Надія Кольцова

Кольцова Надія Тимофіївна народилася 16 червня 1948 року в с.  Антонівка Варвинського району Чернігівської області в сім’ї вчителів. Середню школу закінчила в 1966 році з відзнакою. У 1971 році здобула диплом про вищу освіту в Уманському сільськогосподарському інституті. Тут же закінчила і факультет громадських професій, відвідувала літературну студію. 35 років працювала на різних керівних посадах у радгоспі «Требухівський», а потім 16 років мала постійну справу з книгами, працюючи бібліотекарем Требухівської сільської бібліотеки на Броварщині.

Поезії почала писати іще в шкільні роки, потім – в інституті, а пізніше у Требухові, коли у 1982-1986 р.р. відвідувала Броварську літературну студію, яку очолював Микола Сом та згодом Марія Воробей. Одночасно  працювала і громадським кореспондентом міськрайонної газети «Нове життя».

Першу збірку поезій «Моєї пісні яблуневий цвіт» видала у 2003 році, а потім одна за одною світ побачило іще дев’ять книг. Написані вірші, нариси та інші публікації друкувалися у багатьох газетах та журналах, одночасно співпрацювала з шістьма композиторами, в результаті чого покладено на музику 45 текстів пісень. Лауреат Броварського районного конкурсу авторської пісні 2010 року та Лауреат поетичних районних конкурсів «Перо натхнення»  2011, 2012, 2014 та 2015 років. У 2014 році номінувалася на Національну премію ім. Богдана Хмельницького Міністерства оборони  України, кілька разів брала участь у передачах радіо «Голос Києва» в програмах «На суботню гостину» та  «На перехресті сільських доріг» разом з Миколою Сомом. На творчих зустрічах М. Сома виступала в Київській міській публічній бібліотеці ім. Лесі Українки, в Українському Фонді культури, в Броварській ЦБС та у Требухівських школі й сільській бібліотеці.

Член Національної спілки журналістів України з 2007 року, Почесний вчитель Требухівської школи (нині – ліцей) з 2005 року. У Требухові та у Броварській районній бібліотеці  проводила із своїми підопічними години пам’яті поета-земляка Миколи Даниловича Сома.