сучасних стандартів міського середовища. Вони розробили концепцію «Комфортне місто». Зокрема при плануванні документа вивчали іноземний досвід, а також особливості збереження історичного простору в Києві.

 Леся КЕСАРЧУК

За словами начальника художнього оформлення та ландшафтної архітектури Департаменту містобудування та архітектури Анни Бондар концепція «Комфортне місто» покликана розставити пріоритети з безпеки та навести лад з елементами міського середовища. «Подібні концепції та посібники є своєрідним захистом для всіх нас від різного роду свавілля, тому що це певні правила, які матимуть нормативну вагу і проти яких не можна буде піти навіть під політичним тиском. Принцип прийняття концепцій – це сталий європейський підхід, який давно практикується в Німеччині», – зазначила Анна Бондар. В рамках розробки концепції в столиці створили перший «Посібник з вуличного дизайну», вартість якого обійшлася бюджету міста в 500 тисяч гривень. В цій книзі надані рекомендації щодо розвитку елементів міського середовища: вулиць, площ, набережних, рекреаційних зон. Окрема увага приділяється розвитку велоінфраструктури та пішохідним зонам, місцям паркування та зупинкам громадського транспорту. Є розділи, присвячені зовнішній рекламі, тимчасовим спорудам, громадським вбиральням та ін…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4702/art/1437674251.html

 

Хрещатик. – 2015. – 24 лип. – С. 2.

 

25-РІЧЧЯ ПІДНЯТТЯ СИНЬО-ЖОВТОГО ПРАПОРА В КИЄВІ

Отож, коли Києвом поширилась інформація про плановане встановлення на флагштоку біля будівлі міськради синьо-жовтого національного прапора, весь центр столиці заповнили десятки тисяч небайдужих киян і гостей міста.

Відтак фактично явочним порядком над столицею ще Української РСР вперше за багато десятиріч злетів у небо національний прапор України. Для законодавчого визнання цього факту Верховній Раді знадобилось більше року – лише 24 серпня 1991 року разом із проголошенням Незалежності України до сесійної зали урочисто внесли синьо-жовте полотнище одного із найважливіших символів держави, 4 вересня парламентарі дозволили його використання у «протокольних заходах», а 28 січня 1992 року депутати нарешті затвердили постанову «Про державний прапор України». Як наслідок, народні обранці вкотре опинились у ролі тих, хто біжить за возом, бо синьо-жовтий стяг де-факто вже став державним символом незалежної української держави.

Урядовий курєр.- 2015. – 18 лип. – С. 9, а також див.

Вечірній Київ. – 2015. – 23 лип. – С. 2;

Сегодня. – 2015. – 23 июля. – С. 38.

 

КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ БІЙЦІВ АТО

 Для захисників країни створено єдину платформу безкоштовної юридичної допомоги

 Ярослава ЗОЛОТЬКО

Нещодавно відбувся круглий стіл на тему «Створення мережі безоплатної правової допомоги військовослужбовцям, які беруть/брали участь в АТО, та членам їх сімей». На заході йшлося про вдосконалення допомоги, яку отримують бійці.

Участь у заході взяли представники столичної влади та численних адвокатських, громадських і благодійних організацій із різних міст України.

Керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко нагадав, що на офіційному сайті КМДА створено постійну сторінку «Допомога учасникам АТО та членам сімей загиблих під час АТО» (http://kievcity.gov.ua/content/dopomoga-uchasnykam-ato.html), де міститься повна інформація про підтримку, права та пільги, а також соціальні гарантії бійців…

Більш детально ви можете ознайомитися тут: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4697/art/1436991787.html

 Хрещатик. – 2015. – 16 лип. – С. 7.

 

СЕРЦЕ ПОДОЛУ БИТИМЕТЬСЯ БЕЗ АВТОМОБІЛІВ

У столиці презентували проект – переможець конкурсу на кращу концепцію організації громадського простору на Контрактовій площі

Леся КЕСАРЧУК

Конкурс проходив у травні цього року у закритій формі. У ньому взяли участь 14 претендентів. Переможцем став проект «Київська вітальня», підготовлений командою архітекторів з «Buro-o». Молоді зодчі хочуть, щоби Контрактова площа стала місцем туристичного та культурного тяжіння не тільки для Подолу, а й для Києва загалом… Його автори бачать Контрактову площу повністю пішохідною, додаючи більше зелених зон та місця для прогулянок…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4697/art/1436987901.html

 Хрещатик. – 2015. – 16 лип. – С. 2; а також

ст. Г. Мельничук  «Контрактова невдовзі оживе» –

Вечірній Київ. -2015. – 16 лип. – С. 2.

 

 МІЦНА РОДИНА – МІЦНА УКРАЇНА

У Києві відзначили переможців конкурсу «Сім’я року»

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Днями в Маріїнському парку відзначили Всеукраїнський день родини. Організатор заходу – Київський міський центр сім’ї «Родинний дім», який займається збереженням сімей як основи суспільства. Під час свята подарунки отримали найкращі столичні родини…

Захід у Маріїнському парку відвідав і мер Києва Віталій Кличко.

На святі відзначили зразково-показові родини. Це родини-ювіляри, в яких подружжя разом прожило більше ніж 50 років, і одинокі батьки та багатодітні, які гідно виховують дітей. Критерії, за якими відбирали сім’ї, були такими: батьки є активними громадськими діячами; волонтерами або служать у зоні АТО; сім’ї, в яких доглянуті, з гарною освітою діти, котрі мають нагороди різних шкільних, дитячих конкурсів

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4697/art/1436988964.html

 Хрещатик. – 2016. – 16 лип. – С. 3.

 

КИЇВ У ЛИПНІ  1941-го ЗАХИЩАЛИ СТУДЕНТИ Й ВИКЛАДАЧІ

До 74-ї річниці героїчної оборони міста Києва в 1941 році у столиці відбувся Ритуал Пам’яті біля Меморіалу воїнам, викладачам і студентам, загиблим під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Участь у заході взяли керівники міста та Голосіївського району, учасники оборони Києва, ветерани Другої світової війни, викладачі й студенти Національного університету біоресурсів і природокористування.

У липні 1941-го під час підготовки до оборони Києва від нацистських загарбників на західних підступах до міста було утворено три лінії оборони Київського укріпрайону. Одна з них проходила по території Голосіївського лісу, де розташовувалися сільськогосподарський, ветеринарний та лісогосподарський інститути. Тут у липні-вересні разом з воїнами 147-ї, 284-ї стрілецької дивізій, 5-ї, 6-ї, 212-ї повітряно-десантних бригад билися й загони народного ополчення. В їх числі був винищувальний батальйон, укомплектований співробітниками і студентами цих вишів. Спочатку загиблі співробітники і студенти були поховані у братських могилах в Голосіївському лісі, де в 1965-му відкрили пам’ятник. Зі спорудженням меморіалу сюди було перенесено останки 75-ти оборонців Києва. Центром меморіалу є бронзова постать студента-ополченця з гвинтівкою у правій руці й колосками, притиснутими до грудей лівою рукою. Перед скульптурою у середині ступінчастого прямокутника палає Вічний вогонь. За пам’ятником – братське поховання викладачів і студентів сільгоспінституту, які полягли у Голосіївському лісі…

Пам’ять полеглих у тій страшній війні вшанували хвилиною мовчання, після якої поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4697/art/1436994097.html

 Хрещатик. – 2015. – 16 лип. – С. 9.

 

254 ВРЯТОВАНИХ ЖИТТЯ

 Фінішувала акція «Крок до життя. Перевір себе»

 Ігор СВАЧІЙ

У Києві проходила акція діагностики онкозахворювань «Крок до життя. Перевір себе». Обстеження пройшли 4,5 тис. киян. У 254-х осіб виявили підозру на рак.

Більше тисячі мешканців столиці й колективи 54-х комунальних підприємств звернулися, що теж би хотіли перевіритись. Тому акцію може бути продовжено. В Київраді планують розробити Програму профілактики та раннього виявлення онкопаталогій, аби ці важливі речі фінансувалися з міського бюджету…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4696/art/1436898982.html

 Хрещатик. – 2015. – 15 лип. – С. 1.

 

 ДІЗНАТИСЯ ПРО ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ У МІСТІ

КИЯНИ ТЕПЕР ЗМОЖУТЬ ПО ІНТЕРАКТИВНІЙ КАРТІ

На сайті столичного головного управління Держсанепідемслужби кожен може побачити результати останніх досліджень якості води, яка тече з кранів київських квартир або з локальних джерел. Також тут повідомляється про якість води в бюветах, питних фонтанчиках або точках взяття водних проб. Варто відкрити посилання http://ses.gov.ua/map/#tab-4, і на вашому екрані з’явиться зведена інформація про взяті проби в центральних мережах водозабезпечення або в локальних водопроводах по районах. Слід курсором вибрати назву району, а на карті –  зображення і відповідну точку. У зведеній таблиці ви побачите цікаву для вас інформацію. Наприклад, на 3 липня в Голосіївському районі проба з бювету (вулиця Ліснича, 3) відповідає нормам, і в Дніпровському районі 15 проб з питних фонтанчиків на пляжах теж відповідають вимогам (шість аналізів за мікробіологічними показниками знаходяться ще в роботі)…

 

УЗНАТЬ О КАЧЕСТВЕ ПИТЬЕВОЙ ВОДЫ В ГОРОДЕ КИЕВЛЯНЕ ТЕПЕРЬ СМОГУТ ПО ИНТЕРАКТИВНОЙ КАРТЕ

На сайте столичного главного управления Госсанэпидемслужбы каждый может увидеть результаты последних исследований качества воды, которая течет из кранов киевских квартир или из локальных источников. Также здесь сообщается о качестве воды в бюветах, питьевых фонтанчиках или точках взятия водных проб.  Стоит открыть ссылку http://ses.gov.ua/map/#tab-4, и на вашем экране появится сводная информация о взятых пробах в центральных сетях водообеспечения или в локальных водопроводах по районам. Следует курсором выбрать название района, а на карте – появившееся изображение и соответствующую точку. В сводной таблице вы увидите интересующую вас информацию. Например, на 3 июля в Голосеевском районе проба из бювета (улица Лесничая, 3) отвечает нормам, и в Днепровском районе 15 проб из питьевых фонтанчиков на пляжах тоже соответствуют требованиям (шесть анализов по микробиологическим показателям находятся еще в работе)…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/202814-pitevaya-voda

Факты и комментарии. – 2015. – 15 июля. – С. 14.

 

У МІСТІ ТРИВАЄ КАПРЕМОНТ  10-ТИ БЮВЕТІВ

Минулого тижня розпочато капремонт 10-ти бюветних комплексів Києва. Окрім здійснення ремонту і заміни обладнання, оновлять зовнішній благоустрій комплексів. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Зокрема розпочато роботи за адресами: вул. Салютна (парк «Веселка»), вул. Менделєєва, 12, просп. Григоренка, 41, вул. Печенізька, 16, вул. Ілліча, 4/6, вул. Жуковського, 8-12, вул. Котельникова (перетин із вул. Петрицького), вул. Туполєва, 22-Б, вул. Алма-Атинська, 109, вул. В. Піка, вул. Тешебаєва. Запланована дата закінчення ремонтних робіт – до 30.07.15 року.

 Хрещатик. – 2015. – 14 лип. – С. 2.

 

КЛИЧКО: Я НЕ ЗДАМСЯ БЕЗ БОЮ

Мер і його команда відзвітували про зроблене за рік

Ігор СВАЧІЙ

Тяжкий спадок і непроста економічна, політична ситуація – в таких умовах довелося працювати міському голові Віталію Кличку за рік від часу обрання. 9 липня він прозвітував про свою та роботу своєї команди у галузях соціального захисту, медицини, транспорту, ЖКГ, освіти, боротьби з незаконними об’єктами і корупцією. Дані вражають, хоча під час презентації вони змогли розповісти про всього 10 % зробленого. Мер каже – було непросто, але вдалося закласти надійний фундамент для подальшого розвитку Києва як європейської столиці. Він подякував громаді за підтримку і закликав разом працювати та не здаватися!..

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4694/art/1436464759.html

 Хрещатик. – 2015. – 10 лип. – С. 1,

а також ст. Леся Кириченко «Год в кресле мэра: 5 достижений Кличко». Сегодня. – 2015. – 10 июля. – С. 9.

 

ВАША ДУМКА –ВАЖЛИВА

 Міська влада відкрила пересувні громадські приймальні мера

 Світлана МАЖУРІНА

Минулого тижня вони запрацювали в усіх районах столиці. Наразі це пілотний проект, що реалізовуватиметься до грудня цього року, головне завдання якого – налагодити діалог між владою та мешканцями столиці задля вирішення проблем киян.

Тепер міська влада стала більш відкритою для громади. Тобто кияни, які з тих чи інших причин не мають змоги особисто потрапити на прийом до міського голови, мають можливість у мобільних громадських приймальнях мера оформити письмове звернення чи скаргу.

Урочисте відкриття однієї з таких приймалень відбулося минулого тижня в Оболонському районі столиці. На презентації проекту був присутній і Київський міський голова Віталій Кличко. Він запевнив, що всі звернення і скарги мешканці столиці можуть залишити у переносній урні, яка є в кожній такій приймальні. І наголосив, що всі звернення і скарги від киян будуть належним чином зареєстровані, розглянуті й вирішені…

 Хрещатик. – 2015. – 9 лип. – С. 5.

 

 Новини медицини

УПЕРШЕ ЗА ОСТАННІ КІЛЬКА РОКІВ КИЯНИ ЗМОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ НА БЕЗКОШТОВНЕ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ

За офіційною інформацією Департаменту охорони здоров’я сьогодні в реєстрі киян, які потребують ендопротезування кульшових або колінних суглобів, нараховується 9144 пацієнти. У 2014 році у Києві було проведено 1322 операцій з ендопротезування суглобів. Безкоштовних – лише 60, які отримано централізовано, решта – за рахунок коштів пацієнтів.

Технічні й ресурсні можливості медичних закладів розраховані на більшу кількість оперативних втручань, але в умовах фінансового дефіциту, коли місто та країна не забезпечували протезами, далеко не кожен пацієнт міг собі їх дозволити. Вартість якісного ендопротезу сягає від 15-ти до майже 100-та тисяч гривень. Тож кожного року ситуація погіршувалася, черга на безкоштовне ендопротезування зростала.

Так, рівень забезпечення ендопротезуванням киян у 2013 році складав 22%, у 2014 році кошти не виділялися взагалі, а за рахунок залишків з 2013-го було забезпечено 1,4%. У 2015 році бюджетом міста Києва на централізовану закупівлю ендопротезів передбачено 5 млн грн. Крім того, очікується від держави ще 2 млн 447 тис. грн на ендопротези для киян.

 Хрещатик. – 2015. – 9 лип. – С. 18.

 

НОВІ ЦЕНТРИ БЕЗКОШТОВНОЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДОПОМОГИ

 З початку липня по всій Україні відкрилися 100 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Чотири з них знаходяться в Києві.

 Адреси центрів у столиці:

 – Перший Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – бульв. Верховної Ради, 33/1. Обслуговує Дарницький, Дніпровський, Деснянський райони.

 – Другий Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – вул. Маршала Рибалка, 10/8, офіс. 302. Обслуговує Оболонський, Подільський, Шевченківський райони.

 – Третій Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – вул. Димитрова, 14-б. Обслуговує Голосіївський, Печерський райони.

 – Четвертий Київський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – вул. Кривоноса, 2-а. Обслуговує Солом’янський, Святошинський райони.

Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги – вул. Маршала Рибалка, 10/8, офіс. 302. Тел.: 593-98-00, 593-98-01.Затримані за кримінальним справах можуть телефонувати цілодобово.

Час прийому у всіх центрах з 9.00 до 18.00, понеділок-п’ятниця.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0800-213-103.

Електронна адреса:office.kyiv@legalaid.gov.ua

 Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 7 июля С. 6.

 

ПОЛІЦІЯ ВІДНОВЛЮЄ ДОВІРУ ЛЮДЕЙ

Майже дві тисячі патрульних розпочали роботу в Києві…

Катерина Мацегора

З 4 липня на вулицях Києва з’явилися поліцейські особового складу патрульної поліції столиці. До роботи вони взялися після того, як склали присягу на вірність українському народу. На Софійській площі ближче до півдня глава держави Петро Порошенко пояснив новопризначенцям, що найвищою оцінкою їхньої діяльності буде довіра громадян. «Ви виступаєте на внутрішній фронт боротьби за закон і справедливість, – задав тон виступу-зверненню Президент. – Так уже повелося, що на цьому святому місці відбуваються найважливіші і просто дуже важливі події української історії. Присягати Україні – це честь, а присягати Україні на цьому святому місці – це особливо висока честь. Український народ вірить і довіряє вам, покладає на вас колосальні надії. Я, як і вся українська влада, впевнений, що ви виправдаєте цю довіру»…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/policiya-vidnovlyuye-doviru-lyudej/

Урядовий кур’єр. – 2015. – 7 лип. – С. 2;

 http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/mizh-zahoplennyam-ta-skepsysom

 Дмитро Кривцун. “Між захопленням та скепсисом”

 День. – 2015. – 7 лип. – С. 4;

http://kp.ua/life/505385-novaia-polytsyia-avaryy-khulyhany-y-pamiatnye-foto

Оксана Котляренко. «Новая полиция: аварии, хулиганы и памятные фото»

 Комсомольская правда в Украине. -2015. – 7 июля. – С. 4;

http://kiev.segodnya.ua/kpeople/v-kieve-nochyu-novye-policeyskie-tushili-urnu-i-ohranyali-minu-629531.html

Фотофакт: «Новые полицейские тушили урну и охраняли мину»

 Сегодня. – 2015. – 7 июля. – С. 10;

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2676/116/93898/

Катерина Бачинська. «Перші пішли: реформу української поліції, на яку покладають великі надії, розпочато»

 Україна молода. – 2015. – 7 лип. – С. 2;

Задорожный М. «За первые сутки работы новые киевские патрульные зарегистрировали 15 ДТП»

 Факты и комментарии. – 2015. – 7 июля. – С. 2.

 

ТЕПЕР КИЯН-ІНВАЛІДІВ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМУТЬ ПРОТЕЗАМИ ЗА РАХУНОК МІСЬКОЇ КАЗНИ

Столична влада також збирається допомогти учасникам АТО вирішити їхні житлові проблеми.

Київрада підтримала прийнятий днями депутатською комісією проект рішення «Про затвердження порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації киян, інвалідів та осіб з обмеженими фізичними можливостями». Документ визначає механізм безоплатного постачання протезами в першу чергу киян – учасників АТО, а також дітей-інвалідів, людей похилого віку з ушкодженнями та захворюваннями опорно-рухового апарату та іншими недугами. Витрати на ці цілі будуть фінансуватися зі столичного бюджету (в межах передбачених видатків) – через департамент соціальної політики (облік киян-інвалідів ведуть районні управління праці та соціального захисту населення). Виготовляти, поставляти і ремонтувати протези і засоби реабілітації…

Тим часом для дітей бійців АТО активісти столиці організували відпочинок у таборі «EuroCamp Межигір’я» протягом усього сезону. Програма відпочинку тут дуже насичена: спортивні змагання, тренування, вивчення іноземних мов, верхова їзда, знайомство з екзотичними тваринами….

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/202286-teper-kievlyan-invalidov-budut-obespechivat-protezami-za-schet-gorodskoj-kazny

 Факты и комментарии. – 2015. – 4 июля. – С. 14.

 

У День Конституції України президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, перший заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій, Київський міський голова Віталій Кличко вшанували  пам’ять творця першої Конституції держави гетьмана Пилипа Орлика.  Вони поклали квіти до пам’ятного знаку гетьману у Києві.

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 1 лип. – С. 2.

 

 

КИЕВЛЯНАМ КО ДНЮ КОНСТИТУЦИИ ВЫПЛАТЯТ МАТЕРИАЛЬНУЮ ПОМОЩЬ

Почти 360 тысяч жителей города получат от 100 до 350 гривен

АЛЕКСАНДР МАРУЩАК

По случаю Дня Конституции Украины некоторым категориям социально незащищенных киевлян окажут одноразовую материальную помощь, сообщили в КГГА.

Согласно распоряжения горадминистрации, по 350 гривен получат:

члены семей погибших в массовых акциях гражданского протеста с 21 ноября 2013 года до 21 февраля 2014-го (Небесная сотня) лица, которые в этот период получили тяжелые телесные повреждения, участники военный действий на востоке страны и семьи киевлян, погибших во время нее.

По 250, 150 и 100 гривен выплатят: детям-сиротам, детям-инвалидам, инвалидам с детства,  малообеспеченным и многодетным семьям лицам, которые предоставляют социальные услуги или ухаживают за инвалидами или престарелыми,  людям, которые достигли 80-летнего возраста,  инвалидам I группы,  неработающим пенсионерам, размер пенсии которых не превышает двух прожиточных минимумов, лицам, утратившим работоспособность,  праведникам Бабьего Яра.

Гражданам, которые одновременно относятся к нескольким категориям, будет оказана помощь большего размера.

Всего одноразовые социальные выплаты получит более 359,8 тысяч киевлян.

 

КИЯНАМ ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ ВИПЛАТЯТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

Майже 360 тисяч мешканців міста отримають від 100 до 350 гривень

ОЛЕКСАНДР МАРУЩАК

З нагоди Дня Конституції України деяким категоріям соціально незахищених киян нададуть одноразову матеріальну допомогу, повідомили в КМДА.

Згідно розпорядження міськадміністрації, по 350 гривень отримають: члени сімей загиблих у масових акціях громадянського протесту з 21 листопада 2013 до 21 лютого 2014-го (Небесна сотня) особи, які в цей період отримали важкі тілесні ушкодження, учасники військовий дій на сході країни і сім’ї киян, загиблих під час неї. По 250, 150 і 100 гривень виплатять: дітям-сиротам, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, особам, які надають соціальні послуги або доглядають за інвалідами або престарілими, людям, які досягли 80-річного віку, інвалідам I групи, непрацюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких не перевищує двох прожиткових мінімумів, особам, які втратили працездатність, праведникам Бабиного Яру.

Громадянам, які одночасно належать до декількох категорій, буде надана допомога більшого розміру.

Всього одноразові соціальні виплати отримає більш 359 800 киян.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://kiev.segodnya.ua/kpeople/kievlyanam-ko-dnyu-konstitucii-vyplatyat-materialnuyu-pomoshch-spisok-kategoriy-626615.htm

 Сегодня. – 2015. – 26 июня. – С. 9.

 

ДОБРО ДЛЯ ПЕРЕМОГИ

У Києві відбулися благодійні ярмарки на користь воїнів АТО і переселенців

Ганна КАСІЧ

Контрактова площа минулої суботи виправдала свою історичну назву – тут «торгували» добром у прямому сенсі цього слова. Агентство ООН у справах біженців спільно з громадськими, волонтерськими ініціативами та міжнародними неурядовими організаціями провело «Ярмарок добра». Цей захід був незвичним: не кияни підхарчовували біженців, а біженці – киян. Вимушені переселенці із зони АТО, тимчасово окупованих територій України та й з інших країн представили свої вироби (страви різних національних кухонь, прикраси, бізнес-проекти, фото тощо), аби показати, що вони є корисними для громади й готові плідно працювати. Страви й прикраси можна було тут придбати, а охочих виявилося чимало. Й для переселенців важливо було надати один одному таку моральну підтримку…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4686/art/1435172290.html

 Хрещатик. – 2015. – 25 черв. – С. 7.

 

З АУТСАЙДЕРІВ – У ЛІДЕРИ

Святошин став кращим районом із благоустрою

 За здобутки та плідну працю впродовж весняного двомісячника із благоустрою Святошинський район отримав кубок переможця. З цього приводу у новому парку на перетині вулиць Краснова та Семашка відбулися святкові заходи.

Леся КЕСАРЧУК

Святошинська громада святкує перемогу. Адже вперше за підсумками проведеного весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану їхній район посів перше місце.

Голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак подякував усім співробітникам за плідну працю і вручив Подяки кращим комунальникам району, а це ЖЕД-7, ЖЕД-3 та КП УЗН…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4686/art/1435170613.html

 Хрещатик. – 2015. – 25 черв. – С. 2.

 

МЕТРО ДЛЯ ВСІХ

У столиці розпочав роботу проект з навігації, який зробить цей вид транспорту більш доступним для людей із особливими потребами

Олена БЕРЕЖНЮК

В основі проекту «Метро для всіх» лежить збір, обробка, аналіз та візуалізація даних про доступність київського метро. Уся інформація зібрана на спеціальному сайті (metro4all.org), відкривши який, кожна людина, що має особливі потреби, може дізнатися, як найбільш зручно дістатися тієї чи іншої частини Києва і які можливості для пересування вона матиме на кожній станції метрополітену. За результатами аналізу 52-х станцій, експертам проекту вдалося встановити, що 44 з них зручні для пересування батьків з дитячими візками, 16 – для людей похилого віку, і лише 12 мають ліфти для переміщення людей з інвалідністю і шість – придатні для використання людьми на візках…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/metro-dlya-vsih

День. – 2015. – 24 черв. – С. 2;

 Сегодня. – 2015. – 24 июня. – С. 8.

 

У КИЄВІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ВІЙНИ

22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, Президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, мер Києва Віталій Кличко та ветерани воєн взяли участь у церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата у столичному Парку Слави.

Після покладання квітів усі присутні вшанували пам’ять жертв війни хвилиною мовчання.

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 23 черв. – С. 2;

Хрещатик. – 2015. – 23 черв. – С. 2.

 

НОВА ДОМІВКА ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

У Києві відкрив двері Центр для вимушених переселенців

Ярослава ЗОЛОТЬКО

У столиці на вул. Каштановій, 6 відкрито Центр допомоги і тимчасового розміщення вимушено переселених осіб. Заклад розраховано на 30 мешканців.

Центр допомоги розмістився у приміщенні дитячого садка в Деснянському районі столиці. Відкрили його голова КМДА Віталій Кличко і Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт

Заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко зазначила..

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4682/art/1434572582.html

Хрещатик. – 2015. – 23 черв. – С. 1.

 

ДОПОМОГТИ ДНІПРУ СТАТИ ЧИСТИМ

Традиційно на початку червня столичні дайвери й скаути провели еко-акцію з нагоди Міжнародного дня очистки водойм

Яся Мохаммад

В акції у Гідропарку взяли участь близько 30 професійних водолазів з Клубів підводного плавання «Атлантида» НТУУ «КПІ» та дайвінг-клубів «Апнос» і «Катран». Вони очищали річку, занурюючись у глибину дніпровських вод і дістаючи з дна сміття, яке з’являється там буквально щодня…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4682/art/1434572582.html

Хрещатик. – 2015. – 18 черв. – С. 8.

 

ВЕЛОСИПЕДОМ НА РОБОТУ

Близько тисячі киян долучилися до акції, що пропагує цей вид транспорту як особливо зручний у містах

300 людей зібралися 18 червня вранці на Майдані Незалежності за ініціативи Асоціації велосипедистів Києва, щоб продемонструвати усім, що цим транспортним засобом можна і варто користуватися не лише у вільний час, а й повноцінно їздити ним на роботу…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/photo/velosypedom-na-robotu-foto

День. – 2015. – 19-20 черв. – С. 2.

 

ІДЕЙНЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ МАЙДАНУ

У Києві оголосили переможців міжнародного відритого конкурсу «Територія Гідності»

Леся КЕСАРЧУК

Зі 149-ти робіт, які надійшли на конкурс, журі обирало найкращі проекти, що можуть бути втілені в життя. Свої ідеї претенденти надсилали з 13-ти країн світу. Всі вони були викладені у відкритий доступ на сайті для народного голосування, в якому взяло участь близько 10 000 відвідувачів…

У номінації І – Громадський простір Майдану та центрального ядра Києва – перемогу здобув проект, розроблений авторським колективом iз Тайваню…

Номінація ІІ – Меморіалізація подій Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні – перша премія дісталася італійським митцям…

У номінації ІІІ – проект для Українського дому – переміг проект українських митців Антона Олійника, Андрія Шуляра, Марії Пахомової, Сергія Ферлея, Олени Орап, Олексія Пахомова, Дмитра Спєсівцева, Дениса Матвієнка та Юрія Ігнатенка з Києва…

Столична влада вже планує найближчим часом представити громадськості бюджет та терміни реалізації проектів – переможців конкурсу «Територія Гідності», заявив Київський міський голова Віталій Кличко…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

 http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/yakym-bude-nove-oblychchya-maydanu

 День. – 2015. – 17 черв. – С. 2;

 http://www.umoloda.kiev.ua/number/2668/116/93675/

 Україна молода. – 2015. – 17 черв. – С. 3;

 

http://fakty.ua/201415-preobrazovyvat-majdan-nezalezhnosti-budut-arhitektory-iz-tajvanya-i-italii

 Факты и комментарии. – 2015. – 17 июня. – С. 14;

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4681/art/1434476352.html

 

КОМУ ИЗ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ ПОЛОЖЕНА”КАРТОЧКА КИЕВЛЯНИНА“?

 В департаменте социальной политики Киевской горгосадминистрации «ФАКТАМ» сообщили, что согласно принятому Киевсоветом решению № 567−1431 «О внесении изменений к решению Киевсовета от 17 февраля 2011 года № 19/5406 «Об утверждении городской целевой программы «Турбота. Назустріч киянам» на 2011-2015 годы» (вступило в действие 4 июня 2015 года) бесплатно пользоваться столичной подземкой смогут льготники (из числа взятых на учет в столице), перемещенные из временно оккупированных территорий Украины, из районов проведения АТО и населенных пунктов, расположенных на линии столкновения. В этот список вошли пенсионеры; инвалиды ІІІ группы; участники войны; члены семьи погибшего (умершего) ветерана войны; имеющие особые и трудовые заслуги перед родиной; неработающие трудоспособные люди, ухаживающие за инвалидом І группы, ребенком-инвалидом или престарелым, который достиг 80-летнего возраста; социальные работники, специалисты социальной сферы коммунальных организаций соцзащиты населения и государственные инспекторы, патронажные сестры городского Общества Красного Креста; переводчики языка жестов Киевской организации УТОГ; многодетные родители, а также те, кто не имеет права на пенсию (в трактовке Закона Украины «О государственной социальной помощи лицам, не имеющим права на пенсию, и инвалидам»). Причем все перечисленные категории людей до конца июня через турникеты проходят по своим удостоверениям, а уже с 1 июля – исключительно с «карточкой киевлянина»

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/201353-komu-iz-pereselencev-polozhena-kartochka-kievlyanina

 Факты и комментарии. – 2015. – 16 июня – С. 12.

 

«SMARTCITY» ПОКАЖЕ, КУДИ ІДУТЬ ГРОШІ

Київ став першим «розумним» містом в Україні

Ігор СВАЧІЙ

«Smart City» система, що виводить на поверхню приховані бюджетні процеси. Перший її етап презентували днями.Тепер кожен киянин за лічені секунди може отримати чітку і оперативну інформацію щодо надходжень і видатків міського бюджету. Київ першим в Україні запроваджує цю технологію. Причому не витрачає на це ані копійки. Мер Віталій Кличко певен: відкритий бюджет забезпечить прозорість, ліквідацію корупції, збільшить ефективність управління, сприятиме притоку інвестицій. Повноцінно система «Smart City» запрацює з 1 вересня

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4676/art/1433783775.html

Хрещатик. – 2015. – 9 черв. – С. 1.

 

ОРГАНИЗУЮТ ЛИ ПРИ КИЕВСКИХ ШКОЛАХ ЛЕТНИЕ БЕСПЛАТНЫЕ ДЕТСКИЕ ЛАГЕРЯ?

Информация о точных адресах и телефонах будет интересна многим родителям, которые захотят определить своих детей в школьный лагерь

Наталина СИДОРЕНКО

В департаменте образования и науки, молодежи и спорта «ФАКТАМ» сообщили, что лагеря отдыха с дневным пребыванием детей на базе учебных заведений Киева откроются 2 июня и проработают они до 25 июня. Путевка обойдется в 550,62 гривни (на питание – 24,59 гривни, культурно-воспитательные цели и хозяйственные нужды – по три гривни в день). По состоянию на 10 мая планировалось открыть 74 лагеря для более пяти тысяч детей, из которых 253 ребенка будут отдыхать бесплатно. Такой отдых организовывают для детей-сирот, лишенных родительской опеки, из малообеспеченных семей, детей с особыми образовательными потребностями, которые учатся в спецклассах, детей из семей участников АТО и погибших (умерших) киевлян, участвовавших в антитеррористической операции.

Кроме того, при некоторых школах организованы языковые летние лагеря, в которых работают студенты педагогических вузов (специализация – «романо-германская филология»), учителя иностранных языков, а также волонтеры – носители языка.

Летние лагеря открываются при таких учебных заведениях: №№ 92, 220, 269, 273 (Голосеевский район, телефон 257−94−13); №№ 113, 237, 274, 289, 302, 309, 314, гимназии №№ 290, 323, «Киевская Русь», ШДС «Пролісок», (Дарницкий, телефон 562−76−24); №№ 23, 212, 218, 119, 282, 294, 312 (Деснянский, телефон 515−88−85); №№ 30 «ЕкоНад», 65, 81, 120, 137, 148, 167, 180, 228, «Домінанта» (Днепровский, телефон 292−13−96); №№ 8, 9, 14, 20, 219, 252, 268 (Оболонский, телефон 419−88−67); №№ 47, 80, 94, гимназия № 109 имени Т. Шевченко (Печерский, телефон 253−56−43); №№ 3, 6, 10, 34, 93, 107, 123, 193, 242, 257, интернат № 19 и лицей № 100 (Подольский, телефон 425−25−66); №№ 50, 154, 235, 253, 297, КГСМ 1, интернат № 16 (Святошинский, телефон 403−30−03);  №№ 115 имени Огиенко, 54, 71, 324 и гимназия № 177 (Соломенский, телефон 242−21−73); №№ 27, 28, 70, 97 имени О. Телиги, 175 имени В. Марченко, гимназия № 172 «Нивки» (Шевченковский, телефон 489−02−49).

Языковые летние лагеря будут работать при таких столичных учебных заведениях: №№ 322, 277, 301, 251, 152, 264, 189, 207, «Деснянка», «Лісові дзвіночки» «Вікторія», «Київські каштани», «Усмішка» (Деснянский район, телефон 545−23−12); №№ 98, 176, 209, гимназия «Гармонія» (Днепровский, телефон 292−32−38), №№ 154, 253, 297 (Святошинский, телефон (097)-554−86−96), Спецшкола I-III степеней № 41 имени З. Слюсаренко (Шевченковский район, телефон 489−02−47).

http://fakty.ua/200443-organizuyut-li-pri-kievskih-shkolah-letnie-besplatnye-detskie-lagerya

Факты и  комментарии. – 2015. – 28 мая. – С. 14.

 

КИЯНИ ЗАБУДУТЬ ПРИСМАК ХЛОРУ

У столиці впроваджують європейські методи очистки води

Пийте на здоров’я! У Києві з кранів потече якісна смачна вода. Тепер її очищуватимуть без хлору з використанням спеціальних оксидантів за німецькими технологіями. Нову систему презентував міський голова Віталій Кличко. Поки що воду європейського стандарту отримають 20 % мешканців Оболоні…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://kiev.segodnya.ua/kommunalka/kak-klichko-proveryal-novuyu-vodu-na-oboloni-621017.html

Сегодня. – 2015. – 5 июня. – С. 8;

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4674/art/1433355113.html

Хрещатик. – 2015. – 4 черв. – С. 3.

 

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ КИЇВ НА «РОЗУМНЕ МІСТО»

«День» відібрав п’ять проектів, які можуть бути втілені вже до кінця року:

1. КАРТКА КИЯНИНА

Цей проект добре відомий киянам, оскільки розробка такої карти розпочалася ще за минулої влади міста. Однак, мало хто знає, що, крім можливості соціальний пільг, картка киянина дає і багато інших опцій, – розповідає перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов. «Картка киянина це твій особистий ідентифікатор, у якому прописано багато програм і який дає можливість будь-якій людині забути про кредитні, пенсійні картки та картки для знижок. Основа проекту соціальні програми.На основі цієї картки людина може отримати всі пільги, які має. Також це засіб розрахунку: на картку можна отримувати заробітну плату та здійснювати платежі. Окрім цього, картка має свій електронний кабінет, де людина може прослідкувати всі свої дії: від оплати транспорту до комунальних послуг. Саме електронний кабінет робить нашу картку особливою, у світі аналогів поки немає», – зазначає Ніконов. Він наголошує, що проект не кінцевий, у майбутньому до нього можуть додаватися нові модулі, що дає майже безмежні можливості для розвитку…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/yak-peretvoryty-kyyiv-na-rozumne-misto

День. – 2015. – 4 черв. – С. 8.

 

У ПАРКАХ ТА СКВЕРАХ СТОЛИЦІ ПОЧАЛИ ВПРОВАДЖУВАТИ БЕЗКОШТОВНИЙ  Wi-Fi

У парку «Перемога» з’явився безкоштовний Wi-Fi, яким може скористатись кожен охочий. Адреса його вільного доступу park_pobedy. В такий спосіб стартував пілотний проект із запровадження безкоштовної мережі Wi-Fi в столичних парках та скверах.

У парку «Перемога» проект реалізовано силами комунального об’єднання «Київзеленбуд» та державного підприємства «Інтелзахист» спільно з Дніпровською райдержадміністрацією.

Хрещатик. – 2015. – 5 черв. – С. 1.

 

МАЛЬОВНИЧА ЗОНА ДЛЯ ЛІТНІХ ПРОГУЛЯНОК

На набережній Дніпра біля Поштової площі відкрилась нова пішохідна доріжка

…Мер столиці Віталій Кличко радісно оглядає нову пішохідну зону. «Рік тому ми відкрили транспортну розв’язку на Поштовій, – говорить Віталій Кличко, –  тепер відкриваємо пішохідну зону. Сучасна, освітлена, гарний пейзаж – Дніпро, Труханів острів. Можна прогулятися, проїхатися велосипедом. Сподіваємось, багато киян тут відпочиватимуть. Ми крок за кроком робимо зміни, щоб Київ ставав справжньою сучасною європейською столицею. І ця пішохідна зона – один із прикладів того, що ми рухаємося в бік Європи». Мер Києва запевнив, що таких куточків для відпочинку в місті буде достатньо…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4674/art/1433354905.html

Хрещатик. – 2015. – 4 черв. – С. 2.

 

П’ЯТЬ ТИСЯЧ КИЯН ОБСТЕЖАТЬ НА РИЗИК РАКУ

Півтора місяця в столиці триватиме акція «Крок до життя. Перевір себе»

…В. о. директора Департаменту охорони здоров’я Алла Арешкович пояснила, що проект охопить більше 5 тисяч осіб – не лише киян, але й громадян, які працюють на підприємствах та установах столиці. Якщо інтерес до акції буде значним, заходів можуть додати. Вона поділилася графіком заходів. Так, виїзне обстеження працівників підприємств проведуть 5, 11, 26 червня, 3,10, 13 і 15 липня. Дні профілактики у Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському та Оболонському районах пройдуть 6 червня, а у Печерському, Подільському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському – 4 липня. Виїзне обстеження працівників телевізійних каналів проведуть 19 червня, а підсумковий круглий стіл відбудеться в Колонній залі КМДА 16 липня…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4674/art/1433358008.html

Хрещатик. – 2015. – 4 черв. – С. 18.

 

НОВИНИ РАЙОНІВ

 

У ГОЛОСІЄВІ ВІДКРИЛИ СКВЕР

ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

 

За ініціативою мешканців житлового масиву Теремки та за їхні кошти на території по вул. Заболотного був встановлений пам’ятний знак Героям Небесної Сотні 18 жовтня 2014 року.

А днями на території 300 кв. м влаштовано сквер Героїв Небесної Сотні, де зеленбудівці висадили 70 дерев та 50 кущів, влаштували доріжку.

З цього приводу на заході у сквері Героїв Небесної Сотні був генеральний директор КО «Київзеленбуд» Сергій Симонов, очільник Голосіївського району Андрій Мельничук, ініціативна група житлового масиву Теремки та мешканці району.

 


ВЕЛОСИПЕДОМ З ТРОЄЩИНИ ДО ЦЕНТРУ МІСТА

Минулого тижня запущено першу чергу веломаршруту з Троєщини до центру міста. Довжина першої черги – майже 5 км: на Трухановому острові від Московського мосту до Пішохідного мосту. Тут нанесені знаки про обмеження швидкості руху до 20 км/год, також встановлені інформщити зі схемою веломаршруту та навігаційні вказівники. А зі сторони Московського мосту встановлений шлагбаум, який обмежує рух автомобілів по вулиці Труханівській.

Хрещатик. – 2015. – 4 черв. – С. 8.

 

У КИЄВІ ВІДКРИЛИ «СТІНУ ПАМ’ЯТІ»

 

На стінах Михайлівського монастиря розмістили фотографії і біографії 800 військових, які загинули на сході України…

“Стіна пам’яті загиблих за єдність України” – спільний проект Національного військово-історичного музею та Української православної церкви Київського патріархату. Стіну освятив патріарх Філарет. На відкриття прийшли військовослужбовці, добровольці, правоохоронці, щоб вшанувати пам’ять загиблих побратимів, родичі та друзі загиблих…

“Стіна пам’яті” розташована вздовж вулиці Трьохсвятительської у вигляді великих конструкцій – кожна до 7 метрів у довжину. На конструкціях розташовані фото і біографії військовослужбовців, правоохоронців і добровольців, які загинули в зоні АТО на Донбасі. Вічна пам’ять!

День. – 2015. – 3 черв. – С. 7.

 

ПІЛЬГОВИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЇЗДИТИ БЕЗОПЛАТНО

 

Депутати Київради зберегли право безкоштовного проїзду у громадському транспорті для низки пільгових категорій пасажирів всупереч рішенню Кабінету міністрів, який скасував їх покриття з 1 червня.

Згідно із повідомленням прес-служби, таке рішення депутати Київради ухвалили на пленарному засіданні ще 28 травня. Депутати зберегли право безкоштовного проїзду у громадському транспорті для низки пільгових категорій пасажирів.

Також надається право на безкоштовний проїзд взятим на облік у Києві особам, внутрішньо переміщеним з тимчасово окупованих територій, зони АТО і населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення (приблизно 40 тис. громадян).

“Незважаючи на постанову Кабінету міністрів, згідно з якою з 1 червня скасовуються пільги на проїзд багатьом категоріям населення, київська влада бере на себе зобов’язання зберегти ці пільги для киян-пільговиків: пенсіонерів, інвалідів ІІІ групи, учасників війни, членів сім’ї ветеранів війни, громадян, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і трудові заслуги, осіб, які доглядають за інвалідами. Крім того, пільги залишаються в учнів загальноосвітніх шкіл, батьків багатодітних сімей, соціальних працівників, патронажних сестер (356,7 тис. осіб)”, – йшлося у повідомленні.

Так, до 1 січня 2016 р. користуватися пільгами в наземному транспорті можна на підставі посвідчення, проте вже з січня 2016 р. – за “Карткою киянина”.

 

У метрополітені – до 1 липня – за посвідченнями, з липня – за “Карткою киянина”.

Україна молода. – 2015. – 3 черв. – С. 2.

 

У КМДА ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ  «ЗРОБИМО РАЗОМ»

 

Робити Київ красивим влада, бізнес і громада будуть єдиною командою

П’ять великих компаній учора підписали з міською владою меморандум про співпрацю в рамках проекту «Зробимо разом». Головна мета – спільно робити місто красивішим і комфортним. Йдеться про оновлення фасадів, парків, скверів, пішохідних зон тощо. Бізнес реалізує проекти, влада усуває всі бюрократичні перешкоди. Долучитися до справи може кожен бажаючий. Свої ідеї треба зареєструвати на сайті http://zrobymorazom.com/. Їх доцільність підтвердить наглядова рада. І -до справи!…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4669/art/1432578422.html

Хрещатик. – 2015. – 26 трав. – С. 1.

 

 

ВИТАЛИЙ КЛИЧКО ПОЛУЧИЛ ПРЕМИЮ ИМЕНИ ГЕРМАНА ЭЛЕРСА

Этой награды мэр Киева удостоен за «неустанную самоотдачу» в борьбе за свободу и демократию в Украине

Анна Джеджула

Мэр Киева Виталий Кличко получил в Киле премию имени Германа Элерса. Учредители отметили неустанную самоотдачу украинского политика в борьбе за свободную и демократическую Украину и за упрочение связей с Евросоюзом. Председатель фонда Отто Бернхардт отметил на церемонии награждения, что Кличко «сохранял спокойствие в пожароопасной ситуации на Майдане и все время призывал к спокойствию и благоразумию своих сторонников».

Премия имени Германа Элерса вручается с 1975 года и носит имя бывшего председателя бундестага. Ее лауреатами в разные годы становились нынешний глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер, бывший канцлер ФРГ Гельмут Коль, немецкий писатель и драматург Зигфрид Ленц.

Напомним, в декабре 2014 года Виталий Кличко был награжден в Германии премией имени Конрада Аденауэра за «выдающийся вклад и особые заслуги в организации жизни и работы в крупном городе, инновационные и смелые решения в развитии большого города, удобного для жизни, европейскую интеграцию, а также поддержание и укрепление местного самоуправления в объединяющейся Европе».

Факты и комментарии. – 2015. – 26 мая. – С. 3.

 

ДЛЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ВОЇНІВ  АТО

У Києві відкрили басейн зі спеціальним комплексом з підводного витягування хребта

У столиці існує потреба у забезпеченні лікування бійців із зони АТО, які отримали ушкодження спини, адже їхня кількість із кожним днем невпинно зростає. Днями в бальнеологічному відділенні Київського міського госпіталю ветеранів ВВВ розпочав функціонувати басейн зі спеціальним комплексом з підводного витягування хребта. Такий безцінний подарунок, аналогів якому немає в жодному комунальному медзакладі Києва, за ініціативи депутата Київради Романа Головні (фракція «Громадянська позиція») зробила нашим захисникам ГО «Розбудова».

Хрещатик. – 2015. – 21 трав. – С. 2.

 

У КИЄВІ ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД ДЛЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ

«Ми зберегли безкоштовний проїзд або зробили компенсацію для киян, які належать до пільгових категорій населення. Незважаючи на те, що Кабмін не компенсує міському бюджету проїзд пенсіонерів, ми залишили безкоштовний проїзд для київських пенсіонерів, а також для учасників війни, дітей війни, ветеранів праці, які теж є пенсіонерами і мешкають у Києві, і для деяких інших категорій пільговиків. Також залишився пільговий проїзд для київських школярів і студентів. Ми робимо і робитимемо все, щоби соціально незахищені кияни мінімально відчули на собі фінансове навантаження в ці непрості часи»,- підкреслив Віталій Кличко.

День. – 2015. – 20 трав. – С. 6;

Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 20 мая. – С. 8;

Хрещатик. – 2015. – 20 трав. – С. 1.

 

 

ПРОЕКТ У ШКОЛАХ

З 1 травня по 31 грудня в ліцеях № 79 і № 145 (Печерський район) у рамках проекту “Картка киянина” стартує новий пілотний проект – “Картка учня”. Як пояснили “Сегодня” в Департаменті освіти КМДА, така картка буде прив’язана до картки одного з батьків. “За допомогою картки буде працювати система контролю доступу в школу. Нею можна буде виробляти безготівкову оплату за харчування в шкільній їдальні або буфеті – наприклад, оплачувати комплексні обіди. Батьки зможуть поповнювати картковий рахунок, встановлювати максимальний ліміт витрат і навіть обмежувати покупку небажаних товарів”, – кажуть у департаменті. Більше того, картка буде працювати і як електронна: на ній будуть дані журналу, щоденника і читацького квитка дитини. Також вона замінить учнівський квиток для проїзду в міськтранспорту, а в “особистому кабінеті” батьків буде зберігатися вся інформація про витрати, проїзді дитини в міськтранспорту і відвідування школи. Видавати картку планують цієї осені, з початком навчального року, а в грудні підведуть підсумки проекту. Якщо він виявиться вдалим, то його впровадять у всіх школах столиці.

Сегодня. – 2015. – 19 мая. – С. 9.

 

 

ДЗВОНИ  БИКІВНІ

Мер Києва Віталій Кличко вшанував пам’ять жертв політичних репресій, масово захоронених у Биківні на Київщині. Разом з першими особами держави, послами іноземних країн та представниками громадськості Віталій Кличко поклав квіти до могил жертв політичних репресій та взяв участь у анахиді і мітингу-реквіємі. Мер Києва зазначив, що Биківнянська трагедія є однією з найстрашніших сторінок в історії України. Він наголосив: тільки за роки «великого терору» жертвами стали понад сто тисяч мешканців України…

Більш детально ви можете ознайомитися тут: http://www.umoloda.kiev.ua/number/2653/163/93174/

Україна молода. – 2015. – 19 трав. – С. 5;

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/bikivnya-svidchit-i-zasterigaye/

Урядовий кур’єр. – 2015. – 19 трав. – С. 2;

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4665/art/1431974526.html

Хрещатик. – 2015. – 19 трав. – С. 1.

 

ДЕНЬ ЄВРОПИ В КИЄВІ

 

В рамках святкування Дня Європи на Михайлівській площі в центрі Києва мер столиці Віталій Кличко разом зі своїм братом, чемпіоном світу з боксу,  Володимиром взяли участь в танцювальній зарядці “FunUp”. Під музику вони танцювали і виконували різні рухи разом з іншими учасниками. “Рух – це життя. Хто не рухається вперед – стоїть на місці. Хто стоїть на місці – падає назад. Тому, тільки вперед!” – сказав Володимир Кличко.

Післе танцювальної зарядки кияни відправилися на Співоче поле, де проходила виставка «Україна Європейська». На ній представлені квіткові композиції, що символізують країни Європи: Ейфелева вежа, Колізій, Піза та ін.

В цілому ж заходи в рамках Дня Європи триватимуть до 23 травня.

Сегодня. – 2015. – 18 мая. – С. 17.

 

СВЯТКУЄМО ДЕНЬ ЄВРОПИ

Для киян і гостей міста приготували ярмарки, виставки, фестивалі та концерти, які символізують спорідненість України з європейською сім’єю

15-17 травня у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” (вулиця Лаврська, 19) і Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі “Мистецький Арсенал” (вул. Лаврська, 12) відбудеться Міжнародний фестиваль традиційних культур “ЕтноЄвропа”.

15 травня в Київському національному музеї російського мистецтва відкриється виставка творів живопису і графіки “Європа – наш дім”.

З 16 травня по 6 червня кияни та гості столиці зможуть відвідати дитячу арт-галерею, де буде представлена виставка дитячих робіт, зібраних з країн Європи. Захід, організований благодійним фондом “Таланти України”, відбудеться в Українському центрі культури і мистецтв (вул. Хорива, 19-В).

16 травня з 10:30 до 12:30 на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відбудеться міський конкурс серед старшокласників “Київський вальс”.

16 травня, на Михайлівській площі відбудеться відразу кілька концертних програм. Після офіційної церемонії відкриття дня Європи – орієнтовно о 12:20, розпочнеться концертна програма європейської та української хорової та інструментальної музики. Відвідувачі зможуть почути неперевершені твори світових та українських композиторів “Ода до радості” Бетховена, “Алілуя” Генделя, “Молитва за Україну” Лисенка та ін. Виконувати музичні шедеври будуть майстри Київського академічного муніципального духового оркестру, Академічного камерного хору “Хрещатик”, ансамблю солістів “Благовіст”, Український академічний фольклорно-етнографічний ансамбль “Калина” та ансамбль музики народів світу “Горлиця – АРТ”.

Увечері, під час світлового шоу – з 19:30 до 21:10 – Державний академічний оркестр “Радіобенд Олександра Фокіна” виконає класичні джазові твори в сучасному аранжуванні.

23 травня у Центральному парку культури і відпочинку (арка Дружби народів) вихованці дитячих художніх шкіл та гуртків візьмуть участь у літньому пленері у рамках бієнале “Мистецька палітра Києва”. У той же день в “Українському домі” відбудеться фестиваль класичної музики, творів української музичної спадщини, проектів сучасних художників і композиторів “За єдину європейську Україну”. Триватиме захід з 11:00 до 21:00.

Нагадаємо, що в Україні День Європи відзначається щорічно у третю суботу травня.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4663/art/1431540076.html

 Хрещатик. – 2015. – 14 трав. – С. 1, 23.

 

«НАЙВАЖЧА У СВІТІ РОБОТА – БУТИ МАМОЮ»

У столичному Ботанічному саду імені Гришка з розмахом відсвяткували День матері

Мати – це найдорожча у світі людина, якій потрібно віддавати безмежну шану й подяку. І не лише в якийсь конкретно визначений день. Традиційно в другу неділю травня увесь світ святкує День матері.

Для того, аби привітати якомога більше мам і зробити це свято дійсно традиційним для кожної родини, КМДА влаштувала ціле дійство з концертами, привітаннями та майстер-класами посеред Алеї троянд. «День матері – надзвичайно світле свято, адже мати – найголовніша людина у житті для кожного з нас. Ми відходимо від того застарілого формату відзначення Дня матері на сцені актової зали. Сьогодні локацією для святкування стало одне з найкрасивіших місць столиці – Ботанічний сад на Печерську. І запросили ми на це свято жінок-волонтерок, які вдало поєднують свою громадську роботу, спрямовану на досягнення миру, з материнством»,- розповів заступник голови КМДА Михайло Радуцький….

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4663/art/1431541994.html

Хрещатик. – 2015. – 14 трав. – С. 2.

 

 

УКРАЇНІЗАЦІЯ КИЄВА

Депутати Київради розробили Концепцію, спрямовану на виховання україномовного патріотичного населення

Для розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у киян столичні обранці розробили Концепцію на 2015- 2020 роки. Вона передбачає популяризацію державної мови, культури у всіх сферах суспільного життя

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4663/art/1431544630.html

Хрещатик. – 2015. – 14 трав. – С. 5.

 

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

У вихідні Київ і Україна відзначили одразу два свята: День пам’яті та примирення і 70-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі. Епіцентром народного гуляння в столиці став парк Слави та музей ВВВ біля монумента Батьківщина-Мати…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://vesti-ukr.com/kiev/99014-na-kievskuju-rodinu-mat-nadeli-venok-iz-makov

Сегодня. – 2015. – 12 мая. – С. 2.

 

 

 

ПОСАДИ ДЕРЕВО, ВИЛІКУЙ СИНА

Відразу дві соціально значимі функції людини поєдналися в соціальній ініціативі «Дерева Миру», до якої днями долучилися пацієнти дитячої спеціалізованої клініки ОХМАТДИТ та їхні батьки. Хоч посадити дерево легше, ніж виростити здорову дитину, та не варто забувати: примножуючи зелені насадження, ми лікуємо землю, на якій живемо, а отже, дбаємо про майбутнє наших нащадків.

Урядовий кур’єр. – 2015. – 8 трав. – С. 20.

 

НИЗЬКИЙ УКЛІН ВАМ, ВЕТЕРАНИ…

Колишніх воїнів вітали зі святом у Київському міському клінічному шпиталі інвалідів

Ярослава ЗОЛОТЬКО

…Днями керівництво столиці привітало колишніх воїнів, які перебувають на лікуванні у Київському міському клінічному шпиталі інвалідів. Для них було організовано святковий концерт, кожному ветерану вручили квіти та продуктові набори…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4661/art/1431019756.html

 

 СТОЛИЧНІ ВЕТЕРАНИ ОТРИМАЛИ ОДНОРАЗОВУ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

До відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги столичні ветерани отримали одноразову матеріальну допомогу. Про це розповів заступник голови КМДА Михайло Радуцький у прямому ефірі програми «В центрі уваги» на ТРК «Київ».

За його словами, за рахунок коштів Державного бюджету України в місті Києві разову грошову допомогу отримали:

1) інваліди війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: І група – 2835 грн (5374 особи); ІІ група – 2475 грн (5016 осіб); ІІІ група – 2200 грн (2898 осіб);

2) учасники бойових дій та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків,- 875 грн (16675 осіб);

3) особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною,- 2835 грн (14 осіб);

4) члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих інвалідів війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге,- 440 грн (16 600 осіб);

5) учасники війни та колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, особи, які були насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 160 грн (24 596 осіб).

Хрещатик. – 2015. – 8 трав . – С. 1.

 

ЧЕРВОНИЙ МАК ЯК СИМВОЛ ПЕРЕМОГИ

Представники учнівського самоврядування вручили депутатам Київради маки як символ пам’яті полеглих під час війни

Світлана МАЖУРІНА

До Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги та 70-ї річниці завершення Другої світової війни і відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі учні Києва виготовили символ пам’ятної дати – квітку мак.Столичні депутати патріотичну акцію «Мак пам’яті» також підтримали.

Кожен рік Україна та весь цивілізований світ 9 травня у День Перемоги над нацизмом вшановує пам’ять кожного, хто заплатив дорогу ціну за Перемогу – життя. А цьогоріч ще й відзначатиме 70-ту річницю завершення Другої світової війни та 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.

Крім того, 8 травня в Україні запроваджується нова пам’ятна датаДень пам’яті та примирення. Відповідно до указу Президента України Петра Порошенка, ця дата встановлюється для «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни».

Тож напередодні цих пам’ятних дат в Київраді пройшла акція «Мак пам’яті» на честь вшанування ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, нинішніх захисників Вітчизни у рамках Всеукраїнської акції «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», в ході якої представники учнівського самоврядування передали депутатам символи пам’яті та перемоги – квітку мак…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4660/art/1430933485.html

Хрещатик. – 2015. – 7 трав. – С. 3.

 

ЗАРАДИ ЧИСТОГО НЕБА НАД УКРАЇНОЮ

Напередодні Дня Перемоги для столичних ветеранів влаштували святковий стіл та концертну програму

Ярослава ЗОЛОТЬКО

З нагоди Дня Перемоги та 70-ї річниці завершення Другої світової війни у столиці відбулася зустріч ветеранів та представників міської влади. Колишні воїни просили не забувати про те, скільки людей пожертвували своїм життям, аби над Україною було чисте небо.

У заході взяло участь близько 180-ти осіб – ветерани війни з 10-ти районів столиці, голови та активісти громадських організацій. У рамках заходу колишніх воїнів привітали представники столичної влади, для ветеранів підготували концертну програму за участі талановитих виконавців, було накрито святковий стіл.

Директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов подякував ветеранам та побажав міцного здоров’я…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4660/art/1430932551.html

 

Хрещатик. – 2015. – 7 трав . – С. 2.

 

ДОБРІ СПРАВИ ЗМІЦНЮЮТЬ НАШІ СЕРЦЯ

На зібрані під час благодійного ярмарку кошти закуплять обладнання для діагностичної лабораторії Київського опікового центру

Наталя ПЛОХОТНЮК

Нещодавно в столиці  біля Київської міської державної адміністрації пройшов благодійний ярмарок «Допомога пораненим бійцям». Організатори заходу збирали кошти на придбання медичного обладнання для діагностичної лабораторії Київського опікового центру.

Розпочався ярмарок виступом оркестру барабанщиць. А потім була яскрава концертна програма…

На ярмарку можна було придбати сувеніри, прикраси, іграшки безпосередньо у майстрів, які їх виготовили, а також книги, патріотичну символіку, музичні диски та смачну домашню випічку. Тут же проходили майстер-класи. Найбільш затребуваними були з плетіння маскувальних сіток і костюмів «кікімор» та виготовлення ляльки-мотанки. Сплетена за підтримки людей маскувальна сітка – вже сорок друга, яку отримають українські військові у зоні АТО від волонтерів…

На ярмарку спільними зусиллями було зібрано 16 700 грн. На ці кошти невдовзі придбають частину необхідного сучасного обладнання для діагностики поранених бійців, які знаходяться на лікуванні в Опіковому центрі.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4658/art/1430328683.html

Хрещатик. – 2015. – 30 квіт. – С. 3.

 

У СТОЛИЦІ СТВОРЕНО ЕКСПЕРТНУ РАДУ КИЄВА, до складу якої увійшли депутати Київради та лідери громадських рухів

Більш детально ви можете познайомитися тут:

Ст. «Коли верхи не можуть – активісти допоможуть» – Вечірній Київ. – 2015. – 30 квіт. – С. 1.

 

РЕКОРДНЕ ПРИБИРАННЯ

Цієї суботи кияни разом із посадовцями наводили порядок на Трухановому острові

Вже вп’яте у столиці відбулася найбільша екологічна акція «Зробимо Україну чистою!». Цьогоріч до масштабної толоки на Трухановому острові долучилося понад 10 000 тисяч киян – це найбільша їх кількість за всю історію проведення акції. Прийшла підтримати ентузіазм любителів природи і перша леді держави Марина Порошенко, яка разом із громадою збирала сміття та торішнє листя…

Загалом у суботу наводили лад в різних куточках столиці. Зокрема понад 1000 співробітників Апарату управління та структурних відокремлених підрозділів ПАТ «Київенерго» вийшли на прибирання парків, прибудинкових територій, дитячих майданчиків. Енергетики впорядковували важливі для киян зелені зони та місця відпочинку мешканців столиці: Уманський та Голосіївський парки, Сирецький Гай, Подільський узвіз, дитячі майданчики Деснянського району.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4656/art/1430158386.html

 

Хрещатик. – 2015. – 28 квіт. – С. 1.

 

КИЇВ ЗУСТРІЧАЄ ГЕРОЇВ

Наталя ПЛОХОТНЮК

У суботу мешканці столиці зустрічали бійців 12 батальйону «Київ», який повернувся із зони АТО. Задовго до прибуття автобусів з бійцями біля метро «Харківська» зібралося чимало людей, які з нетерпінням виглядали на дорогу, раз по раз прикладаючи до вух мобілки. Зустрічаючі ледь стримують хвилювання. І ось по натовпу прокотилося: «Їдуть!!!»… Автомобільно-автобусна колона розтягнулася від станції метро «Вирлиця» до «Харківської». Стомлені, неголені чоловіки в камуфляжі, з автоматами за спиною, виходять з автобусів. Є серед них і кілька жінок. Дружини, батьки, діти, рідні, кохані, друзі кидаються до своїх мужніх чоловіків. Обійми, поцілунки, квіти, сльози, яких не стримують ні жінки, ні чоловіки. Це були сльози щастя й тривоги, сльози радості повернення живими.

Заступник Київського міського голови – секретар Киїради Олексій Резніков -передав бійцям вітання від мера Києва Віталія Кличка і повідомив, що в столиці засновано Київську спілку ветеранів АТО, яка активно співпрацює з міською владою.

Учасники зустрічі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у зоні АТО.

Хрещатик. – 2015. – 28 квіт. – С. 8.

 

У СВЯТОШИНІ ВІДКРИЛИ   «АЛЕЮ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ »

Днями біля Меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії» у Святошинському районі відбувся мітинг-реквієм «І мертвим, і живим, і ненародженим…», учасники якого відкрили «Алею героїв Чорнобиля».

Хрещатик. – 2015. – 28 квіт. – С. 1.

 

З ПОЧАТКУ РОКУ В СТОЛИЦІ ВІДНОВИЛИ РОБОТУ 16 БЮВЕТІВ

З початку нинішнього року міська влада вже запустила 16 бюветних комплексів, які не працювали. Крім того, цього року планується будівництво двох артезіанських свердловин, які дадуть змогу відновити роботу тих бюветів, які не працюють з причин неякісної води.

Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 28 апр. – С. 10;

Хрещатик. – 2015. – 28 квіт. – С. 1.

 

ДВАНАДЦЯТЬ УЧНІВ І ДВІ ТИСЯЧІ РИБ

22 квітня діти-переселенці випустили коропів та білих амурів до озера «Берізка» у київському Гідропарку

Захід організувала Асоціація рибалок України у рамках програми «За відновлення Київських водойм». У події взяли участь 12 учнів київської школи №5, половина з яких – вимушені переселенці з Донбасу…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/dvanadcyat-uchniv-i-dvi-tysyachi-ryb

День. – 2015. – 23 квіт. – С. 12.

 

ДОВКІЛЛЯ ПОНАД УСЕ

Багато проблем сьогодення так чи так пов’язані з неправильним споживацтвом. Водночас ефективне використання енергії – це перший пункт на шляху до справжньої незалежності. Наскільки актуально це для нашої країни сьогодні розуміють не лише пересічні платники за тарифами… 22 квітня, у Міжнародний день Матері-Землі, Київ приймав команду інформаційного туру «Енергонезалежність – наша спільна справа!» Активісти та експерти з енергетики на Софійській площі столиці продемонстрували реальні можливості досягнення енергетичної незалежності: всі охочі мали змогу покрутити педалі велогенератора, щоб подивитися відео й на власні очі побачити роботу сонячних панелей. У кризові часи цей захід однаково корисний як власникам домогосподарств і мешканцям багатоповерхівок, так і підприємцям, винахідникам, екологічним активістам, молоді, школярам і просто свідомим громадянам, які хочуть покращити рівень життя і дбають про майбутнє. Зміна ставлення до ресурсів і відповідальне користування зараз вкрай важливі, а для цього українцям необхідно знати і виконувати найпростіші, але дієві поради на щодень.

Урядовий кур’єр. – 2015. – 23 квіт. – С. 12.

 

ЛОТ КЛИЧКА ПРОДАЛИ НА БЛАГОДІЙНОМУ АУКЦІОНІ, ДЕ ЗБИРАЛИ КОШТИ НА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ДИТЯЧИХ ЛІКАРЕНЬ

18 квітня в Києві відбувся благодійний аукціон, на якому збирали кошти на обладнання у дитячі лікарні. Мер Києва Віталій Кличко теж виставив свій лот – два квитки на наступний бій (у вересні) Володимира Кличка та боксерські рукавички. Цей лот продали за 26 тисяч доларів. Загалом зібрали понад 70 тисяч доларів, що удвічі більше, ніж передбачали організатори.

Серед лікарень були відібрані два заклади як отримувачі допомоги – Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня та Київський міській центр дитячої нейрохірургії.

Хрещатик. – 2015. – 21 квіт. – С. 1.

 

НОВИЙ  АН-178 – ЦЕ ОДИН КРОК УКРАЇНИ В ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОМУ НАПРЯМКУ

Київські авіабудівники показали перший екземпляр транспортного літака нового покоління АН-178

Створення і продаж на світовому ринку нового літака АН-178 – це, насамперед, крок уперед нашої економіки і значний крок у євроінтеграційному напрямку України. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на урочистій церемонії завершення побудови та передачі на випробування літака АН-178.

«Я неодноразово бував у вас на підприємстві і сьогодні хочу привітати вас зі справжньою подією у вітчизняному літакобудуванні – завершенням побудови та початку випробувань нового транспортного літака Антонов-178,- сказав Віталій Кличко. – Це – і робочі місця, і нові надходження до держбюджету, адже у виробництві АН-178 задіяні понад 30 українських підприємств. Крім того, це великий крок в євроінтеграційному напрямку…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4651/art/1429215953.html

Хрещатик. – 2015. – 17 квіт. – С. 1;

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/antonovci-primnozhuyut-tradiciyi/

Урядовий кур’єр. – 2015. – 18 квіт. – С. 3;

http://fakty.ua/198573-v-kieve-sostoyalas-vykatka-novogo-ukrainskogo-transportnogo-samoleta-an-178-foto

Факты и комментарии. – 2015. – 17 апр. – С. 30.

 

МАЙЖЕ 400 ТИСЯЧ КИЯН ОТРИМАЮТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ДО ВЕЛИКОДНЯ

Розпорядження про виділення 392 тисячам соціально незахищених киян одноразової матеріальної допомоги до свята підписав міський голова Віталій Кличко. Фінансується акція за рахунок бюджетних коштів.

*По 350 гривень отримають сім’ї героїв Небесної сотні, люди, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час протестів з 21 листопада 2013-го до 21 лютого 2014 року, учасники антитерористичної операції і сім’ї киян, загиблих в АТО.

*Допомога в розмірі 250 гривень передбачена одержувачам пенсій у зв’язку з втратою годувальника – на дітей-сиріт, у яких померли або загинули обоє батьків.

*По 150 гривень покладається інвалідам I групи, пенсія яких не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; одержувачам державної соціальної допомоги та соціальної пенсії – інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, праведникам Бабиного яру; жертвам політрепресій і членам їх сімей, які отримують підвищення пенсій згідно зі статтею 77 (пункт «г») Закону України «Про пенсійне забезпечення»; учасникам народного ополчення.

*Допомогу в розмірі 100 гривень виплатять непрацюючим пенсіонерам з пенсією, що не перевищує двократного розміру прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність; одержувачам державної соціальної допомоги (малозабезпеченим сім’ям); одержувачам компенсацій за надання соціальних послуг; одержувачам компенсацій по догляду за інвалідом І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку.

Факты и комментарии. – 2015. – 10 апр. – С. 1.

 

МАЛЕНЬКІ ВЕЛИКІ СЕРЦЯ

Школярі столичної гімназії зібрали більше 4 тисяч гривень для пораненого під Дебальцевим бійця

Олена ВІТИЧ

Напередодні Великодня відбуваються десятки ярмаркiв на підтримку Української армії, на яких чи не найбільше – саме дитячих робіт. І вони – найзворушливіші.

Саме тому, коли в столичній гімназії №143 оголосили, що кошти, зібрані на традиційному шкільному ярмарку, будуть передані на лікування санінструктора Вадима Свириденка, який у боях під Дебальцевим втратив кисті рук і стопи ніг, це викликало серед школярів неабиякий ажіотаж. Діти взялися до роботи і у призначений день десятки виробів чекали своїх нових господарів. Особливо активними були п’яти-шестикласники. Учителі теж долучилися з випічкою, тож гості ярмарку і наїлися, і збагатилися.

Усього під час ярмарку було зібрано більше як 4,5 тисячі гривень, які передали дружині бійця Вікторії…

 

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2635/174/92625/

Україна молода. – 2015. – 8 квіт. – С. 10.

 

 ПО КАРТЦІ КИЯНИНА ТЕПЕР МОЖНА ОТРИМАТИ ДО 50 ВІДСОТКІВ ЗНИЖКИ НА ЛІКИ В СОЦІАЛЬНИХ АПТЕКАХ

Київська міська адміністрація домовилася з КП  «Фармація» про надання знижки до 50 відсотків на ряд ліків по картці киянина. Генеральний директор «Фармації» Руслан Світлий розповів, що підписаний меморандум з п’ятьма компаніями, які погодилися знизити закупівельну ціну на життєво необхідні препарати від хвороб серця, судин, суглобів, органів дихання, протизапальні та протизастудні препарати, а також вітаміни, мазі, сиропи. Пільговий перелік розширений з 100 до 160 найменувань.

Список аптек мережі КП “Фармація” та перелік препаратів, які можуть зі знижкою купити власники картки киянина, можна знайти на сайті pharmacy.kiev.ua.

Факты и комментарии. –  2015. – 8 апр. – С. 1.

 

 

«МИ БАЧИМО В ЛЮДЕЙ БАЖАННЯ ДОПОМАГАТИ»

 

Київські пластуни провели благодійний ярмарок, всі кошти з якого передадуть на потреби товаришів у зоні АТО

Цієї неділі Національна скаутська організація «Пласт» влаштувала традиційний благодійний Великодній ярмарок на Михайлівській площі у Києві. Виручені з ярмарку кошти йдуть на фінансування скаутських таборів, але цього року молоді люди збираються витратити їх на потреби своїх товаришів-пластунів, які нині воюють у зоні АТО. Традиційно на ярмарку можна було придбати випічку та речі ручної роботи, які пластуни виготовляють власними силами.

День. – 2015. – 7 квіт. – С. 12.

 

ОСВІТЯНСЬКИЙ ЮВІЛЕЙ

Київський ліцей №79 відзначив 110-ту річницю від дня заснування

Цей навчальний заклад має цікаву та нелегку історію, своїх визначних випускників, якими може пишатися. Він є відомим не лише в Україні, а й за її межами. Про це свідчать численні перемоги ліцеїстів на міжнародних олімпіадах та тісні партнерські зв’язки з країнами Європи та СНД. Зараз це одна з найкращих шкіл столиці, яка дає знання з математичних наук та інформатики.

Особливою гордістю ліцею є те, що тут свого часу здобував знання всесвітньо відомий вчений України Борис Патон.

Мер міста Віталій Кличко, який також приїхав привітати ліцей з ювілеєм, зазначив, що Київ потребує кваліфікованих спеціалістів у галузі інформаційних технологій, і він готовий залучати кращих фахівців до реалізації у столиці високотехнологічного проекту Smart City. Наприкінці зустрічі він подарував ліцею боксерські рукавички з власним підписом, як символ перемоги та визнання.

Хрещатик. – 2015. – 24 берез. – С. 3.

 

ДІТИ ПРИНЕСЛИ ДЕПУТАТАМ БАРВИСТІ ШКАРПЕТКИ

Так громадськість привернула увагу Київради до проблем дітей з синдромом Дауна

 Громадські організації та батьки попросили у депутатів Київради допомогти особливим дітям (з синдромом Дауна). Зараз їм бракує спеціальних груп при звичайних навчальних закладах та фізкультурно-реабілітаційних програм. Увагу до проблеми привертали креативно – строкатими шкарпетками…

 Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4636/art/1426788850.html

 День. – 2015. – 20-21 берез. – С. 2;

 Хрещатик. – 2015. – 20 берез. – С. 1.

 

ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ УКРАЇНУ

 Кияни власноруч вишивали Рушник Великому Кобзареві

До 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка товариство «Знання», Університет сучасних знань, Національна спілка письменників України, Асоціація «Спадщина України», БФ «Український рушник» та інші провели акцію «Шевченко єднає Україну».

Мета акції – виховання у суспільстві почуття гордості за свій народ, зміцнення культурного і духовного розвитку країни, утвердження її міжнародного авторитету.

Під час заходу відбулася презентація Рушника національної єдності та завершення вишивання Рушника Великому Тарасу…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4632/art/1426191855.html

 

УКРАЇНСЬКІ ШКОЛЯРІ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

Концерт до дня народження Т. Шевченка провели у школі № 316

У спеціалізованій школі № 316 відбувся концерт, присвячений 201-й річниці з дня народження Т. Г. Шевченка. У заході взяли участь представники РУО Дарницького району, громадських батьківських організацій, працівники Національного музею Т. Г. Шевченка…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4632/art/1426191982.html

Хрещатик. – 2015. – 13 берез. – С. 2.

 

 

«КОВТОК СВОБОДИ »

Дипломати та юні столичні журналісти відвідали інтерактивний виставковий проект «Творчість свободи: (р)еволюційна культура Майдану»

«Ковток свободи» отримали представники дипломатичного корпусу та юні науковці секції «Журналістика» відділення української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії наук разом із журналістами-початківцями Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва та слухачами Міжнародної медіа-школи «АБІТУРІЄНТ» (www.ab-mmh.com) у рамках відзначення річниці Небесної Сотні.

Під час відвідування інтерактивного виставкового проекту «Творчість свободи: (р)еволюційна культура Майдану», як і рік тому, разом з дипломатами вони знову поринули в атмосферу доленосних подій минулої зими.

Організатори заходу запросили відвідати експозицію Революції Гідності, яка розташована у приміщенні Музею Івана Гончара, молодих журналістів, літераторів та представників посольств іноземних держав, акредитованих в Україні…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4631/art/1426104043.html

 

Хрещатик. – 2015. – 12 берез. – С. 8.

 

ДЛЯ ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ

Київський протезний завод безкоштовно забезпечує своїми виробами бійців АТО

Ще з початку військової агресії на сході Київський протезний завод почав активно надавати допомогу пораненим. Зараз тут працює стаціонарна лікарня, і перед тим, як надіти на бійців протез, проводиться довгий курс реабілітації. Усі послуги до дрібниць оплачує держава. А найголовніше те, що протези тут виготовляють за найновішим сучасним європейським зразком…

Завод вже надав допомогу 6 воїнам, зараз готується протезувати ще 3 бійців-кіборгів

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4631/art/1426104225.html

 

БЛАГОДІЙНІСТЬ СВОЇМИ РУКАМИ

Медики влаштували виставку-ярмарок для збору коштів на лікування поранених

Виставку проводили у центральному холі Київської міської клінічної лікарні № 12. Були представлені найрізноманітніші вироби. І найголовніше, що всі зроблені власноруч, від чистої душі та з добрим серцем. Медики принесли випічку, картини, панно, вишивку. До стелажів охоче підходили як пацієнти лікарні, так і просто кияни, які дізналися про захід з оголошення. Усіх привела благородна мета – допомогти пораненим бійцям…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4631/art/1426104371.html

 

Хрещатик. – 2015. – 12 берез. – С. 9.

 

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ МАРАФОН

 У Києві відзначають Дні пам’яті геніального українського поета

В українців особливе ставлення до Шевченка. Для нас він значно більше, ніж геніальний поет, тому шевченківські дні заведено святкувати урочисто і пишно. У Києві цими днями, окрім традиційних – як-от вручення шевченківських премій і покладання квітів до пам’ятника, – відбулося чимало цікавих квестів, участь у яких брали діти та посли іноземних держав.

Епіцентром святкувань стала міжнародна культурно-мистецька церемонія «Нас єднає Шевченкове слово», в якій взяли участь українські актори, письменники, журналісти, а також представники майже двох десятків посольств. Організатори заходу анонсували, що в рамках церемонії вперше в Україні презентовано всі наявні точні переклади поезії Тараса Шевченка. Спільними зусиллями було проведено безпрецедентну роботу зі збору перекладів. Читали вірші Шевченка мовами своїх народів особисто посли іноземних держав та представники дипломатичного корпусу.

Київський міський голова Віталій Кличко з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відзначив, що твори поета надихають і підтримують дух багатьох патріотів, які на сході України відстоюють цілісність і незалежність України.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/shevchenko-boretsya-j-peremagaye-razom-iz-nami/

Урядовий кур’єр. – 2015. – 11 берез. – С. 2;

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4630/art/1426015636.html

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4630/art/1426017352.html

Хрещатик. – 2015. – 11 берез. – С. 1, 8.

 

БЕРЕГИНІ СТОЛИЦІ

 У Києві відзначили переможниць міської конкурсної програми «Киянка року»

 Леся КЕСАРЧУК

Цей захід традиційно приурочений Міжнародному жіночому дню. Хоча, зважаючи на сучасні події в країні, сам конкурс дуже відрізнявся від попередніх років. Зокрема з’явилися нові номінації – «Жінка в благодійній діяльності», «Жінка в Збройних силах України». Журі оцінило роботу всіх 13-х номінанток, кожна з них отримала відзнаку щорічного конкурсу «Киянка року».

2014 рік – це рік великих звершень і великих втрат, великого горя і великих подвигів нашого народу. Жінка, у першу чергу, була поруч з чоловіками. Виручала їх і на Майдані, і в зоні проведення бойових дій на сході, а в першу чергу – це волонтери. Тому райони запропонували нові номінації.

Перемогу в номінації «Жінка в благодійницькій діяльності» отримала волонтерка Олена Суєтова.

Радість перемоги разом з нею також розділила активістка Леся Литвинова, яка отримала відзнаку у номінації «Жінка – активна громадська діячка».

У новій номінації «Жінка в Збройних силах України» перемогу здобула Світлана Остапець.

Усіх 13-х жінок-переможниць нагородилидипломами та вручили головний символ конкурсу «Ніку».

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4629/art/1425590146.html

Хрещатик. – 2015. – 6 берез. – С. 1.

 

У ГОЛОСІЄВІ ОФОРМИЛИ  «КАРТКУ КИЯНИНА» 60 УЧАСНИКІВ  АТО

У Голосіївському районі активно впроваджується багатофункціональна електронна пластикова «Картка киянина». До лютого цього року було видано 38 370 карток, з яких 60 – для осіб, які брали та беруть участь в антитерористичній операції.

За інформацією РДА, право на отримання соціального пластику мають не лише кияни пільгових категорій, а й учасники антитерористичної операції та особи, які прибули з тимчасово окупованих територій України (за умови реєстрації місця проживання в Києві).

Хрещатик. – 2015. – 4 берез. – С. 5.

 

ВІДЛУННЯ СТАРОДАВНЬОГО КИЄВА

 У столиці розкопали вулицю часів Київської Русі

За проектом реконструкції Поштової площі (на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом) мав з’явитися торговельний центр. Однак під час археологічних робіт на Поштовій площі, на глибині близько 7,5 метрів, археологи виявили фрагменти будівель: кілька вінців зрубу і частокіл, між яким колись проходила вулиця. Спеціалісти підтверджують: знайдені артефакти відносяться до ХІ-ХІІІ століть, тобто часів Київської Русі. На місце розкопок відразу прибув Київський міський голова Віталій Кличко. Меру столиці археологи продемонстрували останні знахідки: хрестик та дерев’яний жіночий гребінь, зроблений з мореного дуба…

За словами археологів, залишки знаходяться у доволі непоганому стані: вони збереглися під товстим шаром ґрунту. Над цим місцем у XVII-XVIII століттях знаходилася міська пристань. Тож не виключено, що поряд, під шаром землі, можуть бути залишки інших будинків…

Більш детально читайте тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4626/art/1425321169.html

Україна молода. – 2015. – 3 берез. – С. 3;

Хрещатик. – 2015. – 3 берез. –  С. 1.

 

КИЇВРАДА ДОПОМАГАЄ БАТАЛЬЙОНУ  «КИЇВ-12»

Близько двадцяти депутатів долучилися до благодійного аукціону

Більше тонни продуктів та сім коробок з ліками, засобами гігієни і теплими речами для 12-го батальйону територіальної оборони Києва відвезли минулої суботи депутати Київради. Харчі частково надали декотрі столичні фірми, решту придбали за кошти, вторговані на благодійному аукціоні, що його організувало міжфракційне об’єднання «За рівні можливості».

Довідка «Хрещатика»

12-й батальйон територіальної оборони міста Києва – добровільне збройне об’єднання. В середньому у двох його ротах перебувало більш як дві сотні бійців. Частина хлопців проходять тренування на полігоні «Десна», частина задіяна для охорони стратегічних об’єктів столиці. Решта – в зоні АТО. Нині на тренувальній базі підготовку проходить близько 1,5 тисячі новобранців.

Хрещатик. – 2015. – 27 лют. – С. 2.

 

 

ВТРАТА

23 лютого у віці 72 років пішов з життя  найстарший журналіст і редактор Кирило Прокопович Касаткін, що за 32 роки роботи у «Вечірці» став невід’ємною частиною  газети. Редакція «Вечірнього Києва» висловлює глибокі співчуття близьким і рідним Кирила Прокоповича у зв’язку з непоправною втратою.

Поховали легендарного журналіста на Байковому кладовищі.

 

Вечірній Київ. – 2015. – 26 лют. – С. 2.

 

РЕКВІЄМ ГЕРОЯМ

 

Українці вшанували роковини загибелі Небесної Сотні

У неділю Президент України, урядовці, а також  керівники більш ніж 10-ти країн світу взяли участь у Марші Гідності. Майдан зібрав близько декількох десятків тисяч людей. Ще по обіді розпочалися урочисті заходи. Уже ввечері, до початку офіційної частини та виступу Президента, на Майдані ніде було впасти яблуку. На вулицю Небесної Сотні прийшли десятки тисяч киян та гостей міста. Кожне місце, де загинули герої, було просто встелене квітами. Тисячі людей, серед них багато дітей, неперервним потоком несли гвоздички та запалювали лампадки…

Більш детальнішу інформацію Ви отримаєте тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4622/art/1424719304.html

День. – 2015. – 24 лют. – С. 8;

Україна молода. – 2015. – 24 лют. – С. 4;

Хрещатик. – 2015. – 24 лют. – С. 1,2.

 

НЕБЕСНА СОТНЯ: ПАМ’ЯТЬ У МОНЕТАХ

Національний банк України з 18 лютого ввів у обіг три пам’ятні монети, присвячені трагічним подіям, що вирували в нашій країні в листопаді 2013 – лютому 2014 року. Монети «Євромайдан», «Небесна Сотня» та «Революція гідності»виготовлені з нейзильберу (сплаву міді, цинку та нікелю), тираж кожної з них – 50 тисяч екземплярів, номінал монет – 5 гривень.

Більш детально  читайте тут:

http://www.ukurier.gov.ua/uk/news/nebesna-sotnya-pamyat-u-monetah/

 

Культура і життя. – 2015. – 20 лют. – С. 3;

Урядовий кур’єр. – 2015. – 21 лют. – С. 16.

 

 

КИЇВ НЕ ВІДПУСТИТЬ ДІТЕЙ НАЗАД ПІД КУЛІ

Міська влада забезпечує малих біженців житлом, навчальними закладами та харчуванням

Понад 10,5 тисячі діток приїхали до столиці з Криму та сходу України, рятуючись від анексії та військових дій. Вони втратили домівки, рідних, втратили дитинство. Тому просять допомоги у киян. І місто допомагає їм з житлом, харчуванням, коштами, влаштовує до шкіл та садочків. Зараз 12 закладів готові прийняти ще 340 малюків…

Більш детально  читайте тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4619/art/1424200679.html

Сегодня. – 2015. – 18 февр. – С. 8;

Хрещатик. – 2015. – 18 лют. – С. 1.

 

«ЄДИНЕ СЕРЦЕ»

У центрі столиці відбулася символічна хода з 200-метровими прапорами України та Литви

 

На Хрещатику та Європейській площі днями провели акцію «Єдине серце» – символічну ходу з 200-метровими прапорами України та Литви й об’єднання їх у єдине серце. Проведення заходу ініціювало Посольство Литовської Республіки в Україні спільно з ВМГО «Серце до серця», Анікщяйською прогімназією імені А. Вєнуоліса Литовської Республіки за підтримки МОЗ України.

Більш детальну інформацію Ви отримаєте тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4618/art/1424119295.html

День. – 2015. – 17 лют. – С. 12;

Урядовий кур’єр. – 2015. – 17 лют. – С. 12;

Хрещатик. – 2015. – 17 лют. – С. 4.

 

 

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

Кияни відзначили 26-ту річницю виведення військ із Афганістану та згадували загиблих героїв

Пам’ятник воїнам-афганцям, що поряд із Києво-Печерською лаврою, весь засипаний квітами. Кияни, столичні посадовці, депутати, бізнесмени і воїни-афганці прийшли, аби вшанувати пам’ять полеглих героїв. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в нашій державі проживає понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч – інваліди.

Хрещатик. – 2015. – 17 лют. – С. 1.

 

ЧУЖЕ ЖИТТЯ У ВАШИХ РУКАХ

У місті запрацювала Служба порятунку бездомних людей

 В Києві, за неофіційними даними, близько 20 тисяч безпритульних. Аби врятувати скалічені життя, благодійний фонд «Соціальне партнерство» створив у столиці Службу порятунку бездомних. Якщо ви побачили безпритульного у тяжкому стані, телефонуйте за номером (067) 911-7-911. Потерпілому нададуть до 20 видів послуг. А ви врятуєте чиєсь життя.

 Сегодня. – 20165. – 12 февр. – С. 35;

Хрещатик. – 2015. – 12 лют. – С. 3.

 

У Голосієві працюють пункти обігріву

В Голосіївському районі столиці працюють пункти обігріву для людей, які опинилися в складній життєвій ситуації. Так, безхатченків приймають на ринках «Володимирський» (вул. Горького, 115), «Деміївський» (вул. Ізюмська, 1), «Одеський» (вул. Академіка Глушкова, 36), «Ярмарок» (вул. Лятошинського, 14), «Феофаніївський» (вул. Заболотного, 48) та функціонує намет, розгорнутий Голосіївським РУ ГУ ДСНС на вул. Касіяна, 7.

У зазначених вище місцях малозабезпечені та безпритульні громадяни можуть отримати гарячі напої й продукти харчування. Пункти обігріву на території ринків працюють згідно з графіком роботи ринків, а намет відкритий для змерзлих відвідувачів цілодобово.

 

Хрещатик. – 2015. – 13 лют. – С. 1.

 

«КАРТКА КИЯНИНА» ОТРИМАЄ НОВІ ДОДАТКИ

Мешканці столиці матимуть більше зручностей, ніж гості міста

 Майже 500 тисяч мешканців столиці вже оформили і користуються «карткою киянина». Вона дає можливість безоплатно їздити в метро людям, пільгу яким надала Київрада. Для решти «картка киянина» поки може бути просто як банківська, нею також можна оплачувати проїзд в метро. Крім того, вона надає знижку в комунальних аптеках «Фармація» та деяких торговельних мережах, як-от «Фуршет», «Білла», «Фокстрот». Згодом у «картці киянина» з’являться нові додатки: медичний, освітній тощо. Також вона може стати інструментом при впровадженні різних тарифів на проїзд у громадському транспорті: для киян і для гостей міста.

Хрещатик. – 2015. – 10 лют. – С. 1

 

БОЖА ДОПОМОГА

 Патріарх Філарет освятив нові реанімобілі для воїнів АТО

 Днями на території Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив та передав на фронт три реанімобілі загальною вартістю 20 тисяч доларів, придбані на пожертви парафіян Київського Патріархату. Крім цього, в суботу Святійший Патріарх Філарет зустрівся з військовослужбовцями з Донбасу та передав у зону АТО тонну консервів з тушкованим м’ясом для харчування бійців. Гроші на закупівлю консервованих продуктів були зібрані через скриньки для пожертв у храмах Київського Патріархату.  Нагадаємо, що це далеко не перша допомога Київського Патріархату. Раніше релігійні служителі вже неодноразово передавали на фронт одяг, спорядження, техніку, інші необхідні у побуті та бою речі. Для бійців дуже важливо усвідомлювати, що вони роблять праведну справу, та про них пам’ятають не тільки миряни, а й Церква.

Хрещатик. – 2015. – 5 лют. – С. 2.

 

КИЇВ НАПРАВИВ НА ПОТРЕБИ ПОСТРАЖДАЛИХ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 112 ТОНН ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Зусиллями міської адміністрації, промислових підприємств, установ та організацій міста на схід України направлено п’ять великогабаритних вантажних авто з будівельними матеріалами, електроінструментами, меблями, продуктами харчування, медикаментами, одягом та товарами першої необхідності. Загалом близько 112 тонн вантажу направлено минулого тижня до Маріуполя.

У зборі гуманітарної допомоги взяли участь близько 50-ти підприємств Києва, які безкоштовно надали продукцію власного виробництва, допомогли організаційно.

Київська міська державна адміністрація висловлює глибоку вдячністькерівникам та трудовим колективам усіх залучених до цієї роботи організацій.

 

Хрещатик. – 2015. – 3 лют. – С. 1.

 

Є БЮДЖЕТ !

 В остаточному варіанті на 41 млн грн збільшили доходи і заклали гроші на харчування школярів

28 січня Київрада прийняла бюджет та програму соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік. Макропоказники без суттєвих змін – 22,2 млрд грн доходна частина. 20 млрд грн – видатки. Доходи збільшено на 41 млн грн. 110 млн грн віднайшли для повернення харчування учнів 1-4 класів. Збережено муніципальні надбавки для медиків і освітян.

Більш детальну інформацію Ви отримаєте тут:

 http://kreschatic.kiev.ua/ua/4608/art/1422482375.html

 Сегодня. – 2015. – 29 янв. – С. 8;

Хрещатик. – 2015. – 29 січ. – С. 3