Серпень

25.08.2022

Щойно стало відомо, що Раїса Петрівна Іванченко, заслужена діячка мистецтв України, лавреатка Національної премії України ім.Тараса Шевченка, членкиня національної спілки письменників України, професорка, у 2022 році стала лавреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року» у номінації «Історична література»!

З українською письменницею Раїсою Петрівною Іванченко наші співвітчизники добре знайомі. Її твори приваблюють не тільки багатим історичним фактажем, розкриттям соціально-політичних аспектів епохи, а й морально-психологічною мотивацією дій і вчинків персонажів, роздумами про роль влади і владності, свідомості суспільства, про трагедію і велич людини, яка стоїть перед вибором між добром і злом, егоїзмом і самозреченістю, обов’язком і бажанням. Своїми творами письменниця утверджує людяність, гуманізм, допомагає усвідомити день сьогоднішній як шлях з минулого в майбутнє. Сьогодні пропонуємо вашій увазі нову книгу письменниці.

Іванченко Р.П. Нове державницьке воскресіння України (1917-1918);  Україна – східний щит Європи : уроки історії і сучасність / Раїса Іванченко. – [Київ] : Прометей, 2021. – 208 с. : портр.

 Науково-популярні розповіді цієї книги присвячені подіям столітньої давнини, коли український народ розпочав в 1917 році – утретє в історії – свою боротьбу за самостійне державницьке життя і коли продовжувалось подальше нищення національної свідомості українців в епоху сталінського режиму політичними репресіями та голодоморами. І це робилося, як і раніше – в самодержавницький період, коли Україна в усі часи була і залишається оборонним щитом для Європи від східних загарбників.

 Щиро вітаємо письменницю і запрошуємо всіх бажаючих до відділу абонемента ознайомитися з безцінними матеріалами нової книги нашої невтомної дослідниці!

 

18.08.2022

Коли за вікном ще доволі спекотно, то декому із нас так хотілось би скинути з себе накопичену втому, збадьоритись життєдайною  освіжаючою прохолодою, поринути в атмосферу якоїсь невеличкої засніженої місцини – скажімо, як це описано в захоплюючому романі  Мері Ловсон «Кінець дороги»

Ловсон, М. Кінець дороги : роман /  Мері Ловсон; – [Харків] : Фабула : [Ранок], 2018. – 384с.

Мері Ловсон – сучасна канадська письменниця, далека родичка Люсі Мод Монтгомері. Її перший роман «Вороняче озеро» приніс їй величезну кількість позитивних відгуків в «The New York Times». Письменниця отримала канадську літературну премію Amazon.ca та премію МакКіттерика. Її другий роман «По той бік мосту» теж набув неабиякого резонансу – про це наголошували в «The Independent». І майстерно написаний роман «Кінець дороги» можна назвати справжньою сімейною сагою, де йдеться про дуже непрості сімейні стосунки – історія незвичайної сім’ї, яка мешкає у віддаленому маленькому містечку Струан, що на півночі Канади. Поважна родина, де батько – голова банку, а мати займається вихованням своїх дітей .Та насправді це не зовсім так, бо тут нікому ні до кого немає діла: мати піклується про немовлят, і втрачає до них інтерес, як тільки вони підростають; батько досить байдужий до дітей і жалкує, що взагалі одружився з цією жінкою. Вже у поважному віці він якось старається знайти себе, намагається зрозуміти, що саме йому потрібно в цьому житті. Дорослій дочці Меган – на ній тримається вся родина – вдається  зробити страшенно сміливий крок – зпакувати валізи і вирушити закордон. В цьому романі так тісно переплелись і кохання, і легковажність, і відповідальність, а також життєві помилки, які вже неможливо виправити. Кожна сторінка твору змушує нас серйозно задуматись про цінності шлюбу, сімейне щастя, дітей, повагу і підтримку. Ця колоритна сімейна сага пронизана надзвичайно тонким психологізмом і непідкупним співчуттям.

Не відкладайте знайомство з творами Мері Ловсон, їх можна взяти у нашому відділі абонемента. Гарантуємо, що вони вам сподобаються!

Фото взяті з мережі «Інтернет».