День незалежності Польщі

День незалежності Польщі відзначається щорічно 11 листопада. Це одне з найважливіших свят для польського народу. У 2023 році поляки відзначать вже 105 річницю своєї незалежності. Сама дата, – 11 листопада, є умовною. Вона прив’язана до дня закінчення Першої світової війни. Завдяки військовим формуванням, які брали участь у цій війні під командуванням Пілсудського, країна зрозуміла, що може бути вільною. Саме в листопаді 1918 року закінчувалася війна, яка змогла підірвати могутність країн, які поділили Польщу. Тоді країна вже мала перші ноти суверенності. У Варшаві почала діяти Регентська Рада. Уряд, який заклав основи незалежності. Він працював навіть попри те, що в місті ще стояли німецькі війська.

Після 123-х років поділів Польща здобула незалежність, повернулась на карти світу, головою держави став маршал Пілсудський, було сформовано перший демократичний уряд. Прибуття Юзефа до Варшави викликало величезне піднесення. У ті дні поляки зрозуміли, що після багатьох років негараздів вони повернули свою незалежність.

Вперше офіційні урочистості з нагоди набуття суверенітету відбулися 1919 року. Пізніше дата сприймалася менш офіційно, хоча вважалася значною. Як державне свято цей день був закріплений у 1937 році, але вже у 1939 році Польща знову була окупована Німеччиною та СРСР. День Незалежності перестали відзначати офіційно. Заборона на згадку про це свято проіснувала до 1989 року, хоча цього дня поляки проводили маніфестації, які суворо розганялися. Але, починаючи з моменту відновлення суверенітету наприкінці 80-х, у Польщі з великим натхненням та розмахом святкують День Незалежності.

Сьогодні, коли Україна захищає від російського агресора свою незалежність, ми  відчуваємо і високо цінуємо допомогу, яку надає Польща. Спільна загроза  об’єднує, а не роз’єднує поляків та українців. Дякуємо за величезну підтримку.

Разом ми переможемо! Зі святом вас! З Днем Незалежності!

Інтернет-ресурси

11 листопада — День Незалежності Польщі

День незалежності Польщі: історія та заходи в Кракові

Патріотичний тиждень 2023 (9 – 19 листопада)

День національної незалежності 11 листопада 2023 року в  Цєшині

11 листопада – День Незалежності Польщі. Цікаві факти про свято

День Незалежності Польщі

День Незалежності Польщі: традиції святкування

День незалежності Польщі: 25 патріотичних польських слів, які пов’язані зі святом

Роль Юзефа Пілсудського у відновленні незалежності Польщі

Музей незалежності у Варшаві

Сайт Республіки Польща

Все про Польщу для українців

Польська Культурна Незалежність

Відновлення незалежності Польщі в 1918 році

Радянське вторгнення до Польщі

Історія Польщі за 10 хвилин

Про Польщу. Історія. Географія

П’ять найважливіших подій в історії Польщі

Варшавське повстання в Польщі

Польща у 1918-1939 рр. 20 століття

Де у Польщі найкрасивіша осінь: підбірка локацій, які варто відвідати

Все про історію Польщі у електронному каталозі ПБ імені Лесі Українки