Коляда Роман

Роман Коляда – диякон, журналіст, музикант. Його образ ламає поширений стереотип служителя Церкви. Незаангажований, допитливий, глибоко віруючий, але без тіні фанатизму. Творчий, позитивний, людяний. Людина, яка несе слухачам і віру, і музику, і знання, відкриваючи нові сторінки багатотомника “Україна”. Директор ТО “Промінь”. Автор та ведучий.

Освіту отримав у Національній музичній академії ім. П.І. Чайковського на історико-теоретичному факультеті.

На радіо з 1997 року, на телебаченні – з 1995.

На різних теле- і радіостанціях і у різний час вів програми : “Вітамін Н”, “Концерт на замовлення”, “Зустрічі на майдані”, “Країна мрій”, “Tutti”, “Для душі”, “Троянда Клеопатри”, “Радіобенефіс”, “Ложа преси”, “Ранковий промінь”, “Вечірній промінь”, “Недільна подорож”, “Персона”, “Ера правопорядку”, “Високий гість”, “Праймера”, “Психея”, “Не останній день”, “Музика вічності”, “Український вимір” (на УР-1), “Діалоги з Романом Колядою” (на телеканалі “Культура”).

У творчому доробку дві збірки поезій та три компакт-диски з авторською фортепіанною музикою.

Крайній реалізований проект на “Промені” (у співпраці з колегами) – “Радіопрес”. Мистецька прескоференція у прямому ефірі.

Він є автором чотирьох поетичних збірок:

“Святі вітряки” (2000),

“Чимчикуючи містом” (2006),

“Пісні для читання” (2014),

“Лю-мінор” (2016).

Цю людину багато хто звик сприймати “на слух” – за голосом, що лунає у програмах національного каналу радіо. Серед інформаційних шумів радіохвиль, що поверхневістю глушать сенси, Роман Коляда регулярно відкриває скриньку національних, культурних і духовних цінностей. Серед його гостей – вчені, музиканти, літератори – всі ті, хто є тими цеглинками, з яких складаються стіни інтелектуального і духовного храму.

Упродовж кількох останніх років Роман Коляда активно працює не лише як журналіст, а і як піаніст, що регулярно дає сольні авторські концерти та бере участь у цікавих музичних проектах. З найновішим з них – електронно-джазовим тріо хРасе  (“Експейс”) музикант нещодавно з величезним успіхом виступав на фестивалі “Джаз Коктебель” у Затоці, «Країна мрій» у Києві та на інших майданчиках. У дискографії Коляди три сольних авторських фортепіанних альбоми, а у поетичному доробку – три книжечки поезій. Найсвіжіша має назву “Пісні для читання”, що підкреслює музичність текстів. Не випадково музикант іноді використовує власні вірші як ще один звуковий ряд своїх творів, декламуючи їх під час фортепіанних імпровізацій, виявляючи у цьому неабияку виконавську майстерність.

У програми творчих вечорів, з якими виступає музикант,  входить мелодійна романтична музика, що промовляє до слухача тихим, делікатним голосом, говорячи про найважливіше.

Один із заходів з участю Романа Коляди відбувся у бібліотеці 17 листопада 2016 року.