Гасюк Богдан

Богдан Гасюк – надзвичайно світла молода людина, прозаїк з Івано-Франківська, який народився у 21 столітті! У  біографічній довідці пана Богдана читаємо: «Звуть мене Богдан Гасюк. Народився року Божого 2003, числа 27, червня місяця в Івано-Франківську, де жив якихось три-чотири роки, а відтак зіслали мене батьки на опікунство діда і баби в село Олеша. За то я їм щиро дякую. Там же, в Олеші, 2019-го року закінчив школу і вступив до ПНУ ім. Василя Стефаника на факультет філології. 2020-го потрапив до Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка. Власне, пробуюся я ще з початкової школи…  Звісно, тії проби були уривчастими і перепадистими. Десь писав, десь не писав. Думаю, моє від мене не втече, а що моє, ніхто не рушить».

Йому вдається плекати в собі любов до рідного слова, легко творити для людей і про людей натхненну і глибоку поезію, якої сьогодні так бракує. Він надзвичайно тонкий лірик і проникливий дослідник людської душі. У кожному рядку його поезії проступає щирість, людяність та любов до рідної землі.

 За традицією вшанування талановитих молодих письменників Міжнародною німецько-українською премією ім. Олеся Гончара, у номінації «Мала проза» цього року було відзначено збірку його новел «Поки сонце росте». Член журі Олександр Балабко звернув увагу, що стиль автора перегукується з творчістю двох Василів – Стефаника та Портяка, має «запахущу» мову, ніби зібрану з гірських схилів Карпат.

Нещодавно  Богдан Гасюк знову став лауреатом та отримав визнання свого таланту, йому присуджено I місце в номінації «Поезія»  на ІХ Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії та авторської пісні ім. Марини Брацило «Хортицькі дзвони» (2 грудня, м. Запоріжжя), організатором якого став Запорізький національний університет.

У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулась презентація книжки «Дʼгорі».

Віримо у його щасливу творчу зорю…

Гасюк, Б. Презентація книги «Дʼгорі»[Електронний ресурс] // «Столична бібліотека» – YouTube канал Київської Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки . – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=eL1pv1-uthI . – Дата публікації: 30.11.2023. – Назва з екрана.

Електронний каталог Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.