Листопад

25.11.2021

Беннер

Якщо ви в захваті від сімейних історій і давно не читали родинних саг довжиною у ціле століття, то з задоволенням вас познайомимо із книгою Кетрін Беннер «Дім на краю ночі».

Беннер, К. (Кетрін) Дім на краю ночі : роман / Кетрін Беннер ; – Харків : Віват, 2021. – 463 с.

Кетрін Беннер – сучасна британська письменниця. Свою книгу «Дім на краю ночі» вона адресувала дорослим читачам. Сьогодні цей твір перекладено понад  двадцятьма мовами і визнано кращою книгою року за версією NPR і Kirkus Reviews, а також публічної бібліотеки Лос-Анджелеса. Одним із головних героїв роману є віддалений мальовничий острів Кастелламаре, який живе своїм життям, має свої легенди, традиції, свята. Скелі його приховують надзвичайні таємниці, а люди вклоняються Святій Агаті – покровительці острова та просять захисту від негараздів, гарної погоди та щедрого улову й живуть в очікуванні чергового дива. А в центрі уваги цієї життєвої історії – чотири покоління однієї італійської сім’ї. Амедео Еспозіто отримує запрошення на роботу на маленький острів Кастелламаре, де понад 200 років не було лікаря і у випадку хвороби люди мусили діставатися на материк, тому приїзд лікаря Амедео був для них  справжнім благословенням. Тут він знаходить нових друзів, дім і своє кохання. Бар «Дім на краю ночі» їм вдалось перетворити на своє родинне гніздо. Кохання та зради, народження та втрати, війни, зміни влади, кризи – все це мають пережити чотири покоління завзятих Еспозіто разом з усіма жителями острова, але їх навіки об’єднує неосяжна любов до цього дивовижного місця – там ходили їх предки і будуть ходити їх нащадки. Відчувається, що письменниця дуже ретельно досліджувала італійський фольклор і поглиблено вивчала життя італійців за останнє століття. У цьому атмосферному творі кожний із нас знайде дещо особливе, але дивний аромат олеандра і бугенвіллій та післясмак справжнього лімончелло залишиться в нашій пам’яті ще надовго.

Поспішайте замовити цю чудову книжку – не пожалкуєте!
Фото взяті з мережі Інтернет.

23.11.2021

«Коли людина повертає собі спогади,
вона повертає собі себе»
Софія Андрухович

Софія Андрухович – українська письменниця, перекладачка й публіцистка. Її роман «Фелікс Австрія» був премійований в номінації «Книга року BBC». Нещодавно світ побачив її великий за розмахом і глибиною роман – «Амадока».

Андрухович, С.(Софія) Амадока : роман / Софія Андрухович. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 830с.

Софія Андрухович, ґрунтовно дослідивши гори історичного матеріалу і взявши за основу історію про містичне озеро, яке існувало на межі Поділля і Волині, з’єднала різні епохи країни в одну книгу, де майстерно висвітлила вкрай важливі теми: Голокост, Розстріляне Відродження і сьогоднішню війну на Донбасі. Це книга про знищені долі, зраджені надії й загублені таланти. Авторка впевнена, що запорука майбутнього саме в тому, щоб добре зрозуміти й засвоїти уроки минулого. Уміння застосовувати набуті навички з минулого в майбутньому – це те, що називається колективною свідомістю і народною пам’яттю. Перед нами абсолютно різні люди із декількох століть зі своїм світосприйняттям, але вони стануть історією, в якій ми познайомимось із Богданом, котрий дивом вижив у зоні АТО і повністю втратив пам’ять. Його дружина Романа відчайдушно бореться за відновлення спогадів коханого і розповідає чоловікові про його родину з галицького Бучача, постраждалу в нестерпному пеклі Другої світової війни. А містечко Бучач – окремий герой книги. Його мешканці, традиції, німецька і радянська окупації, знищення євреїв, біль і надія – все це ми відчуваємо від терпкого подиху вітру до божевільного страху натовпу. А ще перед нами постануть Григорій Сковорода і Йоган Пінзель, Микола Зеров і Віктор Петров (Домонтович) та багато-багато інших. Стиль авторки дійсно неймовірний, він створює ефект повної нашої присутності і тримає нас в напрузі до останнього слова. «Цей текст потребує довіри – якщо читач довіриться, розповідь поведе його за собою і в кінці його, з усією ймовірністю, буде винагороджено», – сказала пані Софія.

Тож цікавих відкриттів вам у цьому, воістину, титанічному творі!
Фото взяті з мережі Інтернет.

18.11.2021

Важко уявити собі наш ранок без оксамитового аромату кави, пролистування свіженьких новин на смартфоні, симпатичного краєвиду за вікном. Невже все це залежить від незламних законів, які визначають взаємодії фундаментальних частинок на квантовому рівні? Чед Орзел у своїй книзі «Сніданок з Ейнштейном: екзотична фізика у повсякденному» доводить, як найбільш екзотичні квантові взаємодії пронизують наше життя кожного дня. Сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» радимо вам познайомитись з цією книгою.

Орзел, Ч.( Чед) Сніданок з Ейнштейном. Екзотична фізика у повсякденному / Чед Орзел. – [Київ] : [Видавнича група КМ-БУКС], [2020]. – 384с.

Чед Орзел – відомий американський професор, автор книжок із поясненнями про фізику для ненауковців, доктор хімічних наук, вивчає лазерне охолодження в Національному інституті стандартів і технологій Університету Меріленда, доцент кафедри фізики та астрономії Юніон-коледжу в Скенектаді, штат Нью-Йорк, де спеціалізується на атомній, молекулярній та оптичній фізиці. Пан Орзел  веде блог на сайті Uncertain Principles та блог про науку на власному сайті, а віднедавна пише і для Forbes. Його книга «Сніданок з Ейнштейном: екзотична фізика у повсякденному» – це майстерно розказана історія про безліч способів, у які фізика визначає наше життя. Автор пропонує нам простий і доступний вступ до чудес квантової механіки, показуючи, що ці принципи оточують нас всюди і регулярно діють у нашому повсякденному житті. Орзел доводить найскладніші речі, над поясненням яких працювали найвидатніші генії ХХ століття. Абсолютно всі наші дії в повсякденному житті залежать від квантових правил. Професор показує, наскільки дивовижним є звичайний світ навколо нас. І про все це розповідає доступно й захопливо. Ця чудова книга допоможе зануритись нам у неймовірний світ квантової фізики й переконатись, що  фізика – всюди, в кожній речі, і ніхто не може пояснити цей предмет краще, ніж Чед Орзел: «Звичайний світ навколо нас, сповнений дивних і загадкових явищ, і це пояснює – Фізика».

Книгу вже можна замовити і взяти у нас, в відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.

16.11.2021

Сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» радимо вам прочитати книгу «Дивні люди» нашого сучасного автора Артема Чапая.

Чапай, А. (Артем) Дивні люди : поема (рондель) / Артем Чапай. – [Чернівці] : Книги – ХХI, [2019]. – 304 с.

Артем Чапай – український письменник і перекладач, завзятий мандрівник і журналіст. За жваве розмаїття жанрів та тематики його книги не раз потрапляли до топ-5 конкурсу «Книга року BBC». Автору завжди удається охопити нашу уяву оригінальними сюжетами. Ось і роман «Дивні люди» зовсім не схожий на інші твори письменника. В основі сюжету твору лежить історія дослідження ДНК людини з минулого за допомогою генної інженерії. Головний герой – Степан Вовк, наш сучасник, відтворений за допомогою науки, і він – неандерталець, виріс в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, та після досягнення повноліття вийшов у великий світ. Він не первісний дикун, а досить розумний чоловік, схожий на дорослу дитину, занадто добру, наївну, добре начитану, але зовсім не пристосовану до життя. Йому багато чого не зрозуміло в поведінці людей і чужі страждання сприймаються ним дуже боляче. Через брак життєвого досвіду  Степан постійно потрапляє у дивні ситуації, а на сапієнсів дивиться доволі своєрідним поглядом. В суспільстві таких називають диваками і часто-густо відбраковують. Артем Чапай ламає звичні стереотипи, не замовчує страх і байдужість, хабарництво, жорстокість і сімейне насильство.

Багатьом цей роман нагадає трагікомедією через певні елементи сатири, гротеску і відсилок до відомих творів художньої літератури. Так, це колоритний твір, пронизаний тонким гумором, природним суржиком і щирим бажанням автора поділитися особистими міркуваннями. Ви переконаєтесь в цьому, замовивши його в нас, у відділі абонемента.

Фото взяті з мережі Інтернет.

11.11.2021 

«Іржа червона, борошно біле, але радіоактивний пил має лише колір болю», – Деніел Кіз, роман «Доторк». Сьогодні – мова про нього.

Кіз, Д. (Деніел) Доторк : роман / Деніел Кіз; – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019.  – 256с.

Деніел Кіз – відомий американський письменник. Став неймовірно популярним після написання твору «Квіти для Елджернона». У його творчому доробку дев’ять романів та одна збірка оповідань. Це єдиний автор, який був нагороджений двома престижними преміями в області наукової фантастики: преміями Гюго і Неб’юла.
В романі «Доторк» дуже важко розпізнати традиційний стиль письменника. Ми звикли до Кіза, який найчастіше писав про особливі психологічні розлади, про душевні травми, але в цій книзі надається перевага зовсім іншому, тут немає  вибухів, паніки чи масштабних аварій. Сюжет базується на реальних подіях, фактах та історіях про байдуже ставлення чиновників на виробництві до радіоактивних речовин, про замовчування, жорстокість і брудну халатність. Під час читання ми не раз згадаємо про наш Чорнобиль і ті страшенні наслідки, що призвели до загибелі сотні тисяч невинних людей. Та в цьому творі особливо нас чіпляють відносини людей, їх емоційні стани в таких надзвичайних обставинах. Адже головні герої, Карен і Барні, чекають на немовля, але радіація, що увірвалася у їхній світ, переверне життя докорінно. Кожен, хто проходить повз, боїться навіть випадково доторкнутися до них. Молода сім’я стикається з низкою  проблем і чимось нагадує не тільки чорнобильські лиходійні часи, а й сьогоднішню ситуацію із сучасною пандемією, бо через гіпертрофований людський страх багатьом довелося відчути на собі шалену людську агресію. Автор показав, як молодому подружжю нелегко вдається пережити нападки оточуючих, і головне – пережити нападки найрідніших. А також те, як багато в житті значить небайдуже ставлення до людей.

Ця книга занадто вражає, бо з безпричинною ненавистю нам ще доводиться зустрічатися.

Ви можете вже її замовити у нас, у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.

09.11.2021

Його називають «українським Маркесом» за відверту й щиру прозу, яка дуже схожа на чесну сповідь. «Коли ми з братом були малі, то уявляли собі, що рай – це летюче дуже високо ліжко із цілою купою найкращих книжок. Можна лежати, читати про те, що бачили інші люди, і самому дивитися на землю, регулюючи силою бажання висоту, не опускаючись до неприємних деталей», – Тарас Прохасько, із збірки есеїв «Так, але…».

Прохасько,Т. (Тарас) Так, але…: [ есеї]  / Тарас Прохасько. – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2020. – 127с.

Тарас Прохасько – один із найкращих українських есеїстів, нагороджений двома найпрестижнішими преміями, які тільки можна отримати за есеїстику – премія імені Юрія Шевельова за книгу «Одної і тої самої» у 2013-му і Шевченківська премія за збірку есеїв «Так, але…» у 2020-му. Автор живе й пише відповідно до своїх власних філософських принципів, прислухаючись до внутрішнього голосу, по-своєму трактує і саму філософію: «Філософія. Завжди при тобі, як частина тіла. Коли більше нема нічого, вона є Всім». І недарма ж  його називають «українським Маркесом», одним із представників так званого «станіславського феномену» в сучасній українській літературі. Письменник дуже тонко відтворює у своїй прозі атмосферу рідного Галицького краю і дія більшості його есеїв відбувається саме в рідному прикарпатському місті. У досить невеликій за обсягом збірці «Так, але…» понад три десятка особливих оповідок про дивовижну красу природи, про життя і людей, таких простих, дивних і зовсім несхожих. А дякуючи художниці Олені Придуваловій, нариси отримали чудове обрамлення й допомогли відчути, як щиро залюблений пан Тарас у неповторну красу Карпат, в людей цього краю. «Найбільше щастя, яке може бути в людини чи іншої живої істоти, – це спілкування, – каже автор. – Без спілкування все втрачає сенс і ніякі насолоди не можуть його повернути».

Долучайтесь до читання есеїв Тараса Прохаська – ви опинитесь в абсолютно іншій реальності, а дивовижна магія Галичини ще довго вас не відпускатиме.

Фото взяті з мережі Інтернет.

04.11.2021

«Надзвичайна розповідь про щирі намагання, глибокі почуття й соціальні проблеми, які не варто ігнорувати», – це про роман «Я кохатиму тебе завжди», що написала Сара Джіо, і сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» ми радимо вам долучитись до його прочитання.

Джіо, С.( Сара) Я кохатиму тебе завжди : роман / Сара Джіо ; –  Харків : Vivat, 2021. – 288 с.  

Сара Джіо – сучасна американська письменниця, автор доброго десятка цікавих бестселерів. Її твори видані вже в 30 країнах світу, їх перекладено понад 25 мовами і  вони стабільно займають перші рядки в рейтингу «The New York Times». Вона пише про незвичайні людські долі, про загублених в минулому сімейні таємниці і, звичайно, про кохання. Її герої повні психологізму, історії наповнюють душі теплом. А ще вона веде блог про здоровий спосіб життя і регулярно публікується в журналах.

На написання роману «Я кохатиму тебе завжди» Сару Джіо наштовхнула зустріч з її давнім другом. Колись вона навчалася з ним у коледжі, але минули роки, і він став безпритульним. Її головна героїня – Кейлі Крейн – талановита журналістка і щаслива наречена. Вона збирається вийти заміж, але одна доленосна зустріч кардинально змінює все її життя. В одному випадковому перехожому вона впізнає свого коханого, який зник багато років тому. Де він пропадав так довго? Що трапилося з ним?  Чому він став безхатченком? На ці питання Кейлі шукатиме відповіді протягом багатьох років. Під час читання роману – від першої і до останньої сторінки – нас не полишає хвилювання за непрості долі героїв, ми постійно будемо знаходитися в здогадках, як саме вирішиться та чи інша ситуація в житті Кейлі. І хай би як сильно не зашкалював  наш вир емоцій, ця книга не зможе не вплинути на поліпшення нашого настрою і не допомогти створити більш позитивний погляд на життя, бо вона неймовірно відверта і щира, своєрідна й оригінальна. Ви вкотре зможете переконатись, що Сара Джіо – справжня майстриня щемких історій про кохання із загадковими детективними штрихами.

Поспішайте – ця чудова книжка чекає на абонементі вашого прочитання!
Фото взяті з мережі Інтернет.