День щастя

18-03-2019 20 березня – Міжнародний день щастя. У цей день нагадаймо один одному, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи. Усі прагнуть бути щасливими або хочуть бодай зрідка відчувати внутрішнє задоволення своїм власним буттям, відчувати повноту й осмисленість життя, гармонію почуттів.

Літературна виставка в читальній залі нагадує нам поради Григорія Сковороди – визначного українського мислителя, письменника, педагога світового масштабу XVIII століття, чия творчість мала величезний вплив на всю українську літературу. Його праці – це джерело, з якого українці протягом століть черпали незаперечну мудрість віків, у якому шукали відповіді на питання, що турбували їх найбільше. На відміну від інших мислителів, які тільки роздумували про те, що ж таке щастя, Григорій Сковорода у своїх творах давав практичні поради, як його досягнути.

Григорій Сковорода – мандрівник, у котрого не було ані житла, ані майна – бачив щастя у цілковитій свободі, а ще у виконанні улюбленої роботи і в суспільному щасті, коли люди живуть у злагоді й доброті. Мислитель писав, що заради щастя не потрібно далеко їхати, бо воно завжди і всюди з людиною. Його тільки треба пізнати.

Завітайте до бібліотеки, щоб перечитати нестаріючі афоризми філософа, погортати сторінки мудрих трактатів, згадати дотепні перекази народних притч, байок та легенд, а також ознайомитися з новими біографічними книгами, присвяченими Григорію Сковороді.

Виставка діятиме до 10 квітня.