06-04-2017 У перші теплі, по-справжньому весняні, квітневі дні в рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років студенти ІІІ курсу Київського професійно-педагогічного коледжу ім. Антона Макаренка разом із працівниками краєзнавчого відділу бібліотеки відвідали Музей Гетьманства, що знаходиться в історичному центрі Києва, на Подолі.
У залах музею разом із науковим співробітником – істориком, філологом, перекладачем, кандидатом історичних наук Володимиром Олександровичем Панченком група ознайомилася з науковими експозиціями залів, присвяченими гетьманам Івану Мазепі, Богдану Хмельницькому, Пилипу Орлику та Павлу Скоропатському. Серед галереї славетних особистостей, чиї імена знає майже кожен українець, одне з центральних місць посідає гетьман України Іван Степанович Мазепа. Всі добре знають Мазепу-гетьмана, Мазепу-політика, Мазепу-людину, а Мазепу-мецената – не всі, особливо молодь. Науковець дуже вдало доніс до присутніх невідому для багатьох українців сторінку життя Мазепа – меценат, який з самого початку свого гетьманування виявив себе як великий покровитель і меценат національної культури, мистецтва та ін.
У залі, що присвячений останньому Гетьману України, науковець познайомив із хронікою життя Павла Скоропадського, з його життєвим шляхом, нащадками та багатовіковою історією родоводу.
На завершення екскурсії студенти ознайомилися з виставкою живопису Ірини Кравець (м. Івано-Франківськ), з цікавими роботами учнів Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу «Без коріння саду не цвісти», що експонуються в музеї.
Студенти залишилися вражені старовинною будівлею, відчули ауру та стиль бароковї архітектури, експозиціями, її багатим наповненням та ціковою історією нашого Києва, України, залишивши в «Книзі Подяки» музею свої позитивні відгуки.