«Я віддав би життя за тебе» – так називається збірка оповідань Френсіса Скотта Фіцджеральда – відомого американського письменника, одного з найгеніальніших творців двадцятого століття.
Фіцджеральд, Ф. С. Я віддав би життя за тебе : [збірка оповідань] / Френсіс Скотт Фіцджеральд. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля. – 2018. – 448 с.
Минуло майже століття відколи були написані ці найкращі оповідання. Письменник був неперевершеним майстром короткої прози – жанру більш скромного і дещо стислішого. Його оповідання, улюблені й відомі, були неймовірно цікавими, але вони часто слугували йому початковим простором для ідей, персонажів та місцин для втілення в наступний роман. Найкращі з цих оповідань багаті влучними фразами й вишуканою мовою – всім тим, що ми асоціюємо з давнішою творчістю Фіцджеральда. В його творах ми відчуваємо глибоке захоплення особливими людьми, рідкісними краєвидами, любов’ю до своєї роботи.
Прикметна риса автора в цих оповіданнях – це невичерпна здатність сподіватися, навіть коли ти в розпачі, коли твої робочі дні і самотні ночі сповнені безнадії. То були роки Великої депресії. Коли ми читаємо про Нью-Йорк, то бачимо його бурхливу життєвість і жахливу злиденність і розуміємо, як самовіддано автор його любив і розумів. Він добре знав можливості і обмеженість цього міста. Оповіданням Фіцджеральда притаманна особлива витонченість – втіха від того, як може вплинути на настрій нерішуче сонячне проміння чи потужне місячне сяйво, в них така чиста і надприродна любов – як до читачів, так і до своєї справи. І на превеликий жаль тогочасні видавці відмовились їх публікувати. Лише сучасники достойно оцінили їх за безмежну щирість і відвертість.
Якщо вам цікаві карколомні сюжети творців «втраченого покоління» – ця збірка допоможе заглибитись в атмосферу тих часів, краще зрозуміти реалії життя, вчинки людей. Її хочеться читати і навіть перечитувати, добре усвідомивши, що перешкоди в нашому житті зовсім не для розпачу, а задля нашого зміцнення і прозріння.
Книга вже надійшла у відділ абонемента. Фото взяті з інтернету.
Друзі! Сьогодні у рубриці «Читаємо разом» відділ абонемента пропонує вам книгу українського науковця І. С. Чекмана «Родина Нобелів». 10 грудня – день Нобеля, день, коли щороку проходить вручення Нобелівської премії в Стокгольмі і Осло. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака.
Чекман, І. С. (Іван Сергійович). Родина Нобелів / І. С. Чекман. – Київ : Задруга, 2007. – 152 с. : іл.
Сьогоднi у цивiлiзованому свiтi не iснує людини, яка б не мала уявлення про Нобелiвську премiю. Але з чого все розпочиналось? Як i що було спочатку? Саме на цi запитання вiдповiдає ця книжка. Зберiгаючи iсторичну достовiрнiсть у вiдображеннi життевих шляхiв сім’ї Нобелiв, здобуткiв цiєї родини, славнозвiсної Нобелiвської премiї та її лауреатiв, автор спромiгся викласти це не тiльки змiстовно, а й цiкаво i привабливо.
Книга складається з роздiлiв, перші з яких присвячено батькам Альфреда Нобеля та його братам. Члени родини Нобелiв прославили себе, свою країну внеском у розвиток пiдприємництва, промисловостi, науки i технiки, технiчне переоснащення багатьох галузей промисловостi.
Особливу увагу автор придiляє постатi самого Альфреда Нобеля, апогеєм життя якого став його заповiт щодо створення на основi всього свого капiталу фонду для започаткування щорiчної нагороди для видатних вчених за найважливiшi вiдкриття в галузях фiзики, хiмiї, фiзiологiї або медицини, лiтератури, справi зміцнення спiвдружностi нацiй.
Читач знайде цікаву інформацію про створення Нобелівського фонду, церемонію вручення Нобелівських премій, про нобелівських лауреатів – виходців з України, а також – про учених, відзначених цією високою премією за відкриття нових медичних препаратів.
Включення фотографій родини Нобелів та лауреатів Нобелівської премії, про яких згадується в книзі, прикрашає книгу. Подібне дослідження про родину Нобелів підготовлено вперше не лише в українській літературі, а й у світі.
Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.
Зовсім не обов’язково бути читачем-гурманом, щоб перечитувати твори Амелі Нотомб. Амелі Нотомб – авторка оригінальних і популярних романів, баронеса, членкиня Королівської академії французької мови та літератури Бельгії.
Автобіографічний роман «Подив і тремтіння» приніс письменниці не просто популярність, а премію Французької академії.
Нотомб, А. Подив і тремтіння : роман / Амелі Нотомб ; пер. з фр. Віктора Шовкуна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 116 с.
Головна героїня Амелі дуже хотіла стати японкою. Народившись у Країні вранішнього сонця, вона вимушена була поїхати звідти до Бельгії в три роки, але таємну любов до Японії дівчина берегла все своє життя. І ось їй випала нагода підписати річний контракт з токійською компанією Юмімото. Та все ж життя іноземки в Японії виявилося не таким простим та яскравим, як його уявляла собі Амелі. На нашу героїню чекає шквал непорозуміння, приниження та помилок, здається, вона пройшла всі кола пекла. Щойно приступивши до роботи, вона зіштовхується зі стіною непорозуміння, суворими корпоративними правилами, приниженням з боку роботодавців та жорстокими уроками долі. Після прочитання роману наше бачення про Японію кардинально змінюється, ми відкриваємо цю дивовижну країну з іншої сторони – деякі тонкощі і особливості менталітету японців.
Всі 116 сторінок цього щирого іронічного твору не відпустять вас до останньої строчки, а незламна система японських традицій і правил ще довго буде викликати у нас безкінечні подиви, але без тремтіння.
Книга чекає на вас у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.