«Кольори української долі» – виставка у читальній залі

«Вишиванка – символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші».

18-05-2017 День вишиванки  всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

В Україні вишиванка завжди виконувала важливу роль. Це наш український оберіг та ідентичність України. Вона ніколи не була простою одежиною, а – символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку.

Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині – вони були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочку – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.

Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення. Важливими є правильний підбір кольорів для вишиванки: червоний, зелений, чорний.

Створена руками вишиванка всотує не тільки частинку душі свого творця, а ще стає своєрідним зв’язком між минулим з його традиціями і цінностями та сучасністю. Сьогодні вишиванки одягати стало модно. Це прояв гордості, патріотизму та ознака  національної приналежності.

Вишиті рушники здавна були поширені на Україні як неодмінний атрибут народного побуту, весільної і святкової обрядовості, як традиційна окраса селянського житла. Важливі події у житті народу ніколи не обходились без рушників, які, крім декоративного навантаження, передавали глибокий образно-символічний зміст. У всьому декоративно-прикладному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень.

Висить рушник у хаті на кілочку,

Калина червоніє на столі,

А біля неї – жовті колосочки,

Мов пустотливі братики малі,

Це все – моя земля, моя Вкраїна,

Це рук моєї матері тепло,

І цей рушник, яким і дочку й сина

Благословляє мати на добро.

У читальному залі бібліотеки оформлена виставка «Кольори української долі». Запрошуємо всіх бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного убрання українців, символами у вишивці та їх значенням.

Виставка триватиме до 30 травня.