У суботу, 29 березня, в читальній залі вчергове усі охочі мали змогу навчитися писати українською. Події проводяться за складовими проєкту Національної абетки «Рутіенія. Графіка української мови», виданням «Буття та об’явлення української мови» та «Українські прописи для всієї родини».
На майстер-класах вивчаємо історію, символіку, геометрію та розвиток графем українських літер, вчимося використовувати їх у письмі, беремо участь у конкурсі, в якому переможець отримує подарунок. Писемність є потужним інструментом для вираження ідентичності та культурної унікальності. У випадку українського народу, мова та писемність були історичною опорою у боротьбі за самовизначення та незалежність.
Український рукопис (пропис, скоропис, каліграфія чи мистецтво письма) сягає своїм корінням у глибину віків та має тисячорічну історію. Так склалося, що за більш ніж три сторіччя український пропис втратив своє офіційне використання. Гражданський шрифт, створений для російської мови та насильно впроваджений на території всіх колоній московіі, знищив навіть пам‘ять українців про свою писемність.
Тепер, коли Україна вільна та незалежна, відновлюється і ключове культурне надбання — рукопис, який є однією з головних граней історичної спадщини нашої країни.
Долучайтеся! У бібліотеці стає цікавіше вдосконалювати мову та писемність, відкриваючи глибинні коди нашої нації!