Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю започатковано 5 травня 1992 року. У цю дату люди з особливими потребами з сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за свої права. Відтоді щороку 5 травня в усьому світі відбуваються заходи для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, до потреби захисту їхніх прав та гідности, права на рівні можливості.
Потрібно пам’ятати, що хоча люди з інвалідністю обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що люди з особливими потребами можуть досягти навіть більшого, ніж здорові люди.
Публічна бібліотека імені Лесі Українки м. Києва всіма своїми засобами та ресурсами намагається сприяти громадянам з інвалідністю у вирішенні їх соціально-побутових проблем, допомагати в подоланні соціальної ізольованости, здійснювати інформаційну та консультативну підтримку. Так у межах проєкту «Бібліотека і милосердя» відбуваються різноманітні акції, зустрічі, виставки, концерти із залученням цих груп людей. Медіазалу та читальну залу бібліотеки обладнано спеціальним комплексом технічних засобів реабілітації для людей з порушенням зору, придбаних коштом Української благодійної біржі. До послуг користувачам надаються:
- Стаціонарний відеозбільшувач Topaz HD 24;
- Стаціонарний відеозбільшувач Topaz XL HD 24 в комплекті з комп’ютером;
- Програма екранного збільшення MAGic;
- Програма екранного доступу Jaws for Windows;
- Навушники;
- Електронні читанки PocketBook;
- Електронні записники для людей з проблемами слуху.
Співробітники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва завжди радо зустрінуть усіх охочих скористатися цими послугами.
Треба зазначити, що в Україні проживає 2 млн 703 тис інвалідів і розуміння їх потреб є важливим для суспільства загалом. Адже залучення цих людей до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для суспільства та стимулює його розвиток.
Інтернет-ресурси:
- Міністерство соціальної політики України
- Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України: Сайт
- Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»
- ГО «Центр зайнятості вільних людей»: Сайт
- На шляху до безбар’єрності: Послуги Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва для людей з особливими потребами
- Ресурси для людей з особливими потребами: Інформація з сайту Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва
- Бібліотека пропонує нові можливості для людей із вадами зору
- Література на допомогу особам з інвалідністю з електронного каталогу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва
- Мультфільм до Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю
- Особливості життя «особливих» дітей та людей з інвалідністю в Україні: Програма «Невигадані історії»
- Абетка інклюзивності і толерантності: недискримінаційне спілкування з і про осіб з інвалідністю: Онлайн-курс